Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2017 o 19:21, Zanetti napisał:

zbiornik na Bieżanowie nie jest do odciążania Serafy na Złocieniu, tylko tej jej części, która jest powyżej zbiornika. To by wyjaśniło dlaczego występuje ona u Nas z brzegów, a zbiornik w tym czasie jest pusty. Pytanie dlaczego mamy problem? Ano dlatego, że w okolicach Magillo jest kolektor wód opadowych, ktore uchodzą w kierunku Naszego osiedla.

To chyba jakiej przejęzyczenie, trudno by jakakolwiek tama chroniła coś przed, no chyba że przed suszą.  A dopływ wody w okolicy Magillo, to pewnie był od lat. Nie widzę logiki w tej wypowiedzi, zawsze złapanie trochę wody powyżej, uchroni to, co poniżej... więc dlaczego tego nie robią??? 

Ale maksymalne stany wody w okolicach mostku kolejowego i powyżej  nie były jakieś duże, woda ledwo wyszła na przejście, kawałek w dół podobnie, powiedziałbym, bez najmniejszego zagrożenia i bez potrzeby uruchamiania zbiornika.   Jeśli jednak piszecie, że w okolicy końca zielonego (czy jak je tam zwał) woda się przelewała przez prowizoryczny wał, to moim zdaniem raczej podziękujcie  nie kolektorowi koło Magillo (który tam jest od lat), tylko raczej gminie Wieliczce za odwodnienie łąk kokotowskich,  pozbawienie możliwości rozlewania się tej rzeczki tam, dodatkowo brak akumulacji wody w tamtych terenach powoduje szybki napływ i dodatkowe spiętrzenie jej u nas.

Ja to tak mniej więcej widzę...ale może się mylę... osobiście nie widziałem, może jutro zrobię rekonesans, to zobaczę jak daleko sięgała woda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy przy okazji inwestycji -budowa przystanku SKA planowane są jakiekolwiek prace związane z Serafa? Doszukalam się informacji "przebudowa na odcinku 4.956 do km 4.742" tylko mie wiem co to zjaczy.

Czy ktokolwiek ma jakikolwiek plan na ta rzeke? Te zdjecia Wasze nie wygladaja optymistycznie 😏

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy w związku SKA, ale temat wałkowany 100 razy, gdzieś na forum jest link, że sytuacja ma się ostatecznie unormować jak wybudują resztę zbiorników retencyjnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ruszyły prace z "budowy" nowej drogi przy Serafie, wrzuciłem zdjęcia z dzisiaj w inny wątek. Z tego co widać grzebią mocno intensywnie przy samej rzecze, której bieg aktualnie nieco zmienili. Szczegółów co i jak i czemu tak nie znam bo nie widziałem aktualnych projektów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za informację. Zdjęcia widziałam... tylko szczerze czy Serafa często tak wygląda jak na Twoich zdjęciach? Trochę to przerażająco wygląda zwłaszcza kiedy myśli się o mieszkaniu w b16... gdzie wał jak piszesz jest niższy... Niby lcc zapewnia że mur oporowy wybuduje do końca inwestycji czyli do s7 tyle tylko czy on zabezpiecza inwestycje w 100% ? Czy zalania na Zlocieniu to mit i kit czy rzeczywistość...???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnie zalanie z powodu wylania rzeki miało miejsce w 2014 roku. Ostatnie zalania garażów były z powodów technicznych. 

Co do stanu rzeki, to przy każdym dłuższym i intensywniejszym deszczu tak wygląda. O murze oporowym szczerze nic nie słyszałem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Nyxon napisał:

Ostatnie zalanie z powodu wylania rzeki miało miejsce w 2014 roku. Ostatnie zalania garażów były z powodów technicznych. 

Co do stanu rzeki, to przy każdym dłuższym i intensywniejszym deszczu tak wygląda. O murze oporowym szczerze nic nie słyszałem. 

Dzięki za informację. Murem oporowy deweloper nazywa ten betonowy murek z ogrodzeniem osiedla SM. Podobno jest wkopany w ziemię i ma zabezpieczać mieszkania przed Serafa...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Nyxon napisał:

Jeszcze jedno pytanie - to zalanie o którym piszesz to przez tą dziurę w wale ziemnym? Tak nam mówi deweloper, chciałabym tylko jeszcze ustalić czy woda się przelała czy faktycznie dostała się przez wyrwę w wale. To by dużo wyjaśniało...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zalanie z 2014 roku czy garażów?

Z 2014 to musi się ktoś wypowiedzieć kto już wtedy tu mieszkał. Ja dopiero nieco ponad rok.

A garaże ostatnio zalane zostały z powodu usterki przepompowni, która nie przepompowała nadmiaru wody. Woda wlewała się bezpośrednio do garażów nie poprzez rzekę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2014r koryto wyszło na osiedle przez prowizoryczne mostki na Serafie które przyblokowały rzekę i woda znalazła inne ujście najbliżej przy rozkopach budowlanych LCC ... woda po tym wypadku nie wychodziła z koryta jedyne awarie to jak pisał Nyxon sprzętowe czyli przepompownia która pozwoliła Serafie ponownie zasmakować smaku osiedla. "MUR OPOROWY" to nowe nazewnictwo LCC na podpory płotków przy rzece ... to tak jak bym nazwał latarnie przy drodze jako profilaktyczne zabezpieczenie przed wjazdem na chodnik i potrącenie pieszych... więc pomijamy ten temat. 

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Franzz napisał:

2014r koryto wyszło na osiedle przez prowizoryczne mostki na Serafie które przyblokowały rzekę i woda znalazła inne ujście najbliżej przy rozkopach budowlanych LCC ... woda po tym wypadku nie wychodziła z koryta jedyne awarie to jak pisał Nyxon sprzętowe czyli przepompownia która pozwoliła Serafie ponownie zasmakować smaku osiedla. "MUR OPOROWY" to nowe nazewnictwo LCC na podpory płotków przy rzece ... to tak jak bym nazwał latarnie przy drodze jako zabezpieczenie przed wjazdem na chodnik i potrącenie pieszych... więc pomijamy ten temat. 

Bardzo dzięki za odpowiedź. Bardzo bardzo. Lepiej od ludzi niz od dewelopera - bardziej wiarygodnie :-)Nie mieszkałam nigdy przy rzece stąd moje może dziwne pytania. Mieszkania nie kupuje na parterze tylko wyżej więc się o nie nie martwię ale wolałabym spać spokojnie :-) i nie martwic sie o auto... Jeszcze tylko pytanie czy zbiornik na Drożdżowej pomaga czy nie bo tez tu widze rozne opinie ze w zwiazku z tym ze jest wyzej niz Złocień to go nie chroni. Doczytałam się że budowa pozostałych 4 jest narazie wstrzymana z tytułu jakoś problemów z dokumentacją... ? I że tylko komplet da nam 100% bezpieczeństwa...

Edytowane przez Aga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Aga napisał:

Bardzo dzięki za odpowiedź. Bardzo bardzo. Lepiej od ludzi niz od dewelopera - bardziej wiarygodnie :-)Nie mieszkałam nigdy przy rzece stąd moje może dziwne pytania. Mieszkania nie kupuje na parterze tylko wyżej więc się o nie nie martwię ale wolałabym spać spokojnie :-) i nie martwic sie o auto... Jeszcze tylko pytanie czy zbiornik na Drożdżowej pomaga czy nie bo tez tu widze rozne opinie ze w zwiazku z tym ze jest wyzej niz Złocień to go nie chroni. Doczytałam się że budowa pozostałych 4 jest narazie wstrzymana z tytułu jakoś problemów z dokumentacją... ? I że tylko komplet da nam 100% bezpieczeństwa...

Masz praktycznie komplet wiadomości o zbiorniku w danym momencie nie chroni nas jak należy ale mocno LCC pilotuje stan Serafy, zagotowało się trochę im w portkach po artykułach w gazetach o zalanym Słonecznym Miasteczku . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na spotkaniach informacyjnych mówią że zbiornik załatwia temat... Że budują kolejne... że wtedy to juz extra i super tylko że zbiorniki nie sa budowane obecnie... mówią,że to ogrodzenie (wiem wiem ;-) ) wiesz... im chodzi o sprzedaż żyć będziemy tam Wy i my... Dlatego Wasze zdanie jest ważniejsze sto razy ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aga podsumowując jak okiełznają kreseczkę dosłownie na mapie zwaną Serafą to naprawdę będzie ok, jak jeszcze znajdziemy wszyscy wspólny język na osiedlu czyt. Słoneczne, Śnieżka, Murapol będzie dobrze :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Franzz napisał:

Aga podsumowując jak okiełznają kreseczkę dosłownie na mapie zwaną Serafą to naprawdę będzie ok, jak jeszcze znajdziemy wszyscy wspólny język na osiedlu czyt. Słoneczne, Śnieżka, Murapol będzie dobrze :) 

Dzięki 😊 jesteście mega pomocni. Naprawdę. No o tym też czytałam i też mam nadzieje na sukces w tym temacie chociaż mogę spacerować naokoło... Jeszcze z plotek z rynku deweloperskiego doniose, że podobno wchodzi na Złocień Instal Krakow i tez beda budować na Domagały 😊 ale chyba wolę zakątek SM... jakoś tak ciszej. Choć mamy nadzieję na też już historycznie słynne lokale usługowe w kolejnym etapie 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Aga napisał:

Dzięki 😊 jesteście mega pomocni. Naprawdę. No o tym też czytałam i też mam nadzieje na sukces w tym temacie chociaż mogę spacerować naokoło... Jeszcze z plotek z rynku deweloperskiego doniose, że podobno wchodzi na Złocień Instal Krakow i tez beda budować na Domagały 😊 ale chyba wolę zakątek SM... jakoś tak ciszej. Choć mamy nadzieję na też już historycznie słynne lokale usługowe w kolejnym etapie 😉

Na koniec rozmowy zacytuję Golców "Tu na razie jest ściernisko. Ale będzie San Francisco" 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Franzz napisał:

Na koniec rozmowy zacytuję Golców "Tu na razie jest ściernisko. Ale będzie San Francisco" 

Pozdrawiam :)

Tez mamy taka wizje 👍Pozdrawiam 😊

Edytowane przez Aga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie, wieje wiatr. Opady deszczu są znikome i przede wszystkim nieciągłe, więc nie ma nawet opcji żeby rzeka nabrała więcej wody.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta