Skocz do zawartości

Przebudowa ul. Agatowej.

Gość Rzulfrydz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rzulfrydz

http://krakow.1godzina.pl/przebudowa-ul-agatowej/

Częściowej przebudowy ma dokonać Biedronka, która będzie budować przy skrzyżowaniu Półłanki i Agatowej. Chodzi jednak o kompleksowe rozwiązanie z odwodnieniem drogi aby nie była zalewana regularnie i nie odcinała dojazdu do naszego osiedla.

• 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• 4 weeks later...
Gość Rzulfrydz

Biedronka uzgadnia projekty, trochę to trwa bo budują się w szczerym polu gdzie nic nie ma. Muszą rozbudować kilka sieci i wybudować układ drogowy zgodnie z MPZP. W mojej ocenie może zaczną coś działać w tym roku ale to wielkie może.

• 3 weeks later...

jak dla mnie to jest przede wszystkim problem terminu oddania tej Biedronki do użytku. Jeśli chcą to zrobić szybko, to moim zdaniem jest to zupełnie poroniony pomysł. Ruch na Półłanki jeszcze się zwiększy, już teraz jazda Półłanki to sport dla wyjątkowo cierpliwych, a będzie gorzej. Póki co na naszym osiedlu dobudowują tylko kolejne mieszkania, a infrastruktura transportowa jest w dramatycznym stanie i lepiej póki co nie będzie. Domagały - nie wiadomo kiedy zrobią, ale na pewno nie w ciągu roku - dwóch, stacja kolejowa Złocień - planowana wcześniej do wykonania wraz ze stacją na Prądniku Czerwonym, nawet nie dostała dofinansowania na projekt w przeciwieństwie do PCz, więc pewnie 2016 rok jest nierealny. A tutaj spółdzielnia postawi kilka nowych bloków, LC CORP buduje kolejne więc ludzi przybędzie a Agatowa ani Półłanki się nie poszerzy.

• 5 weeks later...
stacja kolejowa Złocień - planowana wcześniej do wykonania wraz ze stacją na Prądniku Czerwonym, nawet nie dostała dofinansowania na projekt w przeciwieństwie do PCz,

Przystanki o których napisałes planowało Miasto. Aktualnie Złocień projektowany jest w ramach E 30 przez PKP PLK

Przetarg nieograniczony. Znak sprawy 26/IV/2014

Dotyczy przetargu nieograniczonego p.n.: Remont ul. Półłanki, ul. Sucharskiego, ul. Majora Łupaszki, ul. Agatowej oraz nawierzchni mostu na Serafie w Krakowie. Znak sprawy 26/IV/2014

http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedowe/ ... y-26iv2014

Załącznik 8 graficzny na dole przetargu remont skrzyżowania Agatowa/ Półłanki.

• 3 months later...
Od 15.09.2014 przez około miesiąc prowadzony będzie remont ul. Półłanki na wysokości ul. Agatowej. W trakcie robót droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu i nie będzie możliwości przejazdu od Rybitw do ul. Sucharskiego. W terenie zostaną wyznaczone objazdy

Remont będzie podzielony na dwa etapy. Dojazd do os. Złocień uzależniony będzie etapu robót Pierwszy etap będzie obejmował odcinek od około wjazdu do MG Logistic do ul. Agatowej, a dojazd do os Złocień będzie możliwy wyłącznie od ul. Bieżanowskiej. Drugi etap obejmie remont ul. Półłanki na odcinku od ok ul. Taborowej do ul. Agatowej, który będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. Dojazd do os. Złocień będzie wyłącznie od strony ul. Botewa. Czas trwania każdego z etapów to około 2 tygodnie. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych czas remontu może ulec zmianie.

http://zikit.krakow.pl/aktualnosci/utru ... -ul-poanki

Nie wiem, czy się cieszyć... W każdym razie na miesiąc znikną korki na Półłanki;)

W terenie zostaną wyznaczone objazdy... :lol:

Może Złocieniową? Albo lepiej Domagały? :D

W tym ZIKIT to znawcy są...

Uważam, że trochę mało wiemy jak będzie się można dostać na nasze piękne osiedle... co to znaczy że dojazd będzie tylko od Botewa albo Bieżanowskiej? Objazd obwodnicą to bagatela 12 km ciekawe czy autobus też tak będzie jeździł?

Panie Tomaszu co Rada Dzielnicy wie w tym temacie? Mam wrażenie, że nie zostaliśmy należycie poinformowani o zakresie czy sposobie tego remontu...

To jest jakiś mało udany żart. Codziennie dojeżdżam rano na Bieżanów żeby przesiąść się w firmowe auto i móc pracować, po południu powrót. Jak mam tego dokonać? teleportować się. Nie mówię już o sytuacji kiedy będę musiał dojechać np do lekarza. PARANOJA. Objazdy??? chyba łąkami za plebanią.

Przepraszam, ale sam się dowiedziałem niewiele wcześniej, nie mieliśmy żadnej informacji na ten temat. W sensie dokładnego terminu oraz rozwiązania drogowego, bo o tym, że remont będzie to tak, będzie jeszcze drugi w tym roku, ale obejmie przebudowę pobocza samej Agatowej.

W poniedziałek zadzwonię do ZIKiTu.

Ja sobie tego nie wyobrażam. Przecież tak być nie może. Dlaczego nikt nie przewidział jak my będziemy funkcjonować. Jedno dziecko do szkoły za przejazdami, drugie do placówki w hucie i ja do pracy w centrum. Jak to pogodzić rano i dotrzeć do pracy? Będę jeździć obwodnicą tam i z powrotem? PORAŻKA!!!

Ja sobie tego nie wyobrażam. Przecież tak być nie może. Dlaczego nikt nie przewidział jak my będziemy funkcjonować. Jedno dziecko do szkoły za przejazdami, drugie do placówki w hucie i ja do pracy w centrum. Jak to pogodzić rano i dotrzeć do pracy? Będę jeździć obwodnicą tam i z powrotem? PORAŻKA!!!

Lepiej nie remontować? To jest tylko miesiąc.

Uważam, że to niedobry pomysł.

Jest tam na tyle wąsko że mijając się rowerzysta z pieszymi czy ze skuterkami muszą bardzo uważać.

Nie wyobrażam sobie wciskających się tam aut i kierowców "którym się spieszy bo przecież ja muszę zawieźć dziecko do szkoły".

Zamknięcie jedynego wyjazdu z osiedla w którąkolwiek stronę jest problemem. Uciążliwe to z pewnością będzie.

Ale poczekałbym jeszcze na szczegółowe rozwiązania jakie nam zaproponują.

Wg mnie jest możliwe żeby pozostawić ruch wahadłowy dla mieszkańców osiedla w obie strony.

Ci co naprawdę muszą wyjechać autem odstoją wtedy swoje ale wyjadą.

A ci co nie muszą pojadą rowerem albo przespacerują się na przystanek na 143/243 albo zostawią auto pod Fanaberią czy hurtownią zabawek.

Chciałam tylko zauważyć, że najgorzej będą mieli mieszkańcy, którzy korzystają z MPK i wożą dzieci do szkoły np. na Myśliwskiej albo na Dąbiu. Jak mam dojechać do szkoły na Myśliwskiej jeśli dojazd od strony Rybitw będzie zamknięty i autobusy nie będą kursować. Samochodem to przynajmniej alternatywa autostrady zostaje a MPK? Nawet gdybym chciała jechać od drugiej strony, czyli od Bieżanowa to przecież jest remont na Wielickiej i tramwaje chodzą tylko do pewnego momentu. A dalej co? Ilość przesiadek i czas potrzebny na dotarcie do szkoły na godz. 8 rano jakoś nie chcą mi się pomieścić w głowie.

Jak wiecie lub nie wiecie od 15 września rozpoczyna się remont ul. Półłanki. Zadzwoniłem dziś do ZIKITu żeby dowiedzieć się jak będzie wyglądała komunikacja w obrębie naszego osiedla podczas tego remontu. Pan poinformował mnie, że autobus linii 125 będzie miał tymczasową pętlę przy MK Logistic. W momencie, gdy zostanie zamknięty przejazd w stronę Bieżanowa, autobusy nr 183 i 163 będą jeździć ulicą Sucharskiego. Trzeba będzie korzystać z tego samego przystanku, co dla linii 143 i 243.

Widzę, że zostałem uprzedzony ;) Rozmawiałem z ZIKiT od samego rana, ale nie miałem chwili, żeby umieścić wpis.

Ogólnie nie da się przeprowadzić inaczej remontu na tym odcinku bez wyłączenia ruchu, nie ma jak zrobić ruchu wahadłowego, jeśli remont ma się w miarę szybko zakończyć. Tablice informacyjne dla kierowców mają się pojawić wkrótce.

Jeśli chodzi o komunikację uzgodniliśmy, że:

1. Na czas wyłączenia ruchu od strony Rybitw, 183 będzie jeździć bez zmian, 163 będzie miało skróconą trasę Złocień–Rżąka, natomiast 125 i 763 będzie zawracały na tymczasowej pętli na terenie MK Logistic (763 do Kombinatu).

Ma być zapewnione przejście dla pieszych od Logistic do Agatowej.

2. Na czas wyłączenia ruchu od strony Bieżanowa, 125 bez zmian, 163 na trasie Złocień–Kombinat, natomiast 183 i 763 (do Rżąki) będą przekierowane na pętlę 143 na Starym Bieżanowie. Dojście do osiedla będzie przez Złocieniową.

Sytuacja ma być monitorowana, wnioskowałem o dołożenie kursów na autobusach wyjeżdżających bezpośrednio z pętli. Rozkłady mają być od jutra na stronie mpk, informacje na przystankach kilka dni przed remontem.

Do tkropiowski

Panie Tomku a w imieniu kogo pan uzgadniał z ZIKiT-em, bo chyba nie w moim i prawie 10 tyś. mieszkańców osiedla. Juz teraz prawie odcietych od świata.A w czasie planowanego remontu juz całkowicie. Wg mnie to kpina i proszę o wyjaśnienie jak zostały wytyczone objazdy.