Skocz do zawartości
eliot41

Nowy sasiad

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic w tej dzielnicy mieszkanie w nowo wybudowanym bloku, i chcialem sie dowiedziec kilku rzeczy:

1. Jak wygladalo zalatwianie sprawy z deweloperem i czy duzo bylo reklamacji juz po rozpoczeciu uzytkowania nowych mieszkan?

2. Czy ta Serefa jest faktycznie takim przeklenstwem dla tego osiedla i woda pojawia sie zawsze jak tylko wzrosnie ilosc opadow?

3. Czy faktycznie Osiedle "Sloneczne Miasteczko" nie lubi sie ze "Sniezka" - jedno wspiera Cracovie a drugie Wisle? :D

4. Jak to dzien w dzien wyglada z dojazdem, ja akurat bede wyjezdzal w strone Rybitwy rano i czy tam tez sie korkuje?

5. Kwestia bezpieczenstwa, na formu jest duzo watkow o kradziezach, no ale dzielnica wyglada na bardzo spokojna?

6. Czy z deweloperami dalo sie ewentualnie cokolwiek negocjowac, poczawszy od ceny skonczywszy na przyklad na wymalowaniu scian?

7. Czy cena 270 000 jest rozsadna za mieszkanie 65m w tej dzielnicy (w tym nowo wybudowanym bloku)?

Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi o odpowiedzi, no i mam nadzieje ze wkrotce bedziemy o sobie mogli mowic sasiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Potencjalny nowy sąsiedzie przysiądź sobie i poczytaj bardzo dokładnie wątki tego forum i artykuły w portalach gazet dotyczące tego osiedla i wszystko będziesz wiedział. Odpowiedź na Twoje pytania zajęła by kilka stron :) Najlepiej przyjedź i sam zobacz jak to wygląda realnie, jakie są odległości do sklepu, autobusu itp. Rozumiem, że chodzi o bloki IV etapu o numerach adresowych 26 i 28 (24 zaczął być budowany). Między nami mieszkającymi już na Czeczów te bloki są określane jako zbiorniki retencyjne naszych bloków. Na FB jest grupa: "Nabici w butelke" przez LC CORP? tam w pierwszych postach zobaczysz zdjęcia z zalań i nie tylko, poczytasz jak jest z parkowaniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponieważ mieszkam po stronie Śnieżki a to wątek Słonecznego nic złego ani dobrego o deweloperze nie napiszę...

Co do serafy to wylała tylko raz...przy powodzi...(jeszcze wylała przy pierwszej powodzi ale wtedy nowych bloków nie było nawet w planach wiec wylała na łąki) pozostałe problemy były z woda opadową na m/kw i odwodnieniem...

Korki...ach korki.... nie jest jak 7 lat temu (wtedy był koszmar) ale nie jest OK tzn. przed 7 rano jest w miarę a od 7.05 jedzie się ok 60 minut do N. Huty ...bez korków ok. 20 minut w nocy

Śnieżka nie lubi LCC bo nie chciało się na coś tam złożyć finansowo.... i buduje mało parkingów i mało placy zabaw...

Wg mnie bezpieczniej niż w niektórych dzielnicach np. N.Hucie

Pozdrawiam. Najlepiej przyjechać i zobaczyć....w dzień ... i w nocy ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, jako mieszkaniec SM pozwolę sobie odpowiedzieć na zadane pytania:

1. Załatwianie spraw - nie było problemów. Reklamacje - u mnie osobiście są drobne usterki normalne w większości mieszkań (drobne pęknięcia związane z osiadaniem budynków, regulacja okien, no powiedziałbym "standard"). Nie jestem w stanie ocenić jak to było w innych mieszkaniach. Kiedyś na spotkaniu wspólnoty jeden sąsiad w rozmowie wspomniał, że ogólne wykonanie jest niezłe - tak podobno stwierdził jego znajomy który pracował jako budowlaniec na Myśliwskiej (mały płaszów). Znam osobiście ludzi którzy pod tym kątem mieli znacznie gorzej (w sensie z wykonaniem zakupionych mieszkań). Również majster który wykańczał mi mieszkanie (bardzo dobry fachowiec) generalnie raczej oceniał pozytywnie.

2. Nie jest tak, że popada i zaraz powódź. Na zeszłoroczne zalanie złożyło się podobno kilka czynników, nie chcę tutaj jakoś wybielać ale jak później to na "spokojnie" było analizowane to były takie wnioski, że być może gdyby trochę inaczej poprowadzić cała akcję "ratowania" to może by się udało uniknąć tego co ostatecznie się stało. Np. po wczorajszych ulewach było ok, nic się nie działo. Warto również wspomnieć, że na samej Serafie docelowo ma być 5 zbiorników retencyjnych. Bodaj we wrześniu b.r. kończy się budowa największego z nich (to na razie pierwszy) - wątek jest gdzieś na tym forum.

3. Nie wiem co to za pierdoły i kto to Panu naopowiadał. Normalni ludzie ty żyją i nie wiem skąd takie bzdety ktoś rozsiewa. Jestem też trochę zdziwiony wypowiedzią Miki że ktoś kogoś nie lubi, osobiście raczej starałbym się integrować społeczność. ;) Ogólnie żyjemy sobie obok siebie i tyle, bywam na Śnieżce na zakupach w sklepie :)

4. Jeżdżę codziennie obok giełdy. Tak jak pisał Miki dużo zależy od godziny. Ja jeżdżę zwykle ok. 6:30-6:45 i wtedy jest raczej ok., ale skręcam w Botewa - za giełdą Półłanki potrafi być potwornia zakorkowana, ponieważ zjeżdżają tam wszystkie pojazdy z obwodnicy w stronę Nowej Huty - nie mają innej drogi. W tym miejscu warto wspomnieć, że sytuacja powinna się poprawić po skończeniu wschodniej obwodnicy, która jest w budowie. Mam taką nadzieję, ponieważ to powinno również odciążyć cały ruch z okoli Wieliczki do N. Huty. Jeszcze a propo komunikacji, to wszyscy czekamy na dokończenie ulicy Domagały. Coś tam się dzieje i sprawa jest w toku - też chyba na tym forum można znaleźć odpowiedni temat.

5. Moim zdaniem jest bardzo ok, nie wiem dokładnie jak po stronie Snieżki ale na samym SM jest bardzo spokojnie, to duży plus. A co do kradzieży - roweru niespiętego to się nie zostawia, albo luzem jakichś potencjalnie wartościowych przedmiotów. Wycieraczkę mogą zasunąć i w ścisłym centrum na oczach setki ludzi, takie historie trafiają się wszędzie.

6. Nie wiem, nie próbowałem. Podejrzewam, że tylko w przypadku np. zakupu naprawdę dużego mieszkania albo miejsca w garażu itp.

7. Wszystko zależy. Mieszkanie 65m to już i dwójkę dzieci wytrzyma, znajomi za większe pieniądze nie mają miejsca w zasadzie na ani jedno. Mieszkania w Krk mają dość chore ceny (nie tylko w Krk, problemy jest raczej ogólnopolski) bo chyba ktoś kiedyś zapomniał, że "zdolność kredytowa" to nie to samo co "zamożność" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzien dobry

Ja rowniez jestem/bede nowym mieszkancem osiedla w blokach wybudowanych (8 9)

Mam pytanie do mieszkancow ... Jak z waszej perspektywy wygladaja prace budowlane w owych budynkach ?

Ps czy dojazd do prokocimia przez tory kolejowe ( chyba tak sie tam jedzie) jest dramatyczny ? Pytam bo od 2019 r bedzie tam duzyyyy szpital uniwersytecki :) ( wiem ze to duzo czasu ale zleci )

Ps 2 .... Jak do centrum dojezdrzacie pociagiem z stacji biezanow ? Czy jedzie tam z zlocienia jakis autobus i ile to mniejwiecej trwa ?

