Skocz do zawartości

Uber w Krakowie - przewóz osób

wojciecho

Rekomendowane odpowiedzi

W Krakowie ruszyła alternatywa dla przewozu osób oraz Taxi w postaci usługi UBER.

Kraków jest drugim miastem Polski po Warszawie, w którym będzie można z tego korzystać.

Poniżej kilka linków:

http://www.spidersweb.pl/2015/04/uber-ruszyl-w-krakowie.html

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/uber-wchodzi-do-krakowa-bedzie-rewolucja/hpheg1

http://www.fly4free.pl/przejazdy-uber-dostepne-rowniez-w-krakowie/

Czy ktoś ma doświadczenia z Warszawy lub innych krajów?

• 1 month later...
  • 1 month later...

kierowca kiedyś tłumaczył mi, jak działa wyliczanie opłaty za przejazd - opłata startowa jest zawsze taka sama, opłata za kilometr jest zależna od stosunku ilości osób zainteresowanych do ilości dostępnych kierowców (im więcej zainteresowanych przejazdem/kierowcę tym wyższa cena) + dodatek za porę dnia (w nocy płaci się więcej)

zawsze cena w uberze wychodzi mi o jakieś 30% taniej niż zwykłym taxi

• 2 months later...
  • 9 months later...
Gość Rzulfrydz

ICar jest najdroższy biorą prawie 2 zł za kilometr. Najtańsze jest Ekotaxi 1,60zl za km i też jedna strefa na miasto. Nawet Mega Taxi jest tańsze 1,80zl ale ICar opanował nasze osiedle.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hej, ktoś mi wyjaśni, o co chodzi z tym ekotaxi? Nie mają tabliczek "taxi" na dachach, parę miesięcy temu oznaczenia nie sugerowały, że to jest w ogóle przewóz osób. Nie korzystam z taksówek, jestem podejrzliwy wobec Ubera, ale względem eco jeszcze bardziej - to nie działa na takich samych zasadach, jak taksówki, prawda? Jest jakaś apka do tego?

Icara jak potrzebuję to nigdy nie ma. Choć kiedyś zawsze ich brałem ze względu na strefę u nas. Eco zawsze przyjeżdża, przynajmniej jak do tej pory. Wg mnie są konkurencyjni cenowo. Statusu czy to taksówka czy nie nie znam. Jaka to różnica skoro dowożą mnie tam gdzie chce i za kwotę z góry określoną?

• 2 weeks later...
Ja bym na taki przewóz na pewno się nie zdecydowała. Ci "taksówkarze" nie mają licencji.

Mnie nie interesuje licencja, ja chcę dojechać do celu za małe pieniądze.

Do tego kilka razy złapałem licencjonowanego taksówkarza na zawyżaniu cen za przejazd bądź na jechaniu dłuższą drogą, szczególnie jak ktoś startuje z dworca i jest postrzegany jako przyjezdny...

• 1 month later...

A kto Wam powiedzial, ze uber jest tańszy? To sa tylko chwyty marketnigowe.

Jeżdże na tej samej trasie, o tej samej porze kilka razy w miesiącu - zazwyczaj Icarem - płacę 29-30 zł. Skuszona "taniością" Ubera postanowiłam go wypróbować. Jechalam 3 razy, za każdym razem rachunek wynosił powyżej 32 zł. Niby nie duża różnica, ale nikt mi nie wmówi, ze jest taniej. Poza tym, nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ze uczestnicząc w wypadku, podczas przejazdu taksówką, jesteście objęci ubezpieczeniem jako pasażer. Natomast w przypadku Ubera tak nie jest. Nic by się Wam nie należało. No chyba, ze kierowca sam sobie dodatkowe ubezpieczenie wykupi...

Jedyne, z czego warto skożystać w Uberze, to darmowe, promocyjne przejazdy (pierwszy przejazd jak Ci ktoś Ubera poleci), ale ogólnie nie wiercie w cuda. Nikt nie będzie pracował poniżej kosztów.

A kto Wam powiedzial, ze uber jest tańszy? To sa tylko chwyty marketnigowe.

Jeżdże na tej samej trasie, o tej samej porze kilka razy w miesiącu - zazwyczaj Icarem - płacę 29-30 zł. Skuszona "taniością" Ubera postanowiłam go wypróbować. Jechalam 3 razy, za każdym razem rachunek wynosił powyżej 32 zł. Niby nie duża różnica, ale nikt mi nie wmówi, ze jest taniej. Poza tym, nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ze uczestnicząc w wypadku, podczas przejazdu taksówką, jesteście objęci ubezpieczeniem jako pasażer. Natomast w przypadku Ubera tak nie jest. Nic by się Wam nie należało. No chyba, ze kierowca sam sobie dodatkowe ubezpieczenie wykupi...

Jedyne, z czego warto skożystać w Uberze, to darmowe, promocyjne przejazdy (pierwszy przejazd jak Ci ktoś Ubera poleci), ale ogólnie nie wiercie w cuda. Nikt nie będzie pracował poniżej kosztów.

Brzmisz trochę jakbyś była taksówkarzem :)

Generalnie - skoro w Uberze nie jest taniej to dlaczego taksówkarze tak nienawidzą kierowców Ubera? Dlaczego niszczą ich samochody?

:) Nie, nie jestem taksówkarzem. Nawet nie znam specjalnie nikogo, kto jest :)

Po prostu stwierdzam fakty. Zanim w coś uwierze, ze jest fantastyczne - sprawdzam to. A czemu taksiarze nie lubią Uberowców, to już by pewnie ich trzeba by spytać. Może się po prostu boją....

:) Nie, nie jestem taksówkarzem. Nawet nie znam specjalnie nikogo, kto jest :)

Po prostu stwierdzam fakty. Zanim w coś uwierze, ze jest fantastyczne - sprawdzam to. A czemu taksiarze nie lubią Uberowców, to już by pewnie ich trzeba by spytać. Może się po prostu boją....

W sumie to wszystko zależy od tego kiedy jedziesz. Jazda Uberem (ale i Traficarem) jest trochę jak losowanie. Cena zależy w dużej mierze od tego czy utkwimy w jakimś korku czy nie.

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja też polecam traficar.

Na osiedlu widać coraz więcej autek. Dzisiaj rano były 4 po stronie Śnieżki i jedno po stronie LCC.

Korzystałem kilka razy do tej pory i zawsze wynosiło mnie mniej więcej 1/2 - 1/3 ceny taksówki. Autka czyste, sprawne i nie trzeba słuchać narzekania taksówkarza.

• 1 month later...
Warto sprawdzić jak to wygląda na darmowym przejeździe.

Tak samo, kierowca w Uberze nie wie czy jedziesz z bonusem 15 zł, czy normalnie. On dostanie i tak kase zgodnie ze swoją umową, to Uber robi Ci rabat. Ja niezmiennie z okolic rynku głównego płacę zawsze w granicy 23-27 zł Uberem.