Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam :)

Dzis moja cierpliwosc osiagnela zenit i pozwolilam sobie podzwonic do ludzi z lcc

Jesli chodzi o pomiar mieszkania to wykonany przez glownego geodete ( bla bla bla ) mozna to zweryfikowac podczas wlasnego pomiaru i sa 2 opcje : 1 umowic sie w biorze na osobny pomiar ich geodeta i "nasz" geodeta lub 2 zrobic obmiarowanie przy odbiorze mieszkania

Jesli chodzi o ew usterki i poprawki zgloszone podczas przegladu lokatorskiego ( co mnie intrygowalo ze protokul poszedl i zero odzewu) dowiedzialam sie ze skoro zostaly zglosone usterki to firma ma je obowiazek poprawic i ze one sa poprawione

Odbiory mieszkan : Pan od obslugi posprzedazowej poinformowal mnie ze planuja odbiory pon14 grudnia i ze w tym lub przyszlym tygodniu beda wysylane maile odnosnie harmonogramu odbiorow ..... Zadzwonilam tez do Pana Jacka Sokól i on rowniez potwierdzil te informacje , jutro ma miec konkretne terminy daty i jestem z nim umowiona na telefon po 13/14 ....

Pozdrawiam

Odnośnik do posta

A kiedy był ten przegląd lokatarski ze zgłaszalo sie ew.poprawki? My byliśmy nie dawno na mieszkaniu i są tez usterki które pasowało by poprawic i nie wiemy co z nimi? Jak będzie mieć Pani jutro jakąś odp od pana Jacka Sokół to bardzo prosimy o jakieś wieści na forum :)

Odnośnik do posta

DOKŁADNIE TAK INFORMACJE O PRZEGLĄDACH BYŁY WYSYŁANE MAILEM Z CAŁYM HARMONOGRAMEM DNI, GODZIN I "OPIEKUNÓW" ODBIORU

ZGODNIE Z UMOWA DZWONIŁAM DO PANA JACKA I POWIEDZIAŁ ZE CZEKAJA JESZCZE NA OSTATNIE POTWIERDZENIA I POZWOLENIA , PLANUJĄ ODBIORY +,- NA OD 14 GRUDNIA DO 19 GRUDNIA

BĘDĄ INFORMOWAĆ MAILOWO JAK STWORZĄ HARMONOGRAM

PS PRZEPRASZAM ZA WIELKIE LITERY ( PROBLEM Z KOMPEM :( )

Odnośnik do posta

Przy moim przegladzie bylam z kumplem ktory jest fachowcem sprawdzalismy :

Poziomy scian podlog sufitow czy sa rowne co wazne przy pozniejszym wykonczeniu plytkami czy panelami

Wylewka czy nie jest popekana przy balkonie naprzyklad gdzie obciazenie bd duze wchodzac na balkon schodzac itp

Czy sa porobione opowiednio dytalacje w wylewce, czy nie ma tzw bulw

Katy czy sa rowne na kazdej wysokosci ( przy podlodze , w polowie, pod sufitem )

Okna czy nie sa porysowane szyby i ramy , czy sie otwieraja zamykaja bez problemu

Parapety czy nie ma "przeciagu" czy stabilne nie popekane, poobijane

Montaz bialy : gniazdka kontakty

Rozmieszczenie przylaczek kanalizacyjnych, odplywow wodnych itp czy zgodnie z projektem

Jakosc scian czy nie ma plam wilgoci lub czego kolwiek co odbiega od normy na calosci sciany

Balkon plytki czy spad jest odpowiedni czy fuga nie pokruszona czy jest dobry poziom na calej powierzchni zeby woda potem nie stala w 1 miejscu , czy plytki nie uszkodzone

Uszczelki w oknach czy nie "wyrobione" sparciale

To chyba tyle :)

Generalnie kazdy poziom pion trzeba sprawdzic dokladnie najlepiej duza poziomica tzw łata , bo nawet mikro odstepstwo moze potem spowodowac problem z polozeniem np paneli czy zawieszeniem szafek itp

Dobrze miec mniej wiecej przygotowane w glowie co gdzie w danym pomieszczeniu plus minus bedzie stalo , wisialo i pod tym katem sprawdzac czy aby napewno nic nie bd ostawac i czy "fachowiec" kladac plytki nie bd musoal nawalic czegos zeby wyrownac z caloscia .......

U mnie nie bylo wielkich usterek , kilka szlifow podlogi bo byly wzniesienia , szlify katow bo nie rowne na calej wysokosci, szlify sufitow przy okablowaniu ( przykaczki do lamp ) odstepstwa nie byly jakies dramatyczne ale jednak jak sie placi to tez sie wymaga tym bardziej ze usterki do poprawienia

Acha warto wymierzyc tez otwory na drzwi zeby wiedziec jakie oscieznice i skrzydla drzwiowe zakupic ....

To chyba tyle .... :)

Odnośnik do posta

O kurcze to dość sporo tych rzeczy do przeglądnięcia. Ale faktycznie skoro się za to płaci to dlaczego nie wymagać by było w jak najlepszym stanie. A czy osoby biorące udział w odbiorach pomagają coś? Np w mierzenia tych kątów, sprawdzanim czy podpowiadają na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do posta

Czy pomagaja hmmmm jak by to powoedziec nie przeszkadzaja , ich obowiazkiem jest stworzenie protokolu

Jesli nie ma Pan nikogo kto mogl by pojsc z Panem i ogarnac odbior to polecam poczytac cos na internecie na co zwracac uwage i jak powinno byc prawidlowo ( chyba ze ma Pan firme wykonczeniowa i ktos z tej firmy ale te uslugi sa chyba dodatkowo platne )

Sprzet we wlasnym zakresie niestety , piony poziomy mierzymy łata natomiast konty takim czyms co przypomina duza ekierke bez 1 boku ( nie wiem ja sie to nazywa ) acha i drabinka tez wlasna zeby ogarnac sufity

Aaaaa i szpalety wokol okien tez warto sprawdzic pod katem rownosci , poziomow itp....

Odnośnik do posta

Zadzwonilam do Taurona :)

Jak dostaniemy komplet dokumentow od dewelopera po odbiorze mieszkania, na stronie internetowej lub w punkcie taurona wyoelniamy formularz zgloszeniowy przylaczenia , i to leci do centrali .... Potem umawiamy sie z monterem licznika czas oczekiwania na przylaczke do 14 dni ....

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...