Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie pięknie. Tylko ta interpelacja dotyczy tylko zakładu związanego z miedzią, który do momentu jak działa jest mało uciążliwy.

Ale brakuje w tym wszystkim informacji co z wielkim kompostownikiem który nam chcą wybudować za miedzą... Bo to akurat będzie uciążliwe przez cały czas od momentu powstania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To prawda, napisałem do Pani Radnej w tej sprawie. Jednak z odpowiedzi, jaką przesłał wcześniej Urząd Miasta wynika, że według obowiązujących przepisów (swoją drogą w odpowiedzi nie wskazali na jakie przepisy konkretnie się powołują) UMK nie mógł wydać decyzji odmownej, a decyzja dotycząca eksploatacji tej instalacji (przetwarzania odpadów)należy do Marszałka. Więc nie wiem na ile Radni Miejscy mogą tu zadziałać.

Chyba musimy uderzać do zarządu województwa (w temacie instalacji do odpadów), ewentualnie przez radnych Sejmiku. Jest czas kampanii wyborczej, to dobry czas na naciski na polityków ;) Jeśli ktoś ma większą wiedzę w tym temacie niech mnie skoryguje. Myślę, że możemy znów zrobić akcję mailowo Facebookową do radnych Sejmiku właśnie (niech złożą interpelację) i przede wszystkim do Marszałka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piękna interpelacja. W szczególności fragment o tirach dowożących 24 lub 45 ton towaru tygodniowo. Całe 4 tiry. Na pewno reszta radnych sie tym przejmie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piękna interpelacja. W szczególności fragment o tirach dowożących 24 lub 45 ton towaru tygodniowo. Całe 4 tiry. Na pewno reszta radnych sie tym przejmie.

Na początku 4 TIRy, później pewnie w miarę rozwoju zakładu może ich być dużo więcej - niestety możemy tu tylko gdybać.

Każdy argument jest wart poruszenial. Mnie ciekawi czy nie zrobią sobie jakiejś dojazdówki przez nową Domagały i TIRy z syfem będą gnały przez osiedle...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Na początku 4 TIRy, później pewnie w miarę rozwoju zakładu może ich być dużo więcej - niestety możemy tu tylko gdybać.

Każdy argument jest wart poruszenial. Mnie ciekawi czy nie zrobią sobie jakiejś dojazdówki przez nową Domagały i TIRy z syfem będą gnały przez osiedle...

Też o tym pomyślałem, że ta budowa Domagały tak naprawdę jest pod te dwie inwestycje...

A co do interpelacji, to wiadomo, coś tam Prezydent odpisze... dobrze jednak, że radni ten temat podjęli. Planowane jest spotkanie w ramach Komisji Dialogu Społecznego, na którym będą się mogły spotkać zainteresowane strony. W tym temacie działają Aleksandra Chrabąszcz i Mariusz Kękuś, będą też angażować radnych wojewódzkich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To prawda, napisałem do Pani Radnej w tej sprawie. Jednak z odpowiedzi, jaką przesłał wcześniej Urząd Miasta wynika, że według obowiązujących przepisów (swoją drogą w odpowiedzi nie wskazali na jakie przepisy konkretnie się powołują) UMK nie mógł wydać decyzji odmownej, a decyzja dotycząca eksploatacji tej instalacji (przetwarzania odpadów)należy do Marszałka. Więc nie wiem na ile Radni Miejscy mogą tu zadziałać.

Chyba musimy uderzać do zarządu województwa (w temacie instalacji do odpadów), ewentualnie przez radnych Sejmiku. Jest czas kampanii wyborczej, to dobry czas na naciski na polityków ;) Jeśli ktoś ma większą wiedzę w tym temacie niech mnie skoryguje. Myślę, że możemy znów zrobić akcję mailowo Facebookową do radnych Sejmiku właśnie (niech złożą interpelację) i przede wszystkim do Marszałka.

Zgadzam się z tym , że temat tej kompostowni jest bardziej istotnym z punktu widzenia naszego osiedla. Sądzę, że w tą stronę powinniśmy intesyfikować działania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak wyżej. Otrzymał każdy kto napisał. Otrzyma każdy kto napisze.

Niestety, nie otrzymałam, a pisałam w weekend.

marwol, jeśli chcesz jakoś pomóc, to po prostu prześlij jeszcze raz. nie wiem gdzie wysyłałaś/łeś. odpowiedziałem kazdemu kto napisał. nie jestem w stanie kojarzyć adresów mailowych (pozbawionych danych identyfikacyjnych) z nickami na forach (pozbawionych danych identyfikacyjnych). szczególnie kiedy nie przychodzą...

Jestem w kontakcie z Radnym Mariuszem Kękusiem, który zadeklarował swoje zaangażowanie, też wyraził chęć spotkania, będziemy o tym rozmawiać w czwartek. Ja wybierałem się na jutrzejszą sesję, ale jednak nie dam rady dotrzeć. Zastanawiam się też na ile jest sens, aby jutro tam iść, skoro i tak nasz temat nie wejdzie pod obrady.

Z pisma Ewy Olszowskiej Dej wynika, że temat instalacji miedziowej jest do przewalczenia, a instalacja do przetwarzania odpadów jest w gestii Marszałka. Czyli chyba w tym kierunku powinniśmy uderzać...

Co do raportu, to wysyłałem mail na priv i też nic nie otrzymałem...

jak wyżej

Ja z Radnym już rozmawiałem a Ty? (ogólne pytanie do każdego).

rozawiał KAżDY, kto zadzwonił, lub przysłał mi nr telefonu.

pozdrawiam tych, którzy nie biadolą, tylko chcą działać realnie.

Odpowiedź od Pani Aleksandry:

"Szanowni Państwo,

Z informacji jakie udało mi się na chwilę obecną uzyskać, wynika iż napewno w najbliższych tygodniach temat tej inwestycji nie będzie poruszany w Radzie Miasta. Obecnie wiem, iż w miesiącu styczniu były wyłożone ogólne dokumenty do wglądu w Wydziale kształtowania środowiska, które to jednak były wstępnymi ustaleniami odnośnie oddziaływania zakładu na środowisko. Z moich informacji wynika, iż lokalizacja powyższego zakładu nie jest ostatecznie przesądzona, jednak musimy walczyć o tą sprawę sami, bowiem urzędnicy magistratu ani nie są specjalnie chętni w udzielaniu w tej kwestii informacji ani też nie przeprowadzano szerszych konsultacji społecznych. Dlatego na jutrzejszej sesji złożę oficjalnie interpelację w tej sprawie, by dostać szczegółowe i oficjalne informację o stanie obecnym, tak byśmy mogli do czegoś konkretnego się odnieść. Niezależnie od powyższej interpelacji dalej mam zamiar w tej sprawie interweniować w Magistracie. O wynikach będę informować na bieżąco i wówczas też będziemy mogli przeprowadzić wspólne spotkanie.

Pozdrawiam serdecznie"

Panie Marcinie, myślę, że jako nasz radny śmiało może Pan skontaktować się z Panią Aleksandrą ( jeśli oczywiście już Pan tego nie uczynił :) ) aby spotkać się wspólnie z mieszkańcami i omówić strategie. Wstępnie wspomniałem, że wyraża Pan duże zainteresowanie spotkaniem.

Pani radnej (jednej i drugiej) wysłałem zarówno informacje o planach uruchomienia instalacja, jak też raport oddziaływania na środowisko (pisze, ze jest w jego posiadaniu...). byłem radnym miejskim wiem czemu de facto służą tzw. "interpelacje". przede wszystkim wiem jak się kończą...

(Obserwujcie media...)

Teraz: albo chcecie być skuteczni i zrobić akcję na miarę skutecznosci Złotej Enklawy (sprawa spalarni), albo czekajcie na ODPOWIEDZI NA INTERPELACJE.

Tymczasem ja byłem wczoraj w wydziale architektury. Sekretariat pani dyrektor nie zechciał wpuścić mnie za bramki. Pod nr 9938259 złożyłem zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej. Zrobiłem to dla czystej formalności, bo odpowiedź znam. Pytanie brzmiało "czy właściciel hali przy ul. Domagały 9 złożył informację o zamiarze zmiany przeznaczenia obiektu.

PRZY OKAZJI: W MOJEJ OCENIE BARDZIEJ REALNYM PROBLEMEM DLA ZŁOCIENIA JEST INWESTYCJA GENSENWINKEL (instalacja MBA).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz: albo chcecie być skuteczni i zrobić akcję na miarę skutecznosci Złotej Enklawy (sprawa spalarni), albo czekajcie na ODPOWIEDZI NA INTERPELACJE.

Przede wszystkim skuteczność! Nie znam akcji ze spalarnią, ale skoro poskutkowało to wtedy to czemu nie zrobić czegoś podobnego z naszym problemem? Piszę się na to!

Działajmy!

Panie Marcinie co Pan proponuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marwol, jeśli chcesz jakoś pomóc, to po prostu prześlij jeszcze raz. nie wiem gdzie wysyłałaś/łeś. odpowiedziałem kazdemu kto napisał. nie jestem w stanie kojarzyć adresów mailowych (pozbawionych danych identyfikacyjnych) z nickami na forach (pozbawionych danych identyfikacyjnych). szczególnie kiedy nie przychodzą...

Piątek (22.05), godzina 20:12, prośba o raport z adresem e-mail, wiadomość wysłana na priv facebookowego profilu zgodnie z Pana instrukcją. Trudno było napisać na forum, bo zarejestrował się Pan na nim 25 maja.

rozawiał KAżDY, kto zadzwonił, lub przysłał mi nr telefonu.

pozdrawiam tych, którzy nie biadolą, tylko chcą działać realnie.

Bardzo prosiłabym również nie kwestionować wkładu innych, którzy się angażują w całą sprawę. Interpelację też trzeba napisać, jest jak najbardziej realnym działaniem. Zawsze lepiej uderzać z kilku stron w różnych formach.

Proponuję spotkanie we wtorek, około godziny 19:00 (prośba o zaproponowanie lokalizacji, może teren siłowni, jakiegoś boiska?). Jeśli ktoś ma propozycję innego terminu, jestem otwarta. Do wtorku będą jeszcze dwa dni robocze do tego by uzupełnić informacje, które już są i podjąć dodatkowe działania.

Ja ze swojej strony deklaruję, że zaproszę na nasze spotkanie Pana Karola Surówkę z Radia Kraków i spróbuję by był również ktoś ze Spółdzielni (pewnie może być trudno ze względu na porę). Wrócę z konkretną informacją w poniedziałek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na dobry początek wysłałem mailing do wszystkich zarejestrowanych użytkowników forum. Może uda się dotrzeć do osób, które z dowolnych przyczyn nie zaglądają na forum, mimo że założyły konto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wtorek, 19:00 mi pasuje jak najbardziej.

Też uważam, że zaangażowanie radnych miejskich jest potrzebne, a nawet konieczne (uderzać też trzeba do radnych wojewódzkich). Tym bardziej, że oznacza ono nie tylko pisanie interpelacji. Myślę, że ich też warto zaprosić na spotkanie we wtorek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam...należę niestety do grona wiecznie zapracowanych....Zresztą na forum zaglądam teraz rzadko- jednak jak pamiętamy wątek o powodzi i spalarni śledziło wiele osób, które zaangażowały się w sprawy....

Mam taki pomysł- jeśli ma ktoś czas to wywiesić na drzwiach do klatek schodowych krótka informacje i napisać "szerzej na forum".."spotkanie na...w dn. o godz. ...." na pewno odezwie się znów wiele osób :) Przepraszam z góry że ja nie mogę czynnie się teraz tym zająć. Dziekuje wszystkim za działania.

P.S. Po co komu kompostownia koło spalarni która jest na ukończeniu...? Czy spalarnia nie powstała po to by nie było tych małych rzemieślniczych przetwórstw odpadów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P.S. Po co komu kompostownia koło spalarni która jest na ukończeniu...? Czy spalarnia nie powstała po to by nie było tych małych rzemieślniczych przetwórstw odpadów?

Mało tego. Budowa spalarni miała wydłużyć okres funkcjonowania sławnej Baryczy, na której zresztą kompostownie również się znajdują.

P.S. zapytania wysłane przeze mnie do IMN'ów zajmujących się produkcją miedzi w procesie hydrometalurgicznym dotyczące wpływu wspomnianej produkcji na środowisko pozostały niestety bez odzewu :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również przyjdę. Nawet jeśli nie będzie tłumów, to a nuż w te kilka osób uda nam się zaplanować jakieś działania. Niemniej apeluję do wszystkich czytających, aby nie czekali aż "samo się zrobi", bo jeśli mamy coś zdziałać to musi nas być dużo. Wtorek, 19:00, proponuję pozostać przy propozycji z terenem siłowni, skoro już takowa padła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Odpowiedź na zapytanie od Pana Tadeusza Trzmiela w załączniku.

Można poprosić Pana Tadeusza o informację z jakich środków finansowane są obie inwestycje? Zwłasza śmieci, myślę, że jeśli jest to projekt z środkami UE, łatwiej będzie to zatrzymać.

Wysyłam maila z kopią na RK do tych urzędów wymienionych w piśmie z UMK. Ciekawe czy ktoś zareaguje na maila, spróbuję to też przesłać poleconym na dziennik podawczy.

Dodatkowo, jest decyzja sejmiku odnośnie gospodarki odpadami z 2013 roku gdzie lokalizacja tej inwestycji jest wskazana jako regionalna. Nie wiem czy to może tyczyć się tego pozwolenia?

http://bip.malopolska.pl/umwm/Article/get/id,60536.html

UCHWAŁA Nr XXXIII/560/13 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 25 lutego 2013 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012 roku w sprawie wykonania „Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego” przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w Brzeszczach, ul. Graniczna 48. 1.5. Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w Krakowie, ul. Półłanki 64.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodatkowo, jest decyzja sejmiku odnośnie gospodarki odpadami z 2013 roku gdzie lokalizacja tej inwestycji jest wskazana jako regionalna. Nie wiem czy to może tyczyć się tego pozwolenia?

http://bip.malopolska.pl/umwm/Article/get/id,60536.html

UCHWAŁA Nr XXXIII/560/13 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 25 lutego 2013 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012 roku w sprawie wykonania „Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego” przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w Brzeszczach, ul. Graniczna 48. 1.5. Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w Krakowie, ul. Półłanki 64.

To się ciągnie już od 2013 roku... że nikt tego wcześniej nie wyłapał...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Artykuł z Dziennika Polskiego:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Można poprosić Pana Tadeusza o informację z jakich środków finansowane są obie inwestycje? Zwłasza śmieci, myślę, że jeśli jest to projekt z środkami UE, łatwiej będzie to zatrzymać.

Zapytam, nie ma problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o treść artykułu, to... tak jak rozmawialiśmy na wczorajszym spotkaniu.

PS Mam nowy wątek (ws van Genselwinkel). Obiecujący. marwol, proszę o tel.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie mam takiej wiedzy. Jest to inwestycja podmiotu prywatnego, tym samym jest finansowana z funduszy prywatnych. Oczywiście przedsiębiorca tak jak gmina ma możliwość aplikowania o środki unijne, ale czy to zrobił nie potrafię odpowiedzieć.

z poważaniem TT

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta