Skocz do zawartości

Budynek B14/B15

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy kupić z Mężem mieszkanie w bloku B14. Wyjście z salonu jest na tą część wspólną, zieloną. Czy to jedyne bloki, które mają takie rozwiązanie? Czy są już na tym osiedlu takie rozwiązania? Trochę nas to odstrasza, że dużo sąsiadów może sobie bez problemu do nas wejść przez balkon. Nie mówiac o tym, że w takiej zamkniętej powierzchni każde słowo sąsiada będzie się bardzo niosło po innych :-)

Jak sądzicie? Macie doświadczenia z takim rozwiązaniem?

Gość MisiekW

Nie wiem o jakich budynkach mówisz bo nie wrzuciłaś żadnego obrazka czy planu, ale wydaje mi się że nie tylko. W bloku 14/16/18 od strony parkingu (vis a vis płotu Śnieżki) jest coś takiego. Dokładnie tak, sąsiad mieszka niemal na Twoim balkonie. Wyjdziesz na taras to jesteś na "dziedzińcu", słychać wszystko. Moim zdaniem bezsensu, ale co kto woli. Jeśli chcecie mieć taras to szukałbym takiego który nie wychodzi na część wspólną.

Nie jest to jakieś uciążliwe jeśli się kumplujesz mocno z tymi sąsiadami ;) 

image.thumb.png.d9a3a4586dddeeefbf7b81be193b041c.png

Wypowiem się bo akurat mieszkam w bloku 14, chociaż na 3 piętrze:) Natomiast obserwuję co się dzieje, bo mam balkon od strony wewnętrznej. Generalnie na "placyku" panuje bardzo luźna atmosfera, dzieciaki z poszczególnych tarasików bawią się ze sobą, sąsiedzi często wpadają do siebie pogadać itp. Jeśli ktoś ma duszę introwertyka i chciałby na tarasiku poleżeć sam w ciszy to zdecydowanie odradzam. Jeśli ktoś lubi mieć znajomych blisko i móc wyjść pogadać na kawkę w każdej chwili, to będzie super. Na pewno nie jest tak, że ludzie sobie sami wchodzą bez zaproszenia. Obserwuję raczej poszanowanie dla granic każdej osoby.

Jeśli chodzi o odgłosy, to oczywiście się niesie, zwłaszcza jak wieczorami w lecie np. ktoś dłużej siedzi i rozmawia głośno. Ale to samo można powiedzieć o boisku (jego róg widać na zdjęciu nad blokiem 14, ciemnozielony trójkąt), które jest całą wiosnę i lato oblegane przez dzieciaki i też się niesie w blokach przylegających do niego - taki urok osiedli.

Mieszkam w mieszkaniu z tarasikiem i jestem zadowolona ale jak już wcześniej wspomniano, mam fajnych sąsiadów ogólnie lubię towarzystwo. Wiem że niektórzy poustawiali wysokie parkany i mają więcej prywatności ale mniej światła. W wakacje rzeczywiście bywa głośno, ale nie jest to bardzo uciążliwe poza niektórymi incydentami.

• 2 months later...

Z mężem kupiliśmy mieszkanie w bloku 14, balkon na część wspólną. Obecnie mieszkamy również w mieszkaniu z taką opcją i nie jest to tak męczące jak się wydaje. U nas jest więcej ludzi i dopiero się niesie😁także my myślimy że to może być fajne rozwiązanie. 😊

• 1 month later...
  • 2 months later...
20 godzin temu, Nawril napisał:

Czy ktoś wie co to za zacieki oraz biała substancja na 3 zdjęciu? Widzieliśmy to w kilku miejscach na bloku. Podejrzewam że wilgoć ale nie znam się na tym.

Woda na budowie występuje raczej dość "powszechnie"... zanim ten budynek zostanie skończony - wyschnie. A potem na nowo zaleje to deszcz.... raczej nie szukałbym "dziury w całym"

• 7 months later...

Mam pytanie. 

Czy jako przyszli mieszkancy blokow "B 14 - 15" dostaliscie Panstwo emaila dotyczacego nastepnej transzy za mieszkanie? Kolejny etap mial byc rozliczany do konca lutego, jest kwiecien, i zastanawiam sie czy cos przeoczylem,czy jest jakies przesuniecie w terminach?

Zgodnie z informacją od developera do maja wszyscy podwykonawcy mają zakończyć roboty. Zostają pozostałe miesiące na "dopieszczenie" i dostanie pozwoleń od miasta. 

Także przed świętami nie chcieli nas ścigać o kolejną transze. 

Rozmawiałam z właścicielem mieszkania b24 i okazało się że dostali swoje mieszkania 3 miesiące wcześniej 😊 więc jakaś nadzieja jest. 

W dniu 5.04.2021 o 21:00, Przemek napisał:

Mam pytanie. 

Czy jako przyszli mieszkancy blokow "B 14 - 15" dostaliscie Panstwo emaila dotyczacego nastepnej transzy za mieszkanie? Kolejny etap mial byc rozliczany do konca lutego, jest kwiecien, i zastanawiam sie czy cos przeoczylem,czy jest jakies przesuniecie w terminach?

Zawiadomienia "powinny" być w tym tygodniu :) informacja od Develii

• Like 1

Witam serdecznie,

ja również kontaktowałem się w tej sprawie ponad miesiąc temu. Otrzymałem wówczas informację:
"ze względu na warunki atmosferyczne panujące w styczniu i lutym nie byliśmy w stanie ukończyć elewacji w tarminie. W najbliższych dniach zostanie ukończona, wezwanie do płatności będzie w okolicach połowy marca". 
Po połowie marca zwróciłem się z zapytaniem bardziej szczegółowym, czy elewacja budynku została już zakończona. Otrzymałem potwierdzenie ukończenia. Jednak brak wpisu Inspektora Nadzoru. Ponadto słusznie zwrócono mi uwagę, że "terminy poszczególnych podetapów, jakie są podane w umowie są to terminy szacunkowe".
Także musimy czekać spokojnie.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Można się dowiedzieć, na kiedy Develia planuje zakończenie budowy tych budynków? Pytam bo jestem ciekaw kiedy najemcy lokalów ruszą z ich urządzaniem. Fajnie byłoby  dożyć jakiegoś sklepu po tej stronie płotu. :) 

• 3 months later...

Witam Sasiadów,
mam pytanie:
Ostatniego dnia sierpnia 2020 odebralem mieszkanie.
Ostatnio bylem u notariusza na Masarskiej.
I chcialem spytac dlaczego na mnie spadla oplata przeksztalceniowa dotyczaca udzialu w bloku za lata 2022-2040 ? I dlaczego deweloper nie oplacil tego? 
Pytam, bo rodzina kupowala mieszkanie w Krakowie, od innego dewelopera w 2018 roku i nie bylo tego typu oplaty.
Wszystkich mieszkaców kupujacych mieszkania od Develii dotyczy takie cos?
Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich. 

• 1 month later...
3 godziny temu, ja_mate napisał:

Cześć! Jak idą odbiory? Jest tu ktoś kto już odebrał? :)

Czesc. W moim przypadku wszystko zajelo 45 minut. Bardzo sprawnie. To co zostalo zgloszone do poprawy na przegladzie lokatorskim zostalo poprawione. Dostaniesz teczke z informacjami, ale jest to wszystko to samo co dostales(as) w mailu. Liczniki zostana spisane, kaloryfery grzeja :), wiec nic tylko podpisac umowe z Polenergia i mozna zaczynac remont. Z tego co widzialem wczoraj i dzis, biorac pod uwage ze jeszcze nawet polowa nie odebrala, to sporo osob nie moglo sie doczekac mieszkania bo ostro wzieli sie do roboty:)

Pozdrawiam