Skocz do zawartości

Teren między Śnieżką a torami kolejowymi

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że należy w całości do Spółdzielni. Jakiś czas temu Śnieżka chciała tam budować domy jednorodzinne, ale chyba sąsiedztwo linii towarowej skutecznie oddaliło ten pomysł... Skończyło się na tym, że teren ten został wpisany do MPZP jako KP czyli parking, i tak zamiast na przykład super parku, połączonego z obszarem po stadninie, będziemy mieć las blaszaków...

Wydaje mi się, że należy w całości do Spółdzielni. Jakiś czas temu Śnieżka chciała tam budować domy jednorodzinne, ale chyba sąsiedztwo linii towarowej skutecznie oddaliło ten pomysł... Skończyło się na tym, że teren ten został wpisany do MPZP jako KP czyli parking, i tak zamiast na przykład super parku, połączonego z obszarem po stadninie, będziemy mieć las blaszaków...

MPZP przecież zaskarżono do WSA i plan z tego co wiem nie obowiązuje.

A jeśli idzie o własność to "pas" od ulicy to teren gminy oddany w wieczyste użytkowanie. Kolejny pas - tak od połowy tej łąki do torów - to działki osób fizycznych. Dużo działek. Nie wygląda to na teren Śnieżki. W tym pasie działek osób fizycznych jest też kilka działek "Skarb Państwa"

• 1 year later...
  • 3 weeks later...

Usiadłem na chwilę do MSIP i wyszło na to, że wszystkie działki wzdłuż Agatowej od myjni po sklep AS są własnością Gminy Kraków ale oddane w użytkowanie wieczyste osobom prawnym. Pewnie jest to SM Śnieżka, choć na wysłany 2 tygodnie temu email nadal nie mam odpowiedzi ...

Niemniej, dzięki MSIP odkryłem, że za barakami budowlańców Słonecznego miasteczka, cały pas (wzdłuż baraków) jest własnością Gminy Kraków. Patrząc na moje plany i pomysły, daje mi to furtkę w przypadku, jakby Śnieżka całkiem się na mnie wypięła.

Usiadłem na chwilę do MSIP i wyszło na to, że wszystkie działki wzdłuż Agatowej od myjni po sklep AS są własnością Gminy Kraków ale oddane w użytkowanie wieczyste osobom prawnym. Pewnie jest to SM Śnieżka, choć na wysłany 2 tygodnie temu email nadal nie mam odpowiedzi ...

Niemniej, dzięki MSIP odkryłem, że za barakami budowlańców Słonecznego miasteczka, cały pas (wzdłuż baraków) jest własnością Gminy Kraków. Patrząc na moje plany i pomysły, daje mi to furtkę w przypadku, jakby Śnieżka całkiem się na mnie wypięła.

A jakie masz plany i pomysły??? zapewne chodzi o budżet obywatelski

Chcę zgłosić projekt budowy małego toru rowerowego typu pumptrack u nas na osiedlu. Pogrzebałem i doczytałem, że z BO projekty mogą być realizowane tylko na ternach Gminy Kraków, więc tutaj to nie przejdzie. Można by pomyśleć nad jego budową z inną formą finansowania.

Plan pozostał, ino działka się zmieniła. Za barakami budowlańców Słonecznego jest duża działka Gminy. Czekam na odpowiedź, co chcą z nią zrobić. Jak będzie zielone światło, będę działał w kierunku BO.

Co do samego projektu, to zakładałem budowę toru o długości ok 100mb, ale z pierwszych informacji już wiem, że wybudowanie 1mb takiego asfaltowego toru, to ok 1200 netto. To za dużo na BO, ale można pomyśleć nad podziałem na części lub wykonanie nieco krótszego (mniej frajdy itp).

Sprawa jest w toku, a co do terenów wzdłuż torów, to i tak można pomyśleć nad ich zagospodarowaniem, tylko potrzeba zgody aktualnego dzierżawcy no i kasy ....

Gość Rzulfrydz

Teren pomiędzy ul. Agatowa a torami jest chyba PKP.

Ktoś próbował już ramach tegorocznego BO zgłosić tam zadanie pt. Park Miejski oś. Złocień, oto link:

https://budzet.krakow.pl/projects/1960- ... os-zlocien

Nie wiem kto jest autorem ale dużo się napracował i kwestie terenu ogarną. Domyślam się, że ma wiedze w tym zakresie (co do użytkownika tego terenu).