Skocz do zawartości

O osiedlu ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłki wydaje punkt, o którym pisałem w poprzedniej wiadomości:

W dniu 10.03.2020 o 21:22, Greg napisał:

Punkt pocztowy jest w budynku, gdzie jest sklep Euro (Agatowa 1, 30-800 Kraków). 

Nie od dzisiaj wiadomo, że Pocztę Polską powinni zaorać i zrobić coś prężnie działającego jak paczkomaty 😉 

Gość MisiekW

Należy pamiętać, że na osiedlu jest agencja pocztowa a nie placówka. Niektóre przesyłki awizowane odbiera się wówczas w urzędzie na Bieżanowskiej koło pomnika - miałem tak raz z korespondencją z banku. To jednak mimo wszystko rzadkość.

Natomiast co do samej poczty, to od dłuższego czasu mam taką swoją teorię że ona się zaorze niedługo sama 🙂 InPost i kierunek w jakim idzie ta firma (paczkomaty, generowanie etykiety w domciu, wysyłanie wprost z paczkomatu po zeskanowaniu kodu, zero kolejek, odbiór kiedy chcesz itd. itd.) to jest przyszłość. Trudno mi sobie wyobrazić aby ktoś w miarę młody, obeznany z internetem i załatwiający co tylko się da w necie miałby ze własnej woli katować się staniem w kolejce do okienka.

Co nie zmienia faktu, że PP musi przetrwać jako operator pocztowy, chociażby dlatego że gwarantuje dostawę pod każdy adres jaki istnieje. InPost tym się przejmować już nie musi.

• 1 month later...
W dniu 8.01.2020 o 17:48, Dragon napisał:

Jestem jeszcze przed odbiorem mieskania

Ten brak fug to właśnie zapomniałem zapytać czy to tak ma być czy do wykończenia pozostawili

Co dodatkowego miejsca to pewnie w przyszłości coś będą sprzedawać bo pod placami zabaw cała powierzchnia parkingowa nie przypisana do mieszkań jest

Metalowe szafy chyba można montować z tego co zrozumiałem ale to już zależy od długości auta

W etapie 3 zauważyłem coś jak miejsce na jakiś lokal sklepowy czy tylko mi się wydaje?

222.jpg

To będą miejsca na garaże. W 3 etapie nie będzie ilości miejsc parkingowych w podziemnym na tyle żeby starczyło na każde mieszkanie. Garaże i miejsca podziemne będą tam do wykupu. 

• 3 weeks later...
Gość MisiekW
W dniu 18.05.2020 o 15:45, asia.kawon napisał:

To będą miejsca na garaże. W 3 etapie nie będzie ilości miejsc parkingowych w podziemnym na tyle żeby starczyło na każde mieszkanie. Garaże i miejsca podziemne będą tam do wykupu. 

Co to znaczy do wykupu? Jak chcesz tam parkować to musisz przecież kupić, chodziło o coś innego?

• 4 weeks later...

Witam wszystkich,

jestem zainteresowany dołączeniem do listy mieszkańców na osiedlu podgaje.
Od kilku godzin wertuję różne strony i mniej więcej już wiem jakie tam są problemy, a jakie plusy.

Jednej informacji nie znalazłem opisanej dokładniej.

Co z dojazdem do miasta, niezależnie czy Grzegórzecka, czy Kapelanka, czy Rynek, na Złocieniu jest multum ludzi na km2 i niemal tyle samo aut. Jak wszyscy pchają się w jednym kierunku może to wyglądać jak Sajgon... Jakieś przemyślenia w tej kwestii? Z tego co doczytałem to zaplanowane jest ponad 1600 kolejnych mieszkań w tej okolicy i nieco mnie to martwi.

Będę wdzięczny za konkrety.

Pozdrawiam serdecznie,
Kornel

U nas po sąsiedzku na osiedlu murapolu nas jeszcze nie zalało w garażu podziemnym. Jeżeli chodzi o dojazd, jest zdecydowanie lepiej po otwarciu ulicy Domagały, ale w dalszym ciągu podróż do miasta samochodem/autobusem nazwałbym dramatem. Nie mam potrzeby często tam podróżować więc jakoś tak tego nie odczuwam, ale jak już muszę unikam czterech kółek. Jak się tam wszyscy wprowadzicie na to osiedle Podgaje to korek w stronę Rybitw się będzie zaczynał na końcu Domagały :)  

Dzięki Greg, tak tego się obawiam, plus jest taki, że po pandemii może faktycznie więcej osób zostanie pracować z domu.
No i czekamy na otwarcie SKM to też powinno nieco rozładować.

Dzisiaj przejechałem się tam rowerem i wszystko wygląda w porządku, brak smrodu, brak ruchu.

Tylko dlaczego nikt tam trawy nie kosi? :D

Gość MisiekW

Mieszkania powstają na potęgę, drogi nie. Jest to problem nie tylko tego osiedla. Czy problem będzie? Na pewno, bo jest już. Czy będzie gorzej? Kto to wie.

Osobiście nie liczę na SKM jako coś co zmniejszy korki w sposób zauważalny, ale na samą inwestycję bardzo się cieszę. Myślę że wyjazd w stronę Bieżanowa może natomiast poprawić puszczenie ruchu pod nowym wiaduktem. Poranne korki w tamtą stronę generuję przede wszystkim zamknięte tory.

Gość MisiekW

A to jest jakaś różnica czy z kredytem czy bez? Nie jest czasami tak ze umowa jest zawarta u notariusz najpierw, i tam masz numer rachunku do wpłaty + termin? Wtedy jest na odwrót tj. w sumie juz "jestes" właścicielem, tylko musisz wpłacić.

Ale ale tak ogólnie, to chyba najlepiej zapytać konkretnego developera jak to robi i dostaniesz info z pierwszej ręki. Co Ci po informacji od innych jeśli i tak do końca nie wiesz jak jest w tym konkretnym przypadku.

• 1 month later...

Dzień dobry :)

Mieszkam na osiedlu Podgaje już 3 miesiące i tak się zastanawiam... z początkiem smród był powiedzmy " do zniesienia " na chwilę obecną cuchnie tutaj co wieczór tak,Że idzie się porzygac...na dodatek smród wchodzi przez okna i wywietrzniki do mieszkania ! Zglaszalam problem Zarzadcy 2 razy, żeby się dowiedzieć,czy w ogóle planują podejmować jakiekolwiek kroku w tym kierunku,ale niestety nie dostałam żadnego odzewu ani przez Lokum ani e-mailem.

Znalazłam petycję dotycząca smrodu myślę,że moze warto walczyć i zgłaszac bo przecież nie da się żyć w takim smrodzie i to są jaja,żeby w sierpniowy wieczór zamykać okna w domu 🤦‍♀️

https://www.petycjeonline.com/usunicie_uciliwego_odoru_w_poudniowo-wschodniej_cz_krakowa

56 minut temu, Madzia Inga napisał:

Dzień dobry :)

Mieszkam na osiedlu Podgaje już 3 miesiące i tak się zastanawiam... z początkiem smród był powiedzmy " do zniesienia " na chwilę obecną cuchnie tutaj co wieczór tak,Że idzie się porzygac...na dodatek smród wchodzi przez okna i wywietrzniki do mieszkania ! Zglaszalam problem Zarzadcy 2 razy, żeby się dowiedzieć,czy w ogóle planują podejmować jakiekolwiek kroku w tym kierunku,ale niestety nie dostałam żadnego odzewu ani przez Lokum ani e-mailem.

Znalazłam petycję dotycząca smrodu myślę,że moze warto walczyć i zgłaszac bo przecież nie da się żyć w takim smrodzie i to są jaja,żeby w sierpniowy wieczór zamykać okna w domu 🤦‍♀️

https://www.petycjeonline.com/usunicie_uciliwego_odoru_w_poudniowo-wschodniej_cz_krakowa

Nie żebym był pesymistą ale "petycje online" raczej nie przynoszą żadnego skutku. Ta - wskazana ma pierwsze podpisy z października 2016 roku... 

Z czystej ciekawości zapytam... Myślałaś, że jak kupisz mieszkanie na osiedlu które praktycznie przez płot sąsiaduje z sortownią śmieci to nie będzie śmierdzieć? 

Nie dość, że ucisnęli tam te bloki jeden obok drugiego chyba w minimalnej dopuszczalnej od siebie odległości to jeszcze śmierdoli z sortowni. Ale prawda jest taka, że jak się wszystko sprzedaje to tak budują. Do nas po sąsiedzku (osiedle Murapol) czasami coś doleci, ale to jest może kilka dni w przeciągu całego roku, chodząc natomiast na spacery wzdłuż Domagały to często się zdarza, że trzeba zawracać bo nie da się oddychać tak "wali". Właśnie tak sobie myślałem patrząc na budujące się osiedle Podgaje, że może mieszkańcom zacznie to mocno dawać się we znaki i uda się (w perspektywie iluś lat, bo wiadomo jak tego typu sprawy się u nas załatwia) jakoś ten problem ograniczyć. Załączona petycja trochę słaba, jakby coś takiego do mnie dotarło też nie zawracałbym sobie nią głowy - na zasadzie "coś tutaj śmierdzi, jest sortownia odpadów, jest garbarnia, coś tam jeszcze, nikt się nie chce przyznać do tego smrodku, żądamy żebyście coś z tym zrobili". 

8 minut temu, sledzik1984 napisał:

Dla przypomnienia obecnie sporządzany jest nowy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni dla obszaru obejmującego nasze osiedla. 

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=109770

Treść planu na pewno będzie poddana konsultacjom społecznym. Należy trzymać rękę na pulsie. 

Wiadomo kiedy ma być coś dalej po ostatniej konsultacji która była z rok temu w Gokartach na domagały?

Madzia Inga witamy na forum przede wszystkim :)

Zwróć uwagę co pisałem 2 lata temu (cyt. fragment poniżej) , to że przez 3msc nic nie czułaś to wyłącznie dzięki sprzyjającym kierunkom wiatru. Niestety ale na pięknych mapkach ofertowych dewelopera nikt nie zaznacza sortowni śmieci to są tego typu informację które trzeba samemu wygrzebać przed zakupem mieszkania

W dniu 13.07.2018 o 21:40, Franzz napisał:

Dziś srogo dmuchało w rejonach MARR-u nad Drwiną i wzdłuż Domagały, kurcze mieszkańcy Instal-u będą chyba poważne batalie prowadzić z miastem w tej kwestii zapach urywa się w rejonach pętli ale dziadostwo niesamowite aż dusiło podczas jazdy na rowerze :/ 

21 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Nie żebym był pesymistą ale "petycje online" raczej nie przynoszą żadnego skutku. Ta - wskazana ma pierwsze podpisy z października 2016 roku... 

Z czystej ciekawości zapytam... Myślałaś, że jak kupisz mieszkanie na osiedlu które praktycznie przez płot sąsiaduje z sortownią śmieci to nie będzie śmierdzieć? 

Wynajmowalan wcześniej mieszkanie na bagrach tam też był niesamowity problem ze smrodem i z kanalizacja dodatkowo i udało im się to zwalczyć. Fakt faktem Nasze niedopatrzenie,ze nie wiedzieliśmy o sortowni śmieci... wydaje mi się,że skoro budują tutaj mieszkania i z tego co deweloper mówił ma tutaj powstać całkowicie nowa dzielnica to chyba muszą jakoś zwalczyć ten smród? 🤦‍♀️ Moja teściowa mieszka na Agatowej u niej też czasami zasmierdzi Ale mówi,że rzadko A tu to jest tragedia 🤷‍♀️

12 godzin temu, Madzia Inga napisał:

Wynajmowalan wcześniej mieszkanie na bagrach tam też był niesamowity problem ze smrodem i z kanalizacja dodatkowo i udało im się to zwalczyć. Fakt faktem Nasze niedopatrzenie,ze nie wiedzieliśmy o sortowni śmieci... wydaje mi się,że skoro budują tutaj mieszkania i z tego co deweloper mówił ma tutaj powstać całkowicie nowa dzielnica to chyba muszą jakoś zwalczyć ten smród? 🤦‍♀️ Moja teściowa mieszka na Agatowej u niej też czasami zasmierdzi Ale mówi,że rzadko A tu to jest tragedia 🤷‍♀️

Tu nie wali z kanału i sprawy nie załatwi "syfon"... 

Najbliżej masz sortownię Remondisu - przez płot. W mojej opinii najbardziej śmierdząca sprawa bo najbliżej.  

Druga sortownia z której może zalatywać - choć wątpię bo dość daleko to Miki Recykling przy S7. 

Garbarnia - wiadomo, że śmierdzi, szczególnie nocą, nie wiem czy dolatuje do was

Oczyszczalnia Ścieków - gdzieś czytałem, że z oczyszczalni smród też potrafi dolecieć na Złocień.

Na to, że ktoś "przeniesie oczyszczalnie" - nie ma żadnych szans. Garbarnia - z tego co wiem to skala działalności jest o wiele mniejsza niż 5 lat temu, może kiedyś przestanie się kalkulować. Patrząc na to, że ich "biurowiec" popada w ruinę i jest w większości powierzchnią biurową do wynajęcia - może to nastąpić szybciej niż później... Kto mieszkał "w okolicy" wie jak śmierdziało na Rybitwach 15 lat temu. 

Pozbycie się "okolicznych" generatorów smrodu wydaje się raczej trudne, jeśli nie całkowicie nie możliwe... a przynajmniej nie będzie to łatwe.

• 3 weeks later...
59 minut temu, Dragon napisał:

Miki to odpady budowlane

Dragon polecam kilka razy przespacerować się od mostu nad autostradą w kierunku ul. Nad Drwiną :) tak odpady budowlane raczej nie powinny śmierdzieć :) wiem bo ten odcinek podczas biegu czy jazdy na rowerze jest jak walka o przetrwanie :) na szczęście mój kierunek jest od mostku nad s7 z górki w kierunku Domagały i jestem w stanie tą chwilę na bezdechu wytrzymać :)