Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Rzulfrydz

Najnowszy i w 100% pewny obraz uzyskasz przyjeżdżając na osiedle. Ale w skrócie MPEC nie skończył prac tzn. nie naprawił zniszczeń, dziś jeszcze koparka coś kopała przy bloku nr 26, nie ma jeszcze chodników wokół bloków a co do ludzi z LCC to tylko Jacek Sokół i Pani Agnieszka wiedzą w 100% co i jak jest grane, bo oni za to odpowiadają i to nadzorują. Ci z biura powiedzą Wam co chcecie usłyszeć :)

Odnośnik do posta

Jeszcze jedno. Czy kupując mieszkanie w bloku b9 czytaliscie o kosztach wliczonych do czynszu. O kosztach konserwacji zbiornika retencyjnego itp. nie sadze aby w innych blokach mieli taki zapis bo zbiornik wybudowali w tym roku. koszty moga byc bardzo duze. to samo tyczy sie kosztow oswietlen ulic. no paranoja jakas. co o tym myslicie?

Odnośnik do posta
Sasiedzi a nie boicie sie o zalanie naszego bloku? Przyznam, ze ta mala rzeczka mnie martwi i poprzednie podtopienia. A co myslicie o pociagu, ktoryvjest jakies 150 m w prostej lini?

do pociągu przyzwyczaisz się po tygodniu mieszkania na złocieniu...

co do tematu podtopień - w zeszłym roku była cofka i zalało słoneczne miasteczko - garaże podziemne. Teraz pierwszym miejscem ujścia wody są garaże w nowych blokach więc niewesoło - radzę ubezpieczyć. Swoją drogą - końcem września zalało garaż pod blokiem 12, powód: zatkana studzienka odpływowa. Zatem jak nie rzeka to studzienka...

Jeszcze jedno. Czy kupując mieszkanie w bloku b9 czytaliscie o kosztach wliczonych do czynszu. O kosztach konserwacji zbiornika retencyjnego itp. nie sadze aby w innych blokach mieli taki zapis bo zbiornik wybudowali w tym roku. koszty moga byc bardzo duze. to samo tyczy sie kosztow oswietlen ulic. no paranoja jakas. co o tym myslicie?

W starszych blokach nie było takiego zapisu, bo niby dlaczego miałby być? przecież zbiorniki retencyjne budowało miasto a nie deweloper i miasto je utrzymuje. Co do oświetlenia - wszyscy mieszkańcy składają się na oświetlenie.

Jakieś nowe informacje odnośnie odbiorów ?

czyli jednak biuro sprzedaży Was zwodzi? standard. Obiektywnie: w zeszłym roku była taka sama śpiewka, zaczęli oddawać w połowie grudnia mieszkania. Podejrzewam że w tym będzie podobnie. Święta w nowym mieszkaniu możliwe - ale święta Wielkanocne... ;)

Odnośnik do posta

MPC zasypał juz rury także nie jest źle. Teraz mają się wziąść za osuszanie terenu i układanie kostki. Z początkiem grudnia mają zapewnienia o oddaniu bloku do użytkowania. Co do kostki mogą nie zrobić na czas,jeżeli będzie komuś zależało na dojściu do mieszkania to jest opcja wejścia przez garaż lub sasiednia klatke i nie ma większego problemu-opcja sprawdzona.

Odnośnik do posta

pytaniem jest czy oddanie do użytkowania = złożenie do nadzoru budowlanego papieru o pozwolenie na użytkowanie. Jak tak to w tym roku kluczy nie będzie. decyzja się musi uprawomocnić(14 dni od decyzji).

A skoro mpec jeszcze nie skończył = nadzór nie odebrał.

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Widać nie wszyscy mieszkańcy Słonecznego wiedzą o co chodzi ze zbiornikiem retencyjnym i to naszym zbiornikiem retencyjnym. Otóż zaraz za nowymi blokami 26 (i jeszcze garażem bloku 28) jest lokalny zbiornik retencyjny wybudowany przez LCC. Do niego włączona jest kanalizacja deszczowa naszych bloków. Zbiornik jest w naszej eksploatacji więc wszyscy ponosimy wspólne te koszty. Wczytajcie się dobrze w rozliczenia kosztów wspólnych. W tym roku ten zbiornik był remontowany a nie budowany. Co prawda przez ponad rok był niezdatny do użytku bo się zapadł ale jest już kilka lat.

Co do oświetlenia wszyscy płacimy wspólnie za cała ul. Czeczów i lampy przy naszych drogach wewnętrznych.

Odnośnik do posta

Sąsiedzi,

Dostaliście już nowe pomiary swoich mieszkań?

Mi wyszła spora dopłata a Wam?

Co do narzekania na dewelopera i terminy odbiorów to troche mnie to dziwi, poniewaz ja przy zakupie mieszkania dobrych kilka miesięcy temu od razu słyszałem o odbiorach w grudniu, więc jak dla mnie żadnej obsuwy niema,

Odnośnik do posta

Lcc wpuszczalo na bloki mieszkańców przed uprawomocnieniem wiec jest opcja ze uda nam się zacząć wcześniej remontować. Dostalismy info o dopłacie. Jesteśmy trochę zaskoczeni. Ale takie są zasady po obmiarowaniu przez głównego geodete-jedni doplacaja adrugim zwracaja koszty. A jak jest u Was?

Odnośnik do posta

Pytałem o sposób pomiaru i podobno pomimo tego że zapisana jest stara norma to pomiar odbywał się wg nowszej - mierzone od tynku. Zawsze można sprawdzić przed podpisaniem protokołu.

W naszym przypadku również mamy dopłatę ale pomierzona przez nas powierzchnia (od tynku) zgadza się dokładnie z tą przekazaną przez dewelopera.

Odnośnik do posta

A kiedy kupowaliscie mieszkanie, ja jeszcze nie dostalem zadnej informacji o opomiarowaniu itd. Wogole narazie jakby deweloper nic sie nie odzywa, dostalem informacje ze maja byc odbiory na poczatku grudnia wiec cierpliwie czekam, zachodze na forum, a tu sie okazuje ze ludzie juz maja obmierzone mieszkania? czy to byly obmiary wykonywane z klientem, czy deweloper je przeprowadzil na wlasna reke?

Odnośnik do posta

Mieszkanie mierzy Główny geodeta i z tego co kojarzę ta czynność jest wykonywana po zakupie nieruchomości . My kupiliśmy mieszkanie w połowie października a info o dopłacie dostaliśmy tydz temu? Ktoś ma aktualne wieści co i jak odnośnie odbiorów? Dzwonił może pytał ktos?

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...