Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Krakowie działa wypożyczalnia rowerów miejskich. Niestety nie obiła osiedla złocień. A byłaby to alternatywa dla komunikacji. Wiec mam prośbę do was aby pisać do wavelo bok@wavelo.pl oraz zikit-u https://www.facebook.com/ZIKiT.Krakow/ o poszerzenie strefy. Czym więcej nas napisze tym większa szansa aby strefa była na Złocieniu. A do spółdzielni naszej aby mogli wyznaczyć teren na stojak. Z pozdrowieniami Jacek

Gość Rzulfrydz

Dziękujemy za informację.

Zgłoszenie zostało przekazane do działu rozwoju.

Dzięki Państwa uwagom, możemy stale podnosić jakość świadczonych przez nas usług.

Odpowiedź Wavelo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Póki jazda rowerem po Półłanki graniczy z balansowaniem na krawędzi życia i śmierci, wg mnie to poroniony pomysł. Jeżdżę rowerem od wielu lat, ale dojazd do Rybitw to dla mnie niezły hardcore.

Póki nie będzie Domagały, stacji PKP Złocień i chociaż trochę ucywilizowanych okolic Rybitw to nie wierzę w powodzenie pomysłu.

Choć próbować można...

• 3 weeks later...

Jest inna droga, calkowicie bez samochodow, pollanki jedziesz tylko 200m, z Agatowej skrecasz w lewo i za pierwszymi torami w prawo, prosto do konca (musisz zignorowac znak zakaz wjazdu - nie dotyczy pojazdow z indentyfikatorem pkp) dojezdzasz do kladki nad torami (tej po jakichs 3 km, nie tej co bedzie od razu). Przechodzac przez kladke ladujesz nad Bagrami, a przed kladka odbijajac w lewo wyladujesz na Biezanowskiej. Polecam, korzystam z tej drogi codziennie odkad ja znalazlem i tam na przyklad Wavelo spokojnie by sie dalo pojezdzic.

Z jednej strony jest zakaz wjazdu, z drugiej go nie ma. (w sensie jest ale jadac poboczna (szutrowa droga mozna go ominac). Nie bede sie tutaj wymadrzal ze rowerzystom mozna czy nie mozna, jest to na pewno dla rowerzysty bezpieczniejsza alternatywa niz jazda przez polanki, ewentualnie przez Biezanowska w strone centrum.

Tak jak zaznaczylem musisz zignorowac znak zakazu ruchou w obu kierunkach, pytanie tylko czy przejezdzajac tamtedy szkodze komukolwiek, narazam siebie, badz innych na niebezpieczenstwo, jesli nie, a takie jest moje zdanie to nie widze powodu zeby glupi przepis respektowac.

- tiaaaa, 3 punkty karne + 100 zł taka przyjemność kosztuje. To jest teren PKP i ten zakaz nie bez powodu tam wisi...ale jak wiemy, rowerzystom wszystko wolno...

Jeżdżę tamtędy rowerem co najmniej kilka razy w tygodniu, w obie strony. Często też tam biegam.

Od 10 lat.

Nigdy nikt się mnie nie czepiał, ani policjanci, którzy tam często mają przerwę, ani SOK'iści, ani ochrona kolejowa.

Część ochrony już kojarzę z twarzy i mijając pozdrawiamy się wzajemnie poprzez "dzień dobry".

Przez 10 lat widziałem za to jak policja wraz z SOK wystawiała mandaty kierowcom samochodów.

W weekendy porusza się tam sporo rodzin, dzieci. Na rolkach, na rowerach, pieszo, często rodzice z wózkami.

Zatem znak jest ale życie życiem i jest przyzwolenie na poruszanie się tamtędy osobom niezmotoryzowanym.

Frustracje anty-rowerowe możesz realizować gdzie indziej.

musisz zignorowac znak zakaz wjazdu - nie dotyczy pojazdow z indentyfikatorem pkp
- tiaaaa, 3 punkty karne + 100 zł taka przyjemność kosztuje. To jest teren PKP i ten zakaz nie bez powodu tam wisi...ale jak wiemy, rowerzystom wszystko wolno...

Tak Nam rowerzystom wolno :) ponieważ My kierowcy czasami jesteśmy oszołomami bez szacunku dla niechronionych użytkowników drogi. My rowerzyści podejmujemy ryzyko zapłacenia mandatu, zmniejszając ryzyko potrącenia Nas przez kierowców i wdychając mniej spalin z naszych cudownych bolidów.