Skocz do zawartości

Chyba pora zrobić hałas - remont Półłanki i dokończenie Doma

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałam za chwilę pod nosem będzie nam jeździć SKA z Tarnowa, ale przystanku wciąż nie mamy i będzie najwcześniej za trzy lata. Dzięki temu w godzinach szczytu przejazdy będą tylko na tej trasie zamykane co pół godziny, z pewnością zablokuje nam to Półłanki jeszcze bardziej.

Moim zdaniem najwyższa pora zacząć hałasować i robić jakieś protesty za remontem Półłanki, budowa chodnika i dokończeniem Domagały. Traktuje się nas jak ludzi 3 kategorii, u nas może śmierdzieć, przystanek lepiej zrobić przy sanktuarium a niech "biedota" z okolic Półłanki się męczy bo przecież prezydent mieszka w Łagiewnikach to tam zrobimy.

Błagam Was, zorganizujmy się, Półłanki to chyba jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Krakowie a nawierzchnia woła o pomstę do nieba, wstyd kogoś zapraszać bo przejazd tą drogą to katorga. Do tego zbliża się akcja płać podatki w Krk, to dobra okazja powiedzieć, że jeśli się nas tak olewa to wcale nie musimy ich tutaj płacić.

Nie wiem jak Wy, ale ja Półłanki i czekania na Domagały mam już dość. Razem damy radę zaprotestować, zablokować Półłanki i uświadomić władzom, że dłużej nie będziemy czekać.

Edytowane przez Gość

Sprawdzam u Marcina Szymańskiego czy temat da się poruszyć na jakiejś sesji rady miasta. Za długo już cierpliwie i grzecznie czekamy :twisted:

Do tego czasu, może ktoś z aktywnych ładnie ułoży w słowa i uargumentuje nasze żale i żądania: tj. dokończenie Domagały w 2017 i remont Półłanki wraz z budową chodnika i ścieżki rowerowej. Chciałabym już teraz zbierać pod tym podpisy.

Jak już musimy wąchać smród aktualnego Remondisa bo nie chcieliśmy się za radą prezydenta się wyprowadzić to niech nam drogi normalne zrobią. Obwodnica na tym odcinku już istnieje więc wymówki są nieaktualne. A i wybory już niedługo, niech ktoś się postara.

jestem jak najbardziej za, jeżdzę półłanki codziennie dwa razy i mnie coś trafia, jakoś na inne ulice np. Wróbela kasa się znalazła a jeżeli chodzi o ulicę Domagały to niestety nie udało się znaleźć odpowiedzi na poniższe pytanie:

odcinek Domagały który aktualnie jest ukończony w 100% finansuje developer, to jeżeli w 2015 roku miasto przeznaczyło na rozbudowę ulicy 300 tys. podobnie w 2016 r. 300 tys. (łącznie 600 tys.) to powinno po zakończeniu odcinka który kończy developer zabrać się za przedłużenie ulicy, chyba że kasa została przesunęta na inne cele (np. śdm) ?

Kiedyś podpytałem Panów robotników którzy grzebali od strony Domagały przy sprzętach pracujących nad drogą do.... hmm os. Złocień kiedyś ??... na moje pytanie odnośnie połączenia zaśmiali się głośno mówiąc że nie widzą tego w dalekiej przyszłości aktualnie mają coś podłubać i doprowadzić dla developera podstawowe dojazdy i zawijają sprzęt ale połączenia z ul. Nad Drwiną nie przewidują na razie.

Ja jak najbardziej się pod taka petycja podpisze, w ciągu tygodnia przez pollanki smigam nawet koło 16 razy, rownownoczesnie jakiś profil na FB "nie place podatków w krakowie, jestem olewany" niech ludzie wyrzygaja swoje bolączki. Są gminy które realizują zadania dla mieszkańców z własnego budżetu a nie ku uciesze radnych

Sprawdzam u Marcina Szymańskiego czy temat da się poruszyć na jakiejś sesji rady miasta. Za długo już cierpliwie i grzecznie czekamy :twisted:

Z resztą nie tylko Marcin Szymański jest radnym XII. Przy okazji Biedronki wypowiadała się radna Aleksandra Dziedzic ponadto od czasu do czasu ponoć za Złocieniem wstawia się radna miejska Grażyna Fijałkowska. To po to ich wybrano żeby przepraszam za kolokwializm z nich "korzystać". Nasze protesty trzeba odpowiednio wspierać.

Ja kiedyś z M. Szymańskim rozmawiałem. Wiem, że chłop może nie głośno ale działa. Ale wg mnie pomoc by się przydała. Czy ktoś zna bliżej radnych żeby z nimi pogadać co się da zrobić? Trochę nie ma miejsca na osiedlu na takowe spotkania ale może w Spółdzielni?

Pomysł bardzo dobry tylko żeby większej ilości osób chciało się coś zrobić w tym temacie. Bo moje doświadczenie mówi, że mamy leni na osiedlu ale próbujmy. ZIKIT ruszy temat jak zostanie zasypany pismami u nich liczy się ilość nie jakość. 1 pismo robi inne wrażenie niż 20-30 pism. Nawet ten sam tekst ale od kilkudziesięciu osób ma innych wydźwięk. Przy temacie skrzyżowania przy Biedronce poruszałem temat zalewania zikitu pismami ale odzew zerowy + nikomu się nie che. Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Płaszów-Ruybitwy, Półłanki ma być prowadzona w nowej trasie i być szersza a obecna ma być zaślepiona. Nad przejazdami kolejowymi (główny winowajca korków) ma być wybudowana estakada, która nie jest ujęta w żadnych planach. Myślę, że długa droga do budowy założeń MPZP ale musimy zacząć działać. :)

Ja jestem leniem na 50%, jeżeli napiszecie pismo, to proszę o podesłanie kopii i na jaki adres mam ja wysłać ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz podpisem.

Dobre te 50% oby tak się 30 zebrało.

Pismo można wysłać przez ePuap nie ruszając się zza biurka :) wejść na skrzynkę ZIKITu.

Adres pocztowy:

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

ul. Centralna 53

31-586 Kraków

Do tego pisma bardzo proszę przesyłać do wiadomości do prezydenta miasta: (sugestia pracowników ZIKITU!!!!)

Prezydent Miasta Krakowa

plac Wszystkich Świętych 3/4

31-004 Kraków

To jak to jest, każdy ma wysłać pismo do Zikitu w swoim imieniu, czy będzie jedno pismo od naszej społeczności? Chętnie się przyłączę do akcji, tylko musi być ktoś, kto się na pisaniu takich pism zna i tę akcję skoordynuje... rzeczywiście zacznijmy działać, bo jest coraz gorzej:( Popieram w 100%

Proponuję zrobić jedną wersję pisma i udostępnić ją tutaj na forum (albo w innym dość dostępnym miejscu). Sam się tego nie podejmę, liczę na kreatywność osób doświadczonych w tych sprawach.

O samej akcji najlepiej byłoby porozmawiać z zarządcami osiedla (SM Śnieżka i Nawigator) aby zgodzili się umieścić na drzwiach klatek schodowych krótkiej informacji o rozpoczętej akcji - kilka słów o problemie oraz miejsce, skąd można ściągnąć wzór pisma. Myślę, że tylko w ten sposób da się dotrzeć do większej ilości mieszkańców. Na to forum nie wszyscy regularnie zaglądają.

Super że wszyscy popierają ale czas zacząć działać.

Ktoś chętny do napisania pisma???

Zainteresowałem już tematem administratora bolków Słonecznego Miasteczka Pana Rafała.

Wydaje mi się że najlepiej jeśli pismo przygotują zarządcy osiedla czyli Śnieżka i Nawigator, dobrze by było aby nasi radni pomogli bo wiedzą co i jak trzeba ująć. Potem na podstawie ich pisma zrobić wersję dla mieszkańców.

Ktoś ma kontakt do radnych ??

Kto pogada ze Śnieżką???

Marcin Szymański odpisał, że o Półłanki to już 7 lat się proszą mieszkańcy i radni. Poprosiłam by spróbował załatwić poruszenie tego tematu na sesji rady miasta. Nie wiem czy wiecie, ale obok nowej siedziby Amary przy Półłanki buduje się całkiem spory biurowiec więc będzie tyko gorzej, musimy się postawić.

Spróbuję zadzwonić dzisiaj do Spółdzielni.

Nie wiem czy wiecie, ale obok nowej siedziby Amary przy Półłanki buduje się całkiem spory biurowiec więc będzie tyko gorzej, musimy się postawić.

Spróbuję zadzwonić dzisiaj do Spółdzielni.

A może to dobrze, w tym sensie, że dla nas jest to argument, że lokują się tu nowe firmy, budują się biurowce, to miasto musi zmodernizować tutaj infrastrukturę.

Trochę na boku, ale jak ja chciałem wieszać na balkonie banery "brak dojazdu" itp na Słonecznym, by utrudnić sprzedaż nowych mieszkań z B10 i zmusić LCC do rozbudowy komunikacji, to pojawił się wątek na forum by zorganizować akcje promująca "jak to tutaj jest fajnie" ... Pytanie teraz, już była ta akcja promująca...?

PS:

- Brak interesowania LCC, które umoczyło teraz medialnie z inną inwestycja : http://wiadomosci.onet.pl/krakow/dewelo ... tac/d2t675.

Nie będą chcieli kolejnego negatywnego rozgłosu.

- Biedronka nie wyremontuje Półłanki na czas

- PKP Kraków-Tarnów, bez przystanku obok Złocienia

Podpiszmy petycje/wniosek, z tym do mediów a potem do Urzędu Miasta.

Może w jakiś sposób wzbudzić zainteresowanie mediów nasza sprawa?

To jest temat dla Uwagi! Co sądzicie? Program ma dużą oglądalność, urzędasy za nimi nie przepadają...

Ja osobiście próbowałem poruszyć problem w krakowskich portalach gazeciarskich - w Gazecie Krakowskiej i Love Kraków. O ile z Love nawiązałem kontakt to ze strony Gazety cisza. Ktoś kiedyś kontaktował się z Radiem Kraków, może trzeba dać im znać?

Jeśli będzie petycja, z chęcią podpiszę.

Jeśli będzie jakieś przechodzenie po pasach cały dzień, z chęcią pochodzę.