Skocz do zawartości

Budżet obywatelski - projekt na Złocieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Mieszkańcy

 

Miło mi poinformować, że w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa do projektów Dzielnicy XII zgłosiłam projekt pn.: „Ogród pochłaniający zanieczyszczenia”. Jest to jedyny projekt zgłoszony na naszym osiedlu, który przeszedł weryfikację Urzędu Miasta i popiera go Spółdzielnia Mieszkaniowa Śnieżka, z którą projekt był konsultowany przed jego zgłoszeniem.

 

Projekt polega na zagospodarowaniu ok 500 m2 zieleni miejskiej na działce nr. 362/4 (wzdłuż chodnika) roślinnością posiadającą zdolności pochłaniania zanieczyszczeń atmosferycznych spowodowanym ruchem komunikacyjnym i smogiem.

Zadanie polega na zaprojektowaniu (w tym m.in. dobór odpowiednich gatunków roślin – głównie krzewów, traw i bylin i inn.) i wykonaniu ogrodu, który oprócz wymienionych wyżej funkcji zdrowotnych podniesienie walory estetyczne/wizualne fragmentu terenu wzdłuż traktu pieszego (chodnika) i będzie pełnił rolę edukacyjną poprzez wkomponowanie w obszar ogrodu tablic informacyjnych służących podniesieniu świadomości mieszkańców dot. istotnej roli roślin w mieście.

 

Krótko mówiąc projekt ma za zadanie nie tylko podnieść walory wizualne naszego Osiedla, ale też może być głosem mieszkańców w sprawie zanieczyszczenia miasta smogiem - z uwagi na walory prozdrowotne i edukacyjne projektu.

 

Opis projektu znajduje się pod adresem: https://budzet.dialoguj.pl/projects/2093-ogrod-pochlaniajacy-zanieczyszczenia

 

Jako pomysłodawca projektu szczerze zachęcam mieszkańców Osiedla Złocień oraz wszystkich mieszkańców Dzielnicy XII do głosowania i poparcia projektu nr 12.

 

Przypominam, że głosujemy w dniach 17-30 czerwca 2017r. a wszystkie informacje nt. Budżetu znajdują się na stronie: https://budzet.krakow.pl/

 

Ilona Biedroń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Rozpoczęły się głosowania na Budżet Obywatelski Kraków 2017.

Aby oddany głos był ważny należy wybrać 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 projekty dzielnicowe - inaczej głos jest nie ważny.

TUTAJ LINK Z ZASADAMI:

https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/210706,1909,komunikat,regulamin_glosowania.html

 

Proszę o oddawanie głosów na wcześniej wspomniany projekt dotyczący Złocienia

PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 12:

Ogród pochłaniający zanieczyszczenia

https://budzet.krakow.pl/projekty/2093-ogrod_pochlaniajacy_zanieczyszczenia.html

 

Jako autor proszę również o oddanie głosu na

PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 3:

„MULTIMEDIA EDUKACYJNE” dla społeczności Dzielnicy XII

https://budzet.krakow.pl/projekty/1790-_multimedia__edukacyjne___dla_spolecznosci_dzielnicy_xii.html

Dotyczy on Przedszkola Samorządowego Nr 28 przy ulicy Duża Góra 30 do którego uczestniczy spora grupa dzieciaków z naszego osiedla i zapewne w przyszłości też będą chodzić kolejne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...