Skocz do zawartości
Gość Rzulfrydz

Budynek handlowy przy ul. Agatowej

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć w lokalu na rogu ma być pizzeria.
Czekamy nadal na aptekę.....
No to elegancko. Przyda się konkurencja dla Bolzano.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W czerwcu 2017 r. weszły w życie przepisy całkowicie zmieniające sposób działania branży aptekarskiej. Zgodnie z przepisami, nową aptekę może prowadzić tylko farmaceuta lub farmaceuci w ramach wybranych spółek osobowych (tzw. „Apteka dla Aptekarza”). W przypadku nowych placówek obowiązują  kryteria geograficzno-demograficzne przy ich powstawaniu, a więc 3 tys. mieszkańców w danej gminie na jedną aptekę oraz odległość między sąsiadującymi placówkami, która wyniesie co najmniej 500 metrów.  Nowe przepisy objęły wyłącznie nowo otwierane placówki.

Edytowane przez Mila3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma to jak kretyńska regulacja rynku. Piekarnia dla piekarza. Cukiernia dla cukiernika. Komputer dla informatyka. Rybny dla rybaka. Rowerowy dla kolarza :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.08.2019 o 14:44, Mila3 napisał:

W czerwcu 2017 r. weszły w życie przepisy całkowicie zmieniające sposób działania branży aptekarskiej. Zgodnie z przepisami, nową aptekę może prowadzić tylko farmaceuta lub farmaceuci w ramach wybranych spółek osobowych (tzw. „Apteka dla Aptekarza”). W przypadku nowych placówek obowiązują  kryteria geograficzno-demograficzne przy ich powstawaniu, a więc 3 tys. mieszkańców w danej gminie na jedną aptekę oraz odległość między sąsiadującymi placówkami, która wyniesie co najmniej 500 metrów.  Nowe przepisy objęły wyłącznie nowo otwierane placówki.

Moje zapytanie:

Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy jest prawdą, iż UMK zablokował możliwość utworzenia nowej apteki na os. Złocień ? Na osiedlu "krążą" pogłoski, że apteki są zainteresowane lecz Państwa wydział blokuje taką możliwość w związku z nowymi regulacjami w tym zakresie. Obecnie osiedle liczy około 8 000 mieszkańców a na osiedlu jest tylko jedna prywatna apteka. W tym roku powstało CH Atut przy ul. Agatowej 31, założeniem inwestora było powstanie w nim apteki. Jednak do dnia dzisiejszego żadna sieć nie otworzyła swojej placówki.

Jest dla mnie mało prawdopodobne aby UMK stwierdził, że osiedle Złocień jest przesycone aptekami w kontekście np. osiedli Nowy Bieżanów czy Nowy Prokocim gdzie jest kilkanaście aptek.

Odpowiedź UMK:

W odpowiedzi na Pana poniższego e-maila, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa uprzejmie informuje, iż prowadzenie aptek nie jest zadaniem własnym gminy, a z uwagi na obowiązujące przepisy, Gmina Miejska Kraków nie posiada uprawnień do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki. Podmioty, które mogą występować o zezwolenie na prowadzenie apteki ogólnodostępnej wskazane zostały w art. 99 ust. 4 ustawy z dnia 6.09.2001 r. – Prawo farmaceutyczne. Apteka ogólnodostępna może być prowadzona tylko na podstawie uzyskanego zezwolenia na prowadzenie apteki, a udzielenie, odmowa udzielenia, zmiana, cofnięcie lub stwierdzenie wygaśnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki należy do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Mając na uwadze zapewnienie mieszkańcom Krakowa możliwości zaopatrzenia w leki i materiały medyczne, na podstawie art.94 ust.2 ww. ustawy, została podjęta Uchwała Nr XC/2363/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 grudnia 2017 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy krakowskich aptek ogólnodostępnych na lata 2018-2020, której zapisy obowiązują od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2020 r. Uchwała ta określa rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Miasta Krakowa, w tym uwzględnia kwestie dostępności świadczeń również w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy, a także w dni „zwyczajowo przedświąteczne” (zał. nr 1 i 2 do wspomnianej Uchwały Rady miasta Krakowa).

Z poważaniem

Elżbieta Kois- Żurek

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia

Joanna Jabłońska

Inspektor

WYDZIAŁ POLITYKI SPOŁECZNEJ I ZDROWIA

Referat ds. Zdrowia

+48 12 616 94 97

Joanna.Jablonska1@um.krakow.pl

cid:image001.png@01D30077.29BA4DA0

Urząd Miasta Krakowa

30-703 Kraków, ul. Jana Dekerta 24

tel. +48 12 616 94 96

www.krakow.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.08.2019 o 08:23, Mieszkaniec ul. Czeczów napisał:

Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy jest prawdą, iż UMK zablokował możliwość utworzenia nowej apteki na os. Złocień ? Na osiedlu "krążą" pogłoski, że apteki są zainteresowane lecz Państwa wydział blokuje taką możliwość w związku z nowymi regulacjami w tym zakresie.

Poważnie??  W takiej formie to zostało napisane??? Jak można napisać o blokowaniu przez kogoś skoro w tym samym zdaniu pisze się, że tak na prawdę robią to  to nowe regulacje. To aż razi w oczy. 

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
29 minut temu, maxkad napisał:

Poważnie??  W takiej formie to zostało napisane??? Jak można napisać o blokowaniu przez kogoś skoro w tym samym zdaniu pisze się, że tak na prawdę robią to  to nowe regulacje. To aż razi w oczy. 

Fakt, lepiej nic nie piać i powtarzać brednie sąsiadów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Monopolowe dla patusów można stawiać (i się stawia) jeden na drugim, żeby jak kogoś przyciśnie nie musiał czasem czekać do rana. Ale dla aptek zrobili 500m odstępu, żeby  w przypadku leków nie można skorzystać ze zdrowej konkurencji cenowej.

Fajne te nasze przepisy, takie nie za mądre.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, kudlaty napisał:

jeżeli to prawda to słabość...

Szansa na dobre, wartościowe jedzenie znowu się oddala :(

Dajmy szansę się otworzyć, urządzić, przygotować jedzenie i je podać :) wiadomo że nie będzie to kuchnia molekularna ale mimo wszystko oceńmy po a nie przed to czy restauracja jest dobra czy zła bez względu jak proste i oklepane ma menu w innych oddziałach kraju. 

Edytowane przez Franzz
  • Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, kudlaty napisał:

jeżeli to prawda to słabość...

Szansa na dobre, wartościowe jedzenie znowu się oddala :(

To prawda - skontaktowałem się z tą siecią i dostałem potwierdzenie. Chodzi Ci o kiepską jakość w tej pizzerii czy o rodzaj jedzenia? Jestem ciekaw co reprezentują, nie jestem wielkim fanem pizzy ale czasem zdarza mi się wypad na chmiel ze znajomymi do tego typu lokalu a konkurencja w tym zakresie na osiedlu jest wg mnie bardzo potrzebna.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Kojot napisał:

To prawda - skontaktowałem się z tą siecią i dostałem potwierdzenie. Chodzi Ci o kiepską jakość w tej pizzerii czy o rodzaj jedzenia? Jestem ciekaw co reprezentują, nie jestem wielkim fanem pizzy ale czasem zdarza mi się wypad na chmiel ze znajomymi do tego typu lokalu a konkurencja w tym zakresie na osiedlu jest wg mnie bardzo potrzebna.

Sama pizza jako jedzenie, na wzór włoskich specjałów potrafi być fantastycznym pożywieniem zarówno pod względem kulinarnym jak i odżywczym.Jednak ta sieć franczyzowa specjalizuje się w pizzę typu "polskiego", czyli dużo i tanio a co za tym idzie produkty niskiej jakości nie mające nic wspólnego z włoskim jedzeniem. Zwolennicy filozofii im taniej tym lepiej i przaśnych klimatów mogą się cieszyć jak lokal okaże się sukcesem to w kolejce stoją kolejne inicjatywy franczyzowe tego Pana https://wojtex.net/(nazwa wiele nam mówi)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 minut temu, Lukasz2014 napisał:

Czy orientuje się ktoś co będzie w Atucie pomiędzy Rossmanem a Buczkiem??  Widzę, że trwają intensywne roboty wykończeniowe. :)

Na poprzedniej stronie była juz odpowiedź. Salon kosmetyczny... 

• Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta