Skocz do zawartości
Mieszkaniec

Bieganie

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ściśle związany z bieganiem, moje pytanie do "uklepywaczy chodników" jakie polecacie ścieżki biegowe ze Złocienia ?

czy od ul. Złocieniowej ? czy wzdłuż prywatnej drogi pkp ? ulicą przez przejazdy ? Dłuższe wybiegania się szykują a trenować trzeba :) proszę o informację gdzie biegacie. Z czasem fajnie będzie utworzyć jakąś grupkę trenujących z tego co zaobserwowałem mimo smogu zimna można spotkać wiele osób biegających po osiedlu i nie do monopolowego :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Biegaj tam gdzie Cię dusza poniesie;)

Ja bym wybrał łąki na północ od osiedla (jeśli lubisz miękki grunt).

Kiedyś można było do woli biegać wzdłuż ogrodzenia Telefoniki i dalej ale teraz pozagradzali tam te tereny.

Bieganie po asfalnie nie służy stawom.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jakie jeszcze inne trasy polecacie?

Ze Złocienia najbardziej lubiłem biegać do góry od Złocieniowej "domkami" do autostrady i tam wzdłuż ekranów w ciszy spokoju robić interwały,dłuższe wybiegania itp. bardzo lubię pętle 11km 100 m do małej góry kółeczko-biedronka-wielicka-tesco-do góry Lidl komisariat, i powrót na osiedle od Złocieniowej.

Raz biegłem zimą około 21 przez strzeżoną drogę PKP od Półanki to był najgorszy a zarazem najszybszy odcinek w moim życiu chyba :) mało przyjemny dziwne doświadczenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja polecam nowo odkryta trase - Brzegi. Od nas tylko 2 km a tam mozna trzepac kilometry ile sie chce, Nawet po ciemku, bo drogi sa asfaltowe i oswietlone. Polecam szczegolnie z racji na otwrta przetrzen, mniejszy smog, plaska trase, brak ruchu samochodowego no i male oblezenie przez ludzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja polecam nowo odkryta trase - Brzegi. Od nas tylko 2 km a tam mozna trzepac kilometry ile sie chce, Nawet po ciemku, bo drogi sa asfaltowe i oswietlone. Polecam szczegolnie z racji na otwrta przetrzen, mniejszy smog, plaska trase, brak ruchu samochodowego no i male oblezenie przez ludzi.

Tzn. gdzie konkretnie, może jakaś mapka? Tylko 2 km tzn. że trzeba dojść te 2 km żeby się zaczęły te drogi o których piszesz? Sorry za może nieco głupie pytania :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba się dostać w okolice stacji PKP Kokotów i przejść przez tory (z południa na północ). Dostać się tam można przez Sucharskiego a potem Zarzyckiego. Ten odcinek to właśnie około 2 kilometry.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A gdyby tak był deptak/chodnik wzdłuż Serafy aż pod S7 to nie byłoby problemu ... a tak to na około albo przez budowę Słonecznego Miasteczka.

Osobiście lubię zrobić sobie rundkę na Stary Bieżanów, pod Magillo, drożdżownią, aż pod autostradę A4. Dla bardziej ambitnych można wyskoczyć jeszcze do Wieliczki, ale tam to już pooood góóóóręęę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szanowni Biegacze i aspirujący na Biegaczy oraz każdy zainteresowany tematem...
Z racji poszukiwania nowych tras biegowych wokół osiedla oraz może bliższego poznania środowiska biegowego na osiedlu (a wielu biegających mijam na co dzień), pojawiła się myśl "technologiczna" , aby wykorzystać możliwość jaką dają nam aplikacje do utworzenia lokalnej grupy. Temat z mojej strony jest totalnie amatorski - biegam bo lubię, nie znam się na interwałach, beztlenowości, zakwaszeniu, itp rzeczach... ale proponuję stworzenie lokalnego grona dla amatorów oraz tych z większym bagażem kilometrów/zaawansowanych, znających się na rzeczy i tych nie znających, chcących poznać nowe miejsca wokół osiedla lub może te dalsze, może szukających nutki rywalizacji...Jednym słowem każdego zainteresowanego...

"Program pilotażowy" rozpoczynam od Stravy - gdyż sam z niej korzystam - poniżej link . 

https://www.strava.com/clubs/zloocien

Wszystkich zainteresowanych zapraszam.  Rzucajcie pomysłami - może macie lepszy pomysł na realizacje.

Edytowane przez Shado

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze a może by tak wrócić do biegania :D ehh to były piękne czasy człowiek biegł wolny jak ptak odcinał się od problemów i myśli negatywnych uruchamiał na treningu wyspecjalizowane narządy i komórki do złapania tego pięknego "haju" kto miał trochę km w nogach ten  zna tzw. odlot biegacza :P lata i tysiące km wydeptanych ścieżek powoduje że po takim odstawieniu takiego draga często pojawia się chęć powrotu :) jeszcze jak widzę przestrzenie na Brzegach do hasania to aż trampki z szafki wypadają :) ehh może wygram z lenistwem bo do braku czasu to lepiej się nie przyznawać na wszystko jest czas tylko kwestia organizacji... ehh

Trzymajcie się brać biegaczy/ek 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Franzz w takim razie post motywacyjny. Racja Brzegi są genialne tym bardziej że nie wiesz jaki widokiem Cię zaskoczą. Ruszając cztery..... kończyny można raz dwa dotrzeć nad "morze".  Dla wszystkich potrzebujących bodźca do pierwszego kroku, łapcie fotki z dzisiaj...i lecimy🏃😉

IMG_20180630_195701.thumb.jpg.9242e26eb63cf9546245ea624dafc9cc.jpgIMG_20180630_200452.thumb.jpg.c070d895f95cf864c9ff38d5559ac0c4.jpgIMG_20180630_200301.thumb.jpg.67534e2a8e7517d0b3669d6554710cea.jpg

Edytowane przez Shado

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do stravy sie zapisalem, a moze faktycznie moznaby sie w ktorys dzien (niekoniecznie weekend umowic na dluzsze wybieganie? - ja i tak musze zaczac robic 3 h treningu. Ja z mojej strony polecam: Brzegi (dookola wychodzi prawie 20km) W zdluz autostrady w strone Tarnowa (do pierwszego parkingu kolo 12km w jedna strone), pagorki (gorka w strone Wieliczki - mozna sie zmeczyc do woli). Tempo to 430-5/km w zaleznosci od tygodnia.

Ktos chetny?

Ewentualnie mozna sie tez spootkac na towarzyska Dyche - na Brzegi i z powrotem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chętny ale na towarzyską dychę. Tempo raczej 5 i nieco ponad więc dla Ciebie będzie to czysta rekreacja :) Wtorek 10.07.  godz 19 - start siłownia Śnieżki będzie okey? 

Kto jeszcze chętny??    Jeśli termin nie pasuje to dajcie znać ustalimy kolejne ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chętnie Sąsiadom/kom potowarzyszę kiedyś ale na 2 kółkach :p (mam sakwy;)) i może z mężem jak termin zgra się z pracą.
10 niestety nie dam rady
13,14 ,19,27,28?:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety z powodów zawodowych na ostatnia chwilę wtorkowe bieganie muszę  odpuścić :(:( czy ktoś jest/był?

Czwartek chętnie. Ale również w okolicach godz 19

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 5.07.2018 o 15:24, Jagnieś napisał:

Chętnie Sąsiadom/kom potowarzyszę kiedyś ale na 2 kółkach 😛 (mam sakwy;)) i może z mężem jak termin zgra się z pracą.
10 niestety nie dam rady
13,14 ,19,27,28?:)

Świetnie także wstępnie również 14-tego :)  z racji że do soboty jeszcze daleko to  jakie propozycje godzinowe? 

Jeśli chodzi o dwa kółka to również odpalam temat jak dla biegania :
https://www.strava.com/clubs/zloocienbike

Oficjalny post pojawi się w wolnej chwili jeszcze przed weekendem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja przepraszam, ale dzisiaj niestety musialem zmienic plany, oklo 20 bede katowal interwaly na brzegach, tempo ponizej 4m na km. W weekned tez odpadam, bo niestety wyjezdzam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A biega ktoś "terenowo"?

Rozglądam się za leśnymi trasami w naszej okolicy i jedynie co mi przychodzi do głowy, to tzw. "Trupi Lasek" pomiędzy Wieliczką i Baryczem. Bliżej jest chyba ten lasek na Brzegach, pomiędzy torami a nowym asfaltem. Tylko nie wiem, czy są tam w ogóle jakieś ścieżki? Był ktoś? Da się tam pobiegać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Djinn jak masz na mysli miekkie podloze to mozna latac brzegiem Serafy na brzegach, ja tam powoli wydreptuje sciezke, aczkolwiek jest duzo kep trawy i jak jest rosa to troche mokro w butach. kolejny taki tern w poblizu to chyba sciezkqa w kolo Bagrow, a pozniej to juz Puszcza Niepolomicka. Poza tym to raczej jakichs wiekszych laskow nie ma. A sorki jest jeszcze sciezka wzdluz Wisly (jak pojedziesz Polanki w strone Huty, to za mostem w lewo jest pociagnieta sciezka typowo terenowa).

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 14.11.2018 o 10:40, eliot41 napisał:

A sorki jest jeszcze sciezka wzdluz Wisly (jak pojedziesz Polanki w strone Huty, to za mostem w lewo jest pociagnieta sciezka typowo terenowa).

To jest Sciezka rowerowa!!!!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta