Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Drodzy Mieszkańcy - czy ktoś wie jaki jest plan na "wąwóz" mieszczący się po lewej stroni osiedla? Chodzi mi o teren po lewej stronie ciągnący się wzdłuż bloków. Jest tam pas drzew. Planuję zakup mieszkania z widokiem na tę właśnie stronę, ale obawiam się, by coś niespodziewanego zaraz tam "nie wyrosło" :) Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie proszę o info. Serdecznie pozdrawiam,

Agata

• 1 month later...

Nie wiem nic na ten temat na pewno, niemniej jednak nie trudno się domyślić co tam będzie, a mianowicie ulica między osiedlem a Zodiakiem.

Wnioskuje to na podstawie faktu, ze aktualnie zostawiony jest tam zjazd z Domagały, który jest przygotowany właśnie z tamta stronę. Kiedyś gdzieś patrzyłem na plany i chyba właśnie tam miała iść droga która będzie biegła przez całe osiedle i łączyła drugą stronę czy coś takiego.

W dniu 20.06.2021 o 14:59, AgaBem napisał:

Witam,

Drodzy Mieszkańcy - czy ktoś wie jaki jest plan na "wąwóz" mieszczący się po lewej stroni osiedla? Chodzi mi o teren po lewej stronie ciągnący się wzdłuż bloków. Jest tam pas drzew. Planuję zakup mieszkania z widokiem na tę właśnie stronę, ale obawiam się, by coś niespodziewanego zaraz tam "nie wyrosło" :) Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie proszę o info. Serdecznie pozdrawiam,

Agata

Ja radziłbym nie przywiązywać się do widoku. To jest miasto w którym trwa festiwal budowy bloków. Mam kumpla któremu dewerloper obiecywał, że mu przed oknami nic nie wybudują... Niby prawda bo ten deweloper od którego kumpel mieszkanie kupił nie wybudował.... ale 2 lata później inny już tak. I z widoczku na park powstał widoczek na blok.

Co do planów na przyszłość - zawsze warto spojrzeć w plany zagospodarowania przestrzeni (obowiązujące i te które dopiero powstają) oraz listę pozwoleń na budowę w MSIP. 

Naniosłem fragment MPZP Płaszów Rybitwy na Openstreetmap. Zobaczysz tam planowane przebiegi większych dróg oraz planowane zagospodarowanie terenu. 

https://mapwarper.net/maps/58217#Preview_Rectified_Map_tab

Teren oznaczony jako MU - to teren mieszkaniowo usługowy: bloki, sklepy, itp. 

Teren oznaczony jako PU - to teren przemysłowo usługowy więc zamiast bloków - hale magazynowe czy produkcyjne

Teren U - to usługi

Teren ZP - to zieleń parkowa

Jak widzisz - wokół inwestycji o której piszesz nie ma ani kawałka zieleni więc kiedyś ktoś coś tam wybuduje na 100%.