Skocz do zawartości
ole

Szkoła Podstawowa - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zapisania dziecka do I klasy Szkoły Podstawowej. Wiadomo w tym temacie na naszym osiedlu nie jest najlepiej :? . Myślimy o Szkole Podstawowej nr 24 na ul. Aleksandry ( Bieżanów) .- pasuje logistycznie ( powroty samodzielne dziecka do domu w starszych klasach ) .

Czy ktoś ma dziecko w tej szkole ? Jakie macie opinie o niej?

Jakie są inne dobre szkoły dla dzieci z osiedla ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety, w sekretariacie szkoły powiedziano nam że z poza rejonu mamy małe szanse.

Rekrutacja do szkół jeszcze nie ruszyła. Nie wiem gdzie zapisać dziecko... Nasza rejonowa szkoła ma bardzo kiepski dojazd/dojście i jest podobno bardzo przepełniona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że mogę polecić ci SP nr 111 na Bieżanowskiej. We wrześniu posyłamy tam nasze dziecko. Słyszałem o szkole dobre opinie, byłem na dniach otwartych. Może szkoła z zewnątrz nie wygląda najlepiej, ale nauczyciele wydają się być sensowni. Zresztą w rankingach szkoła stoi nieźle. Na dzieci spoza rejonu są otwarci i są szanse na ich przyjęcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Którą z okolicznych szkół podstawowych sąsiedzi mogliby polecić.

Jesteśmy na etapie wyboru SP dla pierwszoklasisty od września. Czy Sp 124?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Córka chodzi do drugiej klasy. Zaczęła od zerówki. Jesteśmy zadowolone.  Trafiła na super wychowawczynię co ma oczywiście duże znaczenie. Ale wszystko zależy od tego jakie kto ma wymagania. Nowy dyrektor dużo działa, jest w planie rozbudowa szkoły. Czas pokaże czy dojdzie do skutku. Obecnie dwa razy w tygodniu ma na popołudniowe godziny. Kończy o 15.25 więc tragedii nie ma. Panie na świetlicy są też super. Dzieciaki nie chcą do domu wracać zwłaszcza gdy jest ciepło i przebywają na polu. Ja polecam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Anegal napisał:

Córka chodzi do drugiej klasy. Zaczęła od zerówki. Jesteśmy zadowolone.  Trafiła na super wychowawczynię co ma oczywiście duże znaczenie. Ale wszystko zależy od tego jakie kto ma wymagania. Nowy dyrektor dużo działa, jest w planie rozbudowa szkoły. Czas pokaże czy dojdzie do skutku. Obecnie dwa razy w tygodniu ma na popołudniowe godziny. Kończy o 15.25 więc tragedii nie ma. Panie na świetlicy są też super. Dzieciaki nie chcą do domu wracać zwłaszcza gdy jest ciepło i przebywają na polu. Ja polecam :)

Moim skromnym zdaniem we wpisie brakuje dość istotnej informacji a mianowicie o jakiej szkole mowa😊 gdyż powyżej wymieniono ich kilka.

Edytowane przez maxkad
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, maxkad napisał:

Moim skromnym zdaniem we wpisie brakuje dość istotnej informacji a mianowicie o jakiej szkole mowa😊 gdyż powyżej wymieniono ich kilka.

:)  124

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"słabą lokalizację" ? - co konkretnie masz na myśli? Do szkoły można dojść na piechotę (fakt, w chwili obecnej jest duże utrudnienie w postaci modernizacji linii kolejowej ale  jest bus dowożący dzieci do szkoły) lub dojechać autobusem 183 na ósmą rano. Myślę, że po przebudowie zyskamy wreszcie chodnik i porządne przejście dla pieszych na Sucharskiego. Do szkoły nr 111 trzeba podjechać autobusem 183/163 a następnie 143 lub piechotą jeden przystanek. Samochodem - trudno ocenić, bo w obie wyjazdowe strony z osiedla rano jest korek i w stronę Bieżanowa i Rybitw. W długoterminowej perspektywie nowej placówki szkolnej na osiedlu, warto zastanowić się nad przyszłym samodzielnym powrotem pociech ze szkoły, bo trudno powiedzieć czy nowo otwarta szkoła od razu zapewni nam osiem klas czy będzie zapełniać się rok po roku. Czas pokaże.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta