Skocz do zawartości

Do Radnego

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę na forum, ale może uda się w międzyczasie spotkać przypadkiem osobiście na osiedlu. Chodzi o nowy szpital na Prokocimiu. Od listopada kilka oddziałów zaczęło tam pracę, a już się robią gigantyczne korki na wyjeździe z Kostaneckiego, strach pomyśleć co będzie jak zacznie działać pełną parą.  Obecnie przekierowano tam 163 i w tej chwili dwie linie ze Złocienia łapią opóźnienia na trasie.

Rada Dzielnicy powinna przewidzieć taki rozwój sytuacji. Proszę coś wymyślić na komisji infrastruktury. Coś trzeba zrobić z przepustowością skrzyżowania Teligi/Kostaneckiego/Wielicka. Jak można lokując taki gigantyczny "usługowy" obiekt nie zapewnić alternatywnego wyjazdu? To niczym powtórka z rozrywki z Tesco…

https://zim.krakow.pl/nasze-projekty/budowa-ukladu-komunikacyjnego-w-rejonie-szpitala-uniwersyteckiego-w-prokocimiu/

Rada Dzielnicy nie ma z tym nic wspólnego, co to za pomysł.

Przejrzyj historię artykułów w tym temacie na lokalnych portalach, dużo się działo. 

np:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/duze-zmiany-przy-szpitalach-w-prokocimiu-powstana-trzy-ronda_32001.html

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/dodatkowe-linie-dojada-do-nowego-szpitala_32988.html

W skrócie niestety miasto totalnie zaspało i zawaliło sprawę, dawno mają opracowane koncepcje i plany ale nie ma na to kasy. Śmiech na sali największy szpital w Europie a miasto nie ma pieniędzy na porządny układ komunikacyjny do tego szpitala. Rada Dzielnicy rekomenduje przebudowę skrzyżowań i tyle jej kompetencji :)

1 godzinę temu, Malachit1980 napisał:

Skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiadam: szpital jest inwestycją centralną - rada dzielnicy i miasto nie ma z nim nic wspólnego. Obecnie nie ma szans na estakadę w rejonie Wielickiej, gdyż jest brak środków finansowych w kasie miasta na taki cel.

Szpital nie jest inwestycją centralną tylko UJ :)

49 minut temu, Mieszkaniec ul. Czeczów napisał:

Szpital nie jest inwestycją centralną tylko UJ :)

Racja. W każdym racie pieniądze na tę inwestycję dawało m.in. Ministerstwo Zdrowia. Generalnie chodziło mi o to, że ani miasto ani tym bardziej dzielnica, która dysponuje skromnym budżetem nie finansowało ani nie współfinansowało ten inwestycji.

• Like 1

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎04 o 10:56, Mieszkaniec ul. Czeczów napisał:

Ale to nie o środki budżetu dzielnicowego chodzi, przecież wiem, że szpital to nie pomysł Rady, ale to Rada podjęła uchwałę o zgodzie na lokalizacje szpitala w Dzielnicy i powinna, jeżeli nie postawić warunki, to przynajmniej je rekomendować. Poza tym chodzi o bieżąca sytuację - to Rada powinna wnioskować do władz miejskich, centralnych czy ujotowskich, że jest problem, że jest potrzeba zmiany. Już samo zgłoszenie interpelacji da sugestię, że coś się dzieje i że jest temat do zrobienia. Nie robiąc nic, utrzymuje się stan taki jaki jest. Kropla drąży skałę. Podobnie jak z otwarciem Złocieniowej - kolej robi wiadukt, ale nie "wyprostuje" ulicy i nie ogranie "trzeciego dojazdu" do Złocienia. Trzeba więc problem zgłaszać, już teraz, żeby nie było jak ze szpitalem. Wybudują, a potem bujajcie się. Bo nikt wcześniej nie zgłaszał potrzeb. Tu widzę pole do działania (i obowiązek) Rady.

• Like 1
  • Confused 1

Godzinę temu, sog napisał:

Ale to nie o środki budżetu dzielnicowego chodzi, przecież wiem, że szpital to nie pomysł Rady, ale to Rada podjęła uchwałę o zgodzie na lokalizacje szpitala w Dzielnicy i powinna, jeżeli nie postawić warunki, to przynajmniej je rekomendować. Poza tym chodzi o bieżąca sytuację - to Rada powinna wnioskować do władz miejskich, centralnych czy ujotowskich, że jest problem, że jest potrzeba zmiany. Już samo zgłoszenie interpelacji da sugestię, że coś się dzieje i że jest temat do zrobienia. Nie robiąc nic, utrzymuje się stan taki jaki jest. Kropla drąży skałę. Podobnie jak z otwarciem Złocieniowej - kolej robi wiadukt, ale nie "wyprostuje" ulicy i nie ogranie "trzeciego dojazdu" do Złocienia. Trzeba więc problem zgłaszać, już teraz, żeby nie było jak ze szpitalem. Wybudują, a potem bujajcie się. Bo nikt wcześniej nie zgłaszał potrzeb. Tu widzę pole do działania (i obowiązek) Rady.

Ponownie sugeruję aby przeczytać artykuły i strony ZIM. Miasto już ma koncepcje tego rozwiązania tylko nie ma kasy na jego realizację. Rada swoją robotę już wykonała. Aha Rada dzielnicy nie ma w kompetencjach zgody na lokalizację inwestycji. Zatem skąd twierdzenie, że " Rada podjęła uchwałę o zgodzie na lokalizacje szpitala w Dzielnicy i powinna, jeżeli nie postawić warunki, to przynajmniej je rekomendować. " - ????

rada@dzielnica12.krakow.pl - napisz do Rady, jeśli cokolwiek Ci odpiszą to dostaniesz Nobla. Jeszcze nigdy nie doczekałem się pisemnej odpowiedzi od rady. Nasi radni osiedlowi mają swój ograniczony teren do osiedla.

Edytowane przez Mieszkaniec ul. Czeczów
  • Like 1

Abstrahując od tematu szpitala, powiem tak: kadencja obecnej Rady Dzielnicy rozpoczęła się 2 grudnia 2018 r. Przez ten czas, gdy jestem radnym ze Złocienia od mieszkańców praktycznie nie wpłynęło nic, żaden mieszkaniec nie przychodzi do rady zgłaszać jakieś problemy (mieszkańcy innych enklaw są dość aktywni w działaniu). Za to wielu wylewa żale na forum, które mało kto czyta lub na facebooku. A wystarczy tylko czasami napisać jakieś pismo od mieszkańców w takiej czy innej sprawie, które potem będzie procedowane na odpowiedniej komisji, a następnie głosowane na radzie.

• Like 1
  • Sad 1

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎06 o 08:50, Mieszkaniec ul. Czeczów napisał:

Ponownie sugeruję aby przeczytać artykuły i strony ZIM. Miasto już ma koncepcje tego rozwiązania tylko nie ma kasy na jego realizację. Rada swoją robotę już wykonała. Aha Rada dzielnicy nie ma w kompetencjach zgody na lokalizację inwestycji. Zatem skąd twierdzenie, że " Rada podjęła uchwałę o zgodzie na lokalizacje szpitala w Dzielnicy i powinna, jeżeli nie postawić warunki, to przynajmniej je rekomendować. " - ????

rada@dzielnica12.krakow.pl - napisz do Rady, jeśli cokolwiek Ci odpiszą to dostaniesz Nobla. Jeszcze nigdy nie doczekałem się pisemnej odpowiedzi od rady. Nasi radni osiedlowi mają swój ograniczony teren do osiedla.

To znaczy co wykonała, jaką robotę?

Wiem od innego radnego, że taka uchwała została podjęta. Być może miasto nie musi brać pod uwagi zdania dzielnicy, ale dzielnica w tym temacie wyraziła swoja opinię – zgodę na przeniesienie szpitala uniwersyteckiego na jej teren.

Radni nie mają swojego ograniczonego terenu, chyba, ze dotyczy to lokalnych inwestycji – chodników, remontów nawierzchni dróg itd. Inwestycje strategiczne i problemy dotyczące całej dzielnicy są polem obrad wszystkich radnych dzielnicowych.

O tym, że miasto ma wybudować estakadę i puścić tramwaj na Rżąkę to słyszałem, ale ja nie o takich - idealnych - rozwiązaniach mówię. Bo na takie póki co nie ma kasy.
Chodzi mi o pochylenie się nad tematem czy można coś alternatywnego zastosować, zanim na dobre zaczna się robić korki za szpital, a autobusy 183 i 163 będą łapać 10 minutowe opóźnienia na starcie trasy...

Nie wiem czy da się coś wymyśleć, może nie!, a może przebudować Obronną, może zrobic łącznik do Rydygiera, może 183 mógłby wyjeżdżać spod Szpitala koło domu Ronalda McDonalda, nie wiem...  Rzuciłem temat, że Radny mógłby sprzedać go na sesji Rady, być może mądrzejsi po burzy mózgów do czegoś dojdą...

Nie mam żalu, ani pretensji, po prostu zauważam problem dzielnicowy i zgłaszam tu, bo każdy sposób kontaktu jest dobry.

15 minut temu, sog napisał:

To znaczy co wykonała, jaką robotę?

Wiem od innego radnego, że taka uchwała została podjęta. Być może miasto nie musi brać pod uwagi zdania dzielnicy, ale dzielnica w tym temacie wyraziła swoja opinię – zgodę na przeniesienie szpitala uniwersyteckiego na jej teren.

Radni nie mają swojego ograniczonego terenu, chyba, ze dotyczy to lokalnych inwestycji – chodników, remontów nawierzchni dróg itd. Inwestycje strategiczne i problemy dotyczące całej dzielnicy są polem obrad wszystkich radnych dzielnicowych.

O tym, że miasto ma wybudować estakadę i puścić tramwaj na Rżąkę to słyszałem, ale ja nie o takich - idealnych - rozwiązaniach mówię. Bo na takie póki co nie ma kasy.
Chodzi mi o pochylenie się nad tematem czy można coś alternatywnego zastosować, zanim na dobre zaczna się robić korki za szpital, a autobusy 183 i 163 będą łapać 10 minutowe opóźnienia na starcie trasy...

Nie wiem czy da się coś wymyśleć, może nie!, a może przebudować Obronną, może zrobic łącznik do Rydygiera, może 183 mógłby wyjeżdżać spod Szpitala koło domu Ronalda McDonalda, nie wiem...  Rzuciłem temat, że Radny mógłby sprzedać go na sesji Rady, być może mądrzejsi po burzy mózgów do czegoś dojdą...

Nie mam żalu, ani pretensji, po prostu zauważam problem dzielnicowy i zgłaszam tu, bo każdy sposób kontaktu jest dobry.

Najlepiej proszę przysłać pismo w tej sprawie do rady dzielnicy i wtedy zostanie ono przekierowane do przewodniczącego odpowiedniej komisji. Może być drogą mailową lub osobiście.

• Like 1