Skocz do zawartości

Przychodnia na Złocieniu

Rekomendowane odpowiedzi

• 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pomyślałem, że może się komuś przydać:

Poradnia Lekarza Rodzinnego

telefon: (12) 385 31 30

telefon: (12) 385 31 40

Lek.med. Kinga Żarów-Skorupa specjalista pediatra

PON 8:15 – 14:15 (wizyty domowe 14:15-15:50)

WT 8:15 – 14:15 (wizyty domowe 14:15-15:50)

ŚR 12:30 – 17:30 (wizyty domowe 10:25-12:30)

CZW 10:00 – 15:30 (wizyty domowe 15:30-17:35)

PT 8:15 – 14:15 (wizyty domowe 14:15-15:50)

Dziecko Chore

PON 8:15 – 14:15

WT 8:15 – 10:15

ŚR 16:00 – 17:30

CZW 10:00 – 13:15

PT 8:15 – 14:15

Dziecko Zdrowe

PON -

WT 10:30 – 14:15

ŚR 12:25 – 15:45

CZW 13:30 – 15:30

PT –

Lek.med. Elżbieta Wawszczyk-Zawisz specjalista chorób wewnętrznych

PON 8:00 – 09:30

WT 8:00 – 13:30 (wizyty domowe 13:30-14:15)

ŚR 10:00 – 11:45

CZW 13:30 – 18:00 (wizyty domowe 12:00-13:30)

PT 8:00 – 13:30 (wizyty domowe 13:30-14:00)

• 4 months later...

Troszkę się nam osiedle rozbudowało i dzieci jest dużo. Uważam że jeden pediatra, który przyjmuję w jakichś dziwnych godzinach jak w przychodni na wsi to za mało. Po za tym lekarz rodzinny w poniedziałki od 8 do 9.30 to jakaś kpina. I nie można się tłumaczyć że to z braku pacjentów. Brak pacjentów może być z beznadziejnej przychodni. Tu słowa kieruję do radnego naszego aby zadziałał w tym temacie, wiem że mieszka Pan na osiedlu i zapewne posiada dzieci. Czy jest Pan zadowolony z opieki medycznej na osiedlu? Szczerze wątpię i sądzę że jest więcej ludzi niezadowolonych. Mieszkam tu 6 lat i nie widzę odrobiny poprawy.

Nie, nie jestem zadowolony z opieki medycznej, ale cieszę się z tego, że w ogóle jest. W tej sprawie interweniowałem razem z radnym Szymańskim wielokrotnie, a w szczególności kiedy z przychodni zrezygnowano z Pani doktor Grabczyńskiej-Amborskiej. Niestety, ale żadne z naszych próśb, gróźb i merytorycznych rozmów nie zmieniło sytuacji. Z prostej przyczyny: przychodnia jest prywatna (filia Centrum Medycyny Profilaktycznej) i nie podlega zarządowi jednostek miejskich.

Ponadto z braku pacjentów może nie można się tłumaczyć, ale z ilości osób zapisanych do przychodni już tak, gdyby każdy z osiedla przynależał do CMP byłoby łatwiej, a tak nie jest.

ludzie sie nie zapisują bo widzą że nie warto. A może jest szansa na otwarcie placówki państwowej bo osiedle się rozwija dochodzi mieszkańców a zwłaszcza dzieci. Sam z dziećmi stoję nieraz w kolejkach albo jadę do innej przychodni, często prywatnie bo nie ma warunków. I chodzi mi przede wszystkim o pediatrę bo dorosły jeszcze jakoś wytrzyma a dziecko powinno mieć dostęp ad hoc. Teraz jest okres przedwyborczy, jest budżet obywatelski można by coś na tym ugrać.

A może jest szansa na otwarcie placówki państwowej bo osiedle się rozwija dochodzi mieszkańców a zwłaszcza dzieci.[/qoute]

Państwowej czyli jakiej? Przecież wszystkie przychodnie są niepubliczne (NZOZ) i mają umowy z NFZ. Czyli są prywatne. Całkowicie publiczne (SP ZOZ) to są chyba szpitale...

Teraz jest okres przedwyborczy, jest budżet obywatelski można by coś na tym ugrać.

Budżet obywatelski jest zamknięty. Nie można zgłaszać nowych projektów.

Nie, nie jestem zadowolony z opieki medycznej, ale cieszę się z tego, że w ogóle jest. W tej sprawie interweniowałem razem z radnym Szymańskim wielokrotnie, a w szczególności kiedy z przychodni zrezygnowano z Pani doktor Grabczyńskiej-Amborskiej. Niestety, ale żadne z naszych próśb, gróźb i merytorycznych rozmów nie zmieniło sytuacji. Z prostej przyczyny: przychodnia jest prywatna (filia Centrum Medycyny Profilaktycznej) i nie podlega zarządowi jednostek miejskich.

Ponadto z braku pacjentów może nie można się tłumaczyć, ale z ilości osób zapisanych do przychodni już tak, gdyby każdy z osiedla przynależał do CMP byłoby łatwiej, a tak nie jest.

Opieka medyczna w naszej przychodni to kpina. Razem z męzem bylismy zapisani do przychodni od początku jej powstania. Z roku na rok było coraz gorzej. Milczeniem pomine poziom leczenia, główny problem to przede wszystkim mozliwośc dostania się do lekarza. Niestety miarka sie przebrała i przepisaliśmy się do przychodni na Popiełuszki. Dzwonie rano, rejestruję się i w tym samym dniu jestem na wizycie - a nie tygoniowe zapisy z łaską. A przychodnia na Popiełuszki ma ogromne obłożenie pacjentów.

I da się.

Ta "Przychodnia" to jakaś kpina! Głównie jeśli chodzi o rejestrację i godziny przyjmowania przez lekarzy. Miałam dzieci tam zapisane i wielokrotnie byłam zmuszona tam się z nimi udać. Dodzwonić się tam rano, to jak wygrana w TotoLotka! Dziecko z gorączką 39st. a mama zamiast się nim zająć to pół dnia wisi na telefonie licząc, że Szanowne Panie odbiorą telefon. Niejednokrotnie zdarzało się, że musiałam wsiąść w auto albo poprosić koleżankę, żeby tam podeszła i zapisała mi dziecko na wizytę. Panie z łaską wpisywały, no bo skoro gorączkuje, ale słyszałam zawsze: "mamy tyle pacjentów dzisiaj ... no ale niech Pani przyjdzie". Żenujące jest również to, że w godzinach popołudniowych pediatry nie ma! Mając starsze dziecko chore muszę brać niemowlaka (który jest zdrowy) i iść do przychodni, bo nie ma opcji, żeby mąż poszedł po pracy o 17:00. W konsekwencji zabrałam dzieci z tej przychodni, wolę dojechać kilka minut dalej ale mieć pewność, że zawsze ktoś odbierze telefon, lekarz udzieli nawet porady przez telefon, a godziny przyjęć pediatrów od 8:00 - 18:00.

Tak więc panowie radni widzicie ile jest do zrobienia na naszym osiedlu. Nie jestem sam z negatywną opinią o przychodni i nie przyjmuję tłumaczenia że się nie da bo jest prywatna. Trzeba zacząć działać, może Śnieżka powinna wypowiedzieć najem tej placówce a wynająć innej? Tak gdybam tylko, ale coś trzeba zrobić. Więc panowie radni nie bądźcie bezradni tylko działajcie. Ja oczekuje konkretów a nie informacji że się nie da. Nie ma rzeczy niemożliwych.

• 4 weeks later...

Witam,

Najbardziej temat zainteresuje rodziców. Może by tak zrobić jakąś akcje pisemną z petycją do władz CMP ul.Komorowskiego o usprawnienie działalności naszej przychodni. Głównie chodzi mi o pediatrę w naszej placówce. Jeden pediatra na tyle dzieci jest zdecydowanie niewystarczający. Jeden dzień w tygodniu lekarz dostępny w godzinach popołudniowych. Przyjęcia na godziny to fikcja. Rozumiem mały poślizg. Ale jak robi się to 1,5-2h to jest to irytujące. Wczoraj na dzień dzisiejszy rejestracja na godziny a po pojawieniu się w przychodni na określoną godzinę okazuje się, że już nie obowiązują godziny tylko kolejka!

Jak dla mnie jest to irytujące! Nie szukam winy w lekarzu, ale przychodnia jak dla mnie nie spełnia swojej misji.

Witam,

Najbardziej temat zainteresuje rodziców. Może by tak zrobić jakąś akcje pisemną z petycją do władz CMP ul.Komorowskiego o usprawnienie działalności naszej przychodni. Głównie chodzi mi o pediatrę w naszej placówce. Jeden pediatra na tyle dzieci jest zdecydowanie niewystarczający. Jeden dzień w tygodniu lekarz dostępny w godzinach popołudniowych. Przyjęcia na godziny to fikcja. Rozumiem mały poślizg. Ale jak robi się to 1,5-2h to jest to irytujące. Wczoraj na dzień dzisiejszy rejestracja na godziny a po pojawieniu się w przychodni na określoną godzinę okazuje się, że już nie obowiązują godziny tylko kolejka!

Jak dla mnie jest to irytujące! Nie szukam winy w lekarzu, ale przychodnia jak dla mnie nie spełnia swojej misji.

Temat już był wielokrotnie wałkowany. Na drugiego pediatrę nie ma najmniejszej szansy, choćby minimalnej. Powód jest prosty. Na jednego lekarza wg wytycznych NFZ przypada 2500 pacjentów. Na naszego pediatrę nie wiem czy nawet taka liczba przypada. Powodem jest m.in. to, że rodzice ze Złocienia wożą swoje dzieci do innych przychodni i przez to robią reszcie krecią robotę. Także możemy sobie pisać petycje, przykuwać się do ścian itd., ale nic to nie zmieni. Jeśli reszta zacznie przyprowadzać swoje dzieci do osiedlowej przychodni, zwiększy się wtedy liczba pacjentów, co będzie wtedy powodem do dania drugiego pediatry. Zresztą swego czasu było dwóch pediatrów, ale właśnie przez małą liczbę uczeszczających do tutejszej przychodni dzieci, drugiego pediatrę zabrano.

To nie mieszkańcy robią problem zabierając swoje dzieci do innego pediatry a sami lekarze. Wszystko w tej przychodni jest robione z łaską. Pani pediatra nie ma pojęcia o leczeniu dzieci. Przyjmuje jak się jej podoba chore ze zdrowymi!!! Jak już napisano powyżej to jakaś paranoja stać w kolejce z noworodkiem 1,5 h gdy jest rejestracja na konkretną godzinę. Nie mam problemu żeby zabrać dziecko dalej do lekarza a przynajmniej mam pewność, że jest leczone w bezpiecznych warunkach i przez profesjonalistę.

To nie mieszkańcy robią problem zabierając swoje dzieci do innego pediatry a sami lekarze. Wszystko w tej przychodni jest robione z łaską. Pani pediatra nie ma pojęcia o leczeniu dzieci. Przyjmuje jak się jej podoba chore ze zdrowymi!!! Jak już napisano powyżej to jakaś paranoja stać w kolejce z noworodkiem 1,5 h gdy jest rejestracja na konkretną godzinę. Nie mam problemu żeby zabrać dziecko dalej do lekarza a przynajmniej mam pewność, że jest leczone w bezpiecznych warunkach i przez profesjonalistę.

Muszę zaprotestować. Ostatnio jak byłem z dzieckiem to p. doktor pomimo, że po czasie przyjęła 5 rodziców z dziećmi ponad stan. Nie wypowiadam się o kwalifikacjach, choć nie mam nic do zarzucenia osobiście i lepiej oddzielić złość spowodowaną organizacja przychodni od oceny pracy lekarza...

• 2 weeks later...

Jesli chodzi o pediatre p. Kinge Skorupe -to jestem bardzo zadowolona, ale jesli chodzi o niejaka p. Wawszczyk ( moglam pomylic nazwisko) to na prawde jakies wielkie nieporozumienie! Ta pani moim skromnym zdaniem nie umie i wrecz boi sie leczyc! Antybiotyku boi sie przepisac, a na silne przeziebienie zapisuje ibuprom, ktory sama sobie moge zaaplikowac. Godziny przyjec takze sa nie do zaakceptowania, praktycznie tylko 1 x w tygodniu przyjmuje popoludniu co na osiedlu , gdzie 90% osob to ludzie pracujacy- to jakis absurd. Ostatnio chcialam sie zarejestrowac, ale mi sie nie udalo, poniewaz pani doktor miala juz max osob ( na tydzien przed wizyta)! Malo tego - na moja sugestie, ze moze fajnie by bylo gdyby czesciej przyjmowala w godz. popoludiowych - zaproponowala abym moze znalazla jakas inna przychodnie blizej mojej pracy! :D Tak tez zrobilam i choc pracuje w centrum - przepisalam sie do przychodni na Heleny. Dziekuje za to pani Wawszczyk - gdyz znalazlam tam lekarza z prawdziwego zdarzenia p. Jakobska, ktora jest przeciwienstwem tej pierwszej. Szkoda tylko , ze na naszym osiedlu nie moge skorzystac z rzetelnej, fachowej pomocy lekarskiej, no ale trudno sa Lekarze i lekarzyny....

• 1 month later...

Zbieranie podpisów nic nie da. Dziś w przychodni rozmawiałem z lekarką na ten temat. Za mało dzieci już przypada na jednego pediatrę. Powiedziała, że nie ma szans na zgodę NFZ na drugiego pediatrę. Trochę jest to winą części rodziców, którzy wożą swoje dzieci po przychodniach po całym Krakowie.

Trochę to jest błędne koło, ja jeszcze jestem zapisany do przychodni ale jak dalej to tak będzie wyglądać to to oleję i pójdę też gdzie indziej. Na wsiach zabitych dechami przychodnie lepiej funkcjonują. A na listę jak się wpiszą osoby które chodzą do innych przychodni to może to coś dać. Przecież jak będzie lepiej to ludzie wrócą.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ostatnio będąc na wizycie u dr Skorupy, przekazała mi informację, że pracuje do końca lutego, z przerwami na zaległy urlop. Dowiedziałam się również, że pielęgniarki cały czas liczą na to, że zostanie jednak i ją do tego namawiają. Prawdopodobnie jednak od marca będziemy mieć nowego pediatrę.

• 2 weeks later...