Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pomiędzy 18 a 20 ponownie po osiedlu roznosił się smród z którejś z okolicznych sortowni, jako mieszkańcy osiedla powinniśmy w tej sprawie interweniować w BOŚ, spółdzielni i sanepidzie. Taka sytuacja jest niedopuszczalna i my jako mieszkańcy nie możemy się na to godzić. Dziś sprawę smrodu zgłaszałem na SM. jednak do momentu interwencji wiatr zmienił kierunek i notatka nie została sporządzona. Wszystkich którym ten smród przeszkadza proszę o interweniowanie w w/w instytucjach.

Odnośnik do posta
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam,

Przekazuję informację ze stowarzyszenia Partycypuj:

"W poniedziałek listopada  o godzinie 13  odbędzie się spotkanie zaproszonych instytucji i firm w sprawie UCIĄŻLIWOŚCI ODOROWYCH  czyli smrodu który nas tu „atakuje” jeżeli ktoś merytoryczny chciałby wziąć udział w nim z Osiedla Złocień to trzeba by się kontaktować ze Stowarzyszeniem PARTYCYPUJ e-mail: partycypuj@op.pl - jak najszybciej aby uzgodnić szczegóły.

Na spotkaniu będą przedstawiciele Dzielnicy 13, przedstawiciele Władz Miasta Krakowa, Straż Miejska, Wydział Kształtowania Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Firmy „Śmieciowe” tj. SITA POLSKA, REMONDIS, MIKI, Władze GARBARNI przy ul. Półłanki, Oczyszczalnia Ścieków Płaszów, Stowarzyszenie mieszkańców ul. LPSKIEJ oraz Stowarzyszenie Partycypuj."

Odnośnik do posta
  • 3 months later...

Cześć, 

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na osiedlu Złocień. Chciałem zapytać Was -  mieszkańców jak wygląda sprawa z nieprzyjemnymi zapachami na osiedlu ?? Czy jest z tym problem, jak często się pojawia itd. Proszę o komentarze. 

Pozdrawiam, 

Mateusz

Odnośnik do posta

Mieszkam już parę ładnych lat na osiedlu i nigdy nie czułem jakiegoś nieprzyjemnego zapachu (no poza smogiem - czasami - jak w innych rejonach miasta i okolic).

Uciążliwy zapach pojawia się jedynie czasem w okolicach placu targowego - Rybitwy. (Czuję jak tamtędy przejeżdżam).

Pozdrawiam :)

• Like 1
Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Lukasz2014 chyba mieszkasz tak długo, że nos Ci się przyzwyczaił. Ja mieszkam 5 lat i często w ciepłe dni śmierdzi z pobliskich sortowni, kompostowni czy oczyszczalni. Czasem nawet okna nie da się otworzyć. 

Odnośnik do posta

Jest kilka dni w roku, że w powietrzu unosi się smród, dzieje się to zazwyczaj jak wieje z północy i po drodze wiatr przelatuje przez okolice nad Drwiną, gdzie zlokalizowane są różnego rodzaju sortownie czy wręcz wysypisko śmieci Miki.
Nie jest to miłe, muszę wtedy zamykać okna. Ale może tylko ja mam wrażliwy nos...

Edytowane przez sog
Odnośnik do posta

Potwierdzam wcześniejsze uwagi- od czasu do czasu- subiektywnie rzecz ujmując- rzadko, pojawia się zapach. Ale czy jest odczuwalny wg mnie zależy od kilku czynników: które piętro, która część osiedla itd... Osiedle jest spore- i to co dociera do jego jednej "ściany", niekoniecznie musi dojść aż na jego drugi koniec. Potiwerdzam też, że zapachy częściej czuć w okolicy Rybitw.

Odnośnik do posta

A proszę mi powiedzieć w których częściach osiedla jest wyczuwalny smród ?? Miałem okazję podpytać w sumie 3 osoby, które mają mieszkania u dewelopera LC Corp - tam żadna z osób nie spotkała się z nieprzyjemnymi zapachami.  Zastanawiam się nam kupnem mieszkania w Murapolu - bloki tego dewelopera będą najbardziej wysunięte na północ osiedla. Co o tym sądzicie ?? 

Odnośnik do posta

witam,smrodek z segregowni 6 lat temu czułem z 2-3 razy w roku,obecnie jest wyczuwalny z 15 razy,może to dlatego że wysypicho rośnie?może dlatego że wycieli drzewa w miejscu ul.Domagały,nie wiem,ale fakt jest taki że coraz częściej jest wyczuwalny,czy mi to przeszkadza?nie za bardzo,raz w miesiącu zaleci,czy tobie będzie przeszkadzać?zobaczysz,ulica Domagały mam wrażenie że otwarła korytarz powietrzny  i w okolicy pętli najczęściej wyczuwałem smrodek,mam nadzieje że murapol i instal jak się pobudują i ludzie zamieszkają to zaczną coś robić w kierunku wygryzienia wysypicha.

Odnośnik do posta

Wstępnie zarezerwowaliśmy mieszkanie,  także dalej będziemy działać w temacie. Zdaję sobie sprawę, że nigdzie nie ma idealnego powietrza, nieprzyjemne zapachy, które pojawiają się parę razy do roku nie są dla mnie i żony jakimś wielkim problemem. Co więcej, sami pochodzimy ze wsi, gdzie jest "świeże" powietrze, a jednak na wiosnę czy jesień jak jest obornik wywożony w pole przez tydzień też ma się wspaniałe zapachy. Teraz wynajmujemy mieszkanie w śródmieściu, otworzenie okna w zimie w celu przewietrzenia mieszkania graniczy z cudem. Raczej efekt jest odwrotny - otwieramy okno by przewietrzyć Kraków. Poruszając tutaj temat na forum chciałem się dowiedzieć czy przykre zapachy nie są codziennością - jednak zakup mieszkania to decyzja może nie na całe życie lecz na lata i niechciałbym mieć poczucia, że kupiło się mieszkanie "na śmietnisku". 

Odnośnik do posta
  • 3 years later...

Witam, ja również zastanawiam się nad zakupem nieruchomości w Murapolu na Złocieniu. Chodziłem i pytałem sie ludzie odnośnie poziomu życia oraz ewentualnych problemów i 30% osób żałuje, że tutaj się przeprowadziło. Nie miałem okazji wyczuć jeszcze niczego ale tez nie powiem żeby był na to skupiony a pogoda też raczej nie jest odpowiedniego do tego typu wrażeń.

Bardzo proszę o informację drodzy mieszkańcy oraz Panie Mateuszu, jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy? Czy sprawa idzie ku lepszemu, czy raczej są to płonne nadzieje, że temat niewłaściwego zapachu zniknie z tej okolicy?

Celuję w inwestycję zlokalizowaną między kościołem a budowanym osiedlem Zodiak, więc jesli ktoś posiada informację jak tam wygląda sprawa "zapachów" również byłbym bardzo wdzięczny za informacje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do posta

Na codzień nie śmierdzi.
Są episody smrodu, epizody czyli kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy wali niemiłosiernie jakbyśmy mieszkali w kuble na bio odpady lub zamiennie wali jajem ale to chyba już z oczyszczalni a nie z sortowni. 
Nie jest to problem stricte Złocienia.
Śmierdzi w wielu miejscach miasta, taki urok Srakowa.

I bliżej sortowni śmieci tym czuć bardziej.
Czy sortownie się kiedyś wyniosą? Nie wiadomo, raczej nie w przeciągu kilku lat.

Odnośnik do posta
2 godziny temu, razu napisał:

Na codzień nie śmierdzi.
Są episody smrodu, epizody czyli kilka, kilkanaście dni w roku, kiedy wali niemiłosiernie jakbyśmy mieszkali w kuble na bio odpady lub zamiennie wali jajem ale to chyba już z oczyszczalni a nie z sortowni. 
Nie jest to problem stricte Złocienia.
Śmierdzi w wielu miejscach miasta, taki urok Srakowa.

I bliżej sortowni śmieci tym czuć bardziej.
Czy sortownie się kiedyś wyniosą? Nie wiadomo, raczej nie w przeciągu kilku lat.

Nie wiem o której części Złocienia mieszkasz, ale na poziomie Słonecznego Miasteczka problem praktycznie nie istnieje, ale czasami lekko coś zajedzie, dla mnie jest to jednak tak rzadko (nie wiem, 2-3 razy w roku moze?) i tak słabo że dla mnie bez znaczenia. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek "waliło niemiłosiernie jak w kuble" :)

W blokach Murapolu jest (musi być) gorzej z uwagi na odległość ale na ile ten problem jest tam "istotny" to już nie wiem. 

Odnośnik do posta
17 godzin temu, Hulk napisał:

Chodziłem i pytałem sie ludzie odnośnie poziomu życia oraz ewentualnych problemów i 30% osób żałuje, że tutaj się przeprowadziło

Jaką grupę +- ludzi przepytałeś? 5 10 100 ? oraz co mnie bardziej ciekawi z jakiego rejonu ? Nowe inwestycje Murapol ? Śnieżka? Develia ?  czemu żałują ?

Odnośnik do posta