Z gory dziekuje i pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Bloki B8 i B9 czyli chyba Czeczów 24 i 26. Są już gotowe, są chodniki, droga wewnętrzna, posadzona zieleń. Kończą prace przy garażu podziemnym.

Dojazd do Prokocimia jest zależny od pory dnia ale za zwyczaj jest oki. Korkuje się w okolicach 7-9 na odcinku ul. Półłanki.

Pociąg z Bieżanowa jedzie ok. 10 minut do Głównego. A od września będzie jeździł do Balic :) Niestety na loty ok. 6 rano nie dojedziemy z Bieżanowa ani nie wrócimy lądując ok. 0,00. Bo pociąg będzie jeździł w pierwszym i ostatnim kursie z /do Głównego. Urząd Marszałkowski tłumaczy że nie da rady inaczej.

Do przystanku Bieżanów jedzie się autobusem 2 przystanki potem około 300m pieszo. Z powrotem dalej trzeba dojść za pomnik w Bieżanowie całą ul. Stacyjną, ok. 700m. Ewentualnie taxi za ok. 8 zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dzien dobry

Ja rowniez jestem/bede nowym mieszkancem osiedla w blokach wybudowanych (8 9)

Mam pytanie do mieszkancow ... Jak z waszej perspektywy wygladaja prace budowlane w owych budynkach ?

Ps czy dojazd do prokocimia przez tory kolejowe ( chyba tak sie tam jedzie) jest dramatyczny ? Pytam bo od 2019 r bedzie tam duzyyyy szpital uniwersytecki :) ( wiem ze to duzo czasu ale zleci )

Ps 2 .... Jak do centrum dojezdrzacie pociagiem z stacji biezanow ? Czy jedzie tam z zlocienia jakis autobus i ile to mniejwiecej trwa ?

Z gory dziekuje i pozdrawiam ;)

Dojazd na Prokocim rzeczywiście jest dramatyczny. Trwa z 10 minut (Dramat!). Mega dramat zaczyna się na przejazdach. Szarpie, telepie że w autobusie wysiedzieć nie idzie czy czytać. Bo przecież tak długa podróż wymaga książki. A jak wybudują szpital to już będzie taki dramat, że sam Szekspir by się nie powstydził.

Na Prokocim jedzie się "po prostu". Chwila i jesteś. Wiadomo, że nie jak w centrum, że wychodzisz z domu i coś jedzie. Trzeba sprawdzić rozkład jazdy (hint: http://rozklady.mpk.krakow.pl/).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziekuje bardzo za odpowiedz :) :*

10 minut losz to faktycznie szmat czasu ;) i telepania brrrrrr ( mysle ze jakos zniose :) )

Co do korkow male pocieszenie mieszkam obecnie na osiedlu żabiniec i wyjazd stad autem rano graniczy z cudem po 7 do tego wybudowali 7 blokow buduja kolejne chyba 4 a ma powstac jeszcze z 4-6 ......

Ludze sie nadzieja ze olany drog i kolei szybkiej dojda do skutku ;)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dziekuje bardzo za odpowiedz :) :*

10 minut losz to faktycznie szmat czasu ;) i telepania brrrrrr ( mysle ze jakos zniose :) )

Co do korkow male pocieszenie mieszkam obecnie na osiedlu żabiniec i wyjazd stad autem rano graniczy z cudem po 7 do tego wybudowali 7 blokow buduja kolejne chyba 4 a ma powstac jeszcze z 4-6 ......

Ludze sie nadzieja ze olany drog i kolei szybkiej dojda do skutku ;)

Pozdrawiam :)

ja mieszkałam 4 lata na Żabińcu i jak się przeprowadziłam na Złocień to miałam "komunikacyjnego doła" przez rok :) mieszkając na Żabińcu auto nie jest Panu/Pani potrzebne na Złocieniu to konieczność, patrząc nawet na przychodnie na Żabincu Medycynę Rodziną gdzie jest do wyboru kilkunastu specjalistów a tutaj nawet pediatry nie ma bo nikt nie chce pracować...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owszem moze i auto nie jest potrzebne na żabincu ale tranzyt pod oknami o kazdej porze dnia i nocy nie jest juz taki przyjemny .... Poza tym ja lubie po pracy itp.... Byc "poza cywilizacja" ..... Ale pozostaje i tak pelna optymizmu co do rozwoju złocienia :) ...... Grunt to pozytywna energia ;) .....

PS ... Pani..... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odbiory lokatorskie

Dzien dobry mam pytanie czy ktos z nowych sasiadow byl juz moze na odbiorze lokatroskim mieszkania budynkow B 08 lub B

09 ??

Jak zostala rozwiazana lazienka ? Chodzi mi o mieszkanko z metrazem 42.42 ..... Tam sa male lazienki 3 m2 z haczykiem..... Bo mnie soe wydaje ze odplyw z toalety nad poziomem wylewki na tej samej scianie co odplyw wanny/ przysznica jest nie malym bublem , gdyz wychodzi na to ze rora od toalety bd musiala byc pociagnieta przez sciane na widoku lub w zabudowie plytkowej ( co wozae sie z estetyka i kosztami ) .... A zamontowanie obok siebie toalety i kabiny przysznicowej jest niemozliwe....

Nie znam sie ma budowlance ale hmmmm ...

Bardzo prosze o odpowiedz czy mial ktos taki sam problem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak przyjeżdżam z pracy ok 15.40 to miejsca koło bloków jest zawsze dużo do zaparkowania. najgorzej jest wieczorem. ogólnie im później tym gorzej. z czasem gdy wybudują więcej bloków sytuacja się nie poprawi i obawiam się, że zrobi się tu jak w Pekinie. warto pomyśleć o miejscu postojowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
warto pomyśleć o miejscu postojowym
Miejsca postojowe są płatne? . Każdy parkuje gdzie chce mam rozumieć. Nawet pod blokiem innym

OldPainless miał na myśli zakup miejsca postojowego w garażu podziemnym pod blokiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

na zew, są bezpłatne, jednak mając samochód nie wyobrażam sobie nie mieć miejsca postojowego. Lepiej nie będzie, zwłaszcza jak zostanie otworzony kolejny wyjazd na rondzie koło bloku 20, gdzie obecnie są zaparkowane samochody, utrudniające przejazd innym kierowcom (już się skarżyli kiedyś, że nie potrafią przejechać przez rondo).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
No ok. Ale jeżeli mam mieszkanie w bloku B9 nie wiem jaki to dokładny numer bloku. To trochę słabo jeżeli będą tam parkować auta z bloku sąsiedniego

No ale na to nie masz wpływu na otwartym osiedlu. Tak dzieje się już teraz. Nawet osiedle po drugiej stronie płotu (spółdzielnia Śnieżka) ma te same problemy: parkowanie na chodnikach/przejściach, zajmowanie kilku miejsc, brak miejsc w godzinach popołudniowych blisko własnego bloku itd. Nie ma możliwości sprawdzania, czyj samochód jest parkowany pod którym blokiem i generalnie to jest problem na każdym blokowisku. Są dwie możliwości - albo kupno garażu, albo codzienna walka o miejsce;)

Pamiętaj, że miejsc otwartych jest bardzo mało w stosunku do mieszkań - z tego co słyszałem, to nawet suma miejsc płatnych i wolnych jest odrobinę mniejsza od liczby mieszkań (a niektórzy mają po kilka aut)...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Myślę że trzeba walczyć z lcc. Niech coś zrobia

Nic nie zrobią - plan zabudowy jest od dawna znany i raczej nie ma możliwości zmiany. Kilka razy był ten temat poruszany, i raczej nadziei na poprawę nie ma. 2 możliwości to: wykupienie terenu zielonego przed barakami i zrobienie tam parkingu albo edukowanie nowych nabywców, że bez garażu nie ma sensu kupowanie mieszkania tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta