Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, nslukasz napisał:

Czujnik w takich garażach czasem montuje się na takiej zasadzie jak czujki dymu - to że są takie czujki nie znaczy że można palić ognisko na klatkach w garażu, analogicznie z autem z LPG. Te czujki mają tylko sygnalizować zagrożenie

Zamontowano czujniki lpg po to by wywietrzyć garaż jeśli ktoś wjedzie autem z gazem mimo zakazu. Oczywiście jeśli będzie jaką nieszczelność. Czyli w ramach bezpieczeństwa, brak zaufania do użytkowników parkingu.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 godzin temu, jelly06 napisał:

Zamontowano czujniki lpg po to by wywietrzyć garaż jeśli ktoś wjedzie autem z gazem mimo zakazu. Oczywiście jeśli będzie jaką nieszczelność. Czyli w ramach bezpieczeństwa, brak zaufania do użytkowników parkingu.  

Y... no nie bardzo... nie ma ogólnego zakazu parkowania aut z LPG w garażach podziemnych... 

1.  W garażu zamkniętym należy stosować wentylację:
...
4) mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan - w garażach, w których dopuszcza się parkowanie samochodów zasilanych gazem propan-butan i w których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu.

Skoro są przepisy mówiące jaką wentylację należy wykonać w garażu na auta z LPG - to znaczy, że w garażach podziemnych z wentylacją mechaniczną sterowaną czujnikami LPG  auta z LPG stać mogą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sledzik nie bardzo rozumiem dlaczego wszystkich wciąż przekonujesz że te samochody mogą tam stać? Masz pewne argumenty ok, ale jeśli ktoś ma w papierach że nie może wjeżdżać z LPG to chyba powinien się po prostu dostosować? Albo zmienić garaż na chmurkę?

Jeśli np. masz TV i nie płacisz abonamentu RTV to w sumie łamiesz prawo / unikasz obowiązku który na Tobie ciąży, nieważne jak dobre masz argumenty. Czyż nie?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, sledzik1984 napisał:

Y... no nie bardzo... nie ma ogólnego zakazu parkowania aut z LPG w garażach podziemnych... 

18 minut temu, MisiekW napisał:

Sledzik nie bardzo rozumiem dlaczego wszystkich wciąż przekonujesz że te samochody mogą tam stać? Masz pewne argumenty ok, ale jeśli ktoś ma w papierach że nie może wjeżdżać z LPG to chyba powinien się po prostu dostosować? Albo zmienić garaż na chmurkę?

Właśnie dlatego, że ludzie nie potrafią stosować się do prostych zasad i ciągle szukają luk w prawie i innych zapisach by "robić jak im wygodniej", trzeba stawiać las znaków, żeby dotarło, że nie można parkować, jak jest to w przypadku zatoczki do nawracania. Inny przykład - "słupkoza" na osiedlu. 

40 minut temu, sledzik1984 napisał:

mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan - w garażach, w których dopuszcza się parkowanie samochodów zasilanych gazem propan-butan i w których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu.

Jaki jest sens montowania tych czujników, skoro każdy kto kupuje miejsce parkingowe podpisując akt notarialny godzi się z zapisem o "zakazie wjazdu auta z LPG". 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
30 minut temu, MisiekW napisał:

Jeśli np. masz TV i nie płacisz abonamentu RTV to w sumie łamiesz prawo / unikasz obowiązku który na Tobie ciąży, nieważne jak dobre masz argumenty. Czyż nie?

Nie nie... ja nie twierdzę, że można!

Twierdzę, że to, że ktoś ten zakaz tam postawił jest idiotyzmem.

A to argument z abonamentem przenieś do wątku w którym napisałem że nie należy trzymać wózków na klatkach bo to droga PPOŻ. I zaraz zostałem zaatakowany, że służbista, że przecież kupa miejsca. Bo Polacy to taki naród co to sobie wybiera przepisy których przestrzega.

I popatrz też sobie na wątki w dziale "Religia". Niby moje forum, niby moje zasady ale dostosowanie się do nich niektórym sprawia problem!

Poza tym - polecam zastanowienie się nad tym co to jest forum, do czego służy? Uważasz, że ten zakaz ma jakikolwiek sens? Możesz tak uważać i o tym pisać.  Ja mam odmienne zdanie - i mam zamiar (na forum które utrzymuje z własnej kieszeni) to zdanie wyrażać bez ograniczeń (których nikt w żaden sposób mi nie narzuci)

Wiesz z jakiego powodu LCC zrobiło taki zapis w aktach? Bo tak było im wygodniej i taniej. Ot - cała prawda. Teraz z jakichś powodów dorabiają czujniki do LPG. Może dlatego, że im się miejsca źle sprzedają? Tego nie wiemy... 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, sledzik1984 napisał:

Skoro są przepisy mówiące jaką wentylację należy wykonać w garażu na auta z LPG - to znaczy, że w garażach podziemnych z wentylacją mechaniczną sterowaną czujnikami LPG  auta z LPG stać mogą.

No własnie nie. Tu chodzi o garaze gdzie dopuszcza się parkowanie(w pewnych garażach można a w innych nie) ... Zle interpretujesz. Gdyby pisało że jeżeli jest system detekcji LPG to dopuszczone jest parkowanie to co innego. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, 8i5h0p napisał:

No własnie nie. Tu chodzi o garaze gdzie dopuszcza się parkowanie(w pewnych garażach można a w innych nie) ... Zle interpretujesz. Gdyby pisało że jeżeli jest system detekcji LPG to dopuszczone jest parkowanie to co innego. 

Okej. Rozumiem, że jesteś w stanie znaleść podstawę prawną tego w jakich garażach można a w jakich nie?

To nie powinno być trudne chyba...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma podstawy prawnej. Jeżeli właściciel garażu zdecyduje że nie życzy sobie aut z LPG to jego prawo. Pytanie do prawnika jakiegoś czy można zmienić zapis w akcie notarialnym ma ten temat bo teraz my jesteśmy większością jako Wspólnota, a nie deweloper.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że zmiana treści aktu notarialnego żeby była ważna musi zostać zawarta w takiej samej formie także prawdopodobnie osoby chcące zmienić ten zapis musiałby to zrobić u notariusza. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Okej. Rozumiem, że jesteś w stanie znaleść podstawę prawną tego w jakich garażach można a w jakich nie?

To nie powinno być trudne chyba...

Podstawa Prawo Budowlane,

zgodnie z nim budynek musi spełniać warunki techniczne, jeśli był zaprojektowany w sposób iż wentylacja mechaniczna wywiewna nie jest "regulowana" czujkami LPG to zgodnie z nimi takie auto tam wjechać  nie może (to że jest wentylator na dachu nie znaczy że spełnia to wymogi opisane w warunkach technicznych - wentylacji mechanicznych jest "naście" rodzajów). 

jeśli w projekcie budowlanym masz wentylację która nie spełnia wymogów LPG a więc jest podstawą do udzielenia pozwolenia na użytkowanie które uzyskuje się sprawdzając wykonanie budowy zgodnie z pozwoleniem na budowę i ktoś będzie parkował tam auta z LPG będzie użytkował obiekt niezgodnie z pozwoleniem na użytkowanie.

Co więc podczas rocznej kontroli nieruchomości osoba sprawdzająca ma obowiązek wpisać to w protokół i teoretycznie jeśli łamanie Pozwolenia na użytkowania nie ustąpi musi zgłosić to do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego który wzywa do usunięcia nieprawidłowości bądź w skrajnym przypadku może zakazać użytkowania obiektu.

Co więcej - ale to tak już kuriozalnie na boku -  każdy kto ma prawo użytkować nieruchomość wspólną nie powinien mieć większego problemu aby wyegzekwować odholowanie takiego auta na koszt właściciela  

Ja trochę nie rozumiem wątku... to taj jakby ktoś szukał powodu i chciał usłyszeć od kogoś że może benzynę wlać do diesla.   

Edytowane przez nslukasz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 minut temu, Gave95 napisał:

Wydaje mi się, że zmiana treści aktu notarialnego żeby była ważna musi zostać zawarta w takiej samej formie także prawdopodobnie osoby chcące zmienić ten zapis musiałby to zrobić u notariusza. 

to nie ma znaczenia czy tam ten zapis jest czy nie, i tak auto tam wjechać nie może - na nie szczęście, szczęście bo papier wszystko przyjmie. 

to jest zabezpieczenie sprzedającego aby ktoś kto to kupuje nie mógł powiedzieć "Panie a co ja kupiłem, nie wiedziałem" oraz jak się coś stanie sprzedający może wskazać "co wy ode mnie chcecie przecież on wiedział że nie może tam stać" 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 15.04.2019 o 22:11, sledzik1984 napisał:

Nie nie... ja nie twierdzę, że można!

Twierdzę, że to, że ktoś ten zakaz tam postawił jest idiotyzmem.

A to argument z abonamentem przenieś do wątku w którym napisałem że nie należy trzymać wózków na klatkach bo to droga PPOŻ. I zaraz zostałem zaatakowany, że służbista, że przecież kupa miejsca. Bo Polacy to taki naród co to sobie wybiera przepisy których przestrzega.

I popatrz też sobie na wątki w dziale "Religia". Niby moje forum, niby moje zasady ale dostosowanie się do nich niektórym sprawia problem!

Poza tym - polecam zastanowienie się nad tym co to jest forum, do czego służy? Uważasz, że ten zakaz ma jakikolwiek sens? Możesz tak uważać i o tym pisać.  Ja mam odmienne zdanie - i mam zamiar (na forum które utrzymuje z własnej kieszeni) to zdanie wyrażać bez ograniczeń (których nikt w żaden sposób mi nie narzuci)

Wiesz z jakiego powodu LCC zrobiło taki zapis w aktach? Bo tak było im wygodniej i taniej. Ot - cała prawda. Teraz z jakichś powodów dorabiają czujniki do LPG. Może dlatego, że im się miejsca źle sprzedają? Tego nie wiemy... 

Nikt Ci niczego nie zarzuca ani narzuca, przynajmniej z mojej strony. Normalne pytanie zadałem. Chodziło mi o to, że jak głupie coś by nie było, to jeśli akceptujesz warunki użytkowania to powinieneś się do nich stosować. Natomiast pogadać sobie czy to jest słuszne czy nie można, ale to nie zmienia faktu istnienia danego nakazu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta