Skocz do zawartości

2019- rok cudów na Złocieniu (i okolicach)!

Rekomendowane odpowiedzi

Mój subiektywny ranking pozytywnych wydarzeń z 2019 :)

1. Otwarcie Domagały (+ faktyczne rozpoczęcie starań o przedłużenie do Śliwiaka);

2. Decyzja i nabycie działki pod szkołę,

3. Atut;

4. Biblioteka (w trakcie);

5. Paczkomat;

6. Czujnik Airly na osiedlu (czy aby na pewno wystartował w 2019?); 

7. Instalacja słupków na chodniku obok Żabki (= bezpieczny wyjazd oraz możliwość korzystania z chodnika przez pieszych); 

8. Remont Półłanki w rejonie Rybitw;

9. Remont placu zabaw na Agatowej;

10. Punkt pocztowy zostaje w EURO;

11. Aleja drzew wzdłuż Domagały; 

12. Decyzja o lokalizacji bazy LPR w okolicy lotniska modelarskiego (czy jest szansa na drogę pod S7, przez Złocień?);

13. Inteligentne Garaże Rowerowe na stacji Bieżanów- Drożdżownia;

Nie sądziłem, że ta lista dociągnie do 5!, a jak widać wyszło grubo ponad... i jeszcze pewnie coś by się znalazło. To był naprawdę dobry rok dla osiedla!

Wszystkim, którzy przyłożyli się do każdego z w/w "cudów", chciałbym serdecznie podziękować!!! Szacun!!!

• Like 7

Godzinę temu, luk82 napisał:

Mój subiektywny ranking pozytywnych wydarzeń z 2019 :)

1. Otwarcie Domagały (+ faktyczne rozpoczęcie starań o przedłużenie do Śliwiaka);

2. Decyzja i nabycie działki pod szkołę,

3. Atut;

4. Biblioteka (w trakcie);

5. Paczkomat;

6. Czujnik Airly na osiedlu (czy aby na pewno wystartował w 2019?); 

7. Instalacja słupków na chodniku obok Żabki (= bezpieczny wyjazd oraz możliwość korzystania z chodnika przez pieszych); 

8. Remont Półłanki w rejonie Rybitw;

9. Remont placu zabaw na Agatowej;

10. Punkt pocztowy zostaje w EURO;

11. Aleja drzew wzdłuż Domagały; 

12. Decyzja o lokalizacji bazy LPR w okolicy lotniska modelarskiego (czy jest szansa na drogę pod S7, przez Złocień?);

13. Inteligentne Garaże Rowerowe na stacji Bieżanów- Drożdżownia;

Nie sądziłem, że ta lista dociągnie do 5!, a jak widać wyszło grubo ponad... i jeszcze pewnie coś by się znalazło. To był naprawdę dobry rok dla osiedla!

Wszystkim, którzy przyłożyli się do każdego z w/w "cudów", chciałbym serdecznie podziękować!!! Szacun!!!

Co jest pozytywnego w 12? Oprócz tego że częściej będzie słychać rozruch helikopterów w okolicy i ich lot nad okolicami osiedla?

W punkcie 12. pozytywne jest to, że do bazy muszą być doprowadzone drogi dojazdowe dla karetek i to nie tylko od strony Krakowa, a więc otwiera się perspektywa drogi wyjazdowej z osiedla w stronę Kokotowa i dalej (a przypomnę że przed Niepołomicami powstaje łącznik autostradowy). W najgorszym przypadku szacuję że nie  będzie wyasfaltowany tylko ten odcinek pod estakadami "S7". Mostek na Serafie za estakadami na pewno zostanie przebudowany bo pieniądze na to obiecał wojewoda

• Like 1
  • Thanks 1

3 godziny temu, Malachit1980 napisał:

Zjazdu z S7 na osiedle raczej nie będzie. Po pierwsze nie pozwalają na to przepisy, po drugie większość mieszkańców tego nie chce obawiając się tranzytu przez osiedle, wzmożonego ruchu. 

Jak połączą kiedyś Domagały do Śliwiaka to już będzie właściwie wylotówka na s7, 2km będą łączyć osiedle z wjazdem na autostradę i faktycznie unikniemy drogi na skróty przez nasze osiedle całego ruchu. 

• Like 2
  • Thanks 1

Ideą rankingu, było wydobycie na światło dzienne pozytywów- które miały miejsce, a które często umykają- bo jak wiadomo- wolimy narzekać, zamiast pochwalić.

Można mieć więc życzenia na 2020:), ale wolałbym w tym wątku przeczytać co się Wam podobało 2019, a nie czego jeszcze brakuje...

Ja byłem zaskoczony jak dużo takich pozytywnych wydarzeń udało mi się znaleźć, a jestem pewien- że o wielu innych nie wiem, lub nie pamiętam już.

PS. Dla "braków na Złocieniu" można założyć osobny wątek na forum.

• Like 1

11 godzin temu, mocnyszwed napisał:

Jak dla mnie cudem było dotrzymanie słowa przez LC Corp że w nowych budynkach będą sklepy - co zostało potwierdzone :P

Faktycznie- słyszałem coś.

A jakie sklepy (i gdzie konkretnie) mają powstać? czy może na razie, wiadomo tylko, że będą wydzielone lokale usługowe- a co w nich powstanie- to już się okaże "w praniu" ?

W dniu 21.12.2019 o 15:26, greg45 napisał:

W punkcie 12. pozytywne jest to, że do bazy muszą być doprowadzone drogi dojazdowe dla karetek i to nie tylko od strony Krakowa,

Jeżeli już to wyłącznie drogi dojazdowe niezbędne dla obsługi bazy. Dowożenie chorych karetkami do szpitali z obrzeży Krakowa nie wchodzi w grę. 

Większość krakowskich szpitali (zespołów szpitalnych) ma na swoim terenie lądowiska dla helikopterów - tam są odbierani i dalej transportowani do szpitali karetką 

• Like 1

14 godzin temu, luk82 napisał:

Faktycznie- słyszałem coś.

A jakie sklepy (i gdzie konkretnie) mają powstać? czy może na razie, wiadomo tylko, że będą wydzielone lokale usługowe- a co w nich powstanie- to już się okaże "w praniu" ?

Będzie ok 10-20 lokali usługowych w budynkach B14 i B15, które będą powstawały tam gdzie znajdował się kiosk i plac zabaw. Jakie lokale nie wiadomo, bo dopiero będą sprzedawać/wynajmować jak wybudują. Na duże sklepy typu biedronka i lidle bym nie liczył, bo transport tirami byłby mega problematyczny. Ale fajnie byłoby mieć żabkę czy coś takiego ;)

• 2 weeks later...
W dniu 22.12.2019 o 09:50, Lukasz2014 napisał:

To ja na 2020 rok poproszę o dobrą restaurację, fajny park oraz kulturalny drink-bar :)

Od jakiegoś czasu w kawiarni przy Euro można napić się alkoholu. W sumie dziwne, że na tak wielkie osiedle nie ma tam większego ruchu przy takiej skąpej ofercie lokali.

W dniu 23.12.2019 o 14:15, mocnyszwed napisał:

Będzie ok 10-20 lokali usługowych w budynkach B14 i B15, które będą powstawały tam gdzie znajdował się kiosk i plac zabaw. Jakie lokale nie wiadomo, bo dopiero będą sprzedawać/wynajmować jak wybudują. Na duże sklepy typu biedronka i lidle bym nie liczył, bo transport tirami byłby mega problematyczny. Ale fajnie byłoby mieć żabkę czy coś takiego ;)

Przecież Żabka już dawno jest

W dniu 23.12.2019 o 14:15, mocnyszwed napisał:

Biedronka jest przy Agatowej