Skocz do zawartości

Skrzyżowanie Półłanki-Bieżanowska-Sucharskiego - organizacja

Rekomendowane odpowiedzi

• 8 months later...
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Współczuję samochodom jadącym od strony kokotowa z rana... Mając drogę z pierwszeństwem były tam kolejki do skrętu w Półanki, to co będzie jak będą musieli jeszcze przepuszczać tych z bieżanowa?

Według mnie to jedynym rozwiązaniem jest rondo.

Kolejki to były dlatego, że cała Półłanki stoi. I czy będzie rondo czy nie rondo to nic się nie zmienia. Półłanki stoi.

DOKŁADNIE. Największym wg. mnie problemem Złocienia jest ta obsr....na ul. Półłanki. :( Wąska, ohydna, rozwalona, bez poboczy i chodników, z TRZEMA szlabanami, która jest jedyną drogą jaka można się wydostać z osiedla a przez którą wali cały ruch na Hutę i z powrotem...załamka. Czy jest szansa że to się kiedyś zmieni?! Przepraszam puściły mi trochę nerwy :(

Współczuję samochodom jadącym od strony kokotowa z rana... Mając drogę z pierwszeństwem były tam kolejki do skrętu w Półanki, to co będzie jak będą musieli jeszcze przepuszczać tych z bieżanowa?

Według mnie to jedynym rozwiązaniem jest rondo.

Jak będzie udostępniona do ruchu (o ile już nie jest, miała być otwarta przed wakacjami) nowa droga łącząca ul. Śliwiaka z Brzegami, to jadący od strony Kokotowa niekoniecznie muszą się pchać na zakorkowaną Półłanki.

Ja już parę razy jechałem nową drogą przez Brzegi (pomimo że wówczas jeszcze zamkniętej). Dało się przejechać po ŚDM pewnie ją otworzą i może nieco odetchniemy.

Co do naszego skrzyżowania jak wszyscy wiedzą postawili znaki że od 1 sierpnia zmiana organizacji ruchu. Pisałem na wiosnę jeszcze pismo do ZIKiTu o wyjaśnienie na jakim etapie jest ta zmiana - do dziś bez odpowiedzi, ale jak widać coś zrobili.

Mam nadzieję że STOP zniknie i będzie tak jak przed laty że od Sucharskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwo i że mocno to usprawni ruch na Półłanki.

Co do tych wszystkich samochodów, które jadą od wiosek Sucharskiego w kierunku Małej Góry - te auta wcale nie będą musiały stać w korku, wystarczy że pojadą w ulicę Jędrzejczyka - Popiełuszki - Korepty. Tamtędy swobodnie można jechać i nie muszą się pchać na mocno obciążone skrzyżowanie z Półłanki.

• 2 weeks later...

Witam,

Droga będzie od bladego świtu pełnić funkcję strefy zamieszkania (Sucharskiego,Jasieńskiego,Bieżanowska) aby umożliwić wędrówkę młodym na Brzegi wzdłuż całej ulicy. Sobota wieczór natomiast odetnie nas od Lipska Surzyckiego Rybitwy Śliwiaka tu mamy całkowite wykluczenie ruchu przemarsz pielgrzymów na czuwanie nocne.

jechałem teraz rowerem, widziałem nowe znaki o "strefie zamieszkania" na bieżanowskiej, widac unik co do demontowania progów, w końcu stryjek po znajomosci musi na nich zarobić, ale cieszy mnie to, skończy sie parkowanie na chodnikach w miejscach nie wyznaczonych jako parking :D

Gdzie ty żyjesz? Przecież te znaki związane są z ŚDM. 1 sierpnia znikną.

• 3 weeks later...

Dowiedziałem się od znajomego, iż mieszkańcom Starego Bieżanowa bardzo nie podoba się zmiana organizacji, są wściekli na "radnego ze Złocienia", który przeforsował sprawę w ZIKicie i chcą poprzez swoich radnych wymóc w urzędzie powrót do wcześniejszego układu skrzyżowania. Nie wiem czy i z naszej strony nie przydałby się jakiś ruch wyprzedzający...

No tak, oczywiście, że na logikę i "na statystykę" ruch samochodowy i komunikacyjny jest właśnie na Półłanki większy; nie mniej jak w to wmiesza się polityka lokalna...

Moim zdaniem ustawienie 12 progów co 100 metrów na Bieżanowskiej było właśnie dobrym przykładem takiej złej inicjatywy.

Dowiedziałem się od znajomego, iż mieszkańcom Starego Bieżanowa bardzo nie podoba się zmiana organizacji, są wściekli na "radnego ze Złocienia", który przeforsował sprawę w ZIKicie i chcą poprzez swoich radnych wymóc w urzędzie powrót do wcześniejszego układu skrzyżowania. Nie wiem czy i z naszej strony nie przydałby się jakiś ruch wyprzedzający...

A niech będą! Przed zmianami zamknięcie przejazdów generowało korek na 15 minut.

Mieszkańcy Starego Bieżanowa mają co najmniej kilka dróg alternatywnych do Sucharskiego / Bieżanowskiej. Mieszkańcy Koktowa, Węgrzc i innych Podłęży - mogą jechać przez Brzegi.

Nie może być tak, że zawsze to my jesteśmy dymani. Lepszy korek na 5 samochodów na Sucharskiego niż na 500 na Półłanki.

Wojciecho, albo zostałeś radnym i nic o tym nie wiesz, albo mieszkańcy starego Bieżanowa nie są na bieżąco :)

Ruch był przeliczony i jakiś miesiąc lub dwa później pojawiły się znaki o zmianie organizacji. Jeśli mieszkańcy starego Bieżanowa nie są zadowoleni, mogą przenieść swoje domy - taka złota rada zasłyszana u naszego prezydenta ;)

Wojciecho, albo zostałeś radnym i nic o tym nie wiesz, albo mieszkańcy starego Bieżanowa nie są na bieżąco :)

Ruch był przeliczony i jakiś miesiąc lub dwa później pojawiły się znaki o zmianie organizacji. Jeśli mieszkańcy starego Bieżanowa nie są zadowoleni, mogą przenieść swoje domy - taka złota rada zasłyszana u naszego prezydenta ;)

LUBIĘ TO ! :):):):):):)

Od strony Sucharskiego jest alternatywa dla przejazdu. Od pollanki nie ma. A poza tym, to czy ktoś nie pisał że obecny stan jest POWROTEM do stanu który był tu wcześniej?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka