Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam współmieszkańców 

Mieszkamy tymczasowo, od kilku tygodni, na osiedlu Podgaje, ul Domagały i chcielibyśmy się podzielić kilkoma uwagami na temat tego osiedla.

Jako że czekamy na mieszkanko w innym miejscu Złocienia, myślę  że opinie osób mieszkających tutaj będą dla potencjalnych nabywców dość przydatne.  Przynajmniej nam takich opinii brakowało, w trakcie poszukiwania przyszłego lokum.

Tak więc opiszę co zastaliśmy na Podgaju w ostatnich tygodniach, bo jesteśmy tu jedni z pierwszych, sądząc po ilości świateł palących się wieczorami w budynkach ;)

Z rzeczy bardzo uciążliwych to przede wszystkim brak miejsca na rowery, wózki czy cokolwiek. W garażu miejsca parkingowe dość ciasne, i brak jakichkolwiek skrytek, czy nawet miejsc gdzie można przypiąć rower. Schowki to byłaby może ekstrawagancja, ale jakiś stojak na rowery w garażu myślę że jest wykonalny. Ten przed klatką niestety nie jest zadaszony... Więc rowery na balkony.
Sąsiedzi mówili że spróbują zapytać zarządcę czy jakieś miejsce na schowki się nie znajdzie, ale jaki tego efekt nie wiemy...

Balkony bez zarzutu chociaż brak fugi między płytkami wydaje się dość dziwny. Może taki styl ;)

Okna i drzwi balkonowe, to jakieś nieporozumienie. Nie wiem czy tylko w naszym mieszkaniu, ale okna się "pocą" cały czas krople spływają po szybie na parapet czy panele w salonie, nieważne czy grzejemy na maksa, czy wogóle, czy "wywietrzniki" są otwarte czy zamknięte. Jeśli ktoś ma jeszcze szansę to doradzam płytki przy drzwiach balkonowych, bo panele raczej długo nie wytrzymają i dobry parapet.

Grzejniki, każdy z inną głowicą. Trzy sztuki w mieszkaniu, głowice trzech różnych firmy w tym jedna no-name. Nagrzewają się dość długo. 

Akustyka, bez szału, w nocy słychać hałasy z klatki schodowej, a przez dzień także tuptanie z mieszkania kondygnację powyżej. Cicho nie jest ale hałasu jakiegoś też nie ma, z tym że w budynku dopiero jakieś 6 mieszkań jest zamieszkałych...

Widoki z balkonu...? póki co las, a raczej rząd drzew, za budową od strony Atutu a po drugiej stronie jakiś śmietnik i hala gokartowa za zapleczem budowy, ale nie hest źle. Budynki nie są bardzo blisko siebie, coś tam jest posadzone no ale ale ilość zieleni nie powala... 
Wygląda na to że niedługo zabudują budynki które obecnie są "zewnętrzne" na osiedlu, bo miejsca wystarczy i od Domagały i od strony gokartów.

Z zapachami z garbarni nie jest źle obecnie (zima) ale czasem zaleci gnojówką i to srogo.... I czuć aż po Atut. Znajomi z bloków obok, narzekają że w lecie smród jest okrutny i częsty... 

Między każdą grupą budynków jest mały plac zabaw dla dzieci, z ławkami dla rodziców, bardzo dobry pomysł. Niestety od sylwestra leży tam potłuczone szkło... 

Miejsce parkingowe dla każdego mieszkania też robi robotę na plus no ale brak schowków to dramat. Gdzie opony, bagażnik na rower czy akumulator trzymać? 

No i blisko na pętlę autobusową i do "Galerii Złocień" co też robi robotę na plus. 5-6min spacer od momentu ubrania kurtki pod drzwi Stokrotki

Przy cenie 200-240tys za 33m2 wydaje mi się że szału nie ma...

No ale póki co mieszka się dobrze, pomimo budowy obok, jest stosunkowo cicho (zima, zamknięte okna), wieczorem światło pali się jakoś w 17 mieszkaniach na osiedlu a w nocy w 6, takie zombie land trochę, można by horrory kręcić ;)

Co będzie w lecie, jak budynki będą już zamieszkałe, jak izolacja termiczna radzi poradzi sobie z upałami, co z zapachem z garbarni tego nie wiem...

Pozdrawiamy nielicznych sąsiadów ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem jeszcze przed odbiorem mieskania

Ten brak fug to właśnie zapomniałem zapytać czy to tak ma być czy do wykończenia pozostawili

Co dodatkowego miejsca to pewnie w przyszłości coś będą sprzedawać bo pod placami zabaw cała powierzchnia parkingowa nie przypisana do mieszkań jest

Metalowe szafy chyba można montować z tego co zrozumiałem ale to już zależy od długości auta

W etapie 3 zauważyłem coś jak miejsce na jakiś lokal sklepowy czy tylko mi się wydaje?

222.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Dragon napisał:

To ceny za pierwszy etap

Niewiele to zmienia ceny szybują i mogę jedynie polecić kupić mieszkanie jak najszybciej aby zyskać jak najwięcej za 5 lat proszę o odkopanie moich wypocin  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pod warunkiem że to nie tąpnie. Możliwe że ceny po ostatnich wzrostach już się otrzymają na tym poziomie, ale niekoniecznie uważam że kupowanie "na siłę" to dobry pomysł, osobiście zdaje mi się że to właśnie ten owczy pęd sztucznie napędza i sam siebie, i ceny. Tak poza tematem. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, MisiekW napisał:

Pod warunkiem że to nie tąpnie. Możliwe że ceny po ostatnich wzrostach już się otrzymają na tym poziomie, ale niekoniecznie uważam że kupowanie "na siłę" to dobry pomysł, osobiście zdaje mi się że to właśnie ten owczy pęd sztucznie napędza i sam siebie, i ceny. Tak poza tematem. :)

Oczywiście pośpiech to zły doradca ale tak jak pisałem nie ma co też zwlekać ceny na pewno będą wirować góra dół i gdzieś to wszystko wyhamuję jednak zdecydowanie prędzej w przypadku średniej dla obszaru np. Małopolska gdzie po roku 2019 wg GUS notujemy nawet spadek -0,5% cen mieszkań. Mam na myśli wyłącznie nasze podwórko tu dzieje się bardzo dużo i dziać w latach kolejnych będzie jeszcze więcej te czynniki nie wpłyną raczej na to że deweloperzy będą mieszkania sprzedawać taniej nie liczyłbym również na względną stabilizację cen. Mogę się mylić chociaż nie chciałbym oczywiście lepiej jak wartość naszych mieszkań idzie w górę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 8.01.2020 o 20:37, Franzz napisał:

😲 No to szybują ceny ostro

Zgadza się. Ceny rosną i będą rosły. Kraków, osiedle "rozwojowe" i perspektywiczne. :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam współmieszkańców,

Mieszkam w 29C od miesiąca, i problemów z oknami takich jak @btr nie posiadam.

Co do braku fug, przy odbiorze mieszkania pytałem się czy jest to efekt zamierzony (też mnie brak fug zdziwił) i wyszło że tak ma to być (nie można fugować tych płytek), brak fug jest po to żeby woda mogła spływać z balkonu. Jak zobaczysz na inne balkony widać w nich otwory z których spływa woda.

Schowek na akumulator etc. można było dokupić, jeśli się nie mylę jest to kwota rzędu 5tyś brutto. Ten schowek był podnoszony i pod nim miała się znajdować maska samochodu. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

to może i ja coś napiszę, bo już prawie 3 tygodnie mieszkamy, ale to jeszcze ciągle faza "na kartonach" ;-)

W dniu 11.01.2020 o 19:40, rurka napisał:

Mieszkam w 29C od miesiąca, i problemów z oknami takich jak @btr nie posiadam.

No to jesteśmy sąsiadami z bloku, bo my też w 29C ;-) podobnie jak Ty - ani ja ani żona nie zauważyliśmy problemów o jakich pisał założyciel tematu.

Mieszka się dobrze - oczywiście trzeba się pogodzić z faktem, że póki co ciszy nie ma, bo w wielu mieszkaniach są prowadzone prace wykończeniowe a to się niesie,

jednak nie uważam, aby hałas był jakiś nadmierny - za to z zewnątrz jest bardzo OK - jedyne co da się słyszeć to szum z wywietrzników, gdy mocniej wieje.

Co do braku fug, przy odbiorze mieszkania pytałem się czy jest to efekt zamierzony (też mnie brak fug zdziwił) i wyszło że tak ma to być (nie można fugować tych płytek), brak fug jest po to żeby woda mogła spływać z balkonu. Jak zobaczysz na inne balkony widać w nich otwory z których spływa woda.

Dokładnie tak - to taka technologia, a szczeliny między płytkami to kanały odprowadzające wodę.

Schowek na akumulator etc. można było dokupić, jeśli się nie mylę jest to kwota rzędu 5tyś brutto. Ten schowek był podnoszony i pod nim miała się znajdować maska samochodu. ;)

Nie tyle dokupić, co zamówić u firmy (tej, której ulotki są u Dewelopera albo innej) specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach.

To się nazywa box garażowy i jest to rodzaj metalowej szafy montowanej na miejscu parkingowym:

2.png.9146e7f3e7a456c4ad1bba8aa99e44e6.png

Podobno rower można tam schować, ale wydaje mi się to nieco kłopotliwe - natomiast na inne "klamoty" będzie w sam raz - mamy w planach się zaopatrzyć w to rozwiązanie, ale póki co budżet się skończył, więc trzeba czasu - koszt to w zależności od firmy 4-5 k PLN - są możliwe różne konfiguracje i wymiary.

W kwestii miejsca na rowery czy wózki, to jest kilka miejsc, gdzie można by coś wydzielić - myślę, że to kwestia "dogadania się" we własnym, sąsiedzkim gronie i z Zarządcą, ale chyba jest to do zrobienia.

Na razie w sumie tyle ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Posiadacze mniejszych aut chyba mogą postawić zwykła szafę metalową (w okolicy 1tys). A czy pytał ktoś co z garażem pod placem zabaw? Oni będą kiedyś sprzedawać te miejsca?

Edytowane przez Dragon
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla klamotów które w razie kradzieży nie stanowią większej straty spokojnie można ogarnąć np.:

https://www.castorama.pl/regal-metalowy-metalkas-180-x-90-x-40-cm-5-polek-170-kg-ocynk-id-1055618.html?store=0&exactc=14976614ef48e5d8de74469b8d94e2e5&keyword=pla_bestseller&gclid=CjwKCAiA6vXwBRBKEiwAYE7iS1eWXvucPjGM1Upog6hdHw0Sq3eN_jJbij9ABAxjRb2Rd6-Z71Q8GBoCXfwQAvD_BwE

Chyba że ktoś będzie się zapłakiwał nad kradzieżą sanek lub puszką niewykorzystanej farby 😜 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Dragon napisał:

Posiadacze mniejszych aut chyba mogą postawić zwykła szafę metalową (w okolicy 1tys). A czy pytał ktoś co z garażem pod placem zabaw? Oni będą kiedyś sprzedawać te miejsca?

Liczba miejsc parkingowych pod każdym z budynków jest mniejsza niż liczba mieszkań w tymże, więc te miejsca są jakby "przypisane" - Ktoś po prostu "nie załapie" się na miejsce bezpośrednio pod budynkiem i będzie miał tam.

Liczba miejsc dodatkowych (chyba 14 sztuk więcej było) została już sprzedana - pytałem przedstawiciela Dewelopera przy podpisywaniu dokumentów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o boksy garażowe, to zdecydowanie tańsze są na allegro. A myślę, ze gdyby po sąsiedzku się dogadać i zrobić zamówienie hurtowe można byłoby na tym sporo zaoszczędzić.

Mam pytanie odnośnie czynszu, na jakim poziomie się kształtuje. Głównie interesuje mnie mieszkanie 67,5 m^2 ale inne odpowiedzi też przybliżą temat. Jeśli chodzi o miejsca parkingowe pod placem zabaw można było sobie zakupić jako dodatkowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jeśli chodzi o boksy garażowe, to zdecydowanie tańsze są na allegro. A myślę, ze gdyby po sąsiedzku się dogadać i zrobić zamówienie hurtowe można byłoby na tym sporo zaoszczędzić.
Mam pytanie odnośnie czynszu, na jakim poziomie się kształtuje. Głównie interesuje mnie mieszkanie 67,5 m^2 ale inne odpowiedzi też przybliżą temat. Jeśli chodzi o miejsca parkingowe pod placem zabaw można było sobie zakupić jako dodatkowe.
Jest sporo firm, które się tym zajmują (trochę szukałem, więc jakieś tam rozeznanie mam) - myślę, że to co piszesz o grupowym zamówieniu może mieć sens. Pożyjemy, zobaczymy. Na grupie FB jakaś osoba napisała, że Zarządca robi problemy z instalacją tego boxa - sam jeszcze nie pytałem, ale to co najmniej dziwne, skoro Deweloper do tego zachęcał.
W kwestii miejsc to wiem, że były dostępne, ale już "poszły". Chyba po 20k.
Czynsz mogę tylko przybliżyć swój i ogólniki, bo zależny jest od metrażu i liczby osób zdeklarowanych (śmieci). Dla nas przy ok. 48m2 jest to ponad 400 zł/msc.
Zadzwoń do Kontur Nieruchomości i myślę, że Ci powiedzą dla wybranego mieszkania.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Tomi napisał:

Na grupie FB jakaś osoba napisała, że Zarządca robi problemy z instalacją tego boxa - sam jeszcze nie pytałem, ale to co najmniej dziwne, skoro Deweloper do tego zachęcał.

To nie jest w najmniejszym stopniu dziwne, przecież developer zajmuje się sprzedażą. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
57 minut temu, MisiekW napisał:

To nie jest w najmniejszym stopniu dziwne, przecież developer zajmuje się sprzedażą. ;) 

Dokładnie dopóki nie sprzeda się więcej mieszkań i nie będzie wspólnoty która pozwoli na montaż szaf garażowych to zarządca nie pozwoli. I ma trochę racji bo w takim garażu  powinno się ograniczyć materiały łatwopalne a zawsze znajdzie się jakiś Janusz co trzyma np. paliwo spuszone z firmowego auta itp.

ps. Auta z zamontowanym gazem mają zakaz parkowani w garażu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To nie jest w najmniejszym stopniu dziwne, przecież developer zajmuje się sprzedażą.  
Jasne, ale mieszkań a nie boxów. Równie dobrze mógł o tej możliwości w ogóle nie informować i bym się pewnie nie zainteresował, a tak? Coś tu ewidentnie nie gra, ale nie zgłębiam tematu na razie, bo nie mam też zamiaru na razie kupować.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi o to, że jeśli pytasz developera czy będzie można zamontować boks w garażu, to wiadomo że Ci powie "pewnie że można, dlaczego nie". A jak będzie realnie to on w sumie nie może wiedzieć co zarządca zdecyduje, ale raczej nie będzie chciał Cię zniechęcać, jego zadaniem jest sprzedaż mieszkania / miejsca garażowego. Jak się okaże finalnie że nie można to już nie jego broszka, ot co.

Nie sądzę żeby ktoś zabraniał montowania takich boksów, to była luźna dygresja nt. developerów w ogóle.

8 godzin temu, Dragon napisał:

Dokładnie dopóki nie sprzeda się więcej mieszkań i nie będzie wspólnoty która pozwoli na montaż szaf garażowych to zarządca nie pozwoli. I ma trochę racji bo w takim garażu  powinno się ograniczyć materiały łatwopalne a zawsze znajdzie się jakiś Janusz co trzyma np. paliwo spuszone z firmowego auta itp.

ps. Auta z zamontowanym gazem mają zakaz parkowani w garażu?

W garażu który stanowi jedną przestrzeń nie wolno trzymać tak naprawdę niczego z uwagi na przepisy pożarowe. W praktyce ludzie trzymają wszystko.

Jeśli nie macie specjalnej instalacji do gazu to nie wolno. Musi to być instalacja dedykowana instalowana przy gruncie ponieważ gaz w przeciwieństwie np. do oparów benzyny jest cięższy od powietrza. Zapytaj developera czy taką instalację zrobi, tylko żeby Ci kitu ktoś nie wciskał że przecież jest wentylacja. To musi być inna, dedykowana wentylacja pod gaz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
58 minut temu, MisiekW napisał:

Chodzi mi o to, że jeśli pytasz developera czy będzie można zamontować boks w garażu, to wiadomo że Ci powie "pewnie że można, dlaczego nie". A jak będzie realnie to on w sumie nie może wiedzieć co zarządca zdecyduje, ale raczej nie będzie chciał Cię zniechęcać, jego zadaniem jest sprzedaż mieszkania / miejsca garażowego. Jak się okaże finalnie że nie można to już nie jego broszka, ot co.

Nie sądzę żeby ktoś zabraniał montowania takich boksów, to była luźna dygresja nt. developerów w ogóle.

Tylko właśnie chodzi o to, że ja wcale nie pytałem o takie rozwiązanie, bo po prostu nawet się takimi rzeczami nie interesowałem - sam Deweloper mi to powiedział, pokazał przykładowy box zamontowany w garażu itp. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale póki co tematu nie ruszam, bo nie mam i tak funduszy na zakup boxa - przyjdzie co do czego to się za to wezmę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta