Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim nie sprzątającym po swoich pupilach życzę aby kiedyś ich dzieci lub oni sami przynieśli na bucie bądź ubraniu taką kupę. Zwłaszcza panu z brodą z białym dużym psem puszczanym wolno bez smyczy, pies robi kupę jak słoń a gość udaje że nie widzi, a osiedle całe zaminowane, żenada.

• Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do posta

Tak. Ten gościu jest niesamowity w swojej ignorancji. Parokrotnie już zastanawiałem się, czy nie powinienem zwrócić mu uwagi. Obawiam się jednak, że skoro nie przeszkadza mu fakt, że jego pies wali miny jak egipskie piramidy i nie widzi konieczności posprzątania po nim, to rozmowa zapewne będzie bezcelowa.

Mi osobiście nie zdarzyło się jeszcze nigdy nie posprzątać po moim psie. NIGDY !

Za takie zachowanie powinny być mandaty. Niestety nie ma  jak ich egzekwować. 

• Like 1
Odnośnik do posta

Sytuacja jest przegrana, zwłaszcza na Terenie Śnieżki jest prawdziwe pole minowe. Ale na terenie LC też nie jest zbyt dobrze. Ostatnio w klatce schodowej, któremuś psu musiał odpaść balas od ogona, bo całe wyschnięte g**** leżało na jednym z pięter. To jest dopiero tupet, na swojej klatce nie posprzątać...

• Like 1
Odnośnik do posta
W dniu 10.01.2020 o 21:22, Niedowiary napisał:

Wszystkim nie sprzątającym po swoich pupilach życzę aby kiedyś ich dzieci lub oni sami przynieśli na bucie bądź ubraniu taką kupę. Zwłaszcza panu z brodą z białym dużym psem puszczanym wolno bez smyczy, pies robi kupę jak słoń a gość udaje że nie widzi, a osiedle całe zaminowane, żenada.

niestety takich brudasów na osiedlu jest cała masa. Jeden taki irokez mieszka na Złocieniowej 34A

Odnośnik do posta
W dniu 13.01.2020 o 09:16, Malachit1980 napisał:

Gościa, którego pies biega wolno, a o którym piszecie, zacznę nagrywać i sprawę zgłaszać do odpowiednich służb. To nie jest jego pierwsza akcja tego typu. Ponadto dzieciaki boją się tego psa, a on nie ma ani smyczy ani kagańca.

Ten pies to chyba najgrzeczniejsze zwierzę jakie znam. Jest absolutnie niegroźny, a to świetna okazja, żeby nauczyć dzieciaki obcowania ze zwierzętami i oduczyć strachu bez powodu. Znam dużo groźniejsze zwierzęta chodzące po osiedlu bez smyczy i kagańca, na dwóch nogach. 

Odnośnik do posta

Bo znasz tego psa ( A ja znam Ciebie, dlatego na Ty;) ). Ale ja Dextera czy jak mu tam, nie znałam i nie lubilam gdy biegnąc  na autobus musiałam zwalniać,nie wiedząc  co mu przyjdzie do głowy i zdecydowanie nie lubiłam kiedy podchodził mnie powąchać, a jego właściciel 40 metrów od niego nie byłby w stanie w razie czego zareagować. Psy są  kochane, ale nie każdy się  ich nie boi. Zdecydowanie wolę  uczyć  moje dzieci obcowania ze zwierzętami na smyczy, blisko właściciela, który z daleka przytrzymuje swojego psa i mówi, że nie ma sie  czego bać , co zresztą  często widać  po merdającym ogonku sympatycznego psiaka. Dexter z daleka nie wygląda  na takiego, co nie trzeba się  go bać. Na osiedle wprowadza sie mnóstwo nowych osób, które nie znają tutejszych psów i ich manier. ( No i manier właścicieli)

Odnośnik do posta

Żartem, dopóki nie znajdziemy urządzenia do tłumaczenia psiaka na Polski zawsze obawy będą to jednak zwierze biegnie w stronę dziecka i nie wiesz czy powącha bucika czy negatywnie odbierze złość dziecka jako atak i złapie za szyję, podpinam się oczywiście pod to aby dzieciaki uczyć że psinka nic złego nie zrobi i odpukać taką taktykę stosuję nie żałuję... , ale jednak na spacerze z dzieckiem wyciągam dłonie z kieszeni z obawy przed atakiem nie ważne jaki to jest ratlerek. Statystycznie to tylko tulaski psa vs dziecko :) tego się trzymajmy i bądźmy ostrożni zarówno jako właściciele piesków ale i rodzice dzieci. 

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...

Nigdy nie należy tłumaczyć się, że piesek jest grzeczny i na pewno nic nikomu nie zrobi. Jest w sąsiednim dla mnie bloku pan, który chodzi ze sporym psem. Zawsze kulturalnie i zawsze na smyczy. Widać że ma psa pod kontrolą. I pewnego dnia, gdy przechodzili kolo nas, ten pies złapał moją córkę za dłoń - w zabawie. Ale dla dziecka było to za mocno. Ręka była podrapana zębami. Dziecko czuło ból, a przede wszystkim bardzo się przestraszyło. Nie wiadomo jak pies zachowałby się dalej, gdyby nie właściciel i rodzice, będący tuż obok.

Odnośnik do posta

Mnie chodzi o stosunek właścicieli psów do innych ludzi- jedni , jak właściciel Dextera, mają nas gdzieś ( przynajmniej tak to wygląda), a inni jednak patrza, czy np. idzie dziecko, jak reaguje pies, jeśli się wyrywa do czułości, to przytrzymują i uspokajają napotkanych. Tylko tyle i ĄŻ tyle. Wzajemny szacunek.

Odnośnik do posta