Skocz do zawartości

Stacja kolejowa Złocień

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.01.2021 o 21:13, mocnyszwed napisał:

Czekaja na lepsza pogode zeby zrobic chodnik, chyba po skargach ludzi nie otworzyli samego przejazdu. Mowili ze miedzy styczen - luty jakies 1,5 - 2 tygodnie temu. Ja sie zastanawiam jak ludzie i auta maja przejezdzac tam dalej za torami? Jak bylem na spacerze to przeciez to taka jakby dzika droga przez chwile... a potem mostek na 1 auto.

Wielokrotnie wspominano, że PKP robi wyłącznie przejazd pod torami. Reszta drogi nie należy do nich. 

Osoby które uważają, że otwarcie tego przejazdu zmieni cokolwiek pod względem korków są w mojej opinii hurraoptymistami. W momencie gdy wszelkiej maści handlarze z Rybitw to odkryją ten przejazd - zacznie się tam armageddon. A będzie on spowodowany właśnie tym, że na mostek wejdzie góra jedno auto. Także tym, że wcale nie robi się jakaś dużo szersza jak już mostek się przejedzie. 

Sucharskiego to ulica jednak ze sporym natężeniem ruchu. Niech pojawi się jeden co postanowi skręcić w stronę Kokotowa rano.... 

Jak się korek zrobi do skrętu, to ludzie również będą stać na mostku (nasi kierowcy raczej nie należą do najinteligentniejszych bestii - patrząc po tym jak traktuje się to, że na całym osiedlu jest strefa zamieszania więc obowiązuje reguła prawej ręki). 

Jak się zrobi korek na mostku to auta które z Sucharskiego będą chciały wjechać w Złocieniową również utkną w korku. 

Jeśli ktoś ma ochotę przenieść się z korka na Agatowej w korek na Złocieniowej - proszę bardzo :) Ja postoję na Agatowej w cywilizowanych warunkach, bez wymachiwania rękami bo na mostku stoi debil a inny debil chce mu za to, że stanął spuścić łomot.

Miasto teoretycznie zrobiło audyt rowerowy (http://mobilnykrakow.pl/audyt/budowa-drogi-publicznej-w-sladzie-ul-zlocieniowej-od-ul-agatowej/) dla odcinka od Euro do torów ale nigdzie nie  o jakichkolwiek przetargach na tą przebudowę. 

Żeby ten wyjazd z osiedla naprawdę coś rozwiązał cała Złocieniowa musiałaby zostać przebudowana a skrzyżowanie z Sucharskiego zastąpione rondem - ale to są pewnie marzenia ściętej głowy.

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 405
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

źródło:https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tak-powstaje-przystanek-kolejowy-na-zlocieniu-video_34420.html

Z jednej strony chcemy lepszego dojazdu do naszego osiedla z drugiej boimy się wzmożonego ruchu, mam również pewne obawy ale jak to się mówi nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. 

Ja natomiast nie rozumiem Twojego ultra pesymizmu. Uważam że największym problemem jest wyjazd z osiedla. Nie trzeba tego co napisałeś, ja widzę bardzo proste rozwiązanie: zrobienie ul Złocieniowej je

Posted Images

4 godziny temu, sledzik1984 napisał:

Żeby ten wyjazd z osiedla naprawdę coś rozwiązał cała Złocieniowa musiałaby zostać przebudowana a skrzyżowanie z Sucharskiego zastąpione rondem - ale to są pewnie marzenia ściętej głowy.

Ja natomiast nie rozumiem Twojego ultra pesymizmu. Uważam że największym problemem jest wyjazd z osiedla. Nie trzeba tego co napisałeś, ja widzę bardzo proste rozwiązanie: zrobienie ul Złocieniowej jednokierunkowej, kierunek jazdy w kierunku Sucharskiego, przy czym tylko na odcinku od nowego wiaduktu do, powiedzmy, za mostkiem.

Nikt niczego nie straci ponieważ do tej pory przejazdy nie było w ogóle. Mieszkańcy Złocieniowej/klienci Fanaberii mają dojazd jak mieli. Cały Złocień zyskuje natomiast dodatkowy wyjazd z osiedla. Będzie się korkować z uwagi na włączenie do Sucharskiego? Trudno, ale to po prostu jedna droga więcej.

Nie wiem czy są jakieś przeciwskazania "formalne", ale moim zdaniem takie rozwiązanie byłoby idealne do sprawy wyprostowania Złocieniowej, co jak wiadomo prędko się nie wydarzy.

• Like 3
Odnośnik do posta
  • 4 weeks later...

A po za wizjami, są jakieś w ogóle realne szanse na oddanie tego przejazdu? 

Z tego co wiem miał być do końca roku gotowy, jeszcze dwa bloki oddadzą do użytku to na osiedlu będzie jeden wielki korek.

Nie mówiąc już o stacji, jaki teraz jest termin oddania inwestycji, może mi ktoś powiedzieć?

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Mat218 napisał:

A po za wizjami, są jakieś w ogóle realne szanse na oddanie tego przejazdu? 

Z tego co wiem miał być do końca roku gotowy, jeszcze dwa bloki oddadzą do użytku to na osiedlu będzie jeden wielki korek.

Nie mówiąc już o stacji, jaki teraz jest termin oddania inwestycji, może mi ktoś powiedzieć?

Jeżeli naprawde te pytania Pana trapią, to polecam skontaktować się z jednostkami/organami odpowiedzialnymi za nie.

Z moich informacji które pozyskałem w styczniu, przejazd ma być otwarty gdy pogoda się poprawi aby dało się dokończyć ścieżkę dla pieszych (ponieważ walczyli oni o to aby dało się przejść, a jak przechodzić gdy jest tylko miejsce na auto?). Więc z tego względu chyba nie otworzyli przejazdu. Realne szanse przejazdu są, kwestia tylko kiedy to nastapi.

Druga kwestia czy faktycznie on coś poprawi, największe szanse widzę w tym żeby faktycznie zrobić tam przejazd w jedną stronę, lub żeby poszerzyli most który jest tuż za (nie widzę tego). Bo tam jest tak wąsko za nim, że 2 auta + jeszcze piesi - nie wydaje mi się to możliwe.

Co do stacji, to jak wyżej, trzeba się pytać u źródła - proszę spróbować i podzielić się informacją jak już ją Pan uzyska :)

Pozdrawiam

Odnośnik do posta
  • 1 month later...