Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rzulfrydz

Nieźle to wygląda koryto było nie wykoszone mimo kilkukrotnych zgłoszeń

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy budowie nowego bloku woda sięgała już brzegu bo tam jest on niżej. Jeżeli wyleje Serafa to zacznie się to w tamtym miejscu czyli zacznie zalewać ulicę na "rogu" wjazdu pod bloki 28, 26 i 24.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Ja już zgłosiłem do Zarządu Melioracji żądanie wykoszenia koryta Serafy, zarośnięte koryto potęguje wezbranie i poziom wody szybciej wzrasta.

Myślę, że Melioracje powinna teraz zalać fala wniosków od nas w tej sprawie, proponuje epuap bez ruszania się sprzed kompa:

link do epuap: https://epuap.gov.pl/wps/portal

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych W Krakowie

Wybrać pismo do dowolnego urzędu i wpisać nazwę jak wyżej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przy budowie nowego bloku woda sięgała już brzegu bo tam jest on niżej. Jeżeli wyleje Serafa to zacznie się to w tamtym miejscu czyli zacznie zalewać ulicę na "rogu" wjazdu pod bloki 28, 26 i 24.

A tam już nie ma tego betonowego murku? Taki jak ten na którym jest płot wcześniej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorry ale z lenistwa kopia również tu :

Przy okazji zalewajcie proszę prośbami do jaśnie Panów z melioracji aby ruszyli pośladki na obracanych fotelikach ze skóry i wyłożyli na stół nasze prośby o poszerzenie koryta Serafy bo przy takim korytku Serafy jak jest do tej pory zarośnięte możemy modlić się o deszcz maksymalnie do 1-2 dni w innym wypadku mamy klęskę i powtórkę z rozrywki kto latał z piaskiem lata wstecz ten pamięta...

http://www.mzmiuw.krakow.pl/kontakt

ekmi@mzmiuw.krakow.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tam już nie ma tego betonowego murku? Taki jak ten na którym jest płot wcześniej?

Dokładnie, nie ma. Co więcej tam brzeg jest niżej i jak tam stałem to woda od czasu do czasu podmywała mi buty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czegoś nie rozumiem. To w zbiorniku pusto a tutaj taka sytuacja? O co tutaj chodzi?

Z tego co się dowiedziałem w zbiorniku coś się przytkało ale pracownicy byli na miejscu i usunęli problem. Dziwne to wszystko bo stan Serafy normował się dopiero późnym wieczorem zamiast od razu po odetkaniu...

Proponuje napisać w tej sprawie do Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych z prośbą o wyjaśnienie a przy okazji wymóc na nich pogłębienie koryta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stan Serafy z dzisiaj 18:45. Mimo obietnic zarządu melioracji, koryto nie zostało do tej pory wykoszone. Wystarczy zobaczyć na poziom wody, nie wiem w jakim stopniu funkcjonował zbiornik retencyjny, ale przecież to było zaledwie kilka godzin niewielkiego deszczu. Zresztą teraz (21:20) leje jeszcze bardziej, w nocy jednak nie mam jak udokumentować stanu wody. Można się jedynie przejść i zobaczyć na własne oczy. 

Ciekaw jestem czy ta noc nie przyniesie kolejnych zalanych garaży. 

Poniżej jeszcze film:

IMG_0730-17-09-17-08-20-min.JPG

IMG_0729-17-09-17-08-20-min.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka dni temu otrzymałem odpowiedź z Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – Inspektorat Rejonowy w Krakowie, odnośnie mojego maila do nich w sprawie Serafy, tak jak tutaj pisano na forum wysłałem. Jakby dostali takiego maila od chociaż połowy mieszkańców...

W odpowiedzi jaką dostałem stwierdzono że:

Rzeka Serafa na odcinku przebiegającym w granicach administracyjnych gminy miejskiej Kraków jest corocznie konserwowana, w tym koszona w dnie i na skarpach, sprzątana z  zalegających śmieci i przetamowań. W roku bieżącym również zostanie poddana konserwacji. Jesteśmy już po procedurze przetargowej w wyniku której został wyłoniony wykonawca. Prace zostaną podjęte w przyszłym tygodniu tj od 18 września .

Informujemy  jednocześnie , że nie planujemy w tym miejscu poszerzenia bądź pogłębienia koryta rzeki.

Tyle w temacie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawy jestem czy koryto rzeki zostało wykoszone? Jak będzie lało tak jak teraz to może być nieciekawie. A swoją drogę to dlaczego u nas jest taki wysoki poziom serafy skoro nowo powstały zbiornik retencyjny jest pusty? Czy to ten dopływ od ul. złocieniowej za torami  tak daje wodę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja widzę lustro wody z okna trzeciego pietra (Malachitowa), co nie zdarza się często. Ciekawe co tym razem dzieje się ze zbiornikiem na Biezanowie, że znowu nam nie pomaga...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otrzymałem "super" informację z Zarządu Melioracji - zbiornik na Bieżanowie nie jest do odciążania Serafy na Złocieniu, tylko tej jej części, która jest powyżej zbiornika. To by wyjaśniło dlaczego występuje ona u Nas z brzegów, a zbiornik w tym czasie jest pusty. Pytanie dlaczego mamy problem? Ano dlatego, że w okolicach Magillo jest kolektor wód opadowych, ktore uchodzą w kierunku Naszego osiedla.

Macie ochotę się o tym przekonać sami - zadzwońcie pod nr alarmowy Zarządu Melioracji - Pan Antoni Łach, tel 500 100 627.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

P.S. chronieni jesteśmy najwyraźniej tylko wtedy gdy np. przy braku opadów deszczu z górnej części Serafy płynęła by fala powodziowa. Wtedy zbiornik by pomógł. W obecnej sytuacji ulżą Nam te zbiorniki ... które dopiero będą zbudowane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Deszcz już nie pada, 

więc woda opada. 

Nie ma się co bać, 

śmiało można spać. 

Taka lekka dygresja odnośnie aktualnego stanu Serafy. Poziom opada, w tunelu pod torami już nie ma śladu po wylaniu. Szczury tez pewnie odetchnęły z ulgą ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak tam  nasza rzeczka? Nie ma mnie już tydzień w Krakowie. Jak ma się sytuacja przy blokach 24 i 26?

Edytowane przez pawełb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta