Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli nie masz przepisanej własności mieszkanie nie możesz wykupić ubezpieczenia więc nie mów że ktoś pożydził :evil:

Oho pierwsza spinka :) Spokojnie Panowie. Nie wiem jak jest z tą gwarancją, ale wydaje mi się dość logiczne że trudno wymagać, aby wykonawca brał odpowiedzialność za czyjąś robotę, wtedy akurat mogą zupełnie zasadnie zacytować klasyka "Panie kto to Panu tak sp....lił", jak ktoś przy tym grzebał to gwarancją może dać najwyżej ten co przerabiał - powodzenia w ściganiu majstra ;)

Co do ubezpieczenia, to od zalania sąsiada trzeba sobie kupić normalne OC (nie jest to droga impreza) i nawet jeśli potrzebne jest przeniesienie własności, to przecież to następuje szybko, gdyby w nowym mieszkaniu pojawiła się taka awaria w tak krótkim czasie (przed ubezpieczeniem itp.) to byłby jakiś mega pech.

Jeśli chodzi o wannę / prysznic, są takie szklane "zasłony", które montuje się na ścianie obok wanny. Składa się to z 2-3 szklanych elementów połączonych w harmonijkę. Chcesz mieć wannę masz wanne, chcesz szybki prysznic rozkładasz to to i bierzesz prysznic. Sprawdza się to dobrze, obecnie nie zamontowałbym już typowego prysznica bez wanny. Lepiej mieć opcje.

Odnośnik do posta
  • 3 weeks later...
Ludzie ludziska :D mam pytanie byliście już może u notariusza przepisać akt własności???

Jeśli taka jaka jest tego cena??? :)

A jeśli nie to może ktoś z wcześniejszych bloków wie i podzieli się cenną informacją. :)

P.S Czy można wybrać samemu notariusza??? :D

Oczywiście że można moim zdaniem prowadzenie za rączkę do danego notariusza jest kwestią umowy dewelopera z kancelarią ale mogę się mylić, licz że zostawisz u notariusza około 2000 zł .

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...

Czy lewe skrzydło drzwi balkonowych albo tarasowych zamykają się Wam bez problemu, czy musicie mocniej docisnąć żeby zamknąć? U mnie ocierają o dół futryny i zastanawiam się czy to zgłaszać bo przy odbiorze działały bez problemu, a teraz coś jest nie tak. Były otwierane dopiero 3 raz.

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

To jest regulowane, a że wszystko jest na gwarancji to trzeba wołać typa od okien, niech poprawia. Zrobiło się cieplej to może się coś porozszerzało itp. Ja bym nie dotykał bo wtedy zawsze mogą zwalić winę na Ciebie, że popsułeś.

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...

Witam. Od mieszkania prawie 65 metrów2 i miejsca parkingowego mam 535zl czynszu na miesiąc. Trochę sporo zwłaszcza że deweloper mówił o kwocie około 350zl. Prawie 80 zeta na miesiac mam naliczone za wywóz odpadów budowlanych przy czym jest napisane że to jest czynsz na każde kolejne miesiące. A co jak skończę remont za 2 tygodnie... dodatkowo utrzymanie miejsca parkingowego 25 na miesiąc. Ale w jakim sensie utrzymanie tych 4m2 ? Jutro kontakt z nawigatorem :).

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz
Witam. Od mieszkania prawie 65 metrów2 i miejsca parkingowego mam 535zl czynszu na miesiąc. Trochę sporo zwłaszcza że deweloper mówił o kwocie około 350zl. Prawie 80 zeta na miesiac mam naliczone za wywóz odpadów budowlanych przy czym jest napisane że to jest czynsz na każde kolejne miesiące. A co jak skończę remont za 2 tygodnie... dodatkowo utrzymanie miejsca parkingowego 25 na miesiąc. Ale w jakim sensie utrzymanie tych 4m2 ? Jutro kontakt z nawigatorem :).

Nie płacisz za utrzymanie swoich 4m2 w garażu tylko dokładasz się do utrzymania całego garażu np. prąd, wentylacja, utrzymanie czystości w częściach wspólnych. My płacimy 32zł a mamy taki sam blok.

Co do wywozów odpadów budowlanych to jest norma z początku przez pierwsze nawet 6 miesięcy. Macie w sumie 108 mieszkań więc czeka się na większość aż skończy remonty, w końcu wspólnota :).

Odnośnik do posta

Mnie jednak trochę dziwi, liczenie kosztów na podstawie metrażu. Nie ma informacji np ile metrów 3 naliczają mi wody tylko metry kwadratowe mieszkania pomnożone przez jakąś kwotę.

W mieszkaniu 60 metrowym może mieszkać jedna osoba i będzie płaciła 2 razy więcej za wodę niż osoba mieszkająca w niecałych 40. Dziwnie;)

Odnośnik do posta

Tak jest zawsze w pierwszym okresie rozliczeniowym gdyż nie mają podstaw do obliczeń szacowanego zużycia wody w danym mieszkaniu - po pierwszym odczycie powinni naliczać szacunkowe zużycie wody obliczone z pierwszego okresu rozliczeniowego i wówczas też powinny się pojawić dopłaty lub nadpłaty.

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz
Mnie jednak trochę dziwi, liczenie kosztów na podstawie metrażu. Nie ma informacji np ile metrów 3 naliczają mi wody tylko metry kwadratowe mieszkania pomnożone przez jakąś kwotę.

W mieszkaniu 60 metrowym może mieszkać jedna osoba i będzie płaciła 2 razy więcej za wodę niż osoba mieszkająca w niecałych 40. Dziwnie;)

:) Podstawowa nieznajomość prawa :)

To wynika z Ustawy o własności lokali.

Art3.3. Udział właściciela lokalu wyodrębnionego w nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi. Udział właściciela samodzielnych lokali niewyodrębnionych w nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej tych lokali wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi.

Tak samo masz inną stawkę podatku i opłaty za użytkowanie wieczyste, w zależności od metrażu a nie ilości mieszkańców :)

Odnośnik do posta
  • 1 year later...
Gość MisiekW

Witam, mam pytanie do osób posiadających mieszkanie w budynku B10. Jeśli chodzi o komórki lokatorskie, jaka była ich dostępna powierzchnia? Wszstkie to były klitki 1.3-1.5 m2 czy były też większe?

Jak wygląda sprawa podatków, czy jest to osobny super-lokal niemieszkalny od którego płaci się jakieś chore podatki? Sorry musiałem sobie pozwolić na odrobinę ironii bo mnie krew zalewa jak widzę co roku kwotę podatku za garaż :)

Pozdrawiam

Odnośnik do posta