Skocz do zawartości

Próg zwalniający - przejście z lustrem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MisiekW

Witam!

Na ul. Czeczów mniej więcej na wysokości wjazdu na teren Śnieżki powstał próg zwalniający - i słusznie. Dało się? Dało!

Taki sam próg powinien moim zdaniem bezwzględnie znaleźć się na wysokości przejścia dla pieszych dalej, czyli śmietniku przy Czeczów 10/12. Wiem że jest lustro, ale chodzi o to że ono nie uchroni pieszego jeśli ten wylezie na jezdnię i w nie nie spojrzy.

Jestem ciekaw opinii innych w tym temacie i gdzie / kto ew. może próbować to załatwić. Osobiście uważam że to przejście prędzej czy później stanie się miejscem tragedii i wtedy na progi będzie już o jedno życie za późno.

Odnośnik do posta

@MisiekW Co do przejścia dla pieszych zgadzam się w 100%, sam wolę się przed nim zatrzymać i zobaczyć czy ktoś nie wyskoczy.

Fajnie, że postawili lustro lecz ihmo nie zdążymy dostrzec biegnącego w stronę przejścia małego dziecka. Próg przed przejściem to jedno, drugie - byłoby dobrze gdyby Ścieżka wycięła ze dwa krzaki w rogu ogrodzenia zaraz przy przejściu.

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz
Witam!

Na ul. Czeczów mniej więcej na wysokości wjazdu na teren Śnieżki powstał próg zwalniający - i słusznie. Dało się? Dało!

Taki sam próg powinien moim zdaniem bezwzględnie znaleźć się na wysokości przejścia dla pieszych dalej, czyli śmietniku przy Czeczów 10/12. Wiem że jest lustro, ale chodzi o to że ono nie uchroni pieszego jeśli ten wylezie na jezdnię i w nie nie spojrzy.

Jestem ciekaw opinii innych w tym temacie i gdzie / kto ew. może próbować to załatwić. Osobiście uważam że to przejście prędzej czy później stanie się miejscem tragedii i wtedy na progi będzie już o jedno życie za późno.

EFEKT nie chodzenia na zebrania !!!!!!!

..."Jestem ciekaw opinii innych w tym temacie i gdzie / kto ew. może próbować to załatwić. Osobiście uważam że to przejście prędzej czy później stanie się miejscem tragedii i wtedy na progi będzie już o jedno życie za późno."...

A spytał ktoś administratora ??? NIE bo po co lepiej żale na forum wylewać.

Co do szczegółów to zapraszam do kontaktu z naszym administratorem.

Odnośnik do posta

dzieci w lustro nie spojrzą ja też nie wiele tam dostrzegam za kółkiem, przejście jak tragicznie przygotowane wyjście za płotu i jesteś na ulicy zero czasu na reakcję , jadę zawsze tam środkiem i maksymalnie wolno. Tragiczny punkt, przejście w takim miejscu to absurd drogowy

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz
Droga do przejścia dla pieszych należy do śnieżki. Dopiero od przejścia dla pieszych czyli od końca płotu należy do LC Corp. Postawienie progu zwalniającego przed przejściem dla pieszych może leżeć tylko w gestii śnieżki.

Dokładnie tak.

Taka wiedza nie jest wiedzą tajemną, KAŻDY właściciel mieszkania przy ul. Czeczów ma to wpisane w akcie notarialnym kupna mieszkania. Niestety niektórzy w ogóle go nie czytali.

Pan Rafał oczywiście już rozmawiał ze Śnieżką o tym i jest NIE BO NIE. O tym Pan Rafał mówił wielokrotnie.

Sami zamontowali próg wcześniej - brak logiki cóż.

Zatem wszelkie prośby, pytania o ten próg należy kierować do SM Śnieżka.

Odnośnik do posta

Pierwsze pytanie - Kto zaprojektował i wybudował chodnik w kierunku Słonecznego po stronie telefoniki ?

Kto zaprojektował przejście powrotne na osiedle Słoneczne w taki a nie innym miejscu ? - w moim mniemaniu tragiczna lokalizacja.

Czy deweloper Słonecznego wystąpił SM Śnieżka o zgodę na montaż progu na części jezdni, która do niej należy ?

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że chodnik wybudował LCC i gdyby deweloperowi na was zależało załatwił by zgodę na montaż progu zwalniającego przed newralgicznym przejściem.

Śnieżka ma za zadanie zabezpieczenie interesów własnych i jej mieszkańców. Zamontowany próg zlokalizowany przy wjeździe na osiedle ma na celu zabezpieczenie bezpiecznego wyjazdu z osiedla Śnieżki gdyż tak długi odcinek prosty niestety odmóżdża niektórych kierowców.

Może jak już będziemy załatwiać próg, to przy okazji zakaz parkowania na skrzyżowaniu obok?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Skoro zakwalifikował Pan/i to jako skrzyżowanie to proponuję przeczytać Prawo o ruchu drogowym - tam jest ładnie napisane dla ułatwienia Art 49 dlatego oznakowanie jest zbędne.

Odnośnik do posta

@Rzulfrydz, @Nyxon dziękuję za przypomnienie tej informacji. Niestety po ponad 3 latach nie do końca pamiętam całą treść aktu notarialnego...

Skoro zakwalifikował Pan/i to jako skrzyżowanie to proponuję przeczytać Prawo o ruchu drogowym - tam jest ładnie napisane dla ułatwienia Art 49 dlatego oznakowanie jest zbędne.

Ja to wiem, Pan to wie ale niektórzy o tym zapominają. Poza tym już nie raz odbywała się tu na forum dyskusja co jest a co nie jest skrzyżowaniem.

Wracając do tematu progu, może warto taki postawić za przejściem dla pieszych. Taka lokalizacja i tak będzie wymuszać zmniejszenie prędkości przed przejściem.

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

To miejsce jest naprawdę niebezpieczne. Dlaczego powstało, kto za to odpowiada, kto budował chodnik po stronie Telefoniki i jaka jest prawdziwa tożsamość świętego Mikołaja jest sprawą wtórną, bo to przejście już tam jest, chodzą po nim nasze dzieci i tyle.

Jak widzę jednak ponad merytoryczną dyskusję ważniejsze jest skakanie sobie do gardeł, wytykanie niechodzenia na zebrania, nieczytania aktów notarialnych, polecanie czytania kodeksu drogowego co jest a co nie jest skrzyżowaniem oraz tego że LCC jest beee bo "nie załatwił". Widząc taką żółć odechciewa się wszystkiego - a w zasadzie to nawet tego, żeby zacząć. Generalnie dowiedziałem się, że nie ma sensu.

Przypomnijcie sobie te farmazony, kiedy ktoś z Waszego otoczenia straci w tym miejscu zdrowie lub nie daj Boże życie.

Wątek do zamknięcia.

Odnośnik do posta

JA to widzę tak że LCC ma gdzieś Wasze bezpieczeństwo a i tak za to obwinia się Śnieżkę. Śnieżka zawsze dbała i będzie dbać tylko i wyłącznie o interesy swoich mieszkańców i nie liczyłbym na to że zadba o Wasze.

Mogę się mylić ale gdyby LCC wystąpiło do Śnieżki o zgodę na montaż progu przed przejściem to nie byłoby problemu. Gdyby jednak odmówiła to można będzie jeździć po niej jak po burej suce

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz
To miejsce jest naprawdę niebezpieczne. Dlaczego powstało, kto za to odpowiada, kto budował chodnik po stronie Telefoniki i jaka jest prawdziwa tożsamość świętego Mikołaja jest sprawą wtórną, bo to przejście już tam jest, chodzą po nim nasze dzieci i tyle.

Jak widzę jednak ponad merytoryczną dyskusję ważniejsze jest skakanie sobie do gardeł, wytykanie niechodzenia na zebrania, nieczytania aktów notarialnych, polecanie czytania kodeksu drogowego co jest a co nie jest skrzyżowaniem oraz tego że LCC jest beee bo "nie załatwił". Widząc taką żółć odechciewa się wszystkiego - a w zasadzie to nawet tego, żeby zacząć. Generalnie dowiedziałem się, że nie ma sensu.

Przypomnijcie sobie te farmazony, kiedy ktoś z Waszego otoczenia straci w tym miejscu zdrowie lub nie daj Boże życie.

Wątek do zamknięcia.

@MisiekW Totalnie nie zrozumiałej coś napisałem.

Ja niczego nie neguję, niczego nie podważam ani nikogo nie mam zamiaru powstrzymywać przy pomysłach jak usprawnić komunikację pieszych na ul. Czeczów.

"Dlaczego powstało, kto za to odpowiada, kto budował chodnik po stronie Telefoniki i jaka jest prawdziwa tożsamość świętego Mikołaja."

Odpowiedź na te pytania zna nasz administrator, któremu płacimy za ogarnianie takich właśnie tematów.

Mam wrażenie, że nie mieszkasz na ul. Czeczów, przynajmniej pytania to sugerują bo to wiedza zasadnicza i powszechna.

Nie rozumieniem pytania o przejście i chodnik ? O co chodzi ?

Rozumiem, że nadal nie rozmawiałeś z Panem Rafałem i się denerwujesz a nie znasz faktów i zarzucasz złą wolę innym.

Otóż jak już wspomniano działka przez która przebiega droga i chodnik jest w użytkowaniu wieczystym SM Śnieżka. Droga, chodnik i wszystko z tym związane zostało wybudowane przez LCC abyśmy mieli po czym jeździć i chodzić, czy jest coś dziwnego w tym ?

@maxkad

Mylisz się niestety.

Ja nikogo nie pomawiam ale piszę fakty i to o czym mam wiedzę. Nawigator kilka razy rozmawiał ze Śnieżką o progu zwalającym przy pasach i nie było zgody. Pisałem o tym wcześniej czego ktoś nie zrozumiał ?

Lecz nie mam zamiaru po nikim jeździć po prostu stwierdzam fakty.

Mogę tylko stwierdzić, że nie pojmuje rozumowania zarządu Śnieżki bo na nic się nie zgadzają jeśli chodzi o ul. Czeczów (którą przypomnijmy wybudował LCC), nie zgadzają się na progi zwalniające, nie zgadzają się na przedłużenie chodnika do pętli autobusowej i nie zgadzają się na przekazanie ul. Czeczów do miasta - ZIKiT aby to miasto ją utrzymywało. Nie pojmuję tego jaki ma w tym interes Śnieżka. Nic na tym nie traci ani nie zyska.

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

@Rulfrydz

Mieszkam przy Czeczów i dlatego założyłem ten temat. Zrobiłem to na forum, ponieważ interesowało mnie zdanie większego ogółu a nie tylko P. Rafała (on takich spraw ma na głowie pewnie setki) lub tylko jednej wspólnoty. Wyglądało to tak, że po tygodniu zobaczyłem dwie podstrony odpowiedzi, ale kiedy je przejrzałem zobaczyłem same przekrzykiwania się. Co mają do tematu bezsensowne wypowiedzi typu kto zrobił chodnik albo jaka jest definicja skrzyżowania? Inaczej mówiąc, poirytowałem się tym co zobaczyłem (w sumie nie wiem czego się spodziewałem bo taka jest natura internetu). Ale ostatecznie dowiedziałem się czego chciałem, tzn. że takie próby były i z różnych powodów póki co się nie udały. Na zebrania kiedyś chodziłem, ale ostatnimi czasy faktycznie przestałem (nieważne dlaczego).

Z P. Rafałem nie rozmawiałem, ale jak widzę nie ma co go gnębić, bo z tego co jest tutaj napisane droga jest własnością Śnieżki więc opcje są dwie: zgoda na budowę albo oddanie drogi w inne ręce. Nie zarzucam nikomu złej woli. Po prostu jest dla mnie totalnie niezrozumiałe, że tego progu tam nie ma i ktokolwiek może mieć ku temu jakiekolwiek obiekcje, jakby komukolwiek robiło to różnicę poza samymi zainteresowanymi.

Dodatkowo wyjątkowo cenne wtrącenia osób które przy Czeczów nie mieszkają że LCC to nie załatwiło i w ogóle. Chyba w innym temacie na forum padło kiedyś takie stwierdzenie, że problem ze Złocieniem w ogóle w Krakowie mają głównie osoby które tu nie mieszkają. Mam czasem wrażenie, że podobnie największy problem z LCC mają osoby które nie mieszkają w bloku postawionym przez LCC i wszędzie na każdym kroku szukają okazji aby się dowartościować. LCC ma swoje za uszami i niech martwią się o to jego klienci.

Rulfrydz czy masz wiedzę na temat tego czy Nawigator otrzymał oficjalną odmowę odnośnie progu, np. na piśmie? Jeśli prawdą jest to co piszesz (kilkukrotne odmowy) to naprawdę nie wiem co o tym myśleć, normalnie podejście jak w "Samych swoich". Jeśli istnieją jakiekolwiek racjonalne powody takich odmów, to bardzo chciałbym je poznać.

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

@MisiekW

Popytam Rafała co do pisma o odmowie, ja jestem z nim często w kontakcie. Dlatego wiem co i jak na bieżąco.

Ps. Ja po 4 latach mieszkania na Czeczów pozbyłem się złudzeń co do LCC. Znam i po części rozumiem stanowisko Śnieżki (oprócz progów i samej drogi). To co pisze nie wynika z mojego podejścia tylko niestety z realiów.

Aktualizacja:

Odpowiedź Pana Rafała:

Nie- jeszcze nie mam odpowiedzi w tym temacie. Skierowałem pismo do Śnieżki po tym jak pojawił się próg zwalniający na tej drodze. Oczywiście próg został postawiony na odcinku który nie należy do Śnieżki tylko do miasta ale zapytałem po raz kolejny Śnieżki czy w takim razie nie wyda zgody na montaż progu przy naszym przejściu dla pieszych (w okolicy tego przejścia). Mam miec spotkanie ze śnieżką chyba w kolejnym tygodniu w sprawie zakładu do utylizacji śmieci (czekam na potwierdzenie terminu) więc od razu będę chciał uzyskać odpowiedź w sprawie tego progu.

Czyli wcześniejsze informacje były tylko ustane.

Odnośnik do posta
Nie wystarczy wam jazda ulica Półłanki i drogami w koło, że potrzebujecie progi zwalniające?
Miałem nic nie pisać....

No właśnie nie wystarczy, przez takich co to wszędzie muszą pop......ć cała reszta musi codziennie tłuc się po progach i innych spowalniaczach. Nie jeździł by jeden z drugim jak wariat to by progów nie było. Tak to trudno pojąć ????

Odnośnik do posta
Gość MisiekW
@MisiekW

Odpowiedź Pana Rafała:

Nie- jeszcze nie mam odpowiedzi w tym temacie. Skierowałem pismo do Śnieżki po tym jak pojawił się próg zwalniający na tej drodze. Oczywiście próg został postawiony na odcinku który nie należy do Śnieżki tylko do miasta ale zapytałem po raz kolejny Śnieżki czy w takim razie nie wyda zgody na montaż progu przy naszym przejściu dla pieszych (w okolicy tego przejścia). Mam miec spotkanie ze śnieżką chyba w kolejnym tygodniu w sprawie zakładu do utylizacji śmieci (czekam na potwierdzenie terminu) więc od razu będę chciał uzyskać odpowiedź w sprawie tego progu.

Nie czaję, jeśli tamten odcinek gdzie jest próg nie należy do Śnieżki to dalsza część drogi należy? Ale mniejsza z tym, dzięki za info. Powinna być formalna odpowiedź na piśmie i wtedy byłaby jasność, bo na gębę to każdy może się wszystkiego wyprzeć (po obu stronach).

Odnośnik do posta