Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MisiekW napisał:

Nie do końca się zgadzam, przecież musi być odrobina zapasu na manewrowanie tj. wjazd / wyjazd.

No tak, zapomniałem, że dla 3/4 kierowców parkowanie równoległe jest możliwe tylko z zapasem 3/4 długości samochodu :/ W sumie może i lepiej rzeczywiście, że jest tyle miejsca bo nie muszę się bać o zderzaki :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej jakby każdy jeździł matizem nie byłoby takiego problemu :D my to nawet parkujemy kolo sklepu euro/przedszkola z racji późnego powrotu do domu gdzie znaleźć miejsce graniczy z cudem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Co porabiała straż miejsca w okolicach zjazdu pod bloki 14/16/18 w sobotę po południu? Wlepili jakieś mandaty?
Tak,w sobotę i niedzielę ,wlepiali mandaty

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pod 28ka tez przy wjezdzie do garazu - W sumie jeden - gosciowi ktory stal na trawniku zaraz przy wjezdzie do podziemnego

Edytowane przez dlugii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz to tylko będzie walka o miejsce kto pierwszy ten lepszy ... znaki stoją prawie wszędzie,parking koło telefoniki,który ponoć jest śnieżki jest wieczorami pełny jak nigdy a zapewne zaraz będą dzwonić mieszkańcy,ze niektóre auta(większość) stać tam nie powinny... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, MisiekW napisał:

Z ciekawości, jak wygląda sprawa miejsc garażowych np. pod blokami przy Serafie? Dużo wolnych miejsc czy wyprzedane?

Na dzień 28 luty lutego było 29 wolnych miejsc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marne szanse, że znajdę tutaj autora epitetów, które zastałem za szybą samochodu, ale gdyby jednak tu Pan/Pani był/była to:
Pragnę poinformować, że to jak są zaparkowane auta o 15:00 niekoniecznie przedstawia to jak stały o 22:00 poprzedniego dnia ;) Zaparkowałem samochodem w zatoczce wyznaczonej dla 3 samochodów jako "4" gdyż na moje małe auto starczyło miejsca. Parkowałem o 21:30 wczoraj, do pracy nie jeżdżę samochodem, po pracy przeparkowałem samochód, tak żeby nikomu już nie przeszkadzało, że stoi na liniach ;) 
Proszę się podpisać następnym razem, to wytłumaczę jak zaparkować równolegle, tak aby zmieścić się nawet kiedy nie ma zapasu 2 metrów, myślałem, że dostając uprawnienia do prowadzenia auta uczą takich rzeczy. 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, MisiekW napisał:

A to do tej pory nie była?

Byla byla i niestety dalej będzie. Taki jest dewelopera plan/sposob aby sie im miejsca parkingowe sprzedawały w podziemiach. Szkoda tylko ze jakis matol nie pomyslal o zrobieniu normalnych wjazdow (nie tylko dla wysoko zawieszonych aut :/) w sumie to nie, bardziej niezrozumiałym jest to ze w bloku 26 dalo sie zrobic ładny = łagodny  wjazd, a w blokach 20/26/22 jakies porąbane kąty porobili. Jak zglosilem sprawe do nawigatora o wjazd do bloku 28 to najpierw LC powiedziało ze zrobią a po koleknym pytaniu o termin , deweloper odpisal ze to wina mojego auta bo mam za nisko spoiler 🤣😂 (chyba im sie pojecia cos pomyliły) generalnie odwalili fuszere i maja teraz gdzies) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Nyxon napisał:

Marne szanse, że znajdę tutaj autora epitetów, które zastałem za szybą samochodu, ale gdyby jednak tu Pan/Pani był/była to:
Pragnę poinformować, że to jak są zaparkowane auta o 15:00 niekoniecznie przedstawia to jak stały o 22:00 poprzedniego dnia ;) Zaparkowałem samochodem w zatoczce wyznaczonej dla 3 samochodów jako "4" gdyż na moje małe auto starczyło miejsca. Parkowałem o 21:30 wczoraj, do pracy nie jeżdżę samochodem, po pracy przeparkowałem samochód, tak żeby nikomu już nie przeszkadzało, że stoi na liniach ;) 
Proszę się podpisać następnym razem, to wytłumaczę jak zaparkować równolegle, tak aby zmieścić się nawet kiedy nie ma zapasu 2 metrów, myślałem, że dostając uprawnienia do prowadzenia auta uczą takich rzeczy. 

W pelni siw zgadzam. A najbardziej drazniacym widokiem kilka dni temu byl smart zaparkowany tak ze zajal miejsce w ktore wjechalyby 2 kompakty. Tragedia jakas. To nie kwestia uczenia tego przy zdawaniu prawka, a niestety lidzkiego egoizmu :/ czlowiek staje tak zeby innym zrobic jak najwiecej miejsca, to przyjedzie taka za przeproszeniem p***a i stanie jak wspomnialem wyzej.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, dlugii napisał:

Byla byla i niestety dalej będzie. Taki jest dewelopera plan/sposob aby sie im miejsca parkingowe sprzedawały w podziemiach. Szkoda tylko ze jakis matol nie pomyslal o zrobieniu normalnych wjazdow (nie tylko dla wysoko zawieszonych aut :/) w sumie to nie, bardziej niezrozumiałym jest to ze w bloku 26 dalo sie zrobic ładny = łagodny  wjazd, a w blokach 20/26/22 jakies porąbane kąty porobili. Jak zglosilem sprawe do nawigatora o wjazd do bloku 28 to najpierw LC powiedziało ze zrobią a po koleknym pytaniu o termin , deweloper odpisal ze to wina mojego auta bo mam za nisko spoiler 🤣😂 (chyba im sie pojecia cos pomyliły) generalnie odwalili fuszere i maja teraz gdzies) 

Zmierz nachylenie zjazdu do garażu. Jeżeli jest większe niż 20% to zrobili niezgodnie z przepisami.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za tydzien wlasnie kumpel ktory pracuje w inspekcji budowlanej wpada i bedzie mierzyl profesjonalnie ;) inna sprawa ze porobili tez nie wiem po co dziwny prog zaraz za linią bramy wjezdzajac do garazu, o ktory pieknie drze zderzak wielu samochodom. Ja to w ogole nie wjade bo by mi wyrwalo zderzak przedni. 

Edytowane przez dlugii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nich zmierzy wszędzie gdyby mu się chciało :)

Pod 14/16/18 niby coś poprawiali, dawno temu, ale generalnie mało miejsca jak diabli. Te zjazdy są faktycznie skasztanione, trzeba powolutku jechać żeby nie porwać auta od dołu.

Co do pytania o walkę o miejsca: było retoryczne ;)

Edytowane przez MisiekW
edycja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, dlugii napisał:

W pelni siw zgadzam. A najbardziej drazniacym widokiem kilka dni temu byl smart zaparkowany tak ze zajal miejsce w ktore wjechalyby 2 kompakty. Tragedia jakas. To nie kwestia uczenia tego przy zdawaniu prawka, a niestety lidzkiego egoizmu :/ czlowiek staje tak zeby innym zrobic jak najwiecej miejsca, to przyjedzie taka za przeproszeniem p***a i stanie jak wspomnialem wyzej.

:) też "podziwiałam" fantazję właściciela smarta. Dziś ja stoję na 4-tego jako druga w zatoczce na 3 jak Nyxon, tylko kto wie - jeśli rano wcześniej wyjada pierwszy i trzeci to może też znajdę epitety za szybą. Oby nie ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A chciałbym zapytać dla pewności. Mamy blok 24 i zatoczkę o której ostatnio było głośno i kiedy wyjeżdżamy z zatoczki i parkingu,zbliżamy się do zakrętu w lewo w stronę ronda ale z naprzeciwka jedzie auto i obydwoje jesteśmy na tym zakręcie(obok budują nowe bloki) kto w tym wypadku powinien się cofać aby drugi mógł wyjechać/wjechać ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Swa napisał:

A chciałbym zapytać dla pewności. Mamy blok 24 i zatoczkę o której ostatnio było głośno i kiedy wyjeżdżamy z zatoczki i parkingu,zbliżamy się do zakrętu w lewo w stronę ronda ale z naprzeciwka jedzie auto i obydwoje jesteśmy na tym zakręcie(obok budują nowe bloki) kto w tym wypadku powinien się cofać aby drugi mógł wyjechać/wjechać ? 

Jak dla mnie, ten kto ma wieksza mozliwosc ku temu, albo mozliwosc schowania sie gdzies wczesniej. Tutaj poprostu trzeba troche wyrozumiałości i checi ustapienia ;) ale to wiadomo ze taki scenariusz pewnie nieczesto sie zdarza :P

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie pare razy miałem sytuacje,ze wyjeżdżając nie było miejsca ani z boku ani na zatoczce bo wtedy jeszcze stały tam auta to ludzie na chama pchali się gdzie sami mogli się cofnąć.. jednak cofnąć się do ronda to nie jest duży kawałek ani wyczyn a cofać się do zatoczki niby tez ale jest to większy odcinek plus to ze na zatoczce cofając ciężko by było akurat jeszcze wtedy w kogoś nie uderzyć czy zahaczyć. Dlatego tez warto czasem się zastanowić czy jest sens się pchać i mijać na tak ciasnym odcinku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A propo tematu. Pod blokami 14/16/18 na końcu jest pojedyncze miejsce. Stawajmy tam tak, żeby da auta weszły (jak jest nieduże to dwa się zmieszczą) a nie centralnie na środku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Użyłbym teraz tylu wulgarnych słów na Ciebie człowieku z samochodu o rejestracjach „KR 7H149” NAUCZ SIĘ PI*** PARKOWAĆ !!!!!!!! Kolejny raz zastawiłeś  mi tak auto ze wsiąść/wysiąść się nie da.... raz musiałem wsiadać od strony pasażera dzisiaj moja żona musiała wysiadać od strony kierowcy.... zastanów się człowieku czasem! plus dodam,ze jeszcze jeden raz znajdę obite drzwi i lusterka to oddam obiecuje !!!! Do trzech razy sztuka...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta