Skocz do zawartości

Nowy sasiad

eliot41

Rekomendowane odpowiedzi

Przy założeniu, że mamy samochód i miejsce podziemne, mieszka mi się tu bardzo dobrze. Powietrze jest dużo lepsze niż w centrum krakowa, jest sporo zielonych terenów (choć trochę nieogarniętych - zwłaszcza w stronę autostrady). Za autostradą sa piękne pola na spacerek z psem czy z dziećmi. Jak ktoś lubi małomiasteczkowe klimaty, to jest tu idealnie. Przez 1,5 roku mielismy zarejestrowanych 5 osób i czynsz teraz wychodzi ok 580 zł (66 m kw.), ale teraz już mieszkamy w czwórkę i powinien spaść do 500-550, tak jak wyglądał niedługo po wprowadzeniu się.

Działa UPC z gniazdka (Internet jak i telewizja kablowa). Ja jestem zadowolony. Jakieś 90 PLN za 30 Mbit i pakiet Select HD. Zależy kto co potrzebuje, ja i tak 90% kanałów nie oglądam ....

Możesz wziąć jakieś N-ki czy inne Polsaty ale do tego potrzebujesz anteny (w 14/16/18 jest zbiorcza na dachu i gniazdko w ścianie). Również Internet od innych dostawców, co chwilę ktoś się reklamuje na osiedlu. Jak masz życzliwych sąsiadów, możesz jedno i drugie podzielić z nimi, jak nie kablem to WiFi a do tego drugi dekoder w ramach jednej umowy.

Jeśli chodzi o pociągi to hałas nie jest uciążliwy. Z rana ok 4 zdarzy się że używają sygnałów dźwiękowych ale da się przyzwyczaić.

Wszystkie pociągi przed przejazdem na Jasieńskiego nadają sygnał RP1 "BACZNOŚĆ"! To jest przejazd bez rogatek, są tylko światła i krzyże św. Andrzeja więc każdy pociąg daje znać, że zbliża się do przejazdu. Latem słychać trochę słychać ale nie jest to uciążliwe. Mieszkałem przez kilka lat na ul. Mogilskiej i było to o wiele razy gorsze doznanie niż pociągi na Złocieniu.