Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• 5 months later...

Pewnie bardzo podobnie jak w B9. U mnie: metraż 44 m2 - czynsz 340 zł.

Całość opłat jest udostępniana mieszkańcom przez portal e-kartoteka.pl, tam są wymienione takie elementy:

- centralne ogrzewanie - 1,5 zł za 1m2

- ciepła woda (podgrzew + z.w.) - 1,5 zł za 1m2

- opłata stała C.O. i C.W - 0,72 zł za 1m2

- woda i kanalizacja - 0,80 zł za 1m2

- wywóz nieczystości - 17 zł od osoby

- zaliczka na koszty utrzymania nieruchomości wspólnej - 2,35 zł za 1m2

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że te koszta moga być zmienne. Zaliczka za ogrzewanie jest pobierana stale. Nam po 5 miesiącach okazało się, że mamy nadpłatę i kolejny czynsz płaciliśmy tylko 90 zł. Później znowu normalnie.

Odnośnik do posta

To raczej działa w drugą stronę. Cena za 1m2 jest przeliczona ze wskazania licznika i ceny za m3 wody. Na koniec podawana jest cena zużycia podzielona przez ilość m2 i tylko ta wartość wraz z ceną jest podana w e-kartotece. Zresztą napisałem, że po 3 miesiącach obniżono nam czynsz bo wskazania licznika były dużo niższe niż prognozy.

Odnośnik do posta

a czemu służy ta komplikacja ?

cena wody zimnej jest urzędowa i już - czysta kwota wynikająca ze wskazania wodomierza.

cena wody ciepłej składa sie jak wyżej plus wyliczony koszt podgrzania, po co w to mieszć merty mieszkania. Przecież jedna osoba zużyje tyle samo wody w małym i w dużym mieszkaniu ... :?

Odnośnik do posta
a czemu służy ta komplikacja ?

cena wody zimnej jest urzędowa i już - czysta kwota wynikająca ze wskazania wodomierza.

cena wody ciepłej składa sie jak wyżej plus wyliczony koszt podgrzania, po co w to mieszć merty mieszkania. Przecież jedna osoba zużyje tyle samo wody w małym i w dużym mieszkaniu ... :?

Bo to jest chyba kompensowanie tego, że bez względu na to czy korzystasz z wody czy nie to ona i tak jest podgrzewana. A żeby te koszty były sprawiedliwie ponoszone przez wszystkich mieszkańców to obliczane jest to wg. powierzchni mieszkania.

Odnośnik do posta
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam, również z mężem kupujemy mieszkanie w tym budynku - na parterze zostało nam podpisać umowę kredytową. Co Wam mówili odnośnie wydania lokalu, czy w związku z tym, że prace są w zasadzie ukończone jest szansa na szybsze odbiory? Czy przy odbiorach macie jakiegoś "fachowca" który Wam będzie pomagał w sensie weryfikował czy wszystko jest zgodnie z projektem i umową?

Mam też pytanie do dotychczasowych mieszkańców, czy w związku z istniejącymi nieopodal torami i autostradą jest to jakoś odczuwalne? W sumie mi to specjalnie nie przeszkadza, na wakacjach pomieszkiwałam tuz za stacją PKP, ale mamy malucha i nie wiem jak on będzie reagował. No i pytanie o przedszkole czy trzeba jakoś specjalnie wcześniej zadbać o miejsce czy nie ma aż takiego "tłoku". Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do posta
Witam, również z mężem kupujemy mieszkanie w tym budynku - na parterze zostało nam podpisać umowę kredytową. Co Wam mówili odnośnie wydania lokalu, czy w związku z tym, że prace są w zasadzie ukończone jest szansa na szybsze odbiory? Czy przy odbiorach macie jakiegoś "fachowca" który Wam będzie pomagał w sensie weryfikował czy wszystko jest zgodnie z projektem i umową?

Mam też pytanie do dotychczasowych mieszkańców, czy w związku z istniejącymi nieopodal torami i autostradą jest to jakoś odczuwalne? W sumie mi to specjalnie nie przeszkadza, na wakacjach pomieszkiwałam tuz za stacją PKP, ale mamy malucha i nie wiem jak on będzie reagował. No i pytanie o przedszkole czy trzeba jakoś specjalnie wcześniej zadbać o miejsce czy nie ma aż takiego "tłoku". Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Warto mieć fachowca, lub kogoś znajomego z wiedzą na co patrzeć.

Swego czasu mieszkałam b.blisko torów pkp, a wcześniej przy dwóch przystankach mpk tram i 2 autobus. - po pewnym czasie się nie słyszy, a co do ruchu samochodowego to w zasadzie po zakończeniu całego słonecznego miasteczka będzie swoista strefa buforowa z kilku innych budynków.

Odnośnik do posta

Odbiory przeprowadzane sa z Panią z LC Corp, która delikatnie mówiąc nie zna się na sztuce budowlanej, wszelkie usterki, które zauważcie na odbiorze spisze w protokole z odbioru i przekaże do firmy zewnętrznej, która jest wykonawcą budynku.

I ta firma ma 30 dni roboczych na pojawienie sie w mieszkaniu i ocenę usterek oraz ich usunięcie. Niestety ten czas oczekiwania jest długi i nie każdy może sobie pozwolić na czekanie, dlatego mniejsze usterki polec usunąć samemu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta

Istnieja firmy które za kasę robia odbiory mieszkań, znajomi niedawno korzystali i byli bardzo zadowoleni - trzeba poszukać. Myślę że jest to nawet lepsze od przysłowiowego szwagra bo z ordzina to wiadomo gdzie się najlepiej wychodzi. :) Koszt to był chyba rzędu 200 zł więc moim zdaniem warto bo poznajdowali rzeczy o których normalny człowiek by nawet nie pomyślał, typu ryski na szybach okiennych (akurat nie na SM to było).

Obwodnica nie jest uciażliwa a pociagi słychać w oddali, tylko że to zależy od usytuowania mieszkania. Myślę że dziecko mogłoby i koło torów mieszkać i dostosuje się szybciej niż dorosły :) Wystarczy usiaść na ławce pod blokiem i poczekać aż jakiś przejedzie i samemu ocenić.

Jeśli chodzi o usterki to prawdopodobnie można dogadać się aby dokonali wyceny i przekazali kaskę na samodzielna naprawę, o ile się dogadacie co do kwoty. Myśmy zgłaszali usterki przed upływem okresu rękojmi celem usunięcia spękań powstałych przy stropach itp. i tak właśnie to załatwialiśmy.

Odnośnik do posta

Dzięki serdecznie za wszystkie odpowiedzi, jakby ktoś miał namiary do takiej firmy (z której można kogoś "wynająć -" na odbiór - oczywiście za stosowną opłatą) to dajcie znać. Może ktoś będzie sobie załatwiał speca dla siebie to również byśmy skorzystali. Koszt rzędu 200-400 zł to jednak i tak jest niewiele w porównaniu z ewentualnym kosztem i uciążliwością związana bp. ze szlifowaniem wylewki:)

Odnośnik do posta

Witam,też kupiliśmy z mężem mieszkanie na parterze. Zastanawiam się jak z sąsiadami z góry (czy cos będzie lecieć nam na głowę) i jak ogólnie się mieszka. Niestety/stety mamy mieszkanie od strony nienaslonecznionej i zastanawiam się czy nie będzie zbyt ciemno i chłodno.. co do przedszkola,też mamy małego synka i zapisałam go już 4 miesiące temu do tamtejszego przedszkola.(Chcę,żeby się dostał początkiem 2018 i jest na dobrej drodze żeby tak się stało) więc myślę,że trzeba nieco wcześniej o to zadbać.

Odnośnik do posta
Zastanawiam się jak z sąsiadami z góry (czy cos będzie lecieć nam na głowę)

Mam mieszkanie na parterze w bloku obok. Jeżeli nie palą to raczej nie ma co lecieć, chyba że docinają płytki na balkonie. Gorzej z palaczami, niektórzy egoiści zapomnieli co to popielniczki.

Odnośnik do posta

Witam :) mam pytanie do osób,ktore zamierzaja kupic lub kupili mieszkanie w budynku B 10 . Czy był ktos z panstwa na przegladzie lokatorskim? Ja niestety nie mogłam uczestniczyc. Prosze napisac czy mieszkania sa juz ukonczone? i jakie tematy były poruszane. Dziekuje

Edytowane przez Gość
Odnośnik do posta

My byliśmy - mieszkanie oglądaliśmy tylko nasze więc nie wiem jak reszta, ale zakładam, że powinno być tak samo. Brakowało w sumie tylko barierek odgradzających tarasy - ale mają być:) Pan budowlaniec całkiem ogarnięty twierdził że do końca grudnia skończą ( pozostają odbiory i uzyskanie dec pozwolenie na użytkowanie). Tak w ogóle to mieszkania przynajmniej na parterze były już niemal gotowe we wrześniu jak oglądaliśmy, przy czym mieli poprawić ubytki w tynku - i faktycznie jest to zrobione.

Odnośnik do posta

Ja też byłam z fachowcem na przeglądzie i wszystko faktycznie oprócz barierek było zrobione,łącznie z ubytkami. Natomiast co nas zaniepokoilo to fakt,że przy kratce w kuchni,przy suficie w laziece były zacieki.. pani powiedziała,że to mokra szpachla czy cis tam,że jeszce nie wyschla... (Ta,jasne) ale zobowiązała się ze do odbioru tego już nie będzie,więc mam nadzieję,że wysusza to co zepsuli...i że się to nie powtórzy..

Odnośnik do posta

Najlepiej zadzwonić do biura. Skoro nikt nie odpowiada pewnie nic "świeższego" nie wie :) Jak już mówiłam z tego co wiem to na początku stycznia (ok. 4-5) budowa miała być faktycznie skończona, nie wiadomo było czy jest już wpis w dzienniku. Może być kwestia odbiorów od wykonawcy i usuwania wad - przypuszczam że m.in. po to też są te przeglądy żeby ułatwić deweloperowi pracę (po co ma oglądać każde mieszkanie - niech przyszli właściciele sami pokaż co jest źle) - ale to tylko mój pomysł. Nie dzwoniłam od tego czasu. Natomiast na przeglądzie na początku grudnia faktycznie poza barierkami wszystko było - pomijam kwestie sprzątania etc.

Odnośnik do posta