Skocz do zawartości

Wilgoć w garażach w budynku H

Rekomendowane odpowiedzi

Martwi mnie fakt wilgoci w garażach. Poczas odbioru zostało to uwzględnione w protokole zdawczo- odbiorczym, Snieżka zobowiązała się do załatwienia sprawy. Z tego co widzieliśmy, Spóldzielnia stara się usunąć skutki a nie przyczyny. W garażach chodzi osuszarka- mimo to wilgoć dalej jest ( w naszym boksie jest jej tyle że na podlodze robi się kałuża). Zastanawia mnie, jak będzie to wyglądalo w trakcie dłuższych opadów?! Myślę, żę nie wystracza osuszyć pomieszczanie.... jak wadliwa jest cyrkulacja pomieszczenia albo izolacja? Może spotkaliście się z tym problemem u siebie w boksie, albo w bloku obok dzieje się podoobnie?

Odnośnik do posta

No niestety w naszym bloku również występowała wilgoć w postaci zapachu i roszenia na podłodze. Włączyli oszuszarkę i wyłączyli cyrkulacje powietrza. Na chwile obecną pomogło ale zapach jednak pozostał. Spółdzielnia twierdzi, że to wina nie wyłączonej wentylacji która wtłaczała cieple powietrze do garaży co powodowało skraplanie się wody choć wydarzyło się to wszystko podczas ulewnych dni.

Powiedzmy, że łyknąłem na chwile obecną tą odpowiedź ale sytuację będę obserwował. Nowe bloki posiadają 3 letnią gwarancję, za którą odpowiada firma budowlana Nowbud a potem sprawę przejmuje spółdzielnia. Także jeśli, gdzie kolwiek występują jakiekolwiek problemy czy chociażby wątpliwości to warto to zgłaszać, tak abyśmy potem z tym nie zostali sami.

Odnośnik do posta
  • 3 months later...

Witam :)

Sprawa dotyczy na razie tylko garaży. Jednak wilgoć zamieni się poźniej w pleśń a ona nie zna granic i rozprzestrzeni się na cały budynek. Wychodząc na sciany, bedzie już za poźno na działanie bo w tedy nie da się ją już usunąć :(( można tylko ją na chwile zamaskować. W garażach trzeba będzie zamontować ogrzewanie w każdym boksie. W serwisach samochodowych zamontowane są silniki do usuwania spalin, powietrza z pomieszczenia a nie nadmich.

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...