Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy kupić z Mężem mieszkanie w bloku B14. Wyjście z salonu jest na tą część wspólną, zieloną. Czy to jedyne bloki, które mają takie rozwiązanie? Czy są już na tym osiedlu takie rozwiązania? Trochę nas to odstrasza, że dużo sąsiadów może sobie bez problemu do nas wejść przez balkon. Nie mówiac o tym, że w takiej zamkniętej powierzchni każde słowo sąsiada będzie się bardzo niosło po innych :-)

Jak sądzicie? Macie doświadczenia z takim rozwiązaniem?

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

Nie wiem o jakich budynkach mówisz bo nie wrzuciłaś żadnego obrazka czy planu, ale wydaje mi się że nie tylko. W bloku 14/16/18 od strony parkingu (vis a vis płotu Śnieżki) jest coś takiego. Dokładnie tak, sąsiad mieszka niemal na Twoim balkonie. Wyjdziesz na taras to jesteś na "dziedzińcu", słychać wszystko. Moim zdaniem bezsensu, ale co kto woli. Jeśli chcecie mieć taras to szukałbym takiego który nie wychodzi na część wspólną.

Nie jest to jakieś uciążliwe jeśli się kumplujesz mocno z tymi sąsiadami ;) 

image.thumb.png.d9a3a4586dddeeefbf7b81be193b041c.png

Odnośnik do posta

Wypowiem się bo akurat mieszkam w bloku 14, chociaż na 3 piętrze:) Natomiast obserwuję co się dzieje, bo mam balkon od strony wewnętrznej. Generalnie na "placyku" panuje bardzo luźna atmosfera, dzieciaki z poszczególnych tarasików bawią się ze sobą, sąsiedzi często wpadają do siebie pogadać itp. Jeśli ktoś ma duszę introwertyka i chciałby na tarasiku poleżeć sam w ciszy to zdecydowanie odradzam. Jeśli ktoś lubi mieć znajomych blisko i móc wyjść pogadać na kawkę w każdej chwili, to będzie super. Na pewno nie jest tak, że ludzie sobie sami wchodzą bez zaproszenia. Obserwuję raczej poszanowanie dla granic każdej osoby.

Jeśli chodzi o odgłosy, to oczywiście się niesie, zwłaszcza jak wieczorami w lecie np. ktoś dłużej siedzi i rozmawia głośno. Ale to samo można powiedzieć o boisku (jego róg widać na zdjęciu nad blokiem 14, ciemnozielony trójkąt), które jest całą wiosnę i lato oblegane przez dzieciaki i też się niesie w blokach przylegających do niego - taki urok osiedli.

Odnośnik do posta

Mieszkam w mieszkaniu z tarasikiem i jestem zadowolona ale jak już wcześniej wspomniano, mam fajnych sąsiadów ogólnie lubię towarzystwo. Wiem że niektórzy poustawiali wysokie parkany i mają więcej prywatności ale mniej światła. W wakacje rzeczywiście bywa głośno, ale nie jest to bardzo uciążliwe poza niektórymi incydentami.

Odnośnik do posta
  • 2 months later...

Z mężem kupiliśmy mieszkanie w bloku 14, balkon na część wspólną. Obecnie mieszkamy również w mieszkaniu z taką opcją i nie jest to tak męczące jak się wydaje. U nas jest więcej ludzi i dopiero się niesie😁także my myślimy że to może być fajne rozwiązanie. 😊

Odnośnik do posta
  • 1 month later...
  • 2 months later...
20 godzin temu, Nawril napisał:

Czy ktoś wie co to za zacieki oraz biała substancja na 3 zdjęciu? Widzieliśmy to w kilku miejscach na bloku. Podejrzewam że wilgoć ale nie znam się na tym.

Woda na budowie występuje raczej dość "powszechnie"... zanim ten budynek zostanie skończony - wyschnie. A potem na nowo zaleje to deszcz.... raczej nie szukałbym "dziury w całym"

Odnośnik do posta