Skocz do zawartości

Przebudowa ul. Agatowej.

Gość Rzulfrydz

Rekomendowane odpowiedzi

Juz teraz prawie odcietych od świata

A to nie wiedziałeś jaka jest sytuacja z dojazdem do osiedla, jak decydowałeś się tu zamieszkać?

Panikujecie, jakby mieli odciąć nam dojazd do osiedla już na zawsze, a to jest tylko 2x 2 tygodnie, jakoś się przemęczymy, a później może być tylko lepiej. Należy się cieszyć, że coś się dzieje w okół naszego osiedla, że remontują to skrzyżowanie i że może w końcu po opadach deszczu nie będzie ono zalewane i nie będzie odcinany dojazd do osiedla. Przetarg na ten remont był ogłoszony jeszcze przed wakacjami i wiadomo było, że wcześniej czy później się zaczną prace.

• Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, starych, nowych użytkowników... starego nowego forum :)

Remont nie zaszkodzi, a czy będzie lepiej czy gorzej to się okaże, na chwilę obecną da się z Agatowej skręcić w prawo, pomimo że w lewo ze dwa auta oczekują, jak będzie po remoncie, nie wiem, nie znam planów..

Dodatkowo jak wpłynie na to biedronka ? będą mieli osobny wjazd bezpośrednio z Półłanki, jak tak to ok jak tylko do Agatowej to nie dobrze.

A co do tymczasowej organizacji... to ciekawy jestem jak będzie wyglądał koreczek koło "strasznego domu" :) Z drugiej strony, pamiętacie jak fajnie się jeździło gdy było zamknięta z powodu zalania ... korków prawie nie było. Może część teraz jeżdżących (obcych) pozna jednak S7 i się odczepi od naszej Półłanki, bo nie wiem dlaczego tu wszyscy tędy się pchają.

Podsumowując, bez Domagały ani rusz... i to musi zrozumieć każdy władny, radny czy deweloper że bez tej drogi nie ma rozbudowy osiedla...

Fajnie, że będzie lepiej, ale dlaczego w przetargu był termin zakończenia na lipiec 2014, a remont rozpoczyna się we wrześniu? Mam wrażenie, że oferenci powinni przeczytać SIWZ.

Oczywiste jest, że w lipcu/sierpniu taki objazd byłby mniej bolesny... A teraz będziemy jeździć w największych korkach gdy dzieci już chodzą do szkoły, studenci wracają, a wszyscy są już po urlopach.

Moja prośba do Pana Radnego, może ZIKiT byłby łaskawy przedstawić jakieś ustalenia z wykonawcą na podstawie, których termin ten został przesunięty? Jeśli spółka nie była w stanie wykonać remontu w terminie to może nie powinna realizować tej inwestycji.

Gdyby ZIKIT chciał to puściłby ruch w obie strony. Bez przesady, że się nie da, wręcz jest to banalnie proste.

O Domagały to starzy mieszkańcy Złocienia marzą już od dawna.

Ale jakoś wszyscy mają nas gdzieś.

Pewnie większość z Was nawet nie wie ze do naszego pięknego osiedla w rzeczywistości niema prawdziwego dojazdu, ponieważ ul. Agatowa jest jedynie drogą tymczasową ( budowlaną). Drogą docelową do naszego osiedla ma być ul. Domagały.

Nie potrafię również zrozumieć jak na rozbudowę osiedla oraz zamknięcie dojazdu do niego wyrażają zgodę służby ratownicze.

Wg mnie wszystko załatwiane jest w podobny sposób jak zgoda na budowę MK logistic.

Moim zdaniem jest to uczciwe rozwiązanie, chyba lepiej zorganizować jak najbliżej tymczasową pętlę z zapewnionym przejściem do autobusów dojeżdżających od strony Bieżanowa niż pomysł, aby w I etapie remontu 125 i 163 wylądowały np. na Zajezdni Płaszów, a za to dołożono by więcej kursów 183.

Ok wszystko fajnie jeśli można skorzystać z komunikacji. A jak poradzić sobie z dwójką dzieci, gdzie ich placówki znajdują się w dwóch różnych kierunkach od naszego osiedla i jeszcze dotrzeć do pracy do centrum najpóźniej na 7:30?

Wiem i naprawdę zdaje sobie z tego sprawę, że te prace są potrzebne tylko dlaczego naszym KOSZTEM ( z każdej strony patrząc: udręki dojazdu i koszty nadłożenia drogi)?

Od 15.09.2014 przez około miesiąc prowadzony będzie remont ul. Półłanki na wysokości ul. Agatowej. W trakcie robót droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu i nie będzie możliwości przejazdu od Rybitw do ul. Sucharskiego. W terenie zostaną wyznaczone objazdy

Obstawiam, że objazdy dotyczą tylko ruchu przelotowego przez Półłanki, czyli przejazd przez S7 albo Sucharskiego-Kokotowska-Brzegi-Łutnia-Rączna. W ogłoszeniu wyraźnie jest napisane, że w czasie remontu wyjazd z osiedla będzie możliwy tylko w jednym kierunku i tu nie ma mowy o objazdach. Wszyscy wiemy, że w takiej sytuacji zbawienna byłaby ulica Domagały, ale jakoś się nie możemy na nią doczekać. Swoją drogą dziwne, że nikt jej nie obiecuje, przecież zbliżają się wybory;)

Teoretycznie jest możliwy wyjazd z osiedla przez tereny telefoniki.

Ale wymagałoby to dobrej woli ze strony tej firmy.

O to jednak bym ich nie podejrzewał bo nie otworzyli bramy nawet w 2010 r w trakcie powodzi i zalania skrzyżowania Półłanki/Agatowa.

Chociaż kto wie, skoro na terenie MK Logistic mamy mieć tymczasową pętle to i może w TeleFonice ktoś się zlituje.

Gość Rzulfrydz

Przebudowa jest związana z budową Biedronki i na ich koszt na warunkach ZIKiT. Wjazd na teren Biedronki będzie tylko od ul.Agatowej. W sumie będzie przebudowane też skrzyżowanie Agatowa/Półłanki będzie miało 4 pasy - po 2 do skrętu przy wyjeździe z Agatowej, 1 dla wjeżdżających do Biedronki i 1 dla wjeżdżających na Agatową. Ma też powstać chodnik i zatoki przystankowe. Na tym forum było o tym pisane. Był tez zamieszczony link to mapy z projektem.

Bardzo dziwią mnie negatywne wpisy dot. remontu ulic po których niebawem trzeba będzie jeździć rajdówkami z napędem 4x4 wreszcie będzie można bezpiecznie poruszać się między przystankami będą normalne pobocza nic tylko się cieszyć. Remont każdemu życie utrudni ale na krótko, zamiast być zadowolonym że ktokolwiek chce coś zrobić z tymi dojazdami to tylko płaczemy jak to źle i co zrobimy "olaboga". Zapraszam na przejażdżkę rowerem po ulicy od agatowej pod plac rybitwy ilu śmiałków się znajdzie ?:)

Pozdrawiam i głowy do góry !

Nikt z nas nie jest niezadowolony z faktu ze wreszcie ktoś coś robi. Ale inwestycja która odcina nas od Krakowa na 2 tygodnie z jednej strony i na 2 z drugiej jest chyba trochę nie przemyslana. Jak wyobrazacie sobie ten absurd komunikacyjny? Czy nie powinni zapewnić nam drogi alternatywnej i jak ustosunkowują się do tego np służby ratownicze?

Nikt z nas nie jest niezadowolony z faktu ze wreszcie ktoś coś robi. Ale inwestycja która odcina nas od Krakowa na 2 tygodnie z jednej strony i na 2 z drugiej jest chyba trochę nie przemyslana. Jak wyobrazacie sobie ten absurd komunikacyjny? Czy nie powinni zapewnić nam drogi alternatywnej i jak ustosunkowują się do tego np służby ratownicze?

Za przeproszeniem - ależ pi*$@olisz głupoty. Skoro z osiedla jest 1 wyjazd to jak wyznaczyć objazd? Przez prywatny teren Telefoniki? Jak wyobrażam sobie ten "absurd"? Tak:

W momencie gdy remontowana będzie droga od Taborowej do Agatowej na Bieżanów (np. do Carrefoura koło Kościoła) będzież mógł dojechać sobie Półłanki, Śliwiaka, S7, Obwodnicą, Wielicką, Małą Górą i Heleny. Owszem jest dalej (12,6 km vs 3,1 km) ale masz przejazd na czas remontu. Objazd jest z reguły dłuższy i nic z tym nie zrobisz.

Jak będzie remontowany odcinek od Agatowej do MK Logistics to do Huty (przyjmijmy, że na Plac Centralny) sobie pojedziesz przez Bieżanów. Droga przez Most Wandy to 8 km. Jadąc Bieżanowską, Wielicką i Nowohucką masz do zrobienia 16 km. Znowu masz zapewniony dojazd gdzie tylko Ci się podoba.

W przypadku dojazdu do ścisłego centrum (przykładowo na Rynek Główny) mamy do pokonania 12,3 km jadąc przez Rybitwy lub 12,4 km jadąc Wielicką.

Gucio - ale nie ma drogi alternatywnej to jak maja zapewnić? Otworzyć Złocieniową? To będzie alternatywna w II etapie, bo w pierwszym nie za bardzo, a poza tym połowa ludzi bedzeie za, a połowa przeciw.

Ja uważam, że raczej przemyślana, przynajmniej przez miesiąc bedzie spokój z wyjazdem z osiedla, jakby był ruch wahadłowy to byłby w dwie strony, a wtedy dalej byłby tranzyt i korki z dwóch stron do Agatowej.

prowadzimy tak burzliwą rozmowę jakby budowali na osiedlu elektrownię jądrową.
No to może nie jedna Domagały by powstała :) byłbym Za.

Myślę że większość narzekania bierze się ze względu na termin, miało być już dawno po remoncie, takie terminy widziałem na stronach Zikitu. Ten remont to jest wszystko co na Półłanki przysługuje ?

Wjazd na teren Biedronki będzie tylko od ul.Agatowej. W sumie będzie przebudowane też skrzyżowanie Agatowa/Półłanki będzie miało 4 pasy - po 2 do skrętu przy wyjeździe z Agatowej, 1 dla wjeżdżających do Biedronki i 1 dla wjeżdżających na Agatową. Ma też powstać chodnik i zatoki przystankowe. Na tym forum było o tym pisane. Był tez zamieszczony link to mapy z projektem.

Może nie będzie gorzej...ale trudno mi to sobie wyobrazić... Są jeszcze gdzieś te plany ?

Taki wątek był na starym forum.

Pod tym linkiem jest projekt, przedstawiony w ramach auditu rowerowego do nowobudowanych odcinków dróg:

http://zikit.krakow.pl/audyty-rowerowe/ ... emper-omni

Chciałem jednakże zauważyć, iż ostateczne rozwiązanie nie wpłynęło do opiniowania do RDXII, nie wiem więc czy jest obowiązujące, chyba, że Wydzial Architektury z góry zadecydował bez głosu doradczego mieszkańców poprzez RDXII, co niestety zdarza się.

Nie mniej ja swoje uwagi przesłałem oraz opracowanie jednego z forumowiczów, teraz nie pamietam nicku z poprzedniego forum.

Czy jest wiadome co w ramach tego remontu zostanie wykonane?

Moze dokladne informacje ostudzily by troche nasz zapal do tej dyskusji. Bo np. jezeli w gre wchodzi wymiana nawierzchni (nie ma studzienek - nie trzeba regulowac ich poziomu itd. itp.) to miesiac na 300 metrow jezdni to nie jest nawet lekka przesada.

Jak bedzie docelowo wygladala Agatowa po remoncie. Plan zaklada budowe zatok przystankowych z wiatami-fajnie, ale chodniki koncza sie na rowno ze zbiornikiem PKP a dalej do utwardzonego pobocza przy stadninie w dalszym ciagu survival.

Czy ktoś się orientuje czy będzie fizyczna możliwość przejścia bo zamknięciu skrętu w prawo? Tzn. 125 i 163 będzie kończyło trasę w okolicach wjazdu do MK Logistic na Półłanki, przystanek nazwany Agatowa. Będzie się tak samo nazywał jak "nasz" przystanek Agatowa na Agatowej. Czy będzie możliwość podjechać ze Złocienia jeden przystanek na Agatową, wysiąść i przejść piechotą na tymczasową pętlę przy wjeździe na MK Logistics? Czy droga będzie całkowicie zamknięta? Nawet dla pieszych. Pytam w kontekście komunikacji, kawałek byłby do przejścia ale to lepsze niż jazda przez Bieżanów.

Póki co możemy spokojnie jeździć i wędrowac w dowolne strony Agatowej i Złocienia. Komunikacja działa wg nowych zasad natomiast ruch samochodowy odbywa się bez zmian-nic nie jest zamkniete, samowolka kompletna ( stan z godz. 6,30 rano)

Pobocza zapchane pieszymi a ruch samochodowy jak na autostradzie. Czekam na pierwsze potrącenia. Paranoja jak zwykle.

Przystanek w obie strony zlokalizowany naprzeciwko MK Logiscic -też poroniony pomysł, bo piesi czekający na wejście do autobusu zajmują pas długości 300 metrów. A roboty drogowe nie weszły nawet w fazę pierwszej dziury. Patrząc na tempo prac 2 tyg.zamienią sie w 2 miesiące.