Skocz do zawartości

Nowa inwestycja przy ul. Agatowej

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Nie mów, że myślałeś, że wizual na stronie zostanie przeniesiony w 100% do rzeczywistości :/ Deweloperzy potrafią z wizuali wycinać kominy elektrociepłowni....

Dokładnie...

Albo np. oddają do użytkowania blok bez przyłączonego jednego z mediów... i taki stan prowizorki utrzymują przez kilka miesięcy (info ze źródeł zbliżonych do nabywcy;); jakim cudem się to udało formalnie?!)....

Więc nie czepiał by się lamp (okrągłe miast kwadratowych)- zwłaszcza, że te okrągłe są naprawdę ładne. A przede wszystkim zapalane automatycznie czujnikiem zmierzchowo- ruchowym... Czego chcieć więcej? 

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja podpisywałam umowę z tauronem w czwartek a w poniedziałek byli montować licznik co prawda z 3 godzinnym opóźnieniem ale jednak co do prądu na korytarzu to Pan ze śnieżki mówił, że nie można...

Nikt. Tauron ma systemowe klucze do tablic. Inkasentowi odczytującemu licznik też schodzisz otworzyć tablice?

Prawdopodobnie dzisiaj po południu będę w Śnieżce to się wszystkiego dowiem

Jakiego dostawcę energii elektrycznej wybieracie? Tauron? czy może jeszcze jakieś inne?
Ktoś z dotychczasowych mieszkańców osiedla ma jakieś doświadczenia pozytywne/negatywne w tym temacie?

Ja zawsze szukam najtańszego sprzedawcę na stronie URE (Urzędu Regulacji Energetyki) gdzie można porównać ceny. W tym momencie mam umowę z Fortum bo mieli ofertę taryfy dwustrefowej z opłatą 0 zł za prąd w godzinach 13-15 i 23-6. Wcześniej korzystałem z Energi. Szczerze powiedziawszy to Tauron ma zawsze wysokie ceny energii a zmiana dostawcy jest bardzo prosta. Jak można zaoszczędzić chociaż te 20 zł miesięcznie to czemu tego nie robić?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Odnośnik do posta
W dniu 2.10.2017 o 17:12, ljx napisał:

Ja także już po odbiorze przez White Inspirations - w dniu dzisiejszym. Nie było poważnych problemów, poza nierówną posadzką w pomieszczeniu gospodarczym, i dwoma nierównymi ścianami (kąty). A tak to trochę drobnych usterek jak np. obite ramy balkonowe, zarysowane okna itp. Wszystko zgłoszone i klucze odebrane. Dzisiaj udało nam się wejść do klatki I na badge'a.

ciekawi mnie czy zgłoszenie usterek pomimo odebrania kluczy skutkuje ich naprawą lub obniżeniem jakichś kosztów? :)

Odnośnik do posta
3 godziny temu, trixa napisał:

Złożyłam wniosek o umowę.

Dziwne... jak ja się wprowadzałem to po odbiorze mieszkania pojechałem na ul. Łagiewnicką do Taurona, podpisałem umowę, dostałem od razu termin montażu licznika. Gość przyjechał 2 dni później, zamontował licznik i... koniec.

Odnośnik do posta
W dniu 8.10.2017 o 11:37, katerina82 napisał:

Ja jak podpisałam umowę z Tauronem to od razu dostałam termin założenia licznika,  sprawdzałaś w skrzynce na korytarzu czy nie założyli licznika?

Odbór licznika jest osobisty zapewne :) kiedys montowane bylo w obecnosci lokatora,wraz z opisem stanu licznika ;)

Odnośnik do posta
12 godzin temu, SuperON napisał:

Odbór licznika jest osobisty zapewne :) kiedys montowane bylo w obecnosci lokatora,wraz z opisem stanu licznika ;)

Niekoniecznie, jak byłam w Tauronie to pytałam czy muszę być przy zakładaniu licznika to mi Pani powiedziała że nie ale tak się złożyło że akurat byłam w mieszkaniu jak był montowany licznik wiec Pan włączył bezpieczniki i sprawdził czy działa i kazał się podpisać na protokole.

Odnośnik do posta
5 godzin temu, katerina82 napisał:

Niekoniecznie, jak byłam w Tauronie to pytałam czy muszę być przy zakładaniu licznika to mi Pani powiedziała że nie ale tak się złożyło że akurat byłam w mieszkaniu jak był montowany licznik wiec Pan włączył bezpieczniki i sprawdził czy działa i kazał się podpisać na protokole.

A kto "Panu" otworzył skrzynkę w której montował licznik?

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Nyxon napisał:

Dzień dobry dzwonię z Taurona, będzie Pan dzisiaj w domu bo kurczę muszę licznik zczytać. I tak do kilku tysięcy mieszkańców :D

Tak się składa, że się zatrzymałem w czasach analogowych liczników z tarczą... i tych bez obecności w domu spisać się nie dało:)

Ale jak widać technologia wkroczyła i do mojego życia... więc póki co jestem w szoku (pozytywnym!) i co chwila coś mnie zaskakuje- jak choćby odczyt automatyczny, wykresy na eBOK... itd...

Toż to szok!

Odnośnik do posta

Macie jakiś fachowców do polecenia do wykończenia łazienki?

Bo nam ma wejść ekipa 23 września - za łazienkę 5,27m wycenili (bez jakiegokolwiek mierzenia - tylko rzut okiem na pomieszczenie i informację co chcemy zrobić) 1000zł od m2, czyli 5270zł za samą robociznę:

* położenie płytek na każdej ścianie i podłodze (61cm) z fugowaniem (1mm)
* montaż wanny i baterii oraz parawanu szklanego przy wannie
* montaż umywalki z szafką pod i nad (z lustrem) oraz baterii
* montaż kinkietu nad szafką umywalki
* montaż i obudowanie zestawu podtynkowego (toalety)
* montaż dodatkowej szafki w rogu

I to bez faktury/rachunku, czy też malowania sufitu (bo chcieliśmy to zrobić sami). Takie są rzeczywiste ceny na rynku w Krakowie? Bo mnie wydają się dosyć spore, skoro wg kalkulatora budowlanego (kb.pl) wyszły mi ceny od 1200-2400zł za taką robociznę jak wyżej dla woj. małopolskiego...

Edytowane przez ljx
uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do posta
4 godziny temu, ljx napisał:

Macie jakiś fachowców do polecenia do wykończenia łazienki?

Bo nam ma wejść ekipa 23 września - za łazienkę 5,27m wycenili (bez jakiegokolwiek mierzenia - tylko rzut okiem na pomieszczenie i informację co chcemy zrobić) 1000zł od m2, czyli 5270zł za samą robociznę:

* położenie płytek na każdej ścianie i podłodze (61cm) z fugowaniem (1mm)
* montaż wanny i baterii oraz parawanu szklanego przy wannie
* montaż umywalki z szafką pod i nad (z lustrem) oraz baterii
* montaż kinkietu nad szafką umywalki
* montaż i obudowanie zestawu podtynkowego (toalety)
* montaż dodatkowej szafki w rogu

I to bez faktury/rachunku, czy też malowania sufitu (bo chcieliśmy to zrobić sami). Takie są rzeczywiste ceny na rynku w Krakowie? Bo mnie wydają się dosyć spore, skoro wg kalkulatora budowlanego (kb.pl) wyszły mi ceny od 1200-2400zł za taką robociznę jak wyżej dla woj. małopolskiego...

Nie chciałbym Ci jakoś mocno  odradzać bo mogą naprawdę zrobić kawał dobrej roboty ale dla mnie kwota 5000 zł bo też mam podobną łazienkę to zdecydowanie byłoby za dużo chyba że chcesz jeszcze ledy w fugi wciskać co 5 cm :) żartem mówiąc. Ja osobiście miałem z polecenia osoby które zawodowo się tym zajmują i nie mieszkają w Krakowie tylko małej wiosce pod Tarnowem przejrzałem na żywo kilka robót takiego fachowca i już wiedziałem jest dobrze cennik zupełnie inny a z pracy jestem zadowolony (dowóz fachowca,obiad,odwózka, to i tak koszta znikome :)) 1800 zł wyszło + dowózka jakiś obiadek kawka . Z łazienką trzeba na spokojnie przemyśleć pooglądać popytać ludzi to nie jest farba że niedoróbki sobie wymalujesz tylko jak krzyże na płytkach będą rozjechane to będziesz z ubikacji czy wanny niestety na to zerkać latami. Nie oszczędzać na remoncie ale też nie przegiąć bo czasami Ci za 1000 zł za metr potrafią spierdzielić sprawę, a jest wielu fachowców którzy za takie pieniądze jak u mnie zrobią naprawdę ładną łazienkę. 

Odnośnik do posta
34 minuty temu, ljx napisał:

Franzz czy mógłbym prosić o jakieś namiary na priv do tego fachowca?

Długo robił on taką łazienkę?

Ci fachowcy powiedzieli mi, że potrzebują 2 tyg i będzie ich dwójka.

Żadnych ledów oczywiście nie chcemy robić tylko wszystko proste, po minimum.

Nie wierzę w to co piszesz przepraszam :( 2 tygodnie ? Kupujesz przecież w stanie deweloperskim czy do remontu mieszkanie po wybuchu gazu :( niech nie przeginają. 

urządzenie łazienki trwało u mnie 3 dni  - 1 facet ! 3x8-9 godzin. 1 dzień ścianki do pewnego momentu, zabudował wannę ytongiem, 2 dzień podciągnięcie ścian i podłoga której zostało już kawałeczek przecież to 5 m2 :( 3 dzień to już jakieś mocowania kibelek zaworki i pierdoły zafugował i z głowy. Trochę też miałem nawydziwiane z dekorami i kolorami płytek więc nie była to "szkolna ubikacja" 

Prosił mnie tylko abym zagruntował wcześniej łazienkę aby już czasu nie tracić ,namierzę numer i podpytam jak stoi z robotą. 

Odnośnik do posta
14 godzin temu, Franzz napisał:

Nie wierzę w to co piszesz przepraszam :( 2 tygodnie ? Kupujesz przecież w stanie deweloperskim czy do remontu mieszkanie po wybuchu gazu :( niech nie przeginają. 

urządzenie łazienki trwało u mnie 3 dni  - 1 facet ! 3x8-9 godzin. 1 dzień ścianki do pewnego momentu, zabudował wannę ytongiem, 2 dzień podciągnięcie ścian i podłoga której zostało już kawałeczek przecież to 5 m2 :( 3 dzień to już jakieś mocowania kibelek zaworki i pierdoły zafugował i z głowy. Trochę też miałem nawydziwiane z dekorami i kolorami płytek więc nie była to "szkolna ubikacja" 

Prosił mnie tylko abym zagruntował wcześniej łazienkę aby już czasu nie tracić ,namierzę numer i podpytam jak stoi z robotą. 

No właśnie tak mi wycenili... :/ ale od wczoraj podpytałem też jeszcze różne firmy z Krakowa i każdy mówi na wstępie około 2 tygodnie za łazienkę tej wielkości, ale za to wyceny niższe bo ok 3-4 tys. podają, więc tu faktycznie przesadzili z tym 5,5tys. :/ 

Odnośnik do posta