Skocz do zawartości

Stacja kolejowa Złocień

Gość Rzulfrydz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MisiekW

Narobili hałasu a się okazało że nie będzie przejazdu dla samochodów, natomiast przejście piesze będzie możliwe, no tak to kapitalnie coś innego niż mamy obecnie!

W zasadzie mogli równie dobrze nic nie pisać a o tych kilkugodzinnych przerwach na bieżąco informować...

W dniu 8.08.2019 o 22:09, MisiekW napisał:

Narobili hałasu a się okazało że nie będzie przejazdu dla samochodów, natomiast przejście piesze będzie możliwe, no tak to kapitalnie coś innego niż mamy obecnie!

W zasadzie mogli równie dobrze nic nie pisać a o tych kilkugodzinnych przerwach na bieżąco informować...

No nic przetrwamy jakoś wstrzymanie ruchu na ul. Złocieniowej trudno zaciśniemy zęby będziemy jeździć innymi drogami :) 

• Haha 1

• 1 month later...

Najnowsze informacje:

"Prace budowlane, związane z dobudową torów (wraz m.in. z budową nowych przystanków np. na Złocieniu), zgodnie z pierwotnym harmonogramem powinny zakończyć się w 2020 roku. Ale tak się nie stanie.

- Obecnie planujemy, by do końca przyszłego roku, w centrum Krakowa uruchomić drugi nowy tor (obecnie pociągi poruszają się tylko po jednym), a do końca 2021 roku pozostałe dwa, wraz ze zrekonstruowanym wiaduktem nad ul. Grzegórzecką - zaznaczają w PKP PLK".

https://gazetakrakowska.pl/problemy-pkp-w-krakowie-opozniaja-sie-inwestycje-a-wykonawcy-chca-dodatkowych-pieniedzy/ar/c3-14444079

Świry, terminowo ? :)to że w punkt będzie oddany peron "wierzą" i podają deweloperki sprzedające mieszkania np. LCC miał ten peron już w ofercie ho ho ho  i co by się nie działo "oferujemy":D do każdej inwestycji trzeba doliczyć jakiś czas + biorąc pod uwagę inwestycje u nas jeszcze mnożnik :)  tak czarnym humorem kończąc trzymajmy kciuki ale nie liczmy na nie obsuwki terminu.

Dobrejnocki

• Like 1

• 4 weeks later...
W dniu 26.10.2018 o 13:42, maxkad napisał:

w ramach tej inwestycji przewidziano tylko wyjazd Złocieniową na Sucharskiego ale tylko w obszarze terenu zamkniętego(kolejowego) poza tym terenem drogę musi dostosować ZIKiT

Mogę prosić o odświeżenie tematu? Tzn. czy tam ostatecznie jest w planie przejazd aż do Sucharskiego, czy kolej zrobi tylko kawałek powiedzmy pod wiaduktem do mostku na Serafie, a dalej to już miasto musi?

Pytam w kontekście dodatkowych wyjazdów z osiedla. W poniedziałek rano była masakryczna masakra (podobno spowodowana jakimiś dwoma kolizjami na obwodnicy ale tylko słyszałem plotkę) i miałem depresję drogową. Jak będzie Domagały, a przy okazji budowy stacji powstałby trzeci wyjazd - mogłoby być znacznie lepiej, zwłaszcza że jadąc Sucharskiego znika problem stania na przejazdach.

7 godzin temu, MisiekW napisał:

Mogę prosić o odświeżenie tematu? Tzn. czy tam ostatecznie jest w planie przejazd aż do Sucharskiego, czy kolej zrobi tylko kawałek powiedzmy pod wiaduktem do mostku na Serafie, a dalej to już miasto musi?

Od strony osiedli PLK zakończyła inwestycję drogową. po drugiej stronie inwestycja kończy się mniej więcej przy prowizorycznym mostku na Serafie (dawniej ten drewniany w kierunku nastawni - teraz przerobiony na 2 zasypane pseudo rury. Dodatkowo prawdopodobnie będą musieli wyremontować nawierzchnię na odcinku od Agatowej (blaszak) w kierunku nowego przystanku ale reszta to już sprawa Zarządcy Dróg.

• Like 1

10 godzin temu, MisiekW napisał:

Pytam w kontekście dodatkowych wyjazdów z osiedla. W poniedziałek rano była masakryczna masakra (podobno spowodowana jakimiś dwoma kolizjami na obwodnicy ale tylko słyszałem plotkę) i miałem depresję drogową. Jak będzie Domagały, a przy okazji budowy stacji powstałby trzeci wyjazd - mogłoby być znacznie lepiej, zwłaszcza że jadąc Sucharskiego znika problem stania na przejazdach.

Otworzyć to chyba otworzą, ale ile drogi zrobią to już cięższy temat - myślę, że absolutne minimum - z tymże po drugiej stronie nie jest źle - może to nie droga z prawdziwego zdarzenia, ale jakiś tam asfalt jest - jako alternatywa w sam raz - jak zrobią porządną arterię to i ruch przez osiedle się zwiększy od strony Bieżanowa...

Co do poniedziałku to było na pewno potrącenie pieszego na A4 (co on tam robił?) i przez to cała obwodnica stała (a na niej ja...) dlatego sporo ludzi zjechało na węźle Wielicka i stąd zator też obok nas.

2 godziny temu, maxkad napisał:

Od strony osiedli PLK zakończyła inwestycję drogową. po drugiej stronie inwestycja kończy się mniej więcej przy prowizorycznym mostku na Serafie (dawniej ten drewniany w kierunku nastawni - teraz przerobiony na 2 zasypane pseudo rury. Dodatkowo prawdopodobnie będą musieli wyremontować nawierzchnię na odcinku od Agatowej (blaszak) w kierunku nowego przystanku ale reszta to już sprawa Zarządcy Dróg.

Przydałoby się, aby ten kawałek Agatowej/Złocieniowej zrobili bo jest tam taka sieka...

Ogólnie co by nie zrobili to będzie lepiej niż obecnie no i będzie pociąg :-D oby jak najszybciej :-D chętnie skorzystam.

• Like 1

• 3 weeks later...

Miałem ostatnio przyjemność pierwszy raz skorzystania z szybkiej kolei aglomeracyjnej i powiem Wam szczerze że jestem bardzo mocno ale pozytywnie zaskoczony, Pewnie część osób korzysta z takiej formy transportu od dłuższego czasu dla mnie na pewno w momencie otwarcia stacji stanie się podstawowym środkiem transportu do centrum. Wracając po długim weekendzie z rodzinnych stron miałem wybór z dworca głównego dostać się na Złocień taxi,autobus, kolej do Bieżanów Krk mówię sobie a spróbujemy ahoj przygodo :) idę do kasy po bilet Krk Gł-KrK Bież. kasjerka pyta o zniżki mówię brak i prosi o 3,5 zł tu 1 szok pociąg na Wieliczkę dociera właściwie z Balic po 10 min mojego czekania, wsiadam w czyściutki pociąg, automaty biletowe w środku, sporo miejsca i po 15 min jestem przy pomniku kolejne zdumienie. Pewnie część osób pomyśli sobie no "Amerykę chłopie odkryłeś" ale tak jest nie miałem pojęcia jak sprawnie, szybko i tanio to działa mając w przyszłości możliwość dostać się na rynek za 3.5 w 15 min wybór będzie prosty. 

Pozdrawiam pracownik działu PR SKA :P żartuję oczywiście. 

• Like 1
  • Thanks 1

2 godziny temu, Franzz napisał:

Miałem ostatnio przyjemność pierwszy raz skorzystania z szybkiej kolei aglomeracyjnej i powiem Wam szczerze że jestem bardzo mocno ale pozytywnie zaskoczony, Pewnie część osób korzysta z takiej formy transportu od dłuższego czasu dla mnie na pewno w momencie otwarcia stacji stanie się podstawowym środkiem transportu do centrum. Wracając po długim weekendzie z rodzinnych stron miałem wybór z dworca głównego dostać się na Złocień taxi,autobus, kolej do Bieżanów Krk mówię sobie a spróbujemy ahoj przygodo :) idę do kasy po bilet Krk Gł-KrK Bież. kasjerka pyta o zniżki mówię brak i prosi o 3,5 zł tu 1 szok pociąg na Wieliczkę dociera właściwie z Balic po 10 min mojego czekania, wsiadam w czyściutki pociąg, automaty biletowe w środku, sporo miejsca i po 15 min jestem przy pomniku kolejne zdumienie. Pewnie część osób pomyśli sobie no "Amerykę chłopie odkryłeś" ale tak jest nie miałem pojęcia jak sprawnie, szybko i tanio to działa mając w przyszłości możliwość dostać się na rynek za 3.5 w 15 min wybór będzie prosty. 

Pozdrawiam pracownik działu PR SKA :P żartuję oczywiście. 

😁ameryki nie odkryłeś - taki żarcik. Należy pamiętać, iż na odcinku Kraków - Bieżanów jeżdżą dwaj przewoźnicy 

1. Koleje Małopolskie głównie połączenia Wieliczka - lotnisko i część połączeń w kierunku Tarnowa i z Tarnowa - w kolejach Małopolskich można kupić bilet w pociągu bez dodatkowych opłat.

2. Przewozy Regionalne (teraz chyba Polregio) -u nich też możesz kupić bilet w pociągu ale należy pamiętać że jeżeli wsiadasz na stacji gdzie jest czynna kasa to możesz dopłacić za wystawienie do biletu - ostatnio z tego co słyszałem to jakieś + 8 zł do ceny za przejazd.

Edytowane przez maxkad
  • Thanks 1

W dniu 23.10.2019 o 10:21, Tomi napisał:

Przydałoby się, aby ten kawałek Agatowej/Złocieniowej zrobili bo jest tam taka sieka...

Zrobili nawet wcześniej niż się spodziewałem ale nie wiem do końca kto zrobił bo nowy asfalt na tym odcinku zrobiono po ostatnich wykopkach w tamtym rejonie

• Like 1

przeklejam ze strony FB 

Obraz może zawierać: na zewnątrz
Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz
Obraz może zawierać: na zewnątrz
Kraków po koleiPolub stronę

Kraków - trwają intensywne prace ziemne na wysokości osiedla Złocień. To kolejny etap modernizacji linii kolejowej w tym miejscu. Na wysokości ul. Złocieniowej budowany jest most. Pod spodem znajdzie się miejsce na drogę, a obok zlokalizowany będzie nowy przystanek, z którego pociągi do centrum Krakowa dojadą w kilkanaście minut. #CEFTransport

Dalej na stronie napisano że jednak termin oddania przystanku w przyszłym roku jest aktualny :)

W dniu 8.11.2019 o 12:08, maxkad napisał:

😁ameryki nie odkryłeś - taki żarcik. Należy pamiętać, iż na odcinku Kraków - Bieżanów jeżdżą dwaj przewoźnicy 

1. Koleje Małopolskie głównie połączenia Wieliczka - lotnisko i część połączeń w kierunku Tarnowa i z Tarnowa - w kolejach Małopolskich można kupić bilet w pociągu bez dodatkowych opłat.

2. Przewozy Regionalne (teraz chyba Polregio) -u nich też możesz kupić bilet w pociągu ale należy pamiętać że jeżeli wsiadasz na stacji gdzie jest czynna kasa to możesz dopłacić za wystawienie do biletu - ostatnio z tego co słyszałem to jakieś + 8 zł do ceny za przejazd.

I to jest właśnie chore. Z jednej strony mamy wszechobecny - de facto słuszny trend - postaw na ekologię. Więc zmiana transportu na połączenie kolejowe jest nie tylko  z korzyścią dla środowiska, ale także oszczędza czas. Z drugiej strony wiadomo, że większość te rozwiązania ocenia także pod kątem oszczędności we własnym portfelu. Jeśli zatem trzeba  wydać 11 zł za przejazd w jedną stronę z Bieżanowa do centrum (opcja nr 2 ) to wielu chętnych takie rozwiązanie nie znajdzie. Gdyby miasto jakoś spróbowało wpłynąć na przewoźników, żeby zrezygnowali z tej opłaty za wystawienie biletu, trend może by się odwrócił... a może rozwiązaniem byłaby możliwośc nabycia biletu w aplikacji mobilnej...To tylko takie moje luźne przemyślenia...

Godzinę temu, Gammiko napisał:

I to jest właśnie chore. Z jednej strony mamy wszechobecny - de facto słuszny trend - postaw na ekologię. Więc zmiana transportu na połączenie kolejowe jest nie tylko  z korzyścią dla środowiska, ale także oszczędza czas. Z drugiej strony wiadomo, że większość te rozwiązania ocenia także pod kątem oszczędności we własnym portfelu. Jeśli zatem trzeba  wydać 11 zł za przejazd w jedną stronę z Bieżanowa do centrum (opcja nr 2 ) to wielu chętnych takie rozwiązanie nie znajdzie. Gdyby miasto jakoś spróbowało wpłynąć na przewoźników, żeby zrezygnowali z tej opłaty za wystawienie biletu, trend może by się odwrócił... a może rozwiązaniem byłaby możliwośc nabycia biletu w aplikacji mobilnej...To tylko takie moje luźne przemyślenia...

W anglii są automaty w których można sobie kupić bilet na pociąg na dowolnych stacjach, wewnątrz jak się zgłosi brak biletu to często nie ma dodatkowej o płaty.

Gość MisiekW

O dopłaty do biletów zacznę się martwić, jak zobaczę pod osiedlem stację i jeżdżące pociągi :) 

BTW idąc za stroną:

Na stacji znajdą się dwa 200 metrowe perony, informacja pasażerska oraz lokale usługowe. Obok peronów planowane jest wybudowanie przystanków MPK oraz parkingu typu Park&Ride i Bike&Ride. Być może pojawi się również wypożyczalnia rowerów lub samochodów.

Nie wiem, w tych dokumentacjach co tu gdzieś wisiały była mowa o takich cudach?

Edytowane przez MisiekW
edycja

W dniu 10.11.2019 o 11:05, Gammiko napisał:

Gdyby miasto jakoś spróbowało wpłynąć na przewoźników, żeby zrezygnowali z tej opłaty za wystawienie biletu

Koleje Małopolskie podlegają pod Marszałka woj. Małopolskiego  i tam opłat za wypisanie biletu nie ma a bilet można kupis w automacie w kasie i u konduktora.-Polregio to Polregio całe szczęście ich pociągów jest niewiele ale ich polityka klientów im nie nabija.

W dniu 11.11.2019 o 14:09, Mekton napisał:

Bez paniki ;) . Opłata dotyczy sytuacji, gdy na przystanku/stacji jest mozliwość kupienia biletu. Na Złocieniu kasy biletowej raczej nie będzie, w automat biletowy również nie wierzę więc nie będzie problemu. 

Z dobrych źródeł wiem, iż automat do biletów będzie na stacji Złocień.

Edytowane przez kiwi

W dniu 8.11.2019 o 12:11, maxkad napisał:

Zrobili nawet wcześniej niż się spodziewałem ale nie wiem do końca kto zrobił bo nowy asfalt na tym odcinku zrobiono po ostatnich wykopkach w tamtym rejonie

Tak, choć to raczej było związane z nową instalacją (chyba od MPEC) - zepsuli to zrobili.

No i kawałka jeszcze brakuje, ale to już chyba na koniec prac.