Skocz do zawartości

Przebudowa ul. Agatowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Ma być stale utrzymane przejście dla pieszych.

Ja zamierzam przebijać się rowerem.

A co z tym rowerem masz zamiar potem zrobić?

Zagotować nim rosół.

A co się robi rowerem?

O godzinie 8:40

powoli zamykano wyjazd w stronę Rybitw.

Pojedyncze zagubione auta przepuszczano jeszcze.

Ogólnie ruchu nie było.

Co mnie bardzo zdziwiło że pusto na drodze.

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Póki co możemy spokojnie jeździć i wędrowac w dowolne strony Agatowej i Złocienia. Komunikacja działa wg nowych zasad natomiast ruch samochodowy odbywa się bez zmian-nic nie jest zamkniete

Zamknięcie zaplanowane było po porannym szczycie komunikacyjnym, czyli koło 9-10 i z tego co napisał @emen już się to zadziało. Zmiana rozkładu jazdy w środku dnia raczej nie miałaby większego sensu, boby się ludzie pogubili.

A co z tym rowerem masz zamiar potem zrobić?

Przypiąć do stojaka pod robotą, a co? :D Dobra, drobna prowokacja :P Nie mniej abstrahując od tematu osobiście polecam tą formę transportu niezależnie od remontów :) Szczególnie jak teraz Półłanki pozbyła się tranzytu z Bieżanowa na pewien czas można się pokusić i spróbować.

Odnośnik do posta

Zamknięcie zaplanowane było po porannym szczycie komunikacyjnym, czyli koło 9-10 i z tego co napisał @emen już się to zadziało. Zmiana rozkładu jazdy w środku dnia raczej nie miałaby większego sensu, boby się ludzie pogubili.

Skoro zamknięcie zaplanowane było po szczycie komunikacyjnym to czy autobusy rano, kiedy jest największe obłożenie pasażerów, nie mógł jeździć "po staremu", a dopiero później zmienić rozkład. Myślę, że byłoby to do opanowania.

Odnośnik do posta

Lepszym rozwiązaniem byłoby chyba zamknąć ulicę a jeszcze dzisiaj tylko autobusy puszczać. Zakładam, że raczej maszyny nie zedrą całego asfaltu w ciągu jednego dnia. No.. ale już po sprawie. Się było zadziało.

A dla siedzących jeszcze w pracy takie ujęcie jak tam wygląda teraz przejście:

http://www.fakt.pl/krakow/remont-pollan ... 88625.html

Niestety trzeba reklamę przeczekać:)

Odnośnik do posta

No dojście piesze rzeczywiście słabiutkie.

ZIKiT zareaguje pewnie doraźnie.

Tak jak piszesz - spadnie deszcz, będzie ślizgawka i błotko po kolana, ludzie zadzwonią z listą przymiotników do ZIKiT i wtedy dopiero wysypią jakiś żwirek albo ułożą deski.

Odnośnik do posta
W dniach 26-27.09.2014 będą wykonywane prace bitumiczne na zamkniętym remontowanym odcinku ul. Półłanki co pozwoli przywrócić od niedzieli 28.09.2014 przejezdność przez ul. Półłanki

Na 29.09.2014 planowane jest układanie warstwy ścieralnej na na całej długości remontowanego odcinka ul. Półłanki, prace te wykonywane będą "pod ruchem" przy wahadłowym przejeździe pojazdów przez odcinek ul. Półłanki - ruch pojazdów będzie kierowany.

W związku z prowadzonymi pracami możliwe będą chwilowe wstrzymywanie przejazdu pojazdów.

Do czasu całkowitego zakończenia robót zaleca się korzystanie z dotychczasowych tras objazdowych.

(http://zikit.krakow.pl/aktualnosci/utru ... -ul-poanki)

Odnośnik do posta

A w październiku czeka nas kolejny remont ;) (ale mniej obciążający), będzie robione pobocze wzdłuż Agatowej do końca, a na wąskim zakręcie odblaski dla poprawy bezpieczeństwa.

http://www.przetargi.pl/remont_drog_i_c ... 07504.html

[Zakres robót obejmuje: 1 - ul. Agatowa - remont pobocza, odcinek od wjazdu do Kaplicy w kierunku ul. Półłanki, ścinanie pobocza, podbudowa z kruszywa kamiennego łamanego, dwuwarstwowa o łącznej grubości 20 cm, recyklina bitumiczna grubości 10 cm, powierzchniowe utrwalenie, linia krawędziowa, separatory, /kocie oczka/.]

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Pomieszanie z tymi remontami. Na początku myślałem, że remont Półłanki jest związany z budową Biedronki a tu nic bardziej mylnego. Biedronka nie wiadomo kiedy ma rozbudować samo skrzyżowanie Agatowa/Półłanki w ramach budowy zajazdu do siebie i tu ZIKiT nalazł Biedronce wybudować chodniki i zatoki autobusowe. Ale sam ZIKiT w ramach przebudowy odcinka Półłanki czy Agatowej zapomniał o chodniku. :D

Odnośnik do posta
Remont odcinka Półłanek był przede wszystkim po to, żeby choć trochę poprawić sytuację wodną na skrzyżowaniu (dopóki nie ma odwodnienia Agatowej), aby było większe nachylenie w stronę rowów do odprowadzenia wody; no i stan nawierzchni też.
Co pomoże większe nachylenie jak woda z rowu wyjdzie na drogę, to się gdzie podzieje ? A dodatkowo poprawa drożności rowów w okolicy (bez możliwości jej odpływu ) spowoduje tylko jeszcze szybsze jej napływanie do najniższego punktu, dodatkowy plac betonowy - biedronka, (wiem ma mieć, powinna swoje zbiorniki ) też w tym nie pomaga. Ile zyskamy na wysokości względem starego poziomu ? na oko tak z kilkanaście cm, to nie dużo. Cóż na zalewanie tegoż skrzyżowania ja nie widzę alternatywy.... poza alternatywną droga :) Domagały.
Odnośnik do posta
  • 3 weeks later...
A w październiku czeka nas kolejny remont ;) (ale mniej obciążający), będzie robione pobocze wzdłuż Agatowej do końca, a na wąskim zakręcie odblaski dla poprawy bezpieczeństwa.

http://www.przetargi.pl/remont_drog_i_c ... 07504.html

[Zakres robót obejmuje: 1 - ul. Agatowa - remont pobocza, odcinek od wjazdu do Kaplicy w kierunku ul. Półłanki, ścinanie pobocza, podbudowa z kruszywa kamiennego łamanego, dwuwarstwowa o łącznej grubości 20 cm, recyklina bitumiczna grubości 10 cm, powierzchniowe utrwalenie, linia krawędziowa, separatory, /kocie oczka/.]

Nie wiem Panie Tomku czy to już koniec tych prac? Bo coś już zostało zrobione (zakręt poszerzono i jest nowa nawierzchnia) ale na pewno nie w tej formie, o której Pan pisał. Fakt mamy "dopiero" połowę października.

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...

Więc tak; remont pobocza został wykonany tylko do połowy Agatowej, gdyż resztę tj. do ul. Półłanki wykona Biedronka. Na brakującym odcinku zostanie wybudowany chodnik przy okazji remontu całego skrzyżowania Agatowej (chodnik, 2 pasy ruchu w każdą stronę, 2 zatoki autobusowe).

Do wtorku zaś zostaną jeszcze zainstalowane punkty odblaskowe na zakręcie Agatowej dla poprawy widoczności krawędzi pobocza i bezpieczeństwa pieszych.

Remont tarczy skrzyżowania nie jest jeszcze sprecyzowany, ale raczej będzie to I kwartał 2015.

Odnośnik do posta
  • 2 years later...

Dla zainteresowanych załączam odpowiedź ZIKiT jaką dzisiaj otrzymałem na moje pismo z 2 grudnia. Zapytałem wówczas kiedy inwestor planuje rozpocząć prace, poprosiłem o harmonogram i nadmieniłem, że kolejne aneksowanie terminu oddania inwestycji byłoby niedopuszczalne.

zikit.JPG

Odnośnik do posta