Skocz do zawartości

Budżet Obywatelski 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez cały marzec będzie można zgłaszać projekty do wyborów BO2016.

Tak pomyślałem że może wspólnymi siłami dałoby się coś przepchnąć na naszym osiedlu?.

Poniżej linki do istotnych dokumentów:

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=73898

http://www.dzielnica12.krakow.pl/budzet-obywatelski-2016/

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=167&sub_dok_id=167⊂=uchwala&query=id%3D21213%26typ%3Du

W uchwale najistotniejszym zapisem jest chyba lokalizacja propozycji, która musi być na gruntach Gminy Miejskiej Kraków (rozdz. 4, par. 12 pkt. 7).

Postaram się wybrać do SM Śnieżki i sądzę że oni będą mieli rozeznanie o właścicielach gruntów na Złocieniu.

Wydaje mi się że możliwości i potrzeb na naszym osiedlu jest bardzo wiele. To co mi się nasuwa to: chodnik wzdłuż Agatowej, remont Złocieniowej (od skrzyżowania przy Asie dalej pod wiaduktem kolejowym aż do mostku w kierunku Sucharskiego), budowa ścieżki/chodnika spacerowego wzdłuż rzeki Serafy, montaż stacji rowerów miejskich, budowa skateparku dla dzieciaków, itd.

Ktoś ma jakieś propozycje i przyłącza się do grona chętnych aby podziałać wspólnie w tym temacie?

Też myślałem nad chodnikiem wzdłuż Agatowej do samego przystanku, pobocze jest w opłakanym stanie, nie przejdziesz spokojnie a tak jak dzisiaj gdy pada masz gwarantowane usmarowanie błotem :)

Wpadł mi jeszcze do głowy pomysł odnowienia starego boiska obok Telefoniki. Nie mówię tu o powstaniu od razu Orlika, ale wymiana bramek, ustawienie ławeczek, wyrównanie nawierzchni, ogrodzenia wzdłuż drogi itp.

Gość Rzulfrydz

Jak najbardziej też o tym rozmyślałem. Chodniki, chodniki. Tylko co do Agatowej to jest chyba zamysł ZIKITu na remont generalny i tu nie wiem czy przeznaczać kasę na chodnik chwilowy.

Boisko obok Telefoniki jest tymczasowe tam Śnieżka wybuduje bloki więc nic z tym nie zrobi.

1. ścieżka wzdłuż Serafy

2. chodnik wzdłuż Agatowej

3. bardzo często widuję rodziców z wózkami jeżdżących wokół osiedla, nie okłamujmy się mało to bezpieczne i zdrowe dla dzieciaczków dlatego można pomyśleć o parku/skwerku żeby były ławki, drzewa, staw z kaczkami etc taką miniaturkę Parku Jordana

4. miejsce do wyprowadzania psów/kotów/żółwi etc :)

5. przedłużenie linii autobusowej aby podjeżdżał bliżej Słonecznego Osiedla

Poszukajcie wątku z zeszłego roku. Generalnie najwięcej wie nasz radny dzielnicowy Pan Szymański. Słabo z terenami gminnymi tutaj dlatego trudno coś tutaj zrobić.

Chociaż w tym roku zainteresowanie jest większe ;-) to kto wie może warto się tym interesować.

1. ścieżka wzdłuż Serafy

2. chodnik wzdłuż Agatowej

3. bardzo często widuję rodziców z wózkami jeżdżących wokół osiedla, nie okłamujmy się mało to bezpieczne i zdrowe dla dzieciaczków dlatego można pomyśleć o parku/skwerku żeby były ławki, drzewa, staw z kaczkami etc taką miniaturkę Parku Jordana

4. miejsce do wyprowadzania psów/kotów/żółwi etc :)

5. przedłużenie linii autobusowej aby podjeżdżał bliżej Słonecznego Osiedla

akurat co do ścieżki wzdłuż serafy jestem przeciw-teraz mało osób tak zagląda jak będzie chodnik będzie śmietnik jak wszędzie a poztym umowmy sie ze juz wystrczy betonu wszedzie :(

co to reszty jak najbardziej się zgadzam :)

Miejsce dla zwierząt jest ni mniej ni więcej tylko miejscem dla właścicieli tych zwierząt czyli dla ludzi.

Niektórzy mają ciężkie problemy z pojmowaniem.

czyli psia kupa jest kupą właściciela,

najpierw zacznijcie sprzątać po sobie a wtedy pomyślcie o "placu zabaw" dla zwierząt. Uważam, że miejsca dla zwierząt są najgorszym pomysłem i lepiej zainwestować pieniądze, z których będą korzystać mieszkańcy, czyli parki, chodniki, boiska, itp,

Chyba najważniejszy jest chodnik wzdłuż Agatowej

Tylko co do Agatowej to jest chyba zamysł ZIKITu na remont generalny i tu nie wiem czy przeznaczać kasę na chodnik chwilowy.

Masz jakieś info kiedy ten remont ma nastąpić? Bo znając ZiKiT to nasze wnuki mogą się doczekać :D

To by też było fajne rozwiązanie, nasadzenie drzew, wygrodzenie dużego kawałka ziemi, wykonanie alejek etc.

Gość Rzulfrydz

Czekam na odpowiedź właśnie w tej sprawie od ZIKITU (remontu Agatowej) tym bardziej że ruszają kolejne budowy. Myślę, że do 2 tygodni będę coś wiedział.

z postulatów biszopa to tylko chodnik wzdłuż Agatowej ma sens dla nas wszystkich, reszta to pobożne życzenia poszczególnych grup ( psiarzy, chomikowców, żółwiarzy i miłośników komarów - to Ci od oczek wodnych i kaczek)... a z wózkiem wypełnionym pociechą, cóż ... kupując mieszkanie tu, a nie gdzie indziej dokonaliśmy wyboru, no nie :)

Dla mnie nie tyle sensowną, co najważniejszą inwestycją jest chodnik wzdłuż Agatowej. Idzie wiosna i coraz więcej mieszkańców będzie chodzić spacerkiem do Biedronki, a w obecnym stanie nie jest to bezpieczne, zwłaszcza dla rodziców z wózkami, a przecież takich jest bardzo dużo na naszym osiedlu. Jeśli taki projekt uda się zgłosić do budżetu, to jestem przekonana, że znajdzie duże poparcie - nawet jeśli inwestycja ruszy dopiero w przyszłym roku. Dodatkowo uważam, że do przyłączenia się do pomysłu trzeba zaangażować Spółdzielnię.

Witam.

Przez cały marzec będzie można zgłaszać projekty do wyborów BO2016.

Tak pomyślałem że może wspólnymi siłami dałoby się coś przepchnąć na naszym osiedlu?.

Poniżej linki do istotnych dokumentów:

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=73898

http://www.dzielnica12.krakow.pl/budzet-obywatelski-2016/

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=167&sub_dok_id=167⊂=uchwala&query=id%3D21213%26typ%3Du

W uchwale najistotniejszym zapisem jest chyba lokalizacja propozycji, która musi być na gruntach Gminy Miejskiej Kraków (rozdz. 4, par. 12 pkt. 7).

Postaram się wybrać do SM Śnieżki i sądzę że oni będą mieli rozeznanie o właścicielach gruntów na Złocieniu.

Wydaje mi się że możliwości i potrzeb na naszym osiedlu jest bardzo wiele. To co mi się nasuwa to: chodnik wzdłuż Agatowej, remont Złocieniowej (od skrzyżowania przy Asie dalej pod wiaduktem kolejowym aż do mostku w kierunku Sucharskiego), budowa ścieżki/chodnika spacerowego wzdłuż rzeki Serafy, montaż stacji rowerów miejskich, budowa skateparku dla dzieciaków, itd.

Ktoś ma jakieś propozycje i przyłącza się do grona chętnych aby podziałać wspólnie w tym temacie?

dla nas spotkanie jest 15 marca? i to już wypadałoby przyjść z gotowymi projektami ?

Gość Rzulfrydz

Biedronka ma zrobić tylko skrzyżowanie Agatowej i Półłanki i trochę chodnika ale na swojej wysokości. Nie wiem jakie są uzgodnienia ZIKITU i Śnieżki co do odcinka Agatowej na wysokości po 1 - trwającej budowy przy byłej stadninie a po 2- następnej planowanej budowy przez SM Śnieżka po drugiej stronie Agatowej (pomiędzy kościołem a Telefoniką). Normany deweloper musiałby wybudować chodnik albo wręcz przebudować ulicę.

Gość Rzulfrydz

Czytajcie ze zrozumieniem. Czy ja napisałem że Śnieżka już buduje te kolejne bloki po drugiej stronie Agatowej ?? NIE. Mają PNB na 5 bloków wzdłuż Agatowej pomiędzy kościołem a Telefoniką. A to o czym pewnie myślicie to inwestycja spółki Nowy Złocień, która ma wybudować 12 bloków. Teraz tam budują kanalizację. Nie wiem czemu spółdzielnia ma być traktowana inaczej niż inne firmy. Inwestor to inwestor prawo obowiązuje wszystkich. Nikt przecież spółdzielni mediów nie budował tylko sama jak każdy inwestor musiała je wybudować do nowych bloków, czemu ma tak samo nie być z drogami ?

Ale przecież Agatowa to droga gminna i jej przebudową musi się zająć miasto, owszem deweloperzy mogą w tym partycypować, ale tu chodzi o generalny remont tj. wykonanie odwodnienia, a w dalszej kolejności chodniki i nawierzchnia.

Bez odwodnienia ZIKiT nie wybuduje chodnika, ale teraz jest na to szansa, bo będzie można Agatową wpiąć do odwodnienia Domagały.

A Śnieżka to mogłaby zrobić park z prawdziwego zdarzenia z terenów wzdłuż Agatowej koło Asa i z kawałka wydzielonego ze stadniny wzdłuż torów kolejowych. Zamiast stawiać tam szereg blaszaków.

Powinniśmy o to zawalczyć! Ale to nie w ramach budżetu obywatelskiego oczywiście.

Już nie raz Spółdzielnia pokazała, że ma ludzką twarz :)

Rzulfrydz, Spółdzielnia powinna być inaczej traktowana bo nasza spółdzielnia nie buduje jak inne spółdzielnie w Krakowie i deweloperzy - czyli rozlicza koszty budowy z nabywcami. Jeśli budujesz komercyjnie to wliczasz sobie w koszty budowy te inwestycje i płacisz więcej za mieszkanie (które jest zbudowane z gorszych materiałów, bo trzeba oszczędzać), nie wspominając, ze nie masz terenów rekreacyjnych czy zielonych.

Tak jak napisał sog, Agatowa to droga miejska, i biorąc pod uwagę jak miasto "olewa" Złocień, nie widzę powodów, żeby ich nie cisnąć o coś tak trywialnego jak droga z chodnikiem. Za coś te podatki na nich płacimy.

Gość Rzulfrydz

Nie widzę nadal związku i zasadności dla innego traktowania Śnieżki. Ceny mieszkań LC Corp i Śnieżki są podobne lub nawet tańsze po stronie Słonecznego Miasteczka. Mamy 21 wiek a PRL !! Jakość wykończenia zależy od wykonawcy. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń do LC Corp co do jakości wykończenia mieszkań. Wręcz słyszałem wiele głosów sąsiadów, że wybrali bloki LC Corp bo mieszkania są lepiej wykonane. Mam też znajomych na Malachitowej i mieli wiele problemów z nowymi blokami. Ale tak to jest jak nie zna się faktów a gloryfikuje się Śnieżkę. Poza tym jakość wszelkiej infrastruktury na osiedlu jest tragiczna, brak ładu składu itd. Przypomnijmy, że ul. Agatowa jest dziełem Śnieżki a nie miasta. ZIKIT przejął drogę w ruinie od Śnieżki. Znam wiele przypadków gdzie spółdzielnie mieszkaniowe muszą budować czy przebudowywać drogi do nowych inwestycji i nikt nie ma tu problemu. Nie wiem czemu mieszkańcy osiedla traktują SM Śnieżka jak świętą krowę, której wszystko się należy i ona sama nic nie musi. Inwestor to inwestor. Ja się nie godzę aby miasta wyręczało Śnieżkę. Skoro ma kasę na nowe bloki to ma również dostosować infrastrukturę. Jak każdy inwestor.

Aha tak dla jasności to w kosztach rozbudowy Domagały uczestniczą tylko LC Corp i Nowy Złocień, Śnieżka nie. To teraz w ramach przyszłej budowy bloków wzdłuż Agatowej Śnieżka może zrobić chodnik od Telefoniki do kościoła.

Z Agatową jest na te chwilę problem, w mojej opinii nie ma sensu jej remontować biorąc pod uwagę ile jeszcze będzie się budować wzdłuż tej ulicy. Ale pewnie normalnie się nie doczekamy. Miasto nas ma gdzieś.

Nie ma sensu inwestować w Złocieniową, bo jest już przetarg i do 2020 ma być to zrobione.

Najlepszy byłby chodnik od nowych bloków spółdzielni przy Agatowej aż do Półłanki w kierunku Bieżanowa. Ale tam też nie ma odwodnienia, a miasto chyba go na chwilę obecną nie planuje.

Rzulfrydz, nikt Śnieżki nie gloryfikuje. Trudno, żeby Śnieżka budowała Agatową jak nie jest jedynym inwestorem w tym terenie. I nie wmawiaj, że LCC się tak do wszystkiego dokłada, bo jakoś nic jeszcze nie zrobili, tym bardziej chętnie zobaczę jakiś papier na to, że mają się dokładać do Domagały, obiecanki tego dewelopera to już wielu słyszało :)

A i odnośnie jakości, ja sąsiadowi w okno nie zaglądam, jak się wybuduje 1,5 razy tyle mieszkań na tej samej działce to zysk jest większy :) Każdy mieszka tam gdzie mu bardziej pasowało, a temat dotyczy budżetu obywatelskiego, a nie kasy Śnieżki, LCC czy innych.

Gość Rzulfrydz
Z Agatową jest na te chwilę problem, w mojej opinii nie ma sensu jej remontować biorąc pod uwagę ile jeszcze będzie się budować wzdłuż tej ulicy. Ale pewnie normalnie się nie doczekamy. Miasto nas ma gdzieś.

Nie ma sensu inwestować w Złocieniową, bo jest już przetarg i do 2020 ma być to zrobione.

To chodzi o inwestycję PKP ???

Najlepszy byłby chodnik od nowych bloków spółdzielni przy Agatowej aż do Półłanki w kierunku Bieżanowa. Ale tam też nie ma odwodnienia, a miasto chyba go na chwilę obecną nie planuje.

Zgadzam się w pełni. Sam ZIKIT raczej nic nie zrobi z Agatową i tu powinna być wola wszystkich czy Śnieżki, LCC i Nowego Złocienia.

Co do "Papierów" to zwróć się do ZIKITu oni takich informacji udzielają bez problemu tylko trzeba pytać. Ta inwestycja jest oznaczona w portalu inwestycji https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... oliV_zxZXE