Skocz do zawartości

Przejście z ul. Czeczów wzdłuż rzeki do ul. Złocieniowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rzulfrydz

Drodzy sąsiedzi zgłaszajmy do ZZM prośby o wykoszenie traw i krzewów na terenach przy ogrodzeniu Słonecznego. Działki nr 419/5, 419/6, 419/7, j. ew. Podgórze, obr. 105 rejon ul. Złocieniowej - te działki są własnością Skarbu Państwa i miasto ma je we władaniu, zatem ma obowiązek wycinki traw i krzewów - samosiejek. Wycięcie traw i krzewów ograniczy siedliska dla żmij i owadów.

Oto link:

http://zzm.krakow.pl/component/zgloszenia/

Szerzej o możliwościach i opcjach realizacji chodnika /deptaka mowa w wątku:

viewtopic.php?f=8&t=871

Odnośnik do posta
  • 2 months later...
8 minut temu, Djinn napisał:

Krótka wizualizacja, jak dużo do szczęścia nie trzeba. Jakieś 100-120 mb chodnika, żeby w cywilizowanych warunkach dojść do przystanku, sklepu, szkoły czy przedszkola.

Most.gif

Cały wywód na temat chodnika wzdłuż rzeki jest w wątku:

Jak już wspominałem Twoja propozycja Djinn jest niewykonalna bo przebiega przez tereny prywatne. Działki miejskie to dz. nr 419/5 i 419/6.

W wątku jw. są pisma UMK w tej sprawie.

Edytowane przez Rzulfrydz
Odnośnik do posta

Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Chodziło mi o zobrazowanie odległości pomiędzy furtką/płotem a nowym mostem. 

Działki o których piszesz to ten "szlaczek" powyżej mojej czerwonej kreski. Jeśli faktycznie deweloper przeniósłby (albo zrobił nową) bramkę w płocie 20m dalej od istniejącej, to może udałoby się coś z tego wykombinować. Wg pisma z Urzędu Miasta wynika, że można rozważyć opcję wybudowania chodnika pod warunkiem dzierżawy części terenu od właścicieli prywatnych. W przypadku budowy mostu i przebudowy ul. Złocieniowej może nie będzie takiej potrzeby, skoro działki 419/5 i 419/7 łączyć się będą z drogą zarządzaną przez ZIKiT.

Generalnie chodzi mi o to, że znając nasze realia, dopiero po posprzątaniu budowy i zabraniu sprzętu okaże się, że taki chodnik można wybudować. I wtedy zacznie się od nowa .... i czekanie kolejne 3 lata na realizację :/

Odnośnik do posta
17 godzin temu, Djinn napisał:

Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Chodziło mi o zobrazowanie odległości pomiędzy furtką/płotem a nowym mostem. 

Działki o których piszesz to ten "szlaczek" powyżej mojej czerwonej kreski. Jeśli faktycznie deweloper przeniósłby (albo zrobił nową) bramkę w płocie 20m dalej od istniejącej, to może udałoby się coś z tego wykombinować. Wg pisma z Urzędu Miasta wynika, że można rozważyć opcję wybudowania chodnika pod warunkiem dzierżawy części terenu od właścicieli prywatnych. W przypadku budowy mostu i przebudowy ul. Złocieniowej może nie będzie takiej potrzeby, skoro działki 419/5 i 419/7 łączyć się będą z drogą zarządzaną przez ZIKiT.

Generalnie chodzi mi o to, że znając nasze realia, dopiero po posprzątaniu budowy i zabraniu sprzętu okaże się, że taki chodnik można wybudować. I wtedy zacznie się od nowa .... i czekanie kolejne 3 lata na realizację :/

Pisma UMK zaprzeczają sobie na wzajem :)

W jednym piszą, że widzą potrzebę budowy tego chodnika i będą się starać wprowadzić to zadanie do budżetu. W drugim, że ten chodnik nie będzie połączonym z ogólnodostępnym układem komunikacyjnym, iże możemy wynająć teren miasta (a nie prywatny jak napisałeś - czytaj dokładnie). W trzecim znowu piszą to samo co w pierwszym - i bądź tu mądry.

Tak jak szerzej napisałem w wątku Deptak.... są trzy opcje budowy chodnika:

1. Wspólnie za pieniądze wspólnot (czyli nasze) i to jest opcja najszybsza do realizacji;

2. Przez miasto ale tak jak napisałeś pewnie dopiero za 3 lata jak wybudują stację i nowe drogi;

3. Próbować przez budżet obywatelski i zadania dzielnicowe, ogród się udał  to i może chodnik by wypalił.

Odnośnik do posta

Mam jeszcze fotkę z wczoraj, jedną tylko bo niestety tym razem nie udało mi się nielegalnie przejść, z powodów widocznych na zdjęciu :D . Co by nie powiedzieć dość prężnie idzie ta budowa, codziennie coś nowego się dzieje. Wczoraj niestety musiałem obejść osiedle na około :D 

IMG_0836-25-10-17-09-50.jpg

Odnośnik do posta
20 godzin temu, Rzulfrydz napisał:

Jak już wspominałem Twoja propozycja Djinn jest niewykonalna bo przebiega przez tereny prywatne. Działki miejskie to dz. nr 419/5 i 419/6.

W wątku jw. są pisma UMK w tej sprawie.

Przepraszam, to wątek poboczny... - ale czy z kolei Śnieżka nie mogłaby też od siebie zrobić skrót/ furtki od siłowni w stronę stacji przez te działki?
Na pewno mieszkańcom Malachitowej byłoby tędy szybciej...

Odnośnik do posta
10 minut temu, sog napisał:

Przepraszam, to wątek poboczny... - ale czy z kolei Śnieżka nie mogłaby też od siebie zrobić skrót/ furtki od siłowni w stronę stacji przez te działki?
Na pewno mieszkańcom Malachitowej byłoby tędy szybciej...

sog, może i nie taki poboczny temat, dobrze by było w tej kwestii działać razem. Szczególnie gdyby miasto na nas się wypięło i nie zrobiło tego chodnika. W sytuacji zgłoszenia tego do budżetu siła głosów byłaby większa, głosy całego Złocienia myślę dały by radę. Gorzej w sytuacji gdy trzeba by było robić to za swoje. Myślę, że Śnieżka wolałaby nie robić żadnej furtki z uwagi na sąsiedztwo ze Słonecznym Miasteczkiem. I raczej nie dołoży się do budowy chodnika. To już musicie sobie sami z zarządem Śnieżki, rozmawiać czy w ogóle się na to zgodzą.

Jak dla mnie pomysł super trzeba działać razem bo w końcu przestanek będzie służył wszystkim. Poza tym świetle MPZP w rejonie stacji kolejowej ma być kiedyś przystanek autobusowy czy pętla. Pamiętajcie że ul. Złocieniowa ma być przebudowana na odcinku od Sucharskiego do Agatowej.

Edytowane przez Rzulfrydz
Odnośnik do posta