Skocz do zawartości
marwol

Instalacja Gansewinkel przy naszym osiedlu

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy na spotkanie z władzami PUK van Gansewinkel przy siedzibie firmy (Półłanki 64, Kraków) w dniu 18 sierpnia o godzinie 17:00.

Przedmiotem spotkania są konsultacje w zakresie instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów na terenie firmy.

Niepokojące jest to, że UMK nie przeprowadził oceny oddziaływania na środowisko tej inwestycji, a mamy solidne podstawy do obaw, że nasze osiedle może stać się śmierdzące.

Bardzo ważne jest żebyśmy pokazali, że jesteśmy dużą grupą, nie zgadzającą się na takie działania w naszej okolicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zapraszamy na spotkanie z władzami PUK van Gansewinkel przy siedzibie firmy (Półłanki 64, Kraków) w dniu 18 sierpnia o godzinie 17:00.

Przedmiotem spotkania są konsultacje w zakresie instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów na terenie firmy.

Niepokojące jest to, że UMK nie przeprowadził oceny oddziaływania na środowisko tej inwestycji, a mamy solidne podstawy do obaw, że nasze osiedle może stać się śmierdzące.

Bardzo ważne jest żebyśmy pokazali, że jesteśmy dużą grupą, nie zgadzającą się na takie działania w naszej okolicy.

Podbijam temat żeby sobie wszyscy przypomnieli bo to już we wtorek! Im nas będzie więcej tym lepiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prezes PUK Van Gansewinkel zaprzeczył wszystkim ustaleniom z poprzedniego spotkania. Spotkanie przekształciło się w strajk okupacyjny zapraszamy do udziału.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Prezes PUK Van Gansewinkel zaprzeczył wszystkim ustaleniom z poprzedniego spotkania. Spotkanie przekształciło się w strajk okupacyjny zapraszamy do udziału.

Co, gdzie, kiedy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strajk trwa aktualnie !!! ...na ul. Półłanki 64 w siedzibie firmy!!! Wprawdzie zamknęli bramę, ale są strażnicy i może chętni mogą dołączyć lub pomóc poprzez dowóz np. jedzenia czy picia ... Chcesz i możesz pomóc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Jak wygląda sytuacja? Czy ktoś może coś nowego powiedzieć? Czy stanowisko firmy i władz miasta ulega zmiękczeniu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Piszą, że smród obecnie czuć już na Osiedlu Złocień. To chyba piszą o jakimś innym Złocieniu, bo ja żadnego smrodu tam nie czuję. Fakt faktem, że w sumie mieszkamy w strefie przemysłowej i gdzie jak nie tutaj mają powstawać takie zakłady. Cieżko raczej żeby wybudowały się w centrum miasta lub w środku osiedla Bieżanów. Także trzeba też do sprawy podejść trochę racjonalnie. Przytoczę tylko jeden z komentarzy, który jest pod tym artykułem - budowa autostrady - protest; budowa spalarni - protest; budowa łącznicy kolejowej - protest; teraz budowa dodatkowych torów do Bieżanowa - też protest, przypuszczam, że w przyszłości budowa przystanku kolejowego na Złocieniu też będzie odbywała się przy towarzystwie protestów okolicznych mieszkańców. Napewno jakaś częśc racji jest po stronie mieszkańców. Ale ludzie, nie da się wszystkiego w tym kraju oprotestować. Powoli stwierdzam, że protestowanie to nasz sport narodowy, byle było głośno w mediach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przytoczę tylko jeden z komentarzy, który jest pod tym artykułem - budowa autostrady - protest; budowa spalarni - protest; budowa łącznicy kolejowej - protest; teraz budowa dodatkowych torów do Bieżanowa - też protest.

Parkowanie na chodnikach - protest. Jesteś dobrym zawodnikiem w tym sporcie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drogi użytkowniku marek1980krakow prosimy o więcej konsekwencji w wypowiedziach: osobiście oprotestowałeś już na tym forum: "palenie na balkonach i hałas jako "szkodliwą imisję", otwarte drzwi od klatek, parkowanie na chodnikach i dzikie wrzaski po 23.30 " (to zawarte jest w twoich postach- można zacytować).

Jeśli nie wiesz jaki jest SMRÓD w pobliżu zakładu to proponuję skręcić pod zakład i pójść na mały specerek w pobliżu (ciekawe po ilu minutach zrezygnujesz lub rozboli Cię głowa). Wśród protestujących były osoby mieszkające na Półłanki którzy czują już teraz smród (!!!) ... nazwa Złocień padła gdyż większość osób była ze Złocienia a ponadto pod pojęciem Złocień wiele osób ma na myśli cały rejon t.j. Złocień, Słoneczne Miasteczko, Rybitwy.

Zakład już istnieje od wielu lat, niestety teraz ma zgodę na rozszerzenie działalności i choć teraz ściśle na osiedlu nie ma smrodu to ryzyko że się pojawi po rozbudowie jest duże...

Proponuję zjawić się na zebraniu , dowiedzieć się o czym jest mowa i wówczas podjąć decyzję czy warto oprotestować "ową szkodliwą imisję czy raczej walczyć z balkonowymi palaczami" ...

Nie wszystko oprotestowujemy....buduje się Amara... hala magazynowa... no i ... Biedronka :lol: i jakoś nikt nie protesuje....

Z mojej strony podziękowania wszystkim walczącym o nasze wspólne dobro. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przytoczę tylko jeden z komentarzy, który jest pod tym artykułem - budowa autostrady - protest; budowa spalarni - protest; budowa łącznicy kolejowej - protest; teraz budowa dodatkowych torów do Bieżanowa - też protest, przypuszczam, że w przyszłości budowa przystanku kolejowego na Złocieniu też będzie odbywała się przy towarzystwie protestów okolicznych mieszkańców.

To, że napinacze na forum piszą różne bzdury, to specjalnie nie dziwi, ale że mieszkaniec osiedla jest za tym, żeby mu rozbudowali śmierdzącą instalację niedaleko domu, to po prostu ręce opadają...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

W żadnym miejscu nie napisałem, że jestem za rozbudową składowiska śmieci, więc proszę o nie przekręcanie moich wypowiedzi. Chciałbym żeby z takim samym zapałem krakowianie protestowali przeciwko smogowi, jak protestują przeciwko intalacji Gansewinkel.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W żadnym miejscu nie napisałem, że jestem za rozbudową składowiska śmieci, więc proszę o nie przekręcanie moich wypowiedzi. Chciałbym żeby z takim samym zapałem krakowianie protestowali przeciwko smogowi, jak protestują przeciwko intalacji Gansewinkel.

Strajk okupacyjny Złocieniowej proponujesz?? W końcu tam są domy ogrzewane piecami na "węgiel"... 90% ludzi nie ma pojęcia o poziomie zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. Smogu nie widać, smogu nie czuć (tak, tak właśnie uważam - pisanie, że powietrze w Krakowie śmierdzi to bzdura). Pomijam już fakt, że teoria o tym, że to samochody powodują większość smogu w Krakowie to raczej mocno naciągnięta teoria.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli to koncert życzeń to ja bym chciał zebys tak samo walecznie podchodził do sprawy śmieci jak do balkonowych palaczy/parkowania/hałasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli ktoś ma ochotę, chętnie przedstawię racjonalne argumenty dlaczego protestujemy. Zwróćcie Państwo uwagę, że nie śmierdzi zawsze, ale często (wczesnym rankiem, weekendy, wtedy kiedy ktoś otwiera hale ze śmieciami i ich nie zamyka).

Nie wiem jak inni, ale wiem, że wiele osób chce być zdrowymi ludźmi. Urzędy nie postanowiły zadbać o nasze zdrowie i przeprowadzić raportu oddziaływania na środowisko. Tego typu działalność powoduje, że do powietrza oprócz odorów przestają się grzyby, bakterie. Mieszkamy również na terenach zagrożonych zalaniem, szkoda, że nie widzieliście terenu zakładu gdzie szkodliwe substancje spływają po betonowej powierzchni z kontenerów i nikt ich nie zabezpiecza.

Dlaczego nie chciano nas wpuścić pod halę w dniu kiedy myliśmy umówieni? Bo trzeba było zorganizować wielkie sprzątanie.

Chcecie wiedzieć co proponuje nam Prezydent Miasta Krakowa? Przeprowadzkę osiedla w inny miejsce, bo nas lekceważy, a w styczniu będzie prosił by złożyć pit i zapłacić podatki w Krakowie. Zadajcie sobie pytanie po co mamy płacić na administrację, która nie chce nas bronić, nie chce sprawdzić czy rozbudowanie zakładu nie jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Mamy w ręku konkretne pytania do karty przedsięwzięcia, ale nikt nie chce nam na nie opowiedzieć - piszą tylko, że inwestor napisał, że coś będzie bezpieczne.

Zanim ktoś zarzuci nam oprotestowywanie wszystkiego warto bardziej zgłębić temat. Nie mam czasu na głupoty, ale jest grupa osób, którym podoba się nasze osiedle i chcemy być na nim bezpieczni. Chcących pomóc, zapraszam do kontaktu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szkoda, że nie widzieliście terenu zakładu gdzie szkodliwe substancje spływają po betonowej powierzchni z kontenerów i nikt ich nie zabezpiecza.

Dlaczego nie chciano nas wpuścić pod halę w dniu kiedy myliśmy umówieni? Bo trzeba było zorganizować wielkie sprzątanie.

Ten post dał mi trochę do myślenia. Jeśli faktycznie tam jest, jak mówisz, to może dałoby się złapać ich na gorącym uczynku. Ja się na tym za bardzo nie znam i nie mam dostępu do technologii, ale jeśli jest tu na osiedlu jakiś amator dronów, to można by zorganizować kilka przelotów z kamerką, zwłaszcza w jakiś bardziej śmierdzący dzień. Myślę, że gdybyśmy mieli taki materiał wideo, to inaczej wyglądałyby rozmowy i z firmą, i z urzędnikami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluje i dziękuję wszystkim naszym przedstawicielom, którzy poświęcili swój cenny czas i pozostali na noc w zakładzie.

Strasznie żałuje że w ostatniej chwili sprawy zawodowe mnie zatrzymały.

Bardzo chciałbym zobaczyć jaki panuje tam syf.

Na osiedlu jakoś strasznie jeszcze nie odczuwa smrodu - ale są dni że wiatr przynosi swąd i jest nieciekawie. Natomiast codziennie rano jeżdżę Półłanki w kierunku placu na rybitwach i ostatnio CODZIENNIE WALI TAM NIEMIŁOSIERNIE. Smród zaczyna się już przy końcu KZNu - więc nie tak daleko od nas.

Pomysł z DRONEM jest świetny, żeby latać i monitorować i wysyłać materiał jak wygląda teren przy tym zakładzie. Sam deklaruję że mogę dołożyć 50 zł do zakupu takiego sprzętu. Sądzę że za 500-800zł można już kupić sprzęt - trzeba zrobić rozeznanie rynku (oprócz kamery ważny jest też zasięg sterowania) i zrobić zbiórkę kasy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wcale nie trzeba drona, żeby ogólnie się przekonać jaki tam jest "porządeczek".

Zdjecia googla od lipa 2009 do maja 2015. Najświeższe na górze.

smieci2.png.5c9839dc447eeaebb62626ce05a180d4.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta