Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, sledzik1984 napisał:

Droga formalna jest taka:

Piszesz projekt uchwały, zgłaszasz go w Spółdzielni maksymalnie 14 dni przed walnym zgromadzeniem. Projekt musi poprzeć swoimi podpisami minimum 10 członków spółdzielni. 

Taki projekt uchwały jest poddawany pod głosowanie na walnym zgromadzeniu. Oczywiście - jak każde głosowanie w tym kraju - wynik będzie kompletnie wypaczony przez to, że 98% ludzi na to walne zgromadzenie nie pójdzie i nie zagłosuje. Ot - taka wypaczona demokracja ;)

O, dzięki za poradę. 10 osób to się na pewno znajdzie... Wystarczy rodziny z dziećmi zagadać.. A kto chodzi na te zgromadzenia? Czy te 2% to są osoby faktycznie zaangażowane, którym leżą tematy spółdzielcze na sercu? A może to tacy "etatowi głosowacze" ? Jak to wygląda z Twojego/Waszego doświadczenia? Ja jestem członkiem od niedawna- więc jeszcze nie miałem przyjemności...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ktoś chodzi... ja nie byłem nigdy. Musisz wiedzieć, że Spółdzielnie organizują walne zgromadzenia wg. następujących niepisanych wytycznych:

1. Walne zgromadzenie organizujemy w miejscu oddalonym minimum 10 km od osiedla

2. Walne zgromadzenie organizujemy w miejscu gdzie nie da się za darmo zaparkować

3. Walne zgromadzenie organizujemy o takiej godzinie żeby większość członków była w pracy i nie przyszła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poszło x2 bo jeszcze zgarnąłem jedną osobę  :) chociaż to czujnik :( i będę co to bogatszy o wiedzę ile smoły zjadłem... prędzej wszyscy kojfniemy nim wymyślą sposób jak się z tym dziadostwem uporać :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Gave95 napisał:

Polecam oczyszczacz powietrza do domu. Robi robotę ;) mam sharpa i polecam. 

Zastanawiam się nad 2 oczyszczaczem - masz jakieś pomiary z tego Sharpa czy tylko polecasz np. bo świeci zielona diodka oznaczająca "czysto" a realnie nie znasz poziomów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, sledzik1984 napisał:

Zastanawiam się nad 2 oczyszczaczem - masz jakieś pomiary z tego Sharpa czy tylko polecasz np. bo świeci zielona diodka oznaczająca "czysto" a realnie nie znasz poziomów?

Ja mam dokładnie ten model: https://www.morele.net/oczyszczacz-powietrza-sharp-kc-d60euw-bialy-1564598/ - pomiary mógłbym zrobić, ale nie mam czym :/ (pewnie trzeba będzie zakupić troche STMów,  modułów BT i czujników od chińczyków - i zrobić sobie taki monitoring).

Edytowane przez pqn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Mój prywatny czujnik pracuje, na pierwszej stronie tego wątku znajdziecie podstawowe wykresy i link do rozszerzonych...

Dla leniwych - wystarczy kliknąć tutaj.

Czytamy dokładnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
40 minut temu, cahar napisał:

Pytanie do sledzik1984, czy posiadasz jakiś oczyszczacz w mieszkaniu? Z góry dzięki.

Tak. Mam Xiaomi Air Purifier 2 w salonie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, sledzik1984 napisał:

Tak. Mam Xiaomi Air Purifier 2 w salonie.

O widzisz, też posiadam identyczny. Zapytam z ciekawości , jak przekłada Ci się pomiar z czujnika z oczyszczacza na pomiar z prywatnego czujnika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Nie dokupywałam specjalnie żadnego dodatkowego czujnika, bo wystarcza mi ten wbudowany w oczyszczacz. :) Wystarczy, że potrzepię kocykiem obok niego jak ścielę łóżko i w trybie automatycznym wykrywa kurz i przełącza się na wyższe obroty. Nawilżenie fizycznie czuć, jak przechodzę z pomieszczenia z suchym powietrzem do sypialni, gdzie mam np. 55%. Ma jeszcze tryb jonizacji powietrza i wiadomo, to czy działa tak naprawdę ciężko stwierdzić, bo tego nie widać ani nie czuć :D mam go dopiero 3 tygodnie 

Sharp KC-D40EUB 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio zakupywałem drugi oczyszczacz i zdecydowałem się na Philipsa, ponieważ ma dużą powierzchnię "nominalną" tj. 60 m2. Dodatkowo można było po rejestracji dostać filtr za 1 zł - nie wiem czy ta promocja jeszcze trwa.

https://allegro.pl/oczyszczacz-powietrza-philips-ac1215-10-hepa-pm2-5-i7151906275.html?reco_id=a2a991bd-e46d-11e8-ad9f-6c3be5b52ac0

Ten sharp dość mocno wybajerzony, ja posiadam również Sharpa ale jakiś podstawowy model, nie posiada czujnika, ma jonizację - chyba wszystkie Sharpy mają. Moim zdaniem pojemnik na wodę to zbędny dodatek a wymusza dodatkowy filtr. Jak kupowałem rok temu to nie brałem droższego modelu bo poza bajerami typu otwierana klapka czy kółka nie widziałem niczego podczas porównania parametrów co zbytnio uzasadniałoby cenę.

xiaomi rozważałem ale zniechęciły mnie ceny filtrów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
39 minut temu, MisiekW napisał:

Ostatnio zakupywałem drugi oczyszczacz i zdecydowałem się na Philipsa, ponieważ ma dużą powierzchnię "nominalną" tj. 60 m2. Dodatkowo można było po rejestracji dostać filtr za 1 zł - nie wiem czy ta promocja jeszcze trwa.

https://allegro.pl/oczyszczacz-powietrza-philips-ac1215-10-hepa-pm2-5-i7151906275.html?reco_id=a2a991bd-e46d-11e8-ad9f-6c3be5b52ac0

Ten sharp dość mocno wybajerzony, ja posiadam również Sharpa ale jakiś podstawowy model, nie posiada czujnika, ma jonizację - chyba wszystkie Sharpy mają. Moim zdaniem pojemnik na wodę to zbędny dodatek a wymusza dodatkowy filtr. Jak kupowałem rok temu to nie brałem droższego modelu bo poza bajerami typu otwierana klapka czy kółka nie widziałem niczego podczas porównania parametrów co zbytnio uzasadniałoby cenę.

xiaomi rozważałem ale zniechęciły mnie ceny filtrów.

Nie ma opcji, żeby taki oczyszczacz wyrobił na 60m2 (no chyba że jeden pokój o takiej powierzchni, i to w dodatku zamknięty). Przed zakupem do mieszkania (52m2) rozmawiałem ze znajomym który zajmuje się handlem oczyszczaczami - i Sharp (KC-D60EUW) który ma przepływ prawie 400m3/h (ten Philips z Twojego linku ma około 270m3/h) u mnie będzie miał mocno ciężko z oczyszczaniem 52m2. Nie jestem jakimś specem ale wydaje mi się, że te 60m2 to takie moooocno naciągane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, cahar napisał:

O widzisz, też posiadam identyczny. Zapytam z ciekawości , jak przekłada Ci się pomiar z czujnika z oczyszczacza na pomiar z prywatnego czujnika?

Pomiar w mieszkaniu mam zrealizowany w oparciu o czujnik z Air Purifiera... coś może kupię w najbliższym czasie żeby mieć drugi pomiar.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, pqn napisał:

Nie ma opcji, żeby taki oczyszczacz wyrobił na 60m2 (no chyba że jeden pokój o takiej powierzchni, i to w dodatku zamknięty). Przed zakupem do mieszkania (52m2) rozmawiałem ze znajomym który zajmuje się handlem oczyszczaczami - i Sharp (KC-D60EUW) który ma przepływ prawie 400m3/h (ten Philips z Twojego linku ma około 270m3/h) u mnie będzie miał mocno ciężko z oczyszczaniem 52m2. Nie jestem jakimś specem ale wydaje mi się, że te 60m2 to takie moooocno naciągane.

Nie upieram się że ten oczyszczacz ogarnie taką powierzchnię mieszkania. Właśnie uważam że nie stąd dwa oczyszczacze żeby wszyscy podczas spania mieli jeden w pokoju. Wyszedłem jednak z założenia że lepiej mniej niż więcej, bo lepiej na pewno oczyści np. salon gdzie działa za dnia.

Aha i jeszcze jedna rzecz odnośnie Sharpów. Jakiś geniusz zaprojektował je tak, że wciągają powietrze plecami co jest totalnie bez sensu - bo i niby czemu ma służyć? Chyba tylko (trochę) wyglądowi. Warto to mieć na uwadze bo one się w zasadzie nie nadają do ustawiania pod ścianą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam zajmuje się od ponad 10 lat serwisem okien . Jak by byli Państwo zainteresowani to posiadam w dobrej cenie filtry do okien do nawiewników antysmogowe ;-)

Oraz w razie potrzeby służę pomocą w każdej potrzebie naprawy oraz serwisu okien regulacji i wymiany uszczelek naprawy zamków , konserwacji  itp .

w razie potrzeby proszę dzwonić lub pisać .

serwisokien24pcv@wp.pl

20180112_180809.jpg

20180112_180841.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta