Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sa takie programy jak sprawa dla reportera i expres reporterów...może trzeba się tam zwrócić im bardziej nagłośnimy sprawe tym lepiej.Przeraża mnie fakt że moje dziecko i nie tylko moje bedzie wdychać takie zanieczyszczenia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Rozumiem niepokoje części mieszkańców, choć osobiście nie ulegam panice. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie protestujecie tak zaciekle przeciwko smogowi w naszym śmierdzącym mieście, który czyni dużo większe spustoszenia w naszym organiźmie i środowisku niż fabryka miedzi. Po drugie przypominam, że nasz teren to strefa przemysłowa, więc gdzie jak nie w strefie przemysłowej mają powstawać takie zakłady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strefa przemyslowa to troche szumne okreslenie zwazywszy na to, ze prowadzi do niej jedna droga dojazdowa w tak marnym stanie. Poza tym moim zdaniem w momencie, gdy miasto pozwolilo budowac tu bloki, strefa przemyslowa stala sie sila rzeczy strefa przemyslowo-mieszkalna. Daleki jestem od paniki, ale jesli wszystko bedziemy brac na klate bez slowa sprzeciwu to miasto bedzie robic z nami co chce, nie dajac nic w zamian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Póki co jesteśmy znani w Krakowie jaki ci, któzy wszystko chcą oprotestować. Jeśli dojdzie do budowy kiedyś przystanku kolejowego to założę się, że też znajdą się tacy, którzy będą protestować przeciwko budowie. Taki już urok krakówka, protesty to sport narodowy tego śmierdzącego od smogu miasta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Póki co jesteśmy znani w Krakowie jaki ci, któzy wszystko chcą oprotestować. Jeśli dojdzie do budowy kiedyś przystanku kolejowego to założę się, że też znajdą się tacy, którzy będą protestować przeciwko budowie. Taki już urok krakówka, protesty to sport narodowy tego śmierdzącego od smogu miasta.

Rozumiem, że każdy coś chce tu napisać ale jest wiele innych wątków na tym Forum. ... W tym temacie działają już niektórzy i należy ich wesprzeć. Dzięki za walkę o przyjazne środowisko na Złocieniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam zainteresowalem się tą sprawą i rozmawiałem dziś w tej sprawie z jednym zredaktorów z Kroniki krakowskiej,i prosił o opisanie całej sprawy i przesłanie w emailu do redakcji kroniki, aby mogli zając się ta sprawą.mam jeszcze pytanie czy będą jeszce kolejne spotkania w tej sprawie?takie jak to ostatnie na siłowni osiedlowej,a jesli tak to wjakim terminie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
witam zainteresowalem się tą sprawą i rozmawiałem dziś w tej sprawie z jednym zredaktorów z Kroniki krakowskiej,i prosił o opisanie całej sprawy i przesłanie w emailu do redakcji kroniki, aby mogli zając się ta sprawą.mam jeszcze pytanie czy będą jeszce kolejne spotkania w tej sprawie?takie jak to ostatnie na siłowni osiedlowej,a jesli tak to wjakim terminie

Bardzo dobrze ze są takie osoby jak Ty na tym forum!!!ja się nie zgadzam z tym niektórzy chyba nie wiedzą co to jest i z czym się wiaże obróbka miedzi...dodam że nie ma to dobrego wpływu na nasze zdrowie...w tym momencie mamy w sumie dwa osiedla na tym terenie przemysłowym, żyje tu mnóstwo ludzi większość z dziećmi nie możemy siedzieć cicho bo kazdy bedzie nas pomijał i doprowadzimy do tego ze z pieknego zielonego osiedla zrobi się najbardziej zanieczyszczone osiedle w krakowie już wystarczy że ma chyba najgorszy dojazd i brak szkoły a dzieci chyba z milion ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam jesli ktos ma czas to mam prosbe aby opisal cała sprawe i wysłał na adres email Kroniki krakowskiej,ja niestety zaraz musze isc do pracy,a wydaje mi się ze szkoda kazdego dnia zwłoki.z tego co sie orientuje to sasiad zbiera juz podpisy przeciwko tej inwestycji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisałam jeszcze jedną interpelację w tej sprawie i widzę realną szanse cofnięcia pozwolenia.

Proszę o informację czy Wydział Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego opiniował wniosek firmy TACON o zamiarze uruchomienia ,, Instalacji do produkcji miedzi w procesie hydrometalurgicznym” przy ul. Domagały. Na tym terenie obowiązuje lokalny plan ochrony przed powodzią przyjęty uchwałą R M K z dnia 6 grudnia 2000 r w którym znajduje się zapis że w strefie wody 1 % nie wolno lokalizować inwestycji zagrażających środowisku wodnemu. W RAPORT ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO podane są negatywne skutki oddziaływania surowców stosowanych do produkcji miedzi ( granulat miedzi, tlenek miedzi, kwas siarkowy) tą technologią, na zdrowie ludzi i środowisko. Wszystkie te substancje działają bardzo toksycznie na organizmy wodne i mogą powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym.

Plan realizacji tej uciążliwej dla środowiska inwestycji budzi wielkie i uzasadnione zaniepokojenie mieszkańców osiedla Złocień i może stać się przyczyną wielkiego konfliktu. Dlatego apeluję do władz miasta o nie wyrażenie zgody na uruchomienie tak uciążliwej inwestycji na osiedlu Złocień.

Jak tylko otrzymam odpowiedź na drugą interpelację opublikuje ją na moim profilu: https://www.facebook.com/grazynafijalkowskaradnamiasta

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że tak szeroko są prowadzone działania dotyczące "afery miedzianej" :)

Chciałbym jednak zapytać drugi temat który był również przedstawiony w tym poście - czy ktoś coś wiecej wie na temat instalacji do termicznego przetwarzania odpadków ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bez przesady - uważam, że w dużej większości mieszkają na osiedlu inteligentni ludzie i jasno każdy mówi o potrzebie zbudowania tego przystanku.

Stwierdzenie, że nad wszystkim protestujemy jest mocną przesadą. A co do strefy przemysłowej, czy ktoś protestuje przeciwko firmą logistycznym, budowie zakładu Amara? Nie. Bo to działalność nieszkodliwa, i do takiej działalności można używać strefy przemysłowej zlokalizowanej w pobliżu zabudowy mieszkalnej.

Polecałabym jednak trochę poczytać o warunkach jakie te dwie inwestycje mogą nam stworzyć i jak będą oddziaływać na otoczenie.

Odnośnie instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, sprawdzamy decyzje jakie były wydawane odnośnie działalności van Gansewinkel. Cały czas mamy nadzieję, że będzie dobrze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam myslę ze w sprawie tych dwóch inwestycji,zarówno fabryki miedzi jak i firmy zamierzającej przetwarzać odpady powinniśmy protestować,np każdy z bloków powinien zebrać swoją liste z podpisami przeciwko tym dwóm infestycją,tak zeby jeden człowiek nie musiał gonić po całym osiedlu i zbierać podpisy.I takie listy z podpisami przeciwko inwestycji zanieść do spółdzielni lub przekazać radnemu znaszej dzielnicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I to jest bardzo dobry pomysł :) potrzebujemy więcej pomysłów. Jakieś propozycje formy protestu, które dałyby wyraźny sygnał o tym, że będziemy walczyć do końca?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem mieszkanką słonecznego i jak najbardziej popieram protest. Niestety co do reszty mieszkańców nie jestem pewna czy posiadają wiedzę na ten temat, że takie inwestycje mają powstać. Jakiś czas temu pisałam o tym na naszym osiedlowym forum i niestety jakiegoś specjalnego odzewu nie było. Mam nadzieję, że wynika to tylko z tego, że jednak większość mieszkańców nie korzysta z tego forum. Rozmawiałam też z naszym Administratorem, obiecał, że rozezna się w temacie ale póki co też bez odzewu :(.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
i takie małe spostrzezenie co na temat tych dwóch inwestycji myslą mieszkancy słonecznego miasteczka? czy zamierzają poprzeć nasz protest

Też jestem ze Słonecznego. Osoby, z którymi rozmawiałem również są przeciw jednej jak i drugiej inwestycji. Dałem także znać naszemu zarządcy. Dostałem informację, że porozumiał się z SM Śnieżką oraz LCC. Co do podpisów pod protestem - ktoś pisał, żeby takie listy wystawić w osiedlowych sklepach. Też byłby to jakiś pomysł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Może pasowałoby poinformować mieszkańców co się szykuje - większość nie zagląda na forum - wystarczyłoby na tablicy przy przystanku wywiesić informacje a zbiórka podpisów tak jak kiedyś można listę w blaszaku zostawić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W załączeniu opinia RDOŚ w Krakowie odnośnie instalacji "śmieciowej". Prosiłabym o zapoznanie się, jest opis procesu jaki miałby się odbywać i mowa o bioreaktorach betonowych.

[usunęłam opinię RDOŚ, czekamy na dodatkowe dokumenty, które pozwolą w połączeniu zobaczyć zagrożenie tej inwestycji]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W załączeniu opinia RDOŚ w Krakowie odnośnie instalacji "śmieciowej". Prosiłabym o zapoznanie się, jest opis procesu jaki miałby się odbywać i mowa o bioreaktorach betonowych.

Czytałam to wynika z tego że ta emisja nie zagraża środowisku...no jasne napewno według mnie emisja tych substancji które są tam wymienione...dla naszego zdrowia i środowiska nie przyniesie nic dobrego...połączmy się z Oś. Słoneczne Miasteczko i próbujmy walczyć o czyste powietrze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam wczoraj będąc na zakupach w sklepie AS zauwazyłem że pojawiła się lista protestacyjna przeciwko fabryce miedzi firmy Tacon,lista lezy zboku obok kuponów lotto,ale trzeba mieć ze sobą długopis aby się wpisać.bo ja obok listy nie zauwazyłem zadnego dlugopisu.wiec przy okazji zakupów,podpisujmy się i ratujmy przed zanieczyszczeniem i hałasem nasz Złocień

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, proponuję poprosić Ks.Proboszcza o poinformowaniu o całej sprawie parafian podczas ogłoszeń parafialny np. w zbliżającą się niedziele, a drugą listę umieścić na stoliku pod chórem przy drzwiach wejściowych-oczywiście z długopisem :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ma ktoś możliwość wydruku dużego plakatu tak przynajmniej A1?

Można zawiesić taką informację na zajezdni na słupie ogłoszeniowym z informacją żeby zajrzeć na Forum lub na FB Radnego. Wiele osób przechodzi tamtędy lub czeka na autobus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ksiądz Proboszcz może nas poinformować, ale szkoda, że nie dał nam znać o inwestycji śmieciowej ponieważ otrzymał powiadomienie z UM gdy trafił tam wniosek o pozwolenie. To było dawno temu...

Błagam, nie zapominajmy o śmieciach, od osób znających się na temacie otrzymałam informację, że inwestycja będzie bardzo śmierdząca.

Odnośnie braku szkodliwości inwestycji śmieciowej jest wiele elementów do podważenia, ale też musimy przeciw temu głośno protestować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta