Skocz do zawartości

Budynek handlowy przy ul. Agatowej

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poniżej  zdjęcia z postępu prac przy budowie pasażu handlowego Atut  z dnia 16.06 oraz z dzisiaj 07.07 (trzy ostatnie zdjęcia):    

Do kompletu z siłownią, żebyśmy grubasami nie byli  Ale takich rzeczy chyba w atutach nie robią. 

Podobno ma to być restauracja z tej sieci: https://www.biesiadowo.pl/

Posted Images

W czerwcu 2017 r. weszły w życie przepisy całkowicie zmieniające sposób działania branży aptekarskiej. Zgodnie z przepisami, nową aptekę może prowadzić tylko farmaceuta lub farmaceuci w ramach wybranych spółek osobowych (tzw. „Apteka dla Aptekarza”). W przypadku nowych placówek obowiązują  kryteria geograficzno-demograficzne przy ich powstawaniu, a więc 3 tys. mieszkańców w danej gminie na jedną aptekę oraz odległość między sąsiadującymi placówkami, która wyniesie co najmniej 500 metrów.  Nowe przepisy objęły wyłącznie nowo otwierane placówki.

Edytowane przez Mila3
Odnośnik do posta
W dniu 22.08.2019 o 14:44, Mila3 napisał:

W czerwcu 2017 r. weszły w życie przepisy całkowicie zmieniające sposób działania branży aptekarskiej. Zgodnie z przepisami, nową aptekę może prowadzić tylko farmaceuta lub farmaceuci w ramach wybranych spółek osobowych (tzw. „Apteka dla Aptekarza”). W przypadku nowych placówek obowiązują  kryteria geograficzno-demograficzne przy ich powstawaniu, a więc 3 tys. mieszkańców w danej gminie na jedną aptekę oraz odległość między sąsiadującymi placówkami, która wyniesie co najmniej 500 metrów.  Nowe przepisy objęły wyłącznie nowo otwierane placówki.

Moje zapytanie:

Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy jest prawdą, iż UMK zablokował możliwość utworzenia nowej apteki na os. Złocień ? Na osiedlu "krążą" pogłoski, że apteki są zainteresowane lecz Państwa wydział blokuje taką możliwość w związku z nowymi regulacjami w tym zakresie. Obecnie osiedle liczy około 8 000 mieszkańców a na osiedlu jest tylko jedna prywatna apteka. W tym roku powstało CH Atut przy ul. Agatowej 31, założeniem inwestora było powstanie w nim apteki. Jednak do dnia dzisiejszego żadna sieć nie otworzyła swojej placówki.

Jest dla mnie mało prawdopodobne aby UMK stwierdził, że osiedle Złocień jest przesycone aptekami w kontekście np. osiedli Nowy Bieżanów czy Nowy Prokocim gdzie jest kilkanaście aptek.

Odpowiedź UMK:

W odpowiedzi na Pana poniższego e-maila, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa uprzejmie informuje, iż prowadzenie aptek nie jest zadaniem własnym gminy, a z uwagi na obowiązujące przepisy, Gmina Miejska Kraków nie posiada uprawnień do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki. Podmioty, które mogą występować o zezwolenie na prowadzenie apteki ogólnodostępnej wskazane zostały w art. 99 ust. 4 ustawy z dnia 6.09.2001 r. – Prawo farmaceutyczne. Apteka ogólnodostępna może być prowadzona tylko na podstawie uzyskanego zezwolenia na prowadzenie apteki, a udzielenie, odmowa udzielenia, zmiana, cofnięcie lub stwierdzenie wygaśnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki należy do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Mając na uwadze zapewnienie mieszkańcom Krakowa możliwości zaopatrzenia w leki i materiały medyczne, na podstawie art.94 ust.2 ww. ustawy, została podjęta Uchwała Nr XC/2363/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 grudnia 2017 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy krakowskich aptek ogólnodostępnych na lata 2018-2020, której zapisy obowiązują od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2020 r. Uchwała ta określa rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Miasta Krakowa, w tym uwzględnia kwestie dostępności świadczeń również w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy, a także w dni „zwyczajowo przedświąteczne” (zał. nr 1 i 2 do wspomnianej Uchwały Rady miasta Krakowa).

Z poważaniem

Elżbieta Kois- Żurek

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia

Joanna Jabłońska

Inspektor

WYDZIAŁ POLITYKI SPOŁECZNEJ I ZDROWIA

Referat ds. Zdrowia

+48 12 616 94 97

Joanna.Jablonska1@um.krakow.pl

cid:image001.png@01D30077.29BA4DA0

Urząd Miasta Krakowa

30-703 Kraków, ul. Jana Dekerta 24

tel. +48 12 616 94 96

www.krakow.pl

Odnośnik do posta
W dniu 27.08.2019 o 08:23, Mieszkaniec ul. Czeczów napisał:

Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy jest prawdą, iż UMK zablokował możliwość utworzenia nowej apteki na os. Złocień ? Na osiedlu "krążą" pogłoski, że apteki są zainteresowane lecz Państwa wydział blokuje taką możliwość w związku z nowymi regulacjami w tym zakresie.

Poważnie??  W takiej formie to zostało napisane??? Jak można napisać o blokowaniu przez kogoś skoro w tym samym zdaniu pisze się, że tak na prawdę robią to  to nowe regulacje. To aż razi w oczy. 

• Haha 1
Odnośnik do posta
29 minut temu, maxkad napisał:

Poważnie??  W takiej formie to zostało napisane??? Jak można napisać o blokowaniu przez kogoś skoro w tym samym zdaniu pisze się, że tak na prawdę robią to  to nowe regulacje. To aż razi w oczy. 

Fakt, lepiej nic nie piać i powtarzać brednie sąsiadów.

Odnośnik do posta

Monopolowe dla patusów można stawiać (i się stawia) jeden na drugim, żeby jak kogoś przyciśnie nie musiał czasem czekać do rana. Ale dla aptek zrobili 500m odstępu, żeby  w przypadku leków nie można skorzystać ze zdrowej konkurencji cenowej.

Fajne te nasze przepisy, takie nie za mądre.

Odnośnik do posta
7 godzin temu, kudlaty napisał:

jeżeli to prawda to słabość...

Szansa na dobre, wartościowe jedzenie znowu się oddala :(

Dajmy szansę się otworzyć, urządzić, przygotować jedzenie i je podać :) wiadomo że nie będzie to kuchnia molekularna ale mimo wszystko oceńmy po a nie przed to czy restauracja jest dobra czy zła bez względu jak proste i oklepane ma menu w innych oddziałach kraju. 

Edytowane przez Franzz
  • Like 2
Odnośnik do posta
8 godzin temu, kudlaty napisał:

jeżeli to prawda to słabość...

Szansa na dobre, wartościowe jedzenie znowu się oddala :(

To prawda - skontaktowałem się z tą siecią i dostałem potwierdzenie. Chodzi Ci o kiepską jakość w tej pizzerii czy o rodzaj jedzenia? Jestem ciekaw co reprezentują, nie jestem wielkim fanem pizzy ale czasem zdarza mi się wypad na chmiel ze znajomymi do tego typu lokalu a konkurencja w tym zakresie na osiedlu jest wg mnie bardzo potrzebna.

• Like 2
Odnośnik do posta
10 godzin temu, Kojot napisał:

To prawda - skontaktowałem się z tą siecią i dostałem potwierdzenie. Chodzi Ci o kiepską jakość w tej pizzerii czy o rodzaj jedzenia? Jestem ciekaw co reprezentują, nie jestem wielkim fanem pizzy ale czasem zdarza mi się wypad na chmiel ze znajomymi do tego typu lokalu a konkurencja w tym zakresie na osiedlu jest wg mnie bardzo potrzebna.

Sama pizza jako jedzenie, na wzór włoskich specjałów potrafi być fantastycznym pożywieniem zarówno pod względem kulinarnym jak i odżywczym.Jednak ta sieć franczyzowa specjalizuje się w pizzę typu "polskiego", czyli dużo i tanio a co za tym idzie produkty niskiej jakości nie mające nic wspólnego z włoskim jedzeniem. Zwolennicy filozofii im taniej tym lepiej i przaśnych klimatów mogą się cieszyć jak lokal okaże się sukcesem to w kolejce stoją kolejne inicjatywy franczyzowe tego Pana https://wojtex.net/(nazwa wiele nam mówi)

Odnośnik do posta
  • 1 month later...

Jak tam pierwsze wrażenia nt Biesiadowa ??

W mapach Google widzę, opinie skrajne :) Maja niewyróbkę ale to norma na starcie.

https://goo.gl/maps/8WKUks4TDvvvrTsv5

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d2563.4171181200636!2d20.050714199999998!3d50.022279399999995!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x0%3A0xe2015d1e875d43a6!2sPizzeria%20Biesiadowo!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1572515082985!5m2!1spl!2spl" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0;" allowfullscreen=""></iframe>

Memu online:

https://zjemy.co/menu-biesiadowo-krakow

Biesiadowo_1.JPG

Biesiadowo_2.JPG

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Mustafaa napisał:

A cos więcej? Co było nie tak?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Tortilla składała się z jakiegoś dziwnego mięsa słabej jakości, fioletowej kapusty i sosu. Ogólnie, nie należę do osób wybrednych, ale to nie było smaczne.  Ze względu na alergię koleżanki, chcieliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o składnikach ale Pan, który do nas wyszedł średnio mówił po polsku. Przyniósł nam wielki kubeł taniego sosu o kiepskim składzie, abyśmy same mogły się upewnić, czy nie zawiera alergenów. Obok Państwo jedli pizze i nie wyglądała źle ale samo spojrzenie na kuchnię również nie zachęciło nas do dalszych prób. W środku ciasno i gorąco. Pewnie i taka kuchnia znajdzie swoich amatorów ale myślę że w tym miejscu mogłoby powstać coś "ambitniejszego".

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

Póki co ocena w google 3.6, Bolzano 3.5 :) 

Mnie się osobiście wydaje że najbardziej na osiedlu to by się przydał jakiś bar mleczny tak żeby można było niedrogo coś zjeść "na co dzień". Kto wie może w szkole będzie jakaś spoko stołówka do której będzie można wbić na jedzenie, ale to za X lat.

Odnośnik do posta
W dniu 3.11.2019 o 20:48, MisiekW napisał:

Póki co ocena w google 3.6, Bolzano 3.5 :) 

Mnie się osobiście wydaje że najbardziej na osiedlu to by się przydał jakiś bar mleczny tak żeby można było niedrogo coś zjeść "na co dzień". Kto wie może w szkole będzie jakaś spoko stołówka do której będzie można wbić na jedzenie, ale to za X lat.

Nie będzie. W szkołach są teraz firmy cateringowe. W SP117 gdzie chodzą moje dzieci jest "system" do odwoływania posiłków. Jeśli odwołujesz odpowiednio wcześniej - nie płacisz. Chodzi o to, że gotują konkretną liczbę posiłków, pewnie z jakimś backupem ale nie takim aby ludzie z zewnątrz mogli korzystać. Dodatkowo - w życiu teraz do szkoły nie wejdziesz jeśli nie masz w niej dziecka / nie pracujesz w niej / nie jesteś podwykonawcą.  Po prostu nikt Cię tam nie wpuści. 

• Like 1
Odnośnik do posta

Szkolne stołówki ehh to były czasy ;)Misiek nie ma opcji  jaką ocenę miałaby stołówka szkolna taka z definicji którą pewnie sam znasz z autopsji, na google jej ocena 2? 3 ? ;) wpuszczona w nasze realia ?  teraz rodzice wypełniają takie ankiety odnośnie żywienia dzieci że za 10 lat to laboratoria wyliczające poziomy składników będa jedzenie szykować. 

• Like 1
Odnośnik do posta

W szkole podstawowej 41 na Jerzmanowskiego jest stołówka. Więc nie wszystkie wyginęły

Jedzonko super. Czasem kupuje.
Można zadzwonić rano i sobie zamówić porcję, i pomiędzy 12 a 15 odbierać.

W wyszukiwarkę wrzucić "stołówka ewa widur smaczek" i sie znajdzie.

Odnośnik do posta