Skocz do zawartości

Próg zwalniający - przejście z lustrem

Rekomendowane odpowiedzi

@MisiekW

Popytam Rafała co do pisma o odmowie, ja jestem z nim często w kontakcie. Dlatego wiem co i jak na bieżąco.

Ps. Ja po 4 latach mieszkania na Czeczów pozbyłem się złudzeń co do LCC. Znam i po części rozumiem stanowisko Śnieżki (oprócz progów i samej drogi). To co pisze nie wynika z mojego podejścia tylko niestety z realiów.

Aktualizacja:

Odpowiedź Pana Rafała:

Nie- jeszcze nie mam odpowiedzi w tym temacie. Skierowałem pismo do Śnieżki po tym jak pojawił się próg zwalniający na tej drodze. Oczywiście próg został postawiony na odcinku który nie należy do Śnieżki tylko do miasta ale zapytałem po raz kolejny Śnieżki czy w takim razie nie wyda zgody na montaż progu przy naszym przejściu dla pieszych (w okolicy tego przejścia). Mam miec spotkanie ze śnieżką chyba w kolejnym tygodniu w sprawie zakładu do utylizacji śmieci (czekam na potwierdzenie terminu) więc od razu będę chciał uzyskać odpowiedź w sprawie tego progu.

Czyli wcześniejsze informacje były tylko ustane.

Aż jestem ciekaw jak to obecnie wygląda. Nie kontaktowałem się z p. Rafałem jeszcze w tej sprawie. @Rzulfrydz - masz może jakiś update? Tak się zastanawiam czy nie można by tego jakoś na drodze prawnej ugryźć...

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

Też miałem zapytać, Rulfrydz masz jakieś info? (Nie jest problemem napisanie do P. Rafała maila, ale zawsze lepiej kontynuować wątek niż wyjaśniać o co chodzi)

Odnośnik do posta
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Kolejny próg zwalniający koło pętli, ale nasze ekstremalne przejście dalej radośnie bez progu.

Nie ma co odpuszczać, jeśli droga jest własnością Śnieżki i jest "nie bo nie" to chcę to zobaczyć na piśmie. A jeśli są jakieś konkretne powody - też chcę to zobaczyć na piśmie.

Mam nadzieję spotkać się z P. Rafałem w innej sprawie więc poruszę ten temat z nim bezpośrednio. Co to za szajs, żeby w całym mieście nasr.... było progów co krok, a nie było go w tak niebezpiecznym miejscu.

Odnośnik do posta
39 minut temu, MisiekW napisał:

Kolejny próg zwalniający koło pętli, ale nasze ekstremalne przejście dalej radośnie bez progu.

W którym miejscu ? był tam próg ale służył jako ochrona tymczasowa na rurę teraz jest rozebrany chyba że ktoś mu pomógł go rozebrać :d

Odnośnik do posta
  • 7 months later...

Temat był poruszany na zebraniu wspólnoty bloków 14 - 18 o ile się nie mylę. Ustaliliśmy, że to przejście jest niedorzeczne i tylko prosi się o jakąś tragedię z udziałem dzieci i nieostrożnych kierowców. W związku z tym Pan Rafał zgodził się, aby usunąć chodnik wzdłuż tego śmietnika aż do przejścia. Chodnik zostałby przeniesiony na drugą stronę drogi, a zieleń z tamtej strony zostałaby przeniesiona na stronę przy śmietnikach. W ten sposób zachowamy proporcję chodnika do zieleni, ale przejście przesunie się o parę metrów od płotu i piesi czekający na przejście będą dobrze widoczni.  Powstanie więc prosta trasa wzdłuż bloków 10 i 12 kończąca się przejściem dla pieszych. Dodatkowy plus to to, że nie trzeba będzie chodzić obok śmietników, które w lecie śmierdzą.

Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo tego opisu;) I mam tez nadzieję, że projekt ten nie utknął gdzieś tylko będzie realizowany.

• Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do posta
  • 7 months later...

Odkopuję niezwykle istotny temat MiskaW który zaraz mi się przyszedł mi na myśl po dzisiejszych wiadomościach radiowych z Poznania i śmierci 8 latki na pasach zresztą każdorazowo gdy słyszę lub czytam o wypadku na pasach to przed oczami mam to przejście z którego  pieszy właściwie za płotu/krzaka wyskakuje na jezdnie nie ma żadnej szansy na reakcję  jeżeli będzie to dziecko które nagle wtargnie na jezdnie i trafi na  kierowcę który nie dostosuje prędkości do przepisów. Może jakieś lampy które podświetlają jezdnię w momencie wykrycia przez czujki ruchu pieszego ? 

• Like 1
Odnośnik do posta
Gość MisiekW
W dniu 29.03.2019 o 00:16, slonecna napisał:

Oo, ciekawe, kiedyś ktoś pisał, że nie można przesunąć przejścia, bo za blisko skrzyżowania. Jednak można:) Dzięki za info! Trafne określenie- niedorzeczne to przejście.

To by bardzo pomogło... Przejście to jedno, kierowcy-debile którzy wjeżdżają na to przejście na pełnej prędkości to drugie. 

Dalej uważam, że próg byłoby względnie najszybszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa, no ale nie, czekamy na tragedię...

W dniu 28.03.2019 o 14:48, madn napisał:

Temat był poruszany na zebraniu wspólnoty bloków 14 - 18 o ile się nie mylę. Ustaliliśmy, że to przejście jest niedorzeczne i tylko prosi się o jakąś tragedię z udziałem dzieci i nieostrożnych kierowców. W związku z tym Pan Rafał zgodził się, aby usunąć chodnik wzdłuż tego śmietnika aż do przejścia. Chodnik zostałby przeniesiony na drugą stronę drogi, a zieleń z tamtej strony zostałaby przeniesiona na stronę przy śmietnikach. W ten sposób zachowamy proporcję chodnika do zieleni, ale przejście przesunie się o parę metrów od płotu i piesi czekający na przejście będą dobrze widoczni.  Powstanie więc prosta trasa wzdłuż bloków 10 i 12 kończąca się przejściem dla pieszych. Dodatkowy plus to to, że nie trzeba będzie chodzić obok śmietników, które w lecie śmierdzą.

Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo tego opisu;) I mam tez nadzieję, że projekt ten nie utknął gdzieś tylko będzie realizowany.

Wiadomo coś w tym temacie? Jeśli nikt nic nie wie to napiszę do P. Rafała z zapytaniem.

Odnośnik do posta