Skocz do zawartości

Chyba pora zrobić hałas - remont Półłanki i dokończenie Doma

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem. Nie było to łatwe, ale udało się:) Tutaj instrukcja jak to zrobić: https://epuap.gov.pl/wps/wcm/myconnect/ ... u+na+epuap

Aha, i pisma nie da się dołączyć jako załącznika, niby tam jest "dodaj załacznik", ale potem jest tylko opcja "wybierz nazwę" czy coś takiego, lecz nie pojawia się okno wyszukania dokumentu na komputerze. Trzeba po prostu skopiować i wkleić tekst naszego pisma w oknie korespondencyjnym, które tam jest powyżej i voilla:)

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety brakujący fragment nadal nie ruszony. Byłem tam wczoraj i stwierdzam ze w ciągu ostatnich dwóch miesięcy prace zbytnio się nie posunęły.  

Chyba faktycznie chcą zawinąć sprzęty jak najszybciej na pozostałe budowy w mieście ale to tylko lepiej dla nas.

Hej! Cos ktos wie o ul. Polanki? Jak tam z koncepja przebudowy?

Posted Images

Ja dzisiaj wydrukowałem i w 3 kopiach zanoszę na pocztę. Leci do ZIKiTu, Prezydenta i Rady Miasta. Wszystko wyślę poleconym ekonomicznym, żeby mieć pewność, że dotrze. 16 zł nie moje, ale walczmy o zmiany, żeby żyło się lepiej za jedyne 16 zł :)

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

W najbliższych dniach administrator bloków przy ul. Czeczów wrzuci do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców tej ulicy wzory pisma jaki tu zamieściłem. Czy ktoś wie czy SM Śnieżka wysłała jakieś pismo, gdzieś ?? Pisałem też do sklepu AS market czy można by wyłożyć takie wzory przy punkcie Poczty Polskiej ale nie dostałem odpowiedzi. Ma ktoś pomysł na dystrybucję wzoru pisma na terenie Śnieżki ??

Odnośnik do posta

Proponuję dzwonić, a nie pisać do ZIKIT :) dzisiaj mi odpisali, że szykany na Małej Górze były postawione po uwaga jednym pisemnym wniosku i licznych telefonach. Może remont dla nas po licznych telefonach też będzie! Wcale nie żartuje, dzieci ze Złocienia też są w niebezpieczeństwie więc moi drodzy, do dzieła, zablokujmy im te cholerną linię.

ZIKiT

Całodobowy numer interwencyjny: 12 616 7555

Centrala: 12 616 7000

liczne_telefony.JPG.2df2597dd3f3cab884f8029c87ee73e0.JPG

Zalacznik.pdf

Odnośnik do posta

Właśnie rzuciłem okiem na projekt .... 11 (słownie: JEDENAŚCIE) progów zwalniających na całym odcinku przedłużenia Domagały ..... serio?? Tyle to nie było na całej Bieżanowskiej! Kogoś tu chyba nieco pogrzało, albo ma układy w firmie produkującej progi :/

Swoją drogą, dobrze, że się ruszyło. Przy dobrych wiatrach to może faktycznie za te 2 lata będziemy mieli dodatkowy wyjazd z osiedla. Ale z drugiej strony ... 2 LATA!!! Tyle to S7 budują a nie 1km drogi osiedlowej :/

Odnośnik do posta
Właśnie rzuciłem okiem na projekt .... 11 (słownie: JEDENAŚCIE) progów zwalniających na całym odcinku przedłużenia Domagały ..... serio?? Tyle to nie było na całej Bieżanowskiej! Kogoś tu chyba nieco pogrzało, albo ma układy w firmie produkującej progi :/

Swoją drogą, dobrze, że się ruszyło. Przy dobrych wiatrach to może faktycznie za te 2 lata będziemy mieli dodatkowy wyjazd z osiedla. Ale z drugiej strony ... 2 LATA!!! Tyle to S7 budują a nie 1km drogi osiedlowej :/

No to może akcja pismo do Zikitu w informujące ich o tym, że im kompletnie przewróciło się z tymi progami w głowach?

Odnośnik do posta
I co tam napisali w tym artykule? Ma ktoś prenumeratę cyfrowej Wyborczej? :-)

Mi się otwiera, nie prenumeruję Wyborczej. Wklejam:

"Mieszkańcy olbrzymiego osiedla z jedną, ciągle zakorkowaną drogą dojazdową właśnie dowiedzieli się, że w sąsiedztwie powstanie kolejne osiedle z kilkuset mieszkaniami. "Czeka nas kompletny paraliż" - alarmują w liście do redakcji. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej

Osiedle Złocień to enklawa wciśnięta między fabrykę kabli, tory kolejowe i obwodnicę miasta. Prowadzi do niego tylko jedna droga dojazdowa - ul. Agatowa. Jej skrzyżowanie z Półłanki często się korkuje, a mieszkańcom trudno wydostać się z osiedla.

Nowe inwestycje

- Półłanki to taka droga tranzytowa między Bieżanowem i Nową Hutą. Wielu kierowców dojeżdża tamtędy także na giełdę na Rybitwach. Najgorzej jest chyba między godz. 16.30 i 18, kiedy firmy mające w pobliżu siedziby kończą pracę. Jazdę autem wydłużają dodatkowo przejazdy kolejowe - opisuje czytelnik, który na Złocieniu mieszka od ponad dwóch lat.

Dodaje, że na jego osiedle kursują trzy dzienne linie autobusowe - 125, 163 i 185 oraz jedna nocna - 643. Ale to może nie wystarczyć, by w przyszłości komunikacyjnie obsłużyć Złocień.

W tym rejonie miasta pojawiło się w ostatnich latach wiele inwestycji mieszkaniowych. Tylko SM "Śnieżka" chwali się, że do końca ubiegłego roku wybudowała na Złocieniu 1366 mieszkań, a kolejnych 148 odda do użytku za rok.

Z kolei LC Corp postawiło już 446 mieszkań i - podobnie jak Śnieżka - następne bloki odda do użytku w przyszłym roku. Na osiedlu prowadzono też kilka innych, mniejszych inwestycji.

Stoimy w korkach

Na tym nie koniec. Mieszkańcy Złocienia właśnie dowiedzieli się, że tuż obok nich na niezagospodarowanych działkach powstanie następne osiedle. Swoją inwestycję zapowiedziała firma Murapol, która za ponad 26 mln zł kupiła 4,2 ha u zbiegu ul. Agatowej i Domagały. - Rozpoczniemy inwestycję jeszcze w tym roku - zapowiada Małgorzata Gaborek w imieniu dewelopera.

Te informacje bardzo zaniepokoiły naszego czytelnika. "Piszę jako jeden z wielu zdesperowanych mieszkańców osiedla Złocień. Obecnie mieszka tu 10 tys. ludzi i liczba ta bardzo szybko rośnie. Tymczasem osoby odpowiedzialne w urzędzie miasta chcą doprowadzić do całkowitego paraliżu komunikacyjnego na naszym osiedlu. W tym roku miasto nie było w stanie zabezpieczyć środków finansowych na dokończenie brakującego odcinka ul. Domagały (około 200 m asfaltu!), który byłby alternatywą dojazdu do osiedla. W połączeniu z paraliżem komunikacyjnym, jaki permanentnie w godzinach szczytu występuje na ul. Półłanki, znaleźliśmy się w sytuacji, która uniemożliwia (nie mówiąc o szybkim!) wydostanie się lub dojechanie do osiedla" - czytamy w liście do redakcji.

Autor zwraca też uwagę, że na Złocień trudniej będzie dojechać karetce pogotowia, straży pożarnej czy policji.

Deweloperzy dorzucą się do dróg

Ale z danych urzędu miasta wynika, że szacunki naszego czytelnika są przesadzone. Według oficjalnych danych na Złocieniu mieszka około 4 tys. osób i nawet uwzględniając osoby bez stałego zameldowania, to do 10 tys. daleko.

W ZIKiT przyznają, że o korkach w tym rejonie wiedzą od dawna. Aby udrożnić wyjazd z osiedla, do 2019 r. powstanie brakujący fragment ul. Domagały, o którym pisze czytelnik.

- Każdy z deweloperów, którzy budują na Złocieniu, będzie musiał dołożyć się do budowy nowej drogi. Podpisujemy już z nimi umowy na współfinansowanie - informuje Michał Pyclik, rzecznik ZIKiT.

Dlaczego, pomimo trudności, tylu ludzi wciąż szuka mieszkań na Złocieniu? - Chodzi o cenę. Tu można kupić mieszkanie po 4,2-4,5 tys. zł za metr kwadratowy. A zdarzają się tańsze, poniżej 4 tys. Poza tym dookoła osiedla jest sporo zieleni i ma ono dobrze zorganizowaną infrastrukturę. Wszystko jest na miejscu: fryzjer, sklep, żłobek, kawiarnia, pizzeria, boiska, kort tenisowy, plac zabaw - tłumaczy czytelnik.

Szansa na przystanek kolejowy

Co więcej, w perspektywie mieszkańcy mają przesiadkę do Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, której przystanek (z parkingiem dla aut i rowerów) ma być wybudowany tuż przy ich osiedlu. Inwestycja powstanie w ramach przebudowy linii E30 Kraków Główny Towarowy - Rudzice.

Kiedy? Tego, niestety, jeszcze nie wiadomo, bo dopiero w przyszłym roku koleje podpiszą umowę z wybranym wykonawcą i wtedy będzie znany harmonogram prac. "

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Odpowiedź ZIKiTu:

Dotyczy: przebudowy ul. Półłanki, ul. Agatowej, rozbudowy ul. Domagały

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 09.11.2016 r. informujemy, że:

- Ul. Półłanki – remont nawierzchni został ujęty w programie remontu dróg publicznych, przyjętym i zatwierdzonym Uchwałą Nr XLIII/558/12 Rady Miasta Krakowa z dn.25.04.2012r, jednak ul. Półłanki nie została wskazana do realizacji w ramach środków zabezpieczonych w Budżecie na dany rok. Remont nawierzchni ul. Półłanki został ponownie ujęty w planach remontowych dróg publicznych na lata 2016-2019 lecz decyzja o wskazaniu do realizacji należy do Rady Miasta. Ze względu na brak kanalizacji opadowej brak obecnie możliwości wykonania chodników.

Budowa nowego połączenia ul. Bieżanowskiej z ul. Półłanki (estakada nad torami) ujęta została w MPZP „Płaszów-Rybitwy”, jednakże wyrokiem z dnia 11 marca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie (sygn. akt: II SA/Kr 530/13) stwierdził nieważność uchwały Nr LXI/859/12 Rady Miasta Krakowa z dnia 21 listopada 2012 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Płaszów - Rybitwy".

Procedowanie prac związanych z MPZP nie należy do tutejszego Zarządu lecz pozostaje w kompetencjach Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa.

- Ulica Agatowa wymaga kompleksowej przebudowy, wykonania nowej konstrukcji drogi oraz budowy chodników, jednakże brak kanalizacji opadowej w ul. Agatowej powoduje, że obecnie nie ma możliwości wykonania przedmiotowego zadania. Po dokończeniu budowy ul. Domagały i przepompowni kanalizacji opadowej w ul. Domagały – planowany termin 2018, powstanie techniczna możliwość budowy kanalizacji opadowej w ul. Agatowej.

W związku z prowadzonymi na terenie osiedla Złocień robotami budowlanymi zostały zawarte Umowy z SM „Śnieżka” oraz „Zielony Złocień”, w ramach których nawierzchnia ul. Agatowej utrzymywana jest przez w/w podmioty jak również ze środków deweloperów wykonywane były nakładki bitumiczne na ul. Agatowej. Przebudowa ul. Agatowej przy skrzyżowaniu z ul. Półłanki realizowana przez Jeronimo Martins Polska S.A. – brak prawomocnej decyzji ZRID.

Pobocze ul. Agatowej jest na bieżąco utrzymywane przez tutejszy Zarząd.

- Ul. Domagały –ogłoszony przetarg nieograniczony na dokończenie rozbudowy ul. Domagały na odcinku od zrealizowanego odcinka drogi do ul. Nad Drwiną wraz z dokończeniem prac związanych z przepompownią wód opadowych. Planowany termin zakończenia prac budowlanych – 2018r.

Budowa połączenia ul. Domagały z ul. Śliwiaka została ujęta w MPZP „Płaszów-Rybitwy” jako droga 11KDL, zadanie to nie zostało wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej Wieloletniej Prognozy Inwestycyjnej.

Odnośnik do posta

Kurde, jak ja tego miasta a raczej jego władz z ZIKiTem na czele nie cierpię!

Są tutaj desperaci gotowi jakiś protest okupacyjny urzędu miasta zorganizować? Tak żeby chociaż nakładę na całej Półłanki zrobili w przyszłym roku?

Albo zablokujmy Półłanki, wiem, wiem, utrudnienie dla mieszkańców, ale mieszkańców możemy przepuszczać a trzymać cały inny ruch. Musimy mocno ludzi wkurzyć żeby prezydent i rada miasta poczuła presje.

Pomyślcie, potrzebne jest 10 osób tak żeby po 5 osób chodziło i blokowało wjazd od strony Bieżanowskiej a drugie 5 od strony Rybitw. Żeby było łatwiej, organizujemy taki protest najlepiej w piątek od 16:00 do 18:30 żeby był bardzo mocno odczuwalny i sparaliżował ruch w połowie miasta. W takich godzinach dużo osób może być już po pracy. Jestem zdania, że jak miasto może zaoszczędzić 100mln na zieleń to może na ostatnią chwile wygospodarować kasę na remont nakładkowy.

Ja mogę w niedziele pochodzić i roznieść po skrzynkach zaproszenie na taki protest z data i godziną, zrobimy zgłoszenie do urzędu i pokażemy na co nas stać. Tylko musimy działać szybko, budżet za chwilę się uchwali...

Odnośnik do posta

Wyjazd z Osiedla sami jesteśmy w stanie sobie ułatwić i to w bardzo prosty sposób - wystarczy odrobina chęci.

Każdy wie jak ciężko czasami jest wyjechać z osiedla gdy ul. Półłanki w jednym i drugim kierunku ciągnie się sznur samochodów.

Wystarczyłoby gdyby wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy Złocienia przyjęli zasady:

1. pierwszeństwa wyjazdu z osiedla - jeżeli wracasz przepuszczasz tych co chcą wyjechać z Agatowej i tak jadąc od przejazdów możesz bezproblemowo przepuścić tych co z Agatowej chcą jechać na HUTĘ (gorzej z tymi co skręcają na Bieżanów gdyż uzależnienie są od samochodów jadących z Rybitw). Ale jeżeli z półłanki do osiedla chcą wjechać auta z obu kierunków wystarczy że poczekają aż wszyscy z Agatowej wyjadą następnie wjedzie auto od Rybitw a na końcu od strony Bieżanowa.

Skoro mamy wspólny problem z którego rozwiązaniem włodarze się nie palą to bądźmy wobec siebie życzliwi aby sobie ułatwić życie.

Dodatkowo wyjazd z osiedla ułatwi odpowiednie ustawienie auta do skrętu w lewo na wyjeździe z Agatowej tak aby skręcający w prawo nie musieli czekać.

Odnośnik do posta