Skocz do zawartości

Chyba pora zrobić hałas - remont Półłanki i dokończenie Doma

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko skąd ludzie mieli wiedzieć, tu jest zadanie na przyszłość. Akcja informacyjna na całym osiedlu. Ja zbiorę informacje odnośnie wydanych decyzji pozwolenia na budowę. Z moich wstępnych wyliczeń wynika że w przeciągu 5-10 lat na osiedlu będzie mieszkać około 20 000 osób !!!! na ulicy Domagały Instal ma wybudować osiedle 26 bloków oprócz tego Nowy Złocień 12 bloków LC Corp 10 bloków. To wszystko z dojazdem w oparciu o ulicę Półłanki.

Nawet dobrze to wyszło. Jest deklaracja ZIKiTu że może 2017 dokończą Domagały. Półłanki do remontu ale bez chodnika, niezłe to ale zawsze coś.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Rzulfrydz
Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety brakujący fragment nadal nie ruszony. Byłem tam wczoraj i stwierdzam ze w ciągu ostatnich dwóch miesięcy prace zbytnio się nie posunęły.  

Chyba faktycznie chcą zawinąć sprzęty jak najszybciej na pozostałe budowy w mieście ale to tylko lepiej dla nas.

Hej! Cos ktos wie o ul. Polanki? Jak tam z koncepja przebudowy?

Posted Images

Przede wszystkim wielkie podziękowania dla tych , którzy byli !!

Niestety ja nie mogłem w tym dniu...

...Z natury jestem optymistą, ale coś mi się wydaje, że bez większego protestu, zebrania podpisów i jeszcze większego nagłośnienia tematu ZIKIT będzie miał tę część Krakowa w "poważaniu"...

..no zobaczymy ...

P.S. Rzulfrydz skąd masz takie info ? :)

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Powiedzmy że pracuję w takiej instytucji przez którą przychodzą wszystkie inwestycje krakowa. Ale nie jest to urząd miasta.

...Z natury jestem optymistą, ale coś mi się wydaje, że bez większego protestu, zebrania podpisów i jeszcze większego nagłośnienia tematu ZIKIT będzie miał tę część Krakowa w "poważaniu"...

Niestety ZIKiT nie ma tu nic do gadania jest on organem wykonawczym. O inwestycjach decyduje urząd miasta a dokładnie rada miasta krakowa i to jest cel następnych listów petycji i ich powinno się atakować o to aby jak to w materiale kroniki było powiedziane ulica Półłanki była przyjęta do realizacji jak najszybciej.

Ja uważam, że należy działać w każdym zakresie i na wszystkie fronty. Kiedyś ktoś w zikicie powiedział mi, że liczy sie ilość pism a nie jakość !!! Zatem niech każdy napisze pismo a wspólne pismo/petycje przygotuje Nawigator i Śnieżka. NA podstawie pisma Śnieżki i Nawigarota będzie można sklecić swoje pismo i zasypać Radę Miasta Krakowa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do posta

Widać, że powoli coś się zaczyna ruszać.

Również musimy interweniować do PKP w sprawie przejazdów kolejowych. Są one w coraz to gorszym stanie.

Ostatnio gdy pisałam w sprawie baraku studzienek odwadniających zareagowali po 30 dniach i braki uzupełnili.

Obecnie tory się sypią.

Czy ktoś z Was już pisał do PKP? Macie może jakiś szablon pisma? Chętnie użyła bym czegoś profesjonalnego by również interweniować w sprawie Półłanki i przejazdów.

Odnośnik do posta

Odnośnie przejazdów kolejowych jest już założony inny post ale dla chętnych podaje link do strony gdzie można zgłaszać usterki na przejazdach kolejowych. http://utk.gov.pl/pl/nadzor-nad-bezpiec ... jowym.html chodzi o przejazdy kolejowe kategorii A w km 18.036 linii kolejowej nr 100 oraz przejazdu kategorii A w km 8.939 linii kolejowej nr 9. Sam już zgłaszałem do nich to dwa razy, poprzednio coś poprawili bo płyty na górnym przejeździe już się nie ruszają, teraz czekam na odpowiedź odnośnie ostatniego zgłoszenia nieprawidłowości na przejazdach które wysłałem w zeszłym tygodniu.

Odnośnik do posta

Relację Radia Kraków można znaleźć tutaj. Poruszono temat braku chodnika i przystanku Bieżanów Bazy, do którego nie da się przejść, bo w pobliżu nie ma pasów.

To nie jest kwestia tego, że my nie chcemy zrobić przejścia, tylko że nie ma infrastruktury, do której to przejście by prowadziło. A prowadziłoby do rowu. Rozwiązanie może znajdzie się w przyszłym roku, gdyż zamierzamy realizować remont nakładkowy ul. Półłanki. Nie wiemy, czy zadanie znajdzie się w budżecie. Chodniki trudno będzie wyznaczyć na terenie gminnym bez wykupu terenów należących do osób prywatnych" - tłumaczy Michał Pyclik z ZIKiT-u.
Odnośnik do posta

Dokończenie Domagały nic nie zmieni dla mieszkańców Złocienia. Jadąc nową drogą domagały musimy skręcić w lewo w ul. Nad Drwiną (dołączamy do innych uczestników na tel ulicy z innych firm) dalej skręcamy w prawo w ul. Półłanki oczekując jak ktoś nas przepuści i tak dołączyliśmy do starej drogi :lol::twisted: rozwiązanie jest tylko jedno: Jadąc ul. Christo Botewa nie skręcamy w prawo w półłanki tylko jedziemy dalej prosto w Śliwiaka i na światłach pulsujących skręcamy w prawo - jest tam już skrzyżowanie z zaczętą drogą w planach do złocienia, nową drogą do skrzyżowania z ul Nad Drwiną z Domagały i dalej prosto na zajezdnie mpk za osiedlu :D . jak na zdjęciu. Problem rozwiązany z drogą na Złocień jak i również do firm na Domagały. Proponowane objazdy i remonty są na chwilę i dalej mamy co mieliśmy w końcowym etapie. Dlaczego na Śliwiaka zrobili już skrzyżowanie z wjazdem na stronę osiedla???

e1e24b8c8c063.png.ce99891b5ed97cd4c35b77f4401eed3c.png

Odnośnik do posta

Ten zjazd to jest nie na przedłużenie Domagały tylko na planowaną pętlę tramwajową albo inny Park&Ride. Potwierdzone to było z rok temu przez jakąś szychę z ZIKIT'u. Przedłużenie Domagały wiązałoby się z wybudowaniem mostu nad tym nieszczęsnym ściekiem, i to takiego, co przyjmie tranzyt +40 ton. Wybudowanie tego odcinka ułatwi życie dość małej garstce ludzi, nakład finansowy jest raczej nieadekwatny do tego. Już prędzej widziałbym udostępnienie mostu przy żwirowni po drugiej stronie S7, tak, żeby przepuścić ruch z Nad Drwiną do nowej drogi na Brzegi.

Poza tym, jak przed chwilą napisałem w temacie o przystanku kolejowym, po wybudowaniu obwodnicy i zakończeniu budowy estakady kolejowej na Wielickiej, ruch na Półłanki może zelżeć.

Odnośnik do posta

Witaj "Djinn".

Mała garstka ludzi... hmm

Nasze osiedle ma już około 5000 mieszkańców a będzie znacznie więcej(nawet do 15 000)

Most przy żwirowni (wybudowany przed ŚDM nad A4) kończy się w polach jest Twoim zdaniem trafioną inwestycją?

Ten most jest do niczego nie potrzebny, nie licząc ŚDM ale teraz to komu on ma ułatwić życie (tylko dla kilkunastu ciężarówek do żwirowni).

To jest dopiero absurd budowlany. A koszt budowy zapewne znacznie większy niżeli mostek na Drwinką (ściekiem).

Wybudowanie nowego odcinka wraz z chodnikami umożliwi dotarcie do Złocienia w ludzkich warunkach a nie jak teraz poboczem.

Nawet jak ruch na Półłanki będzie mniejszy to nadal jest to droga "pola" bez chodników bez kanalizacji a nawierzchnia to szkoda pisać.

Dojście ulicą Półłanki do Złocienia to teraz loteria o zdrowie i życie.

Przedłużenie Domagały aż do Śliwiaka jest jak najbardziej sensowne i nie tylko dla całego naszego osiedla ale także dla lokalnych firm.

Ten zjazd to jest nie na przedłużenie Domagały tylko na planowaną pętlę tramwajową albo inny Park&Ride. Potwierdzone to było z rok temu przez jakąś szychę z ZIKIT'u. Przedłużenie Domagały wiązałoby się z wybudowaniem mostu nad tym nieszczęsnym ściekiem, i to takiego, co przyjmie tranzyt +40 ton. Wybudowanie tego odcinka ułatwi życie dość małej garstce ludzi, nakład finansowy jest raczej nieadekwatny do tego. Już prędzej widziałbym udostępnienie mostu przy żwirowni po drugiej stronie S7, tak, żeby przepuścić ruch z Nad Drwiną do nowej drogi na Brzegi.

Poza tym, jak przed chwilą napisałem w temacie o przystanku kolejowym, po wybudowaniu obwodnicy i zakończeniu budowy estakady kolejowej na Wielickiej, ruch na Półłanki może zelżeć.

Odnośnik do posta

„Garstka ludzi” w odniesieniu do kosztów inwestycji patrząc na biegnącą równolegle Półłanki. Co do wiaduktu WD4 nad S7 prowadzącą na teren ŚDM masz conieco rację, obecnie jest to wielomilionowa inwestycja dla kliku ciężarówek dziennie. Patrząc na temat nieco dalej w czasie, miasto planuje na terenach ŚDM utworzyć coś w rodzaju strefy przemysłowej, a więc kilka(naście) zakładów produkcyjnych, do których wymagany będzie jakiś dojazd. Od południa już jest, ze wschodu i północy też, zachodni dojazd załatwili właśnie wiaduktem z ul. Nad Drwiną.

Sama Półłanki ma być kiedyś przebudowana, MPZP sprzed kilku lat wyraźnie przedstawiał zmianę przebiegu Półłanki (np. prosto z mostu nad Drwiną aż pod naszą Biedronkę). Na tym planie nie ma śladu przedłużenia Domagały. Fakt, jest on sprzed kilku lat (chyba z 2012r) i nie wiem, co mogło się od tego czasu zmienić, ale śledząc chyba newsy odnośnie modernizacji transportu w tej części miasta, nie znalazłem nic, co sugerowałoby właśnie nowe połączenie Śliwiaka ze Złocieniem.

Wracając do tematu, proponuję naciskać ZIKIT w kwestii remontu nawierzchni Półłanki (chociażby na odcinku Złocień – Rybitwy) z utworzeniem chodnika po min. jednej stronie. O drodze rowerowej nawet nie marzmy, chodnik byłby sukcesem!! No i co z przebudową wyjazdu z osiedla – dlaczego Biedronka (Geronimo Martins) tak leci w kulki z przesuwaniem terminu? Czekają, aż skończy się budowa S7 i ruch na Półłanki zelży? Wiadomo, lepiej cokolwiek budować nie korkując pół miasta, więc może to decyzja ZIKITu?

EDIT.

Znalazłem aktualny plan i faktycznie jest już poprowadzona Domagały do samego końca, aż do Śliwiaka. Mój błąd....

http://planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/index.php?ID=239

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Drodzy sąsiedzi zabieramy się do dzieła.

W załączeniu pismo administratora bloków przy ul. Czeczów skierowane do RMK. Załączyłem też wersję edytowalną aby każdy mógł skorzystać. Zatem proszę aby każdy, któremu zależy na polepszeniu sytuacji wysłał pismo do RMK, ZIKiTu i najlepiej jeszcze do prezydenta. Oczywiście warto dorzucić coś od siebie. Oto adresy pocztowe:

Rada Miasta Krakowa

Plac Wszystkich Świętych 3-4

31- 004 Kraków

Prezydent Miasta Krakowa

Plac Wszystkich Świętych 3-4

31- 004 Kraków

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

ul. Centralna 53

31-586 Kraków

Nie trzeba nawet ruszać się z zza biurka aby wysłać pismo za free przez platformę ePUAP (utworzenie konta jest tez bezpłatne) a do wysłania zwykłego pisma nie trzeba mieć profilu zaufanego. Oto linki:

ZIKIT, gdy przekieruje Was na główną stronę a nie skrzynkę ZIKITu wpiszcie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa- ... -do-urzedu

UMK (Gmina Miejska Kraków - tak wpisać w ePUAP).

https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa- ... rzedu/UMKr

RMK pismo ws Półłanki, Agatowej, Domagały.pdf

Rada MIasta Krakowa Półłanki.doc

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

OTO wersja przerobiona przeze mnie.

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań dotyczących poprawy stanu ul. Półłanki w Krakowie. Stan tej ulicy pozostawia wiele do życzenia. Mamy dużo zgłoszeń od właścicieli mieszkań z przedmiotowego osiedla dotyczących problemów z przemieszczaniem się tą drogą. Ostatnio zainteresowała się problemem prasa oraz telewizja - ostatni materiał w przedmiotowej sprawie ukazał się Kronice 31 października 2016 roku.

Ul. Półłanki stanowi obecnie jedyną drogę dojazdową do Osiedla Złocień. Jest to rzecz niebywała aby do tak dużego osiedla była zapewniona tylko jedna droga dojazdowa, którą poruszają się tysiące samochodów i setki mieszkańców. Dochodzi do sytuacji skandalicznych z dojazdem do osiedla w godzinach wieczornych i wyjazdem z osiedla w godzinach porannych. Samochody stoją w gigantycznych korkach od wielu miesięcy i nikt nie chce z tym nic zrobić. Aż strach pomyśleć co będzie jeżeli szybko będzie musiała kolejny raz tam dojechać Straż Pożarna, Karetka itp. Przypadki gdzie służby miały problem z dojazdem na Osiedle Złocień miały już wcześniej miejsce.

Ostatnio firma Instal otrzymała pozwolenie na budowę na Osiedlu Złocień 26 budynków łącznie będą mieli około 900 mieszkań przy ul. Domagały. Oprócz tego 12 bloków firmy Nowy Złocień. Budynki przy ul. Henryka i Karola Czeczów mają łącznie 500 mieszkań a kończone są kolejne budynki więc tych mieszkań docelowo ma być ponad 1500. Jest duża Spółdzielnia Śnieżka, która ma spore zasoby mieszkaniowe. Łącznie na Osiedlu jest ponad 7000 mieszkańców i liczba ta z roku na rok się znacznie powiększa ponieważ są oddawane nowe budynki. Taka ogromna liczba osób musi mieć zagwarantowany bezpieczny dojazd i wyjazd z osiedla skoro odpowiednie Urzędy wydawały i wydają dalej zgody na realizację tam inwestycji mieszkaniowych.

Wnioskuję do Państwa o wciągnięcie do planu remontów na rok 2017 ul. Półłanki, na przebudowę ul. Agatowej z budową tam niezbędnego chodnika oraz przedłużeniem ul. Domagały do ul. Śliwiaka. Obecnie został wykonany tylko kawałek ulicy asfaltowej do działki należącej do firmy Nowy Złocieńl przy ul. Domagały. Proszę o informację co dalej z przedłużeniem tej ulicy do ul. Śliwiaka co by usprawniło ruch w obrębie Osiedla Złocień i dało wszystkim mieszkańcom drugą bardzo ważną ulicę którą można by się było dostać na osiedle i z niego bezpiecznie i bez problemów wydostać.

Brak chodnika przy wspomnianej wcześniej ul Agatowej powoduje natomiast to, że mieszkańcy chodzą po poboczu, które tonie w dziurach. Stan ul. Agatowej w związku z realizacją inwestycji budowlanych w tym rejonie jest tragiczny co stanowi spore zagrożenie dla zdrowia jak również życia poruszających się mieszkańców. Pragnę tylko nadmienić, że powstała niedawno w tym rejonie Biedronka a nieopodal jest zlokalizowany Kościół. W rejon tych miejsc masowo przemieszczają się tabuny ludzi chodząc po ulicy bo pobocze jest w fatalnym stanie co jest bardzo niebezpieczne dla wszystkich użytkowników tej drogi. Wykonanie naprawy tej ulicy z wykonaniem tam chodnika jest niezbędne.

Dodatkowo proszę o informację dlaczego przy wydawaniu PnB firmy Instal czy Nowy Złocień nie zostały zobowiązane do przebudowy ul. Agatowej co nie wpłynęłoby na budżet GMK.

Z uwagi na charakter ul. Półłanki ilość przejazdów kolejowych jak i nowe połączenia kolejowe w ramach SKA i ich intensywność, wnoszę o rychłe przygotowanie dokumentacji i koncepcji związanej z budową estakady drogowej nad trzema przejazdami kolejowymi na początku ul. Półłanki - wynikającej z założeń MPZP Płaszów- Rybitwy. Taka inwestycja znacznie usprawni ruch i pozwoli uniknąć nawet godzinnym opóźnieniom na linii 163.

Zadań przed GMK na os. Złocień jest bardzo wiele, lecz wynika to z zaniedbań miasta w stosunku do os. Złocień gdzie od 25 lat nie wykonano żadnej ze znaczących inwestycji drogowych.

Proszę o przesłanie informacji zwrotnej w przedmiotowych sprawach.

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Proszę przekażcie info sąsiadom i znajomym, bo przecież niestety niewiele osób zagląda na forum. Może poproszę Pana Admina aby przesłał info do wszystkich zalogowanych aby przygotowali i wysłali takie pisma.

Tak jak przedmówcy poproszę jeśli to nie problem o info kto wysłał pisma dla statystki.

Odnośnik do posta

Drodzy sąsiedzi czy mogę po prostu wysłać to pismo( oczywiście zedytowane przeze mnie) do Zikitu na ich adres mailowy sekretariat@zikit.krakow.pl? Czy koniecznie muszę to zrobić przez epuap? Nie wiem za bardzo jak utworzyc konto na tym epuapie. Tak samo zrobiłbym jeśli chodzi o Urząd Miasta.

Walczmy! Pozdrawiam!

Odnośnik do posta

Pomocy, zarejestrowałem się na ePUAP, ale nie wiem jak wysłać pismo do zikitu lub urzędu miasta przez te stronę. Po zalogowaniu na epuap, wchodzę w "katalog spraw", jest tam wyszukiwarka instytucji, które to umożliwiają, ale nie znajduje ani urzędu miasta, ani zikitu...jest za to szereg żłobków, gimnazjów i innych. Przepraszam za nieporadność, jeśli ktoś wie jak to zrobić, to proszę o podesłanie instrukcji krok po kroku, "dla słabszych":)

Odnośnik do posta

Ale w tej wyszukiwarce nie da się wpisać OD RAZU nazwy urzędu, najpierw każe wpisać miasto lub kod pocztowy, na inne hasła nie reaguje, jest nieaktywna. Po wpisaniu "Kraków" wyskakują przeróżne urzędy krakowskie, ale za cholerę nie ma tam ani zikitu, ani urzędu miasta...:(

Chyba, że od początku coś źle robię? Robię tak: loguję się na epuap, otwieram zakładkę KATALOG SPRAW, pojawia się ta wyszukiwarka, no i dalej historia już jest znana... :cry:

Odnośnik do posta