Skocz do zawartości

Parkowanie na chodnikach

Gość marek1980krakow

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet w tzw. "nadzwyczajnych sytuacjach" nie trzeba parkować na chodniku. Parking przy telefonice stoi pusty. Nadzwyczajne czy nie nadzwyczajne, jest znak strefa zamieszkania, a więc za parkowanie na chodniku należy się mandat w wysokości 500 zł. Ponadto niektórzy przy tej okazji blokują drogi pożarowe. Polak zawsze znajdzie tysiąc sposobów na usprawiedliwienie łamania przez siebie przepisów.

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sądząc po nicku (Strong baba) to raczej kobieta. A sądząc po aktywności to -delikatnie ujmując - baaaardzo zdenerwowana: zdążyła już założyć nowy wątek (poszukiwany konfident) i skomentować 2 baaaardz

Proszę Cię... parkingi pod blokami to nie jest miejsce na przechowywanie wraków. To nie jest tak, że dzwonisz do strażników i oni usuwają pierwsze z brzegu auto. Stoi wrak - to usuną. Niestety w naszy

Po pierwsze – pomimo tego, że masz rację, to nie zgodzę się, że to takie oczywiste - nie powinno być różnych nawierzchni na osiedlu, mimo wszystko kostka kojarzy się trochę bardziej z parkingiem, niż

Posted Images

Ludzie, dajcie sobie spokój. Rozumiem, nie parkować na skrzyżowaniach i w ich bliskiej odległości, ale korona z głowy nikomu nie spadnie jak przejdzie obok zaparkowanego na chodniku samochodu. I tutaj nie ma dyskusji. Poza tym, za torowanie drogi pożarowej jest 500zł, a nie za parkowanie w niedozwolonym miejscu, nie straszmy.

Przestańcie też mądrować z tym parkingiem przy Telefonice, jeśli chciałabym chodzić na takie spacery to jeździłabym autobusem i nie kupiłam samochodu. Dla tych, którzy chcą już nasłać na mnie straż miejską - mam garaż, nie wrobicie mnie w mandaty.

A, i ta dyskusja skłania mnie do złożenia wniosku do spółdzielni żeby wyznaczyła miejsca parkingowe na chodniku, życzliwi dzwoniący na straż miejską może wtedy znajdą jakieś inne, pożyteczne zajęcie.

Odnośnik do posta
A, i ta dyskusja skłania mnie do złożenia wniosku do spółdzielni żeby wyznaczyła miejsca parkingowe na chodniku, życzliwi dzwoniący na straż miejską może wtedy znajdą jakieś inne, pożyteczne zajęcie.

Zgodnie z ustawami nadrzędnymi SM nie może wyznaczyć miejsc parkingowych na chodnikach. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie mówi:

odległość wydzielonych miejsc postojowych, w tym również zadaszonych, lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku mieszkalnym, budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem hotelu, budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także od placu zabaw i boiska dla dzieci i młodzieży, nie może być mniejsza niż:

1) 7 m - w przypadku do 4 stanowisk włącznie,

2) 10 m - w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie,

3) 20 m - w przypadku większej liczby stanowisk, z uwzględnieniem § 276 ust. 1 r.w.t.

Zacząć więc musisz od obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Brakuje Ci jeszcze 99 999 podpisów. No chyba, że chcesz aby to były koperty dla inwalidów.

Odnośnik do posta

hmm... to całą strefę płatnego parkowania w centrum miasta (gdzie się staje na chodnikach) w KRK szlak właśnie trafił... ;-))

Ludzie dajcie spokój... są istotniejsze sprawy dla tego osiedla niż to parkowanie. Niemniej socjologowie mogliby się nieźle napatrzeć czytając to forum ;-)

Miłego wieczora Złocieniasy...

Odnośnik do posta

Temat jak "morze", Czy ktoś sie zastanawiał dlaczego ktoś parkuje krzywo, ale w liniach!!! Ja tak robię i bedę robil, ponieważ mam małe dziecko i jak ktoś mi zaparkuje że nie mogę przejść między samochodami a co dopiero dziecko wlożyć do fotelika, to może komuś zrobić małe wgniotkę czy krzywo zaparkowć.

Odnośnik do posta
Temat jak "morze", Czy ktoś sie zastanawiał dlaczego ktoś parkuje krzywo, ale w liniach!!! Ja tak robię i bedę robil, ponieważ mam małe dziecko i jak ktoś mi zaparkuje że nie mogę przejść między samochodami a co dopiero dziecko wlożyć do fotelika, to może komuś zrobić małe wgniotkę czy krzywo zaparkowć.

Nie wierzę... przecież jak ty zaparkujesz sobie krzywo żeby mieć więcej miejsca żeby łatwo wsadzić dziecko do fotelika to ktoś musi tego miejsca mieć o wiele mniej i nie może normalnie wsiąść do samochodu. Jesteś lepszy od innych bo masz dzieci? Ja też mam. I staję normalnie.

Odnośnik do posta
  • 9 months later...

Każdy, ko ma więcej niż 2 samochody na mieszkanie powinien dodatkowo za to płacić. Są tacy co mają po 3 a nawet 4 samochody, a i tacy którzy w ogóle nie używają samochodu, a który zajmuje miejsce parkingowe. Powoduje to problemy ze znalezieniem miejsca dla tych, którzy mają 1 samochód.

Odnośnik do posta
Każdy, ko ma więcej niż 2 samochody na mieszkanie powinien dodatkowo za to płacić. Są tacy co mają po 3 a nawet 4 samochody, a i tacy którzy w ogóle nie używają samochodu, a który zajmuje miejsce parkingowe. Powoduje to problemy ze znalezieniem miejsca dla tych, którzy mają 1 samochód.

A może strefka płatnego parkowania co? Człowieku - Złocień jest częścią Krakowa. Kraków - jako drugie największe pod względem liczby mieszkańców miasto po Warszawie boryka się z typowymi dla dużych aglomeracji problemami.

Myślę, że dobrze czułbyś się w Bieszczadach. Cisza, spokój, brak ciężarówek, budów, problemów z parkowaniem. Postaw sobie chatkę pod jakimś lasem i będziesz miał do sąsiada 15 kilometrów.

Odnośnik do posta
A może strefka płatnego parkowania co? Człowieku - Złocień jest........

A skąd takie oburzenie? Gdzie jest napisane, że należy się nieograniczona liczba miejsc do parkowania? Żyjemy na wspólnej przestrzeni, za nią zapłaciliśmy wszyscy, w cenie mieszkania, do którego była jakaś z góry przewidziana (na pewno nie kikla na jedno mieszkanie) konkretna ilość miejsc parkingowych.

Załóżmy, że zapłaciłeś za mieszkanie w którego cenie było jedno miejsce parkingowe, a twój sąsiad ma tych samochodów trzy i często gęsto z tego powodu nie masz gdzie zaparkować... uważasz to za sytuację normalną?

Samochód to nie tylko wymiana oleju opon, OC... itp. miejsce do jego przechowywania też należy wliczyć w koszta. To, że jesteśmy miastem nie ma nic do rzeczy, a już na pewno nie może być powodem zagracenia naszej wspólnej przestrzeni nadmierną ilością samochodów. Ja nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś chce mieć kilka, lecz niech nie wpycha się w moją i innych przestrzeń, skoro za nią nie zapłacił. Chcesz mieć kilka samochodów, to zadbaj, wykup sobie na nie miejsce, nie korzystaj z miejsca sąsiadów, a to że nie mamy przydzielonych miejsc, to nie ma nic do rzeczy.

Zauważcie jeszcze jedno, jak Śnieżka nas rozpieszcza, wybudowała duży parking pod Telefoniką ( nie, nie za darmo, zapłaciliśmy za niego). To niech będzie krakowskim targiem, Ci co mają więcej niż jedno auto... to jedno pod blokiem, a reszta na tenże parking, a nie wpychać się pod samą klatkę schodową i na wszelkie wolne skrawki terenu.

A w tychże rzekomych Bieszczadach miałbyś raj, bo mógłbyś na swojej działce ( za którą zapłaciłeś bądź odziedziczyłeś) trzymać ich dowolną ilość.

Odnośnik do posta
  • 3 weeks later...

Idąc tym tokiem myślenia, ktoś kto kupił mieszkanie 70m2 powinien mieć prawo do większej ilości miejsc parkingowych niż ten kto kupił 35 m2. Nie popadajcie w paranoję, chyba że chcecie doprowadzić do tego, że nawet zewnętrzne miejsca będą płatne. Tylko ciekawe co wtedy powiecie tym, których nie będzie stać na wykupienie miejsca a mają nawet tylko 1 samochód. Żyjemy obok siebie, ilość miejsc parkingowych jest jaka jest, są większe problemy niż parkowanie na chodniku. Byle ludzie mieli rozum i nie parkowali na skrzyżowaniach, a będzie dobrze. Piesi też bardzo często chodzą po ulicach gdy chodnik obok pusty (u nas na osiedlu to częsty widok) - a nikt ich nie rozjeżdża.

Czasem ktoś kogoś odwiedzi, innym razem jeszcze coś innego. Też mnie czasem wkurza to parkowanie, ale jestem też w stanie zrozumieć z czego to wynika. Jedyne czego nie tolerują to parkowanie na skrzyżowaniach, bo czasem nie widzę czy mogę bezpiecznie wjechać, ale nie zbawimy świata. Szkoda naszego zdrowia na takie pierdoły.

Odnośnik do posta

Witam :)

Jest ogólnopolska mapa zagrożeń https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Każdy może klikać, że w tym miejscu jest nieprawidłowe parkowanie, S.M oraz Policja muszą reagować na te zgłoszenia.

Wystarczy zlikwidować znak strefa zamieszkania, i wtedy można parkować na chodniku z zachowaniem 1,5m dla pieszego i w odległości większej niż 10m od skrzyżowania.

Jeżeli uważacie że mamy za mało miejsca to zobacz na os. Ruczaj, tam mają dużo miejsca :lol: Mieszkamy obok siebie i nie możemy się dogadać!!!!!

Parkujmy na chodnikach z zachowaniem 1,5m dla pieszego i w odległości większej niż 10m od skrzyżowania, nie na zakrętach i będzie według mnie wszystko ok. Wtedy pieszy przejdzie swobodnie i każdy będzie zadowolony.

Odnośnik do posta
Mieszkańcy Słonecznego proponuje regularnie zgłaszać tam samochody zaparkowane na rondku :) Brakuje mi słów na określenie poziomu inteligencji osób parkujących samochodzy na rondzie...

Popieram, już pal licho inne kwiatki parkingowe, ale z tym rondem to jest jakaś porażka.

Odnośnik do posta
Mieszkańcy Słonecznego proponuje regularnie zgłaszać tam samochody zaparkowane na rondku :) Brakuje mi słów na określenie poziomu inteligencji osób parkujących samochodzy na rondzie...

Popieram, już pal licho inne kwiatki parkingowe, ale z tym rondem to jest jakaś porażka.

Jeżeli tak myślicie to się mylicie, zgłoszenie jest - ok, jak przyjedzie sm, policja to zobaczy inne nieprawidłowe parkowanie i też odpowiednio rozliczy,

Proponuję porozmawiać z tymi kierowcami, lub jeżeli nie pomaga to przejechać starym gratem z autocasco i zrobić większe kółko na rondzie - na pewno już nie będą parkować.

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...
Gość MisiekW

Może nie do końca w temacie, ale jak ktoś już musi przyjechać do kościoła samochodem to wypadałoby tak postawić pojazd aby zostawić miejsce dla pieszych po lewej stronie (gdzie zresztą wisiały kiedyś kartki że jest to ciąg pieszy). Dzisiaj oczywiście trafiło się kilku kierowców dobrych inaczej i wszyscy ludzie wracający z mszy na czele z rodzicami z wózkami maszerowali drogą, pod ruchem samochodowym.

Odnośnik do posta

Czy na prawdę praktycznie codziennie muszą pojawiać się "mistrzowie", którzy stają na chodniku wzdłuż bloków 7 i 9?

Są powody dla których tam stawać nie należy, zarówno wymagane przez literę prawa, jak i zwykła ludzką kulturę.

Powody prawne:

1. Znak B-36 czyli zakaz postoju

2. Brak pozostawienia 1,5m wolnego chodnika

Powody z ramienia kultury

3. Utrudnianie przejazdu innym (2 auta się nie miną)

4. Utrudnianie parkowania na legalnych miejscach pod płotem

5. Niszczenie chodnika - nierównomiernie się zapada i "dzięki" temu robią się kałuże.

Czy 5 powodów to mało? Dziś dla przynajmniej 4. "myślących inaczej" nie miało to znaczenia. Może ktoś zna właścicieli? Czyjś sąsiad, mąż, kochanka, gość?

Mam nadzieje, że nie trzeba tu będzie tworzyć codziennej galerii...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do posta
Ostatnio edytowano 23 lut 2017, o 08:24 przez adminGK, łącznie edytowano 1 raz

Powód: Usunąłem linki do zdjęć. Jak już kiedyś pisałem, forum to nie miejsce do publicznego linczu. Przed wstawieniem zdjęć pojazdów proszę zakryć na zdjęciach tablice rejestracyjne.

A jakiś konkretny powód takiego kasowania? Na zdjęciach nie było żadnych osób, a tablice rejestracyjne to nie są żadne dane osobowe, jak część osób błędnie uważa. Do tego służę pomocą w wyjaśnieniu znaczenia słowa "lincz".

Samosąd, lincz (ang. lynch, od nazwiska sędziego Charlesa Lyncha z Wirginii w USA) – wymierzenie lub wykonanie kary przez osobę nieuprawnioną, np. samowolne wymierzenie i wykonanie kary śmierci przez tłum krótko po wzbudzającym silne emocje zdarzeniu.

Jaka to kara spotkała te samochody? Żadna. Najwyżej jest większa szansa, że jeden z drugim się zastanowi następnym razem, żeby nie musiał się wstydzić. Na youtubie jest pełno filmików, a nawet specjalne kanały jak "polskie drogi", gdzie są widoczne auta z rejestracjami i wiele osób już się o tym wypowiadało. To jest dokładnie na takiej samej zasadzie, jakby zamieścić tu zdjęcie psa który się załatwił komuś pod oknem z apelem do właściciela o posprzątanie. Takie zdjęcie też by wyleciało? Zdjęcie psa formą linczu?

Nie wiem jaki cel ma administracja, w takiem cichym przyzwalaniu na łamania prawa i utrudnianie życia innym przez kilka egoistycznych jednostek.

Odnośnik do posta

Powód jest prozaiczny i chętnie go przedstawię szerzej: jako administrator forum nie mam ochoty i czasu na tłumaczenie właścicielom tych samochodów czemu tablice ich aut zostały opublikowane na forum bez ich zgody i czemu nic z tym nie zrobiłem. Dyskusję czy tablice to dane osobowe zostawmy praktykom prawa, dla mnie nie ma to znaczenia. Identyfikują konkretny pojazd, a to już spora porcja informacji.

Nie pochwalam parkowania byle gdzie i byle jak, ten temat jest tu poruszany od początku istnienia forum na równi z wszechobecnymi psimi kupami na trawnikach a mimo to ludzie wciąż parkują nieprawidłowo, a psy dalej po sobie nie sprzątają :)

Odnośnik do posta
  • 1 month later...

Witam, chciałbym ostrzec innych parkujacych na chodnikach szczególnie przy Malachitowej 8 gdzie mieszka jakaś męda która zgłasza na Policje źle zaparkowane samochody . Przez tego hu.. dostałem mandat. Ludzie ogarnijcie się przecież mieszkamy na jednym osiedlu powinno nam zależeć na innych zeczach ważnych a nie źle zaparkowanych samochodach, no ale zawsze znajdzie się jakaś ku.. któremu wszystko przeszkadza ale takie żeczy wracają dziś ja jutro ty nie będziesz miał gdzie zaparkować. W załączniku dodaje zdiecie tego miejsca.

Screenshot_2017-03-29-02-09-32.png.14220b38d4eba88b86345f783932edab.png

Odnośnik do posta