Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa...no tak... zapomniałem wysmarować wielolinijkowego posta o zasadach bhp i uprawnieniach oraz o zdroworozsądkowym podejściu do rzeczy na których się ktoś nie zna. W ramach sprostowania był to skrót myślowy i szybka odpowiedź na pytanie czy prąd jest podpięty.

PS. W razie problemów z podłączeniem służę pomocą ;)

Napisałeś jasno: proszę pójść do skrzynki i połączyć sobie przewody w skrzynce licznikowej.

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

ja wczoraj odebrałem- niestety nie obyło sie bez reklamacji- 3 pietro - widać konstrukcja dachowa mocno pracuje- w 3 miejscach dość poważne pęknięcia- no i teraz stoje z wszystkim - musze czekać na usunięcie tego. oczywiście były też pierdoły typu porysowany grzejnik, 1 gniazdko 1 cm niżej niż inne a to w kuchni to bedize widać itp- zobaczymy co z tym zrobią. no i czekam na zielona karte- ma być dziś lub jutro- odpuszczam prąd budowlany bo do niczego mi teraz.

Przy okazji- zacząłem czytać ten ich regulamin co sie dostaje przy odbiorze.

no i teraz nie wiem- bo pasować mi bedzie przesunąć wypust prądu na suficie w kuchni- no i moge to robić czy nie . u nich pisze tak "w nowo przejmowanych lokalach zabrania sie demontażu oraz przeróbek instalacji elektrycznych, zmiany lokalizacji gniazd wtyczkowych, łączników oświetlenia, rozdzielni mieszkaniowej -bez wiedzy i zgody inwestora i wykonawcy robót elektrycznych"

Pytanie do Państwa- czy robiliście sami takie pzesunięcia kabli na lampy wiszące czy jednak musze o tym ich informować.

Odnośnik do posta

Napisałeś jasno: proszę pójść do skrzynki i połączyć sobie przewody w skrzynce licznikowej.

Interpretuj jak uważasz a mam nadzieję że kto potrzebował info w tym temacie to otrzymał.

Wiesz... po prostu uważam, że dla laika taka informacja jest niebezpieczna. Ja mam takiego znajomego "wannabe" elektryka. Wg. niego wszystko jest mega proste a potem pytanie telefoniczne "dlaczego różnicówka spada przy próbie włączenia kinkietu"? (Bo na włącznik podana była i faza i zero)

Oczywiście myślę, że jakby gość się zabił łącząc te kable to bardzo ciężko było by pociągnąć Cię do jakiejkolwiek odpowiedzialnosci.

Koniec OT,

Odnośnik do posta

kilka minut temu rozmawiałem z Panem Jackiem Sokół

ma zielone karty- jedzie z nimi do biura, zaprosił mnie za godzine- czyli po 12,30 na Grzegórzecką.

aha - i ze załatwił na środę ze wieksza liczba mieszkań ma być w 1 dniu podpięta- tylko wiadomo- wcześniej wizyta w Tauronie i podpisanie umowy

Odnośnik do posta

Witam. Mam pytanko. Może ktoś będzie w podobnej sytuacji jak my i rozjaśni nam sprawe.

Przy przeglądzie mieszkania w bud B9 jeszcze przed decyzją o zakupie okazało się że nie ma instalacji "siły" do kuchenki elektrycznej. Decyzja jednak zapadła. Powiedziano nam że problem zostanie rozwiązany. Czy możecie sprawdzic w swoich prospektach czy zapis o instalacji elektrycznej rozni się od mojego? u mnie brzmi następująco

"-instalacja elektryczna wraz z osprzętem bez opraw oświetleniowych w mieszkaniach obejmuje zasilanie kuchenki elektrycznej (bez kuchenki elektrycznej)" jak wszystkim wiadomo wiekszość kuchenek elektrycznych można podłączyc na 230 a w prospekcie nie jest sprecyzowane ze wykonaja gniazdo trójfazowe...

Odnośnik do posta
kilka minut temu rozmawiałem z Panem Jackiem Sokół

ma zielone karty- jedzie z nimi do biura, zaprosił mnie za godzine- czyli po 12,30 na Grzegórzecką.

aha - i ze załatwił na środę ze wieksza liczba mieszkań ma być w 1 dniu podpięta- tylko wiadomo- wcześniej wizyta w Tauronie i podpisanie umowy

Ja rozmawiałam o godzinie 13 i podobno nie ma zielonych kart z racji ze zostały podobno źle wypisane...

Odnośnik do posta

ja dziasiaj odebrałam ZK i podpisałam umowe z Tauronem, powiedzieli mi ze minimum 2 dni trzeba czekac na kogoś od nich, ale jutro podobno ma być podączany prąd pod cały blok wiec mam nadzieje ze i moje mieszkanie podłączą, bo jak nie to jestem umowiona na czwartek 8-10..dam znac co i jak

Odnośnik do posta

za bankiem pekao ciągnie się dalej grzegórzecka i tam idąc wzdłuż drogi na przeciwko kościoła sa nowe bloki-biuro lccorp jest ładnie widoczne na parterze, ale czynne od 9, ja byłam o 8 i kazano mi isc z lewej strony budynku (stojac przed biurem) pierwsze drzwi (podobno o 7.30 mogłam juz odebrać), tam miła Pani wydała mi ZK bez problemu.. pózniej udałam się tylko z ta kartą i dowodem osobistym do tauronu (łagiewnicka 60) i podpisałam raz dwa umowe

Odnośnik do posta
Jaka taryfe wybraliscie w Tauronie? Jak to wogole dziala z tymi taryfami?

Generalnie:

- taryfa G11 to taryfa całodobowa. Bez względu na to kiedy używasz odbiorników zasilanych prądem płacisz za każdą zużytą kWh tyle samo.

- taryfa G12 to taryfa w której Tauron montuje Ci licznik dwustrefowy. Prąd zużywany w "szczycie" (tj. od 6 do 13 oraz 15 do 22) jest droższy. Prąd zużywany poza tymi godzinami jest tańszy.

- taryfa G12w, tak samo licznik dwustrefowy. Prąd tańszy tak samo jak w G12 + dodatkowo w weekendy.

- taryfa G13 - licznik trzystrefowy. Osobne ceny dla szczytu porannego, popołudniowego i pozostałych godzin.

Generalnie z obliczeń które sobie kiedyś przeprowadzałem to jeżeli nie używasz ogrzewania elektrycznego to nie warto interesować się niczym innym jak taryfą G11.

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...