Skocz do zawartości

Samochody zajmujące miejsca parkingowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym poruszyć temat zajętych miejsc parkingowych przez samochody nieużytkowane przez kilka lub kilkanascie miesiecy.wzdłuż parkingu przy siłowni stoją trzy samochody nieuzytkowane a zajmujące miejsce parkingowe to miedzy innymi renault clio zielone stojące od lutego,cztery stanowiska dalej stoi skoda felicia nieuzytkowana od ubiegłego roku jeszcze troche dalej stoi czerwony ford tez nieuzytkowany od kilku miesiecy ,więc nasuwa się pytanie,po co spółdzielnia dorabia kolejne miejsca parkingowe skorą są auta których właściciele nie uzywaja a blokują miejsca parkingowe.ja wymieniłem trzy samochody ale napewno na osiedlu jest wiecej takich nieużytkowanych samochodów.Czy macie pomysł jak rozwiazac problem nieuzytkowanych samochodów

Zadzwoń do Straży Miejskiej i imiennie zgłoś sprawę.

Powiedz koniecznie, że samochody "zagrażają bezpieczeństwu ruchu aut i pieszych".

Np. że auto jest na luzie i może wyjechać na ulice, że wyciekają z niego płyny w tym być może paliwo, że auto gnije i śmierdzi itd.

Kilka lat temu w taki sposób "ewakuowałem" nieczynnego fiata 125p.

witam chciałbym poruszyć temat zajętych miejsc parkingowych przez samochody nieużytkowane przez kilka lub kilkanascie miesiecy.wzdłuż parkingu przy siłowni stoją trzy samochody nieuzytkowane a zajmujące miejsce parkingowe to miedzy innymi renault clio zielone stojące od lutego,cztery stanowiska dalej stoi skoda felicia nieuzytkowana od ubiegłego roku jeszcze troche dalej stoi czerwony ford tez nieuzytkowany od kilku miesiecy ,więc nasuwa się pytanie,po co spółdzielnia dorabia kolejne miejsca parkingowe skorą są auta których właściciele nie uzywaja a blokują miejsca parkingowe.ja wymieniłem trzy samochody ale napewno na osiedlu jest wiecej takich nieużytkowanych samochodów.Czy macie pomysł jak rozwiazac problem nieuzytkowanych samochodów

Jest też piękny rozpadający się srebrny Mercedes. Parking ten sam. Ja się zastanawiam nad jednym - czy ludzie płacą za te rupiecie OC? Jaki to ma sens?

od dłuższego czasu stoi także meblowy dostawczak na zatoce przy malachitowej 10, trzeba tylko czekac aż społdzielnia wymyśli kolejne miejsca w tym "ciasnym" obszarze ;)

Ten dostawczak (złom jakich mało) stoi dokładnie od Bożego Ciała i najpewniej został porzucony. Raz widziałem przy nim jakiegoś kolesia który przyjechał Jeepem po czym pojechał w cholerę.

Poprosiłem Straż Miejską o usunięcie tego złomu ale znając życie nic nie zrobią.

Mnie się wydaje, że ludzie ot tak nie porzucają aut, bo czym jeżdżą? Właściciele albo wyjechali, albo nie żyją, albo nie wiem. Mnie też one strasznie denerwują, ale myślę, że, o ile właściciel ma się dobrze i zauważy, że jego auta nie ma, to szybko zgłosi, że go nie ma i będzie się domagał jakiejś rekompensaty, a już nie daj boże, żeby okazało się, że auto zezłomowano. Dlatego mi się wydaje, że straż miejska nie bardzo może z takimi samochodami cokolwiek zrobić.

Jedyna nadzieja w UFG, że dostaną po kieszeni.

Mnie się wydaje, że ludzie ot tak nie porzucają aut, bo czym jeżdżą? Właściciele albo wyjechali, albo nie żyją, albo nie wiem. Mnie też one strasznie denerwują, ale myślę, że, o ile właściciel ma się dobrze i zauważy, że jego auta nie ma, to szybko zgłosi, że go nie ma i będzie się domagał jakiejś rekompensaty, a już nie daj boże, żeby okazało się, że auto zezłomowano. Dlatego mi się wydaje, że straż miejska nie bardzo może z takimi samochodami cokolwiek zrobić.

Jedyna nadzieja w UFG, że dostaną po kieszeni.

Doczytaj przepisy dotyczące porzuconych samochodów. 6 miesięcy po usunięciu samochodu z parkingu, jeśli właściciel go nie odbierze z parkingu - przechodzi na własność skarbu państwa. A wtedy mogą sobie go zezłomować. I jak bardzo były właściciel byłby wtedy nie zadowolony to już nie może zrobić nic.

• 3 months later